Téma: Drakula

10/10
LajtaJ 2010 dec. 11. - 15:23:50 10/10
(86/126)
Egyetértek, ez valóban ez nagy sz@r!

Ennek bizonyítására idézem a film legelsõ mondatait:

"1462-t írunk, Konstantinápoly elesett! A vad törökök hatalmas sereggel vonultak Európa felé és Romániát támadták, fenyegetvén ezzel az egész keresztény világot."

Tessék mondani, 1462-ben hol volt még Románia? Történelmietlen, hatalmas zagyvaság az egész. Ha nem szerepelt volna benne Monica Bellucci meg se néztem volna!
sirdond 2010 dec. 09. - 09:55:58
(85/126)
köszönjük az értelmes hozzászólásodat!
az utolso szamuráj 2010 szept. 21. - 13:44:53 Előzmény conchita
(84/126)
igen.Gyüjtögetõ.Avagy..lopó?)
10/10
Ivy66 2010 szept. 12. - 22:13:49 10/10
(83/126)
Éjszakai mozinak az egyik legjobb, amit el tudok képzelni.
Gary Oldman amúgy is mindig levesz a lábamról a játékával, de talán minden idõk legjobb Drakuláját láthatjuk ebben a filmben általa megformálva (persze, valószínûleg vannak páran, akik nem értenek egyet velem, de nem baj).
A film "gótikus" képi világa, hangulata épp olyan, ahogy ezt a történtet talán a legtöbben elképzelik.
Mondom ezt annak ellenére, hogy elsõ alkalommal, amikor láttam, nem is tetszett a film igazán. Valahogy túl "mesterkéltnek", eltúlzottnak éreztem. Másodszor is látnom kellett, hogy beleszeressek.
Én külön is említésre méltónak tartom Wojciech Kilar remek filmzenéjét.
10/10
yoursi 2010 szept. 12. - 21:23:25 10/10
(82/126)
A világ legjobban sikerült vámpíros filmje. Muszáj megnézni kategóriás.
9/10
compactegon 2010 szept. 12. - 20:36:09 9/10
(81/126)
legjobb :)
Ezekiel 2010 szept. 12. - 20:27:38
(80/126)
Zseniális, gyönyörû.
peca1000 2010 szept. 12. - 18:13:46
(79/126)
Szerintem is ez a legjobb vámpíros film, amit eddig adtak. Igazi nyomasztó, és megborzongtató meseszerû középkori hangulata van a filmnek, a zene, a táj, a jelenetek szinte magával viszik az embert.
Még moziba láttam, és nagy hatással volt rám.

Nagy film, a többi csak szánalmas próbálkozás.
kabala 2010 szept. 12. - 10:03:57 Előzmény conchita
(78/126)
Arról már nem is beszélve, hogy az egyetértek egy szó. Én az ezelõtt-et is egybe írnám, de lehet, h itt külön kell.
conchita 2010 szept. 10. - 02:33:42 Előzmény teca0415
(77/126)
A nem-e helytelen megfogalmazás, édes anyanyelvünkben a -e kérdõszócska ( partikula ) jellemzõen a létige után áll helyesen.
Pl, filmkritikus vagy-e
Azonban ha a megfogalmazásnak arra utló stiláris funkciója volt( mert ennek is van kis esélye ), hogy Wilde egy gyûjtögetõ , akkor pardon a korrekcióért.

Egyébként rettentõen fülbántó nyelvhasználati jelenség, nem is értem hogy lehet ilyen elterjedt.
az utolso szamuráj 2010 aug. 20. - 11:31:16 Előzmény teca0415
(76/126)
Nem.
Õ egyszerû tolvaj.De azt is ostobán csinálja.
8/10
andesz89 2010 júl. 31. - 14:34:41 8/10
(75/126)
egyetértek,szerintem is sokkal több érzelmet vittek ebbe a filmbe mint a 3 alkonyat részbe összesen.
Gary Oldman meg zseniális volt.imádom hogy szinte minden filmjében más akcentussal beszél.ebben a filmben meg különösen jó volt.
ha választani kellene a mai vámpírfilmek és eközött akkor mindenképpen ezt nézném meg jópárszor
10/10
Hesha 2010 júl. 30. - 22:44:45 10/10
(74/126)
Lehet bennem van a hiba de több romantikát láttam ebben a filmben, mint a Twilight filmekben. Igaz elég nagy pofátlanság a részemrõl össze hasonlítani õket, mivel nincsenek egy súlycsoportban.
Számomra Coppola Drakulája volt a legjobb vámpíros alkotás amit eddig láttam.
92zsuzsanna 2010 jún. 20. - 16:21:39
(73/126)
A története jó volt, attól függetlenül, hogy csak néhol egyezett a könyvvel.
Vessetek meg, de nekem a könyv pont a levél/napló formátum miatt nem tetszett, viszont a történet igen. Érdekes, hogy Quincey-t megsirattam, míg Drakulát nem.
A szereplõk jók voltak, Keanu Reeves Jonathan Harker szerepében nagyon jó volt. Gary Oldman alapból egy jó színésznek tartom, most megint egy tökéletes szerepben láthattuk.
A film összeségében egész jó, talán lehetett volna jobb is.
10/10
teca0415 2010 jún. 17. - 00:09:14 10/10 Előzmény Wilde
(72/126)
Végigolvasva a véleményed, az jutott eszembe, h nem-e filmkritikus vagy:)
Egyébként teljesen egyet értek! Ez elõtt sem nagyon volt és nem is igen lesz jobb vámpíros film!
Hopkinsról meg csak annyit, h szerintem nagyon jó szinész...Zseniálisan játszik!:)
Keba 2010 jún. 16. - 21:22:36
(71/126)
Ha mindenki szerint ennyire jó akkor muszáj megnéznem....csak az a baj, hogy fél 1 kor kezdõdik, remélem fent tudok maradni :)
10/10
Over 2010 jún. 14. - 23:14:26 10/10
(70/126)
Az elõttem szólóhoz több szépet nem tudok hozzáfûzni, ez a valaha készült legjobb vámpíros film, és ha a mostani felhozatalt nézzük (twinyál, emos vámpírok rulz, Stoker és Anne Rice meg belefekszik egy sírba csak azért, hogy foroghasson benne, stb.) akkor nem is igen kell trónkövetelõkre számítani.
Wilde 2010 máj. 22. - 16:22:08
(69/126)
Bram Stoker Dracula cimû rémregénye szerves része a horror mûfajának, örök klasszikus, akárcsak Sheley Frankeinsteinje vagy R.L.Stevenson Dr Jekyll-je. A vámpirok, éji lények legendája makacsul tartja magát a köztudatban évszázadok óta és a filmvászon se igen mellõzi õket, örök bõrlehuzó téma jobb-rosszabb megvalósitásban. Coppola az angol iró fõmûvét tekintette nérvadónak, és rendezte meg minden idõk egyik legszebb és leggrandiózusabb filmjét e témában. A történet szorossan kötödik a könyvhöz ám az érzelmeket elõtérbe álitja igy adva tragikusabb értelmet a drámának, bár Mina és a gróf kapcsolatát teljessen új alapra helyezte, és a szörnyet ezáltal szimpatikussá téve. De továbbmegyek: a filmben Van Helsing utolsó mondata mintha egy kalap alá venné az üldözõket és a grófot.....a különbség elmosodik. Michael Ballhaus csodálatos képei egyedi vizuális megközelitést tesznek lehetõvé, Coppola gótikus remekmûvet csinált filmjébõl, nem mondva le a vér nagymennyiségû ábrázolásáról és jónéhányszor tiszteletét fejezi ki a régebbi mozik elõtt, gondolok itt az önáló életet élõ árnyékra, mely a régi Nosferatu mozikban nagy szerepeket kapnak(sokszor a vámpirt csak árnyékként kapja el a kamera). A szereplõgárda pazar, Hopkins szokott profizmusa, Winona Ryder visszafogott szüziessége remek, Keeanu talán haloványabb, ám aki klasszikussá emelte a figurát, az Gary Oldman. A remek szinész új alapokra helyezte Drakula ábrázolását, érzékeny játéka-no és persze a jó forgatókönyv mniatt-nem szörnyetegnek látjuk a grófot, szánni valló embernek, akinek rémtettei szép lasan eltörpültek, a nézõ nem kivánta halálát. Illik megemlékezni a látványtervezõkrõl, jelmeztervezõkrõl, hisz egy alulbecsült mûfajon belül etalonértékû munkát végeztek, és hadd emlitsem meg a zeneszerzõ, Vojciech Kilar nevét, aki egyedi hangzásával emelte a minõségi, gótikus horror fényét. Fura mód a szakma csak késõbb ismerte fel Coppola mestermûvének értékeit, túl véresnek és szexinek tartották a mozit. Úgy tudom, mostanság jelent meg duplalemezes kiadásban, amit nem hiném hogy csak rajongóknak illik beszerezni: a Keresztapa rendezõje a horrormûfajon belül olyan egyedi filmorgazmust alkotott, mely egyszerre csodálatos képekben tobzodó, romantikus, véres és gyönyörû, jóval meghaladja vállalt mûfajának kereteit.
10/10
offtopic
elisabet 2010 ápr. 06. - 07:51:05 10/10 Előzmény GinnyWinchester
(68/126)
Tökéletesen egyetértek!!! :))
10/10
offtopic
elisabet 2010 ápr. 06. - 07:50:34 10/10
(67/126)
Ez a film a kedvencem, egyszerûen a legcsodálatosabb szerelmes film, bár nem mindenki ezt látja benne, sajna nem tudtam még beszerezni DVD-n, anno VHS-en megvolt, de kölcsönadtam, azóta sem láttam viszont :((