Téma: Drakula

brody88 2008 szept. 07. - 18:32:08
(46/126)
Ami pedig az újfajta megközelítést illeti, hogy most nem a vámpír volt a "rosszfiú", azzal nincs semmi baj, csak ne Stoker könyvére hivatkozva csináljanak belõle filmet. Mert ott senki nem lehet akkora "rosszfiú", mint Drakula. Az ördög maga.
Ennyi...
brody88 2008 szept. 07. - 18:28:20
(45/126)
Nekem nagy csalódás volt a film... Elõtte olvasta, nem is egyszer, Bram Stoker Drakuláját, és alig vártam, hogy megnézhessem a filmet, pláne, hogy sok jót hallottam róla. A könyv nagyon tetszett, nagyon jó ez a naplós-leveles összeállítás. Aztán jött a film...
Eleinte még érdeklõdve figyeltem, tudtam, hogy lassan fog kibontakozni a történet, hiszen a könyvben is így volt. Aztán már csak azért figyeltem érdeklõdve, hogy lássam mi mindenben lehet még eltérni az eredetitõl. Az elsõ megrázkódtatás azt hiszem akkor ért, amikor Lucy "összejött" Drakulával. Aztán ezt még csak tetézte Mina és Drakula szerelme. Hol volt az a Lucy, aki megsiratja Quincey-t, mert nem mondhat neki igent a házassági ajánlatára, hiszen mást szeret? Hol voltak az ízig-vérig gentleman férfiak, akikbõl három szerelmes volt Lucy-be, és akár az életüket is feláldozták volna érte? Mi történt azzal a Minával, aki barátnõje halála, és férje betegsége miatt meggyûlölte Drakulát, és alig bírta elviselni a gondolatát is, hogy valaha belõle is ilyen szörnyeteg válhat? Stoker könyvében a vámpírvadászok tökéletes ellentétei Drakulának, aki olyan, amilyennek lennie kell, gonosz, és a velejéig romlott. A filmben ez mind felborult, sehol nem találtam a jól ismert szereplõket, az angyali nõket, és az ördögi grófot. A könyvben pont az volt a lényeg, hogy ezeket az embereket nem lehetett elcsábítani, eltántorítani, vagy megrontani, hogy õk addig üldözték a grófot, amíg meg nem ölték, hogy megmentsék Mina életét, és megbosszulják Lucy halálát. A filmben pedig olyan, mintha csak egy jót akarnának szórakozni, mintha kedvtelés volna az egész üldözõsdi. Mintha Drakula nem érdemelné meg, pedig dehogynem.
Nem mondom, hogy a film rossz volt, csak nagyot csalódtam, nagyon nagyot. Talán, ha nem arra számítok, hogy a regény alapján készült filmet fogok nézni... Hiába a cím és a hivatkozás, ez nem Bram Stoker Drakulája volt. Hanem valami egészen más.
rescuer dawn 2008 márc. 29. - 17:10:58
(44/126)
Egyszerûen hatalmas egy film.Csodálatos. Ahogy az elõttem szóló/szólók írták, hátborzongató. És igen.Egy érdekes megközelítés. (amugy ma lesz a penge 3....) Mert tényleg, hogyha belegondolunk, akkor a legtöbb vámpíros filmben a vámpírok a gonosz kcsögök,akik mészárolnak meg minden, de itt , hogy vittek bele egy kis romantikát, szerintem ez még hozzáadott a filmhez egy kis pluszt.
A rendezés szintén nagyszerû volt.
A szinkron..hátõõ...lehetett volna jobb is.No meg Winona Rydertõl picit többet vártam. De nekem így is tetszett. Szóval, le a kalappal.:)

Valaki látta a John Carpenter: Vámpírok c. filmet? Nekem eléggé...fura volt:P
9/10
Tenebra Mors 2008 febr. 28. - 21:32:55 9/10
(43/126)
Szerintem az egyik legjobb Darkula-feldolgozás. Bááár... Nálam Herzog Nosferatuja talán még ennél is jobban tetszett. Maradjunk annyiban, hogy a német vonalból a Herzog-féle, az amerikai filmbõl meg a Coppola-féle tetszett nagyon.

Miért? Nekem nagyon tetszett a sötét hangulata, és a kissé egyedibb Drakula-megközelítés. Hiszen moziban eddig azt láthattuk, hogy Drakula/Nosferatu, a gonosz g*ci mindenkit megharap, kinyír, és a végén egy karót kap a szívébe - ami persze nincs LOL. Itt pedig egészen új felfogása volt a dolognak. Nem úgy, mint Herzog-nál, s azért itt is megkapja Drakula a magáét, de mégsem a séma szerint.
***SPOILER***
Ugye Herzog-nál Drakula elbukik, viszont meghagyja örökségét. Viszont az örökös ugyanolyan gonosz genny lesz, mint Drakula. Itt Vlad Dracul "megtér" a végén, a nõ által, a szerelem által.

A színészek is tetszettek. Habár "Neo" eléggé "mûf..." volt, de Garry Oldman vitte a hátán az egészet. Hopkins ebben a filmben nem tetszett annyira, mint más filmjeiben (illetve: a Hannibal-filmekben), fõleg azért, mert itt a "hõs" Van Helsing-et alakította. Van Helsing-et pedig nem szeretem alapból XD.

Nagyon sötét, mégis szenvedélyes, magával ragadó, olykor borzongató film. Az õsrégi Drakula-mítosz feldolgozása, s talán elbúcsúztatása, hiszen ma már az Anne Rice-féle vámpírtörténetek sokkal tetszetõsebbek. Legalábbis számomra (Interjú a vámpírral). Coppola ezzel is nagyot alkotott!

9/10
7/10
Mákostonhal 2008 jan. 30. - 16:27:10 7/10 Előzmény delorin
(42/126)
Korábban, a kritikámban én sem húztam le, de ugye Anthony Hopkinshoz nem is köthetõ a romantikus vonal, Gary Oldman meg hiába jó, hogyha Winona Rider nem. Tudod hogy van ez, mindenhez 2 ember kell. :)
delorin 2008 jan. 27. - 23:19:15 Előzmény Mákostonhal
(41/126)
Hát én azért Gary Oldmant és Antony Hopkinst nem húznám le. szerintem õk azok akik emelték a film színvonalát, és Winona meg Keanu az aki abszolut lehúzza...sajnos
7/10
Mákostonhal 2008 jan. 04. - 18:11:23 7/10 Előzmény delorin
(40/126)
Nem találok bennük több romantikát, mondanivalót viszont némileg biztosan.(Forrest Gumpra értendõ)Ennél több romantika márcsak a szappanoperákban van, mint ebben a filmben, ezért neveztem ezt a szálat kínzóan eröltetettnek. Ha a színészek jobbak, nem zavart volna annyira.
Ony 2008 jan. 01. - 01:56:42
(39/126)
méghogy ' mígjózanvagyok'......:D
sipka 2007 dec. 31. - 23:05:57
(38/126)
Ezennel megragadnám az alkalmat (míg józan vagyok :), hogy mindenkinek Boldog újévet kívánjak!!!! Megcsináltuk gyerekek!!!! :) Nem k#rtuk el!! Se kicsit, se nagyon.. Fórumoztunk reggel, éjjel, meg este!! Én imádom ezt csinálni!!! :DDD Szóval vagy teszük tovább a dolgunkat, miszerint fórumozunk napestig, vagy figyet hányunk minden fajta közösségre és magunkba zárkozva eszegetjük a megbarnult banánhéjt, mint valami kis hitvány férgek (NEM!!! Nem hitvány Dennis Rodman-ek, hanem hitvány FÉRGEK!!)

(Valaki a háttérben kiálltozik): SIPKÁNAK IGAZA VAN!!!!

Na ugye!!! Szóval írjuk le a gondolatainkat töretlenül... még akkor is, ha az egy nagy marhasság (mint például ez) :DDD

Szóval még egyszer: BOLDOG ÚJÉVET!!!! :)

UI: Amúgy nem tudom, hogy miért pont ezt a topicot választottam köszöntésemnek a helyeként... Lehetséges, hogy az illuminált állapotomnak tudható be eme furcsa helyzet?.. Na mindegy.
Szerintetek vízes kézzel bele lehet nyúlni a konnektorba???? Most olyan kipróbálos haaaaanguuuuuulaaatbaaan vaaagyoooookk....... :DDDDDDDDDDDDD
delorin 2007 dec. 26. - 17:11:06 Előzmény Mákostonhal
(37/126)
Én sem akarlak megbántani, de ha az általad felsorolt filmekben Te több romantikát és szebb mondanivalót találsz , hááát...
Te dolgod.
Abban egyet értek maximálisan hogy Winona Rider nem valami felemelõ alakítást nyújtott, már már idegesítõ!
7/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 14:49:00 7/10
(36/126)
Szerintem ez egy nagyon túlértékelt film. Megmondom nektek, engem hideg ráz a vámpíros filmektõl, de csak azért, mert ha arra gondolok, hogy valaki az artériámból kortyolgat, egyszerûen rosszul leszek. A pengét ilyen szempontból, (De csakis ebbõl kifolyólag!)még simán kibírtam, az interjú a vámpírralnál már a rossz érzés kerülgetett, ezért is nem néztem meg. (Nem kiröhögni!)Mindenhol csak jókat hallottam errõl a filmrõl, ígyhát félretettem az elõítéleteimet. Rosszul tettem. Az elején még megbocsátottam, hogy nehezen indul be, utána viszont annyira untam, hogy folyamatosan járkáltam, na persze a szemem végig ott volt a képernyõn. A színészek közül egyedül Anthony Hopkins papi tetszett, még Gary Oldman (A Tiszta románcban egyszerûen imádtam!)is bedob egy két jó figurát, de ennél nem több, Winona Rider nagyon irritált, Keanu Reeves egyszerûen élettelen és 2 dimenziós marad.( Még a Kamera által homályosanban beli animált szerepében is 10-szer jobb, és élettelibb volt, ott egyedül Robert Downey Jr. nyomta le a castból.)A romantikus szál alapos kidolgozás címszó alatt válik kínzóan erõltetetté. (A szerelmünk lapjaiban, vagy a Forrest Gumpban a szerelmi szál nemcsak hogy elviselhetõbb, de egyszerûen gyönyörûnek találtam.)A filmben azért a díszletek, a jelmezek, a korrajz, és a szerteágazó, sok különbözõ hangulatot megragadó fényképezés tetszett. A rendezés átlagos, a sztori már unásig ismert. Nem akarok senkit megbántani, de ez a film nálam nagyon gyengén teljesített. 63%
sipka 2007 nov. 27. - 16:40:42
(35/126)
Bár én is ismerem a teáltalad megemlitett tényeket (miszerint létezett egy Drakul "becenév"vel rendelkezõ személy), de azért megköszönöm a felém árasztott (történelmi) információkat :)
Dantes 2007 nov. 27. - 15:30:19
(34/126)
Szerintem ez egy remek film. Coplla-an nem lehet csalódni, Imsét 110/10-es filmet csinált.

Akiknek nem tetszik hát kérem:a horror nem feltétlenül az hogy a szekrénybõl kiugró, "HÚÚÚÚÚÚ"-t kiáltó rém ijesztget.
Copolla ezen rég túl lépett, és remek filmet rendezett.
10/10
k11zoltan 2007 nov. 27. - 13:59:42 10/10 Előzmény sipka
(33/126)
... na szóval, neked szólt a lenti hsz-em. :)
10/10
k11zoltan 2007 nov. 27. - 13:57:56 10/10
(32/126)
Nem, nem! Te értettél félre, nyílván rossz idézetre gondoltál! A lenti hozzászólásom tulajdonképpen Sipke felhasználónak szólt, és tõle van a


"Vagy lehetséges, hogy valódiak az íratok, és tényleg létezett (vagy létezik) egy Drakula nevezetû személy?"

idézet, amire mondtam, hogy nem tõled van, tehát nem neked írtam a valódi drakula sztorit...
delorin 2007 nov. 27. - 09:42:26 Előzmény k11zoltan
(31/126)
Nem egészen értem mit is akartál mondani azzal, hogy az az idézet nem tõlem származik???
Mindegy is.
Én csak a véleményemet írtam le a filmrõl, szerintem szenzációs és már már klasszikus alkotás!
Remélem nem értettél félre...
nofrit 2007 nov. 24. - 09:30:17
(30/126)
Anita Blake-kel az a bajom, hogy túlságosan elvitte a sorozat utolsó könyveit egy "másik" irányba... Kíváncsi lennék, hogy a filmek mikor mennének el "abba" az irányba. :P
darkcrow 2007 nov. 23. - 23:16:31
(29/126)
Nekem is nagy kedvencem a film:D.
Nsyya megnézném Anita Blaket filmen, hihetetlenül jól meg lehetne csinálni, csak nehéz lenne.
Én a Nosfratut nagyon kicsinek láttam egyszer véletlen, hetekig rémálmaim voltak tõle XD.
Rocco 2007 nov. 23. - 22:45:08
(28/126)
Bocsánat, javítás: vagyok
Rocco 2007 nov. 23. - 22:43:28
(27/126)
Jó film, talán primitív vagygok, de ez nem zavar így teszek a fílmûvészeti okoskodásra.