Téma: Dredd

9/10
borkasztik 2014 márc. 06. - 22:15:20 9/10
(132/172)
Egyet értek. Szerintem is nagyon jó kis film lett. Pörgõs izgalmas, néhol brutális, és nem gondoltam volna hogy eszt mondom de undorítóan szép. Mikor a lassítótól elkezd csillogni minden még a vérük is :O
A történet pofon egyszerû mégis lehengerlõ. Íme a bizonyíték hogy kis költségvetésbõl is lehet izgalmas filmeket össze rakni.
Már párhónapja láttam, most ma újra megnéztem és még mindig lekötött. Grat a színészeknek és az alkotóknak. Külön tetszett hogy nem volt sok felesleges üresjárat, lényegre törõ volt és mozgalmas ennyi :)
9/10
istvansebok 2014 febr. 17. - 14:43:04 9/10
(131/172)
Nekem mint sci-fi rajongónak nagyon tetszett a film.
A Raid-al ellentétben itt tökéletesen elhittem, hogy lehetetlen az épületbõl történõ kitörés.
Ami rontotta a hitelességet a korrupt bírók túl könnyen legyõzhetõk voltak :(.
Éljen az európai sci-fi.
10/10
csuszokotes 2014 jan. 06. - 04:44:29 10/10
(130/172)
Nagyon jó film volt, sajnos a képregény nálam kimaradt, de valahogyan gondoltam, hogy ez a film közelebb állt hozzá, mint a Stallone film (ami a maga giccsességével mégis tetszett, leszámítva a kínosan röhejes Rob Schneidert). A zenéje meg totálisan illett hozzá, régen hallottam ennyire odapasszolós "score"-t. Sajnos a 3D kimaradt, mert nem moziban láttam, de sokan dicsérték, hiszek nekik, bár nálam nem ez vitte a filmet, hanem Dredd. Nélküle nem lett volna ez a film, ami. A Megtorló filmeknél is szerencsére a Háborús övezet résznél is a képregényhez idomultak inkább, nem a klisés Hollywoodhoz, ezek szerint itt is ez a helyzet, ezért lehetnek sokan, akiknek nem tetszik. (+1 ember aki fél, sõt retteg a Robotzsaru remake-tõl...azt nehéz meló lesz felülmúlni...)
10/10
metan 2014 jan. 04. - 20:05:56 10/10
(129/172)
Érteni kéne a filmet. Érteni kéne a cyberpunkot.
Ebben a kategóriában ez alap filmnek számít. Ha valaki nem tudná - és az eddigiek alapján nagyon sokan nincsenek vele tisztában - ez a film sokkal közelebb áll az eredeti történethez, és annak hangulatához, mint az 1995-ös alkotás. Egyértelmûen jobb.
Másrészt meg nem az volt kiadva, hogy úgy tartsa a száját mint Stallone, hanem mindkettõnek az volt kiadva, hogy úgy tartsa a száját, mint Dredd.
Sisak. Dredd sosem veszi le. Az más kérdés, hogy ezt '95-ben nem vették figyelembe (és kimagyarázták azzal, hogy "Most nincs szolgálatban Dredd"). De úgy is fogalmazhatnánk, a képregényekben nincs olyan jelenet, hogy leveszi.

Robotzsaru. Szintén alap mû. Leginkább az elsõ rész. Én is elõre félek a remake-tõl...
3/10
peles 2013 dec. 28. - 22:20:20 3/10
(128/172)
Úristen mekkora szar film. A fõszereplõnek - aki bárki lehetett a sisak alatt - ki volt adva, hogy olyan csempén tartsa a száját, mintha a Stallone lenne.
Deniss 2013 nov. 20. - 19:50:19
(127/172)
Szegyen ez a film!
Csak nagyon jó indulattal adok 5.5 pontot.
offtopic
Babi néni 2013 nov. 14. - 15:07:27
(126/172)
Attól még levette.
offtopic
zottyo534 2013 nov. 14. - 11:50:43
(125/172)
Ez egy egyedi, elszigetelt, ámde sajnálatos történés. Az alkotók pont beleütköztek egy olyan dilemmába, hogy pont a legdrágább színész játssza azt a szereplõt, akinek látszik az arca. Bravúros módon, a fõszereplõ legjellegzetesebb tulajdonságának kiiktatásával sikerült megmutatni, hogy milyen kincset dugtak a vödörbe.
Babi néni 2013 nov. 13. - 20:24:52
(124/172)
Az 1000 arcú Dredd
Babi néni 2013 nov. 13. - 20:18:29 Előzmény zottyo534
(123/172)
+ b*sz6od a tudományt
offtopic
zottyo534 2013 nov. 13. - 17:35:16
(122/172)
Dredd sohasem veszi le a sisakját, ez tudományos tény.
Babi néni 2013 nov. 13. - 15:03:16
(121/172)
Annyira azért nem ismert, általában mellékszerepei vannak, de a bemutatóban nem látszik az arca, nem tudom, h a film során látszik-e egyszer is, mindenesetre a többi szereplõ is teljesen új arc számomra, pedig nagy filmbuzi vagyok.
8/10
androcles 2013 nov. 13. - 00:45:34 8/10 Előzmény Neo 077
(120/172)
Nem voltak nagy elvárásaim, amikor nekiültem végignézni, de kellemesen csalódtam, el kell ismernem, hogy tényleg nagyon jó lett, pedig a röhejesre sikeredett, üldözéses, elsõ pár perc után ki akartam kapcsolni. Nagyon nyomasztó, nagyon durva, de nagyon is elképzelhetõ jövõt fest le sajnos....ennek ellenére mégis ad valami kicsi fogódzót, hogy amíg akadnak emberek, akik másokért, becsületesen próbálják tenni a dolgukat, addig talán nincsen elveszve minden....
Babi néni 2013 okt. 30. - 22:44:43
(119/172)
Nem értem, a no name szereposztást:O
10/10
Neo 077 2013 okt. 04. - 15:05:26 10/10
(118/172)
imádom ezt a filmet szerintemm jobb a stallonésnál izgalmasabb képregényhübb 10/9 DREDD
6/10
muhay 2013 szept. 27. - 00:16:36 6/10
(117/172)
Egy régi klasszikus film újracsomagolva.Be kell vallani,hogy semmivel nem jobb mint az eredeti,sõt... Elég gyengére sikeredett.Borzasztó egysíkú.A forgatókönyv mérete 1 A4 lap egyik oldala.6/10
nephrat 2013 szept. 13. - 19:17:15
(116/172)
Imádom, hogy sokan azt irják, hogy a Stallone filmnek jó a sztorija. Sablon sci-fi sztori. Fõhös, nõ, vicces fickó, robot, klónozás mindez ráhúzva a Dredd biró sztorijára. A kannibálok jók voltak, de azokat a képregénybõl vették.
Azért nincsenek modern jármûvek, mert egy atomháború után vagyunk. Minél egyszerûbb valami annál könnyebb fenntartani és karbantartani. A modern kocsikat már most is csak a márkaszervizben tudják javitani.
Sztori. Látjuk egy rendfenntartó egy napját az atomháború utáni jövõben, ezzel kapunk egy képet arról a világról. A Stallone filmbõl semmit nem tudunk meg. Kapunk egy sablon sci-fi-t amiben Rocky a fõszereplõ és ennyi.Még a fõgonosz is ugyanabba a steril világba tartozik amibe a fõszereplõ. Semmit nem tudunk meg az emberek mindennapi életérõl. A bandákról vagy bármirõl ami meghatározza azt a világot. Imádtam, hogy Karl Urban nem veszi le a sisakot, hiszen lényegtelen a személye vagy az élete, csak az fontos amit képvisel.
A zenék nekem nagyon bejöttek. A lassitások is baromi jók voltak. Valaki irta, hogy a másik fimben több volt a hires szinész. És? Attól, hogy egy filmben nincs hires szinész még lehet, hogy nagyon jó a film, sõt az utóbbi idõben csak ilyen filmet érdemes nézni. A ház lezárását is imádtam. Baromi jó volt a bezártság feeling, a tudat, hogy a fõszereplõk magukra maradtak és nincs esélyük baromi jó volt. A karakterek reálisak. Végre nincs felesleges érzelgés meg sirás. Bár csinálnának még ilyen filmeket. Sajnos az új robotzsaru PG-13-as besorolást kapott vagyis kapunk egy látványos akciófilmet gyerekeknek, ráhúzva a robotzsaru alapsztorijára.
"Spoiler"
Elõször akkor lepõdtem meg a filmen amikor a kis csaj simán lelõtte fickót aki csak megsérült. Azt hittem akkor kezdõdik majd a lelkizés. A kedvenc jelenetem meg az amikor a lefizetett birónõ megpróbálja átverni a csajszit. Ott is azt hittem valami sablont látok majd. De nem. Kis csaj ránéz, olvas, lelõ, megy tovább.
"Spoiler"
Szerintem az utóbbi idõk egyik legjobb akciófilmje. Nincs lelkizés, látványosak a jelenetek, utálható a fõgonosz, jók a zenék, jók a szinészek. Imádtam. Mondjuk elfogult vagyok, mert szeretem a poszt-apokaliptikus meg a cyber-punk sztorikat.
Peppo 2013 aug. 19. - 17:24:30
(115/172)
Akciódús, agyatlan, brutális. Nagyjából ezt vártam a filmtõl, és nem is kellett benne csalódnom. Nincs sok moralizálás, csak trancsírozás. Nem ismerem a képregényt, talán egy részt ha láttam belõle, de nagyjából ilyennek képzeltem el egy filmadaptációt. Szerintem sokkal jobb, mint a Stallone féle verzió volt. Az alacsony költségvetés meglátszik rajta, de a hangulata jó lett. A zene is el van találva. A karakterekkel sem volt baj, Urban jól hozza a fapofájú ítéletvégrehajtót, igaz, nem sokat látni belõle, így hibázni sem nagyon tudott volna. A kiscsaj sem volt rossz, Lena Headey meg jól elvan a negatív szerepekben, ezt már a Trónok harcában is megmutatta. Összességében elégedett voltam a filmmel.

10/9
9/10
tomarill 2013 aug. 04. - 23:22:57 9/10
(114/172)
Na, ez a beszéd! Príma jó akciófilm, semmi fölösleges beszéd, semmi ostoba szerelmi szál, csak egy õszinte, hentelõs leszámolás! Bár több ilyet csinálnának!
SmellslikeBULLSHIT 2013 júl. 17. - 14:14:55
(113/172)
szia, én nem olvastam a képregényt, te vagy valaki más talán tudna a kérdésemre válaszolni:

A fõhõscsaj figurája, az hogy mutáns és látnoki képessége van szerepel az eredeti képregényben is? Vagy csak itt szerepel?

Köszi!