Téma: Dredd

10/10
Segítõ Béka 2013 febr. 16. - 19:06:06 10/10
(92/172)
a két fõszereplõ szerintem tökéletes volt, nem kellenek milliárdos sztárok egy jó filmhez, ez a kettõ mind igényesen, hihetõen, szimpatikusan játszott
bár a vér néhol béna volt, de a lassítások gyönyörûek, ahogy a jövõváros is kivitelezése is elsõsoztályú. a régi motor jobban tetszett, de ez se rossz
10/10
Segítõ Béka 2013 febr. 16. - 19:03:24 10/10
(91/172)
nagyon szeretem az eredeti Dredd bírót, és azt kell hogy mondjam, ez a film méltó utódja annak, a sisakot soha nem veszi le stalonne, vagy inkább Carl Urban, akit én mindig nagyon szimpatikusnak találtam. akármilyen béna filmben (doom) játszott, nekem mindig szimpi volt, a gyûrûk urában kiváló alakítást nyújtott, ahogy a bourne-csapdában is. a redben is.
szóval elõször nem érdekelt a film, mert unalmasnak tûnt, hogy szinte a film 3/4 egy épületben játszódik, de ez a film nem unalmas, minden perce lekötött, és én nem szeretem a buta akciófilmeket, de ennek a filmnek üzenete van.
ez a film nem csupán egy akciófilm.
wavrekordz 2013 febr. 14. - 11:23:28
(90/172)
Hát ez kész... mesélem a kollégámnak a filmet, erre ezt ajánlja:
http://www.port.hu/a_rajtautes_serbuan_maut__the_raid/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=133076&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2
...kicsit mintha ismerõs lenne a történet! :D
wavrekordz 2013 febr. 14. - 11:13:23
(89/172)
Nekem kellemes csalódás volt, ugyanis a legrosszabbra számítottam (néha szeretem magam filmekkel kínozni), de azt kell hogy mondjam ennek a filmnek vannak értékei. Nem sok, de mégis van zsáneren túl valami. Rettenetesen bugyuta, erõszakos és hatásvadász... de feltûnt, hogy Dredd és a szöszi legyilkol vagy kétszáz rosszfiút, de ebbõl nem is mutatnak semmit, csak utólag a hulla hegyeket a biztonsági kamerákon. Nekem egy kicsit (!) újszerûnek tûnt az erõszak bemutatása, mintha az - egyébként megvetendõ - esztétizálást más fókuszba helyezték volna, mint az eddigi hentelõs filmek. Sokkal nagyobb jelentõséget adtak annak, hogy a vér szépen fröccsenjen, mint hogy mekkora pusztítást is vittek véghez. Nekem ez elég volt, hogy lekössön és néha jókat derültem az orbitális hülyeségeken. A film után nem tudtam csak legyinteni, mert tényleg a hatása alá kerültem - persze biztos épp a megfelelõ hangulatban is néztem -, órákig viccelõdtünk még lebigyesztett szájjal a szemünket eltakarva, hogy "a törvény én vagyok"... tehát átjött az üzenet! És pont ez az amit nem vártam :)
Persze soha többet nem fogom megnézni, nem az én mûfajom... viszont mégse tudom nem értékelni egy kicsit.
Sz Peter 2013 febr. 13. - 19:51:27 Előzmény H725
(88/172)
Éés ne felejtsük el, hogy az eredeti Dredd sosem mutatta az arcát!
Csak a Stallone "primadonnáskodása" miatt - nem volt hajlandó, nem levenni a sisakot - lett a régebbi film úgy forgatva.
9/10
DirtyBlond 2013 febr. 13. - 19:23:27 9/10 Előzmény Sadenal
(87/172)
LOL! Grumpy Cat-es száj! :D És tényleg olyan! :D :D

Mindenesetre nekem nagyon bejött ez a film! Fúha! Imádtam, hogy végig egy pörgõs nagy zúzás az egész. És nagyon szépek voltak a lassítások!
10/9
10/10
H725 2013 febr. 11. - 19:31:44 10/10
(86/172)
Bocs, kicsit off lesz.
A Sly-féle verzióban:
-Jó Alan Silvestri zenéje,a harci robot (örök kedvenc marad), Assante és Lane
-Tûrhetõ a város megjelenítése, a történet és Sly
-Schneider karaktere számomra szörnyen irritáló volt (és ha bárki jobban megnézi a filmográfiáját láthatja hogy igenis egy senki volt még akkor). A többi mellékszereplõ Max von Sydow kivételével mind csupán B-kategória.
Összességében kellemes délutáni mozi, de semmiképp NEM klasszikus.
Néhány korábbi megjegyzésre reagálva:
A fegyver az új változatban ugyanolyan intelligens, csak nem beszél. Sly és Urban is a képregénybeli karaktert utánozza a ajakbiggyesztéssel (sokszor elmondták már mások is); még a minimáldizájnos motor is jobban néz ki, mint a régi böszme; a szereplõk meg nagyon jók (még akkor is, ha sosem lesznek akkora sztárok, mint Stallone)
Szóval az új semmiben sem marad el a régitõl. Sõt...
6/10
Sadenal 2013 febr. 11. - 14:09:03 6/10
(85/172)
Egyszer elment, de néha untam azért. Viszont Karl Urban ezzel a grumpy cat-es szájjal, eléggé vicces volt. :)


6/10
3/10
opposing force 2013 febr. 10. - 01:12:18 3/10
(84/172)
Meg lehetett nézni, de egyszerûen nincs benne semmi ami miatt újra megnézné az ember. A Stallone-féle verzió sokkal jobb, többször is nézhetõ, tele van ütõs beszólásokkal, volt igazi sztorija még ma is megállja a helyét. Ez meg inkább a hentelésre van kiélezve, aminek úgy a 80%-át el is kúrja a belassítás. Meg moziban biztos rá lehet élvezni a 3D effektekre de ha otthon nézed már inkább idegesítõ ( ahogy a legtöbb filmnél ). Meg különben is kicsit bosszantó, hogy manapság már nem nagyon csinálnak igazi filmeket. Mindig csak a látvány, a látvány, a látvány .... húdejó.
Történet meg nulla. Ennek se volt sok. És hagyjuk ezt a hülyeséget, hogy 'akciófilm, nem a sztori a lényeges'. Régen is csináltak akciófilmeket és 3D nélkül is rongyosra lehetett nézni õket. Vajon miért? NA szóval vissza a filmhez, szépen meg van csinálva csak valahogy olyan üres. Egyszóval szar. A nõi szereplõ viszont egész dögös. 3 pontot kap a film, mert végig tudtam nézni egyhuzamban. Valamelyik belassított résznél írtam egy sms-t de szerencsére nem maradtam le semmirõl.
"Én vagyok a rend!
Az egész körzet - le van - tartóztatva!"
8/10
Mojzer 2013 febr. 01. - 21:47:42 8/10
(83/172)
Végig pörgõs volt.Ez kitöltötte az egyszerû történetet.Egy jó akciófilm.
10/10
King Diamond 2013 febr. 01. - 16:24:27 10/10
(82/172)
De jól tettem, hogy moziban néztem meg az új Dredd filmet! Még éppen adták, így sikerült. Nemrég néztem újra a másik Dredd filmet is, és szerintem felesleges hasonlítgatni a kettõt, mert más. Nem volt az sem rossz, de ez látványban, effektekben, zenében letarolja. Én egy akciófilmben nem az Oscar-díjas történetet meg cselekményt keresem, így ez a probléma már meg is van oldva. Egyébként már hogyne lenne története.. A színészek nagyon jók voltak itt is, a Stallonésban is, annak mondjuk nagyon örültem, hogy itt nem volt egy Rob Schneider-féle bohóc karakter, õ már nagyon idegesített a másikban egy idõ után. Egy akciófilmnek errõl kell szólnia kérem szépen. Töménytelen akció, remek effektek, látvány, jó kis hentelõs zene. Több nem is nagyon szükséges hozzá. Karl Urban is simán megállta a helyét Dredd bíró szerepében, annak külön örültem, hogy nem vette le a sisakját. A képregényt nem ismerem, azt viszont sajnálom, hogy pénzügyileg nem sokat hozott a film, viszont a 'kritikusok' között pedig egész jól teljesített. Én simán elnéznék egy újabb Dredd filmet is, fõszereplõnek maradhat is Karl Urban, legyen 3D-s, és jöhet is a mozikba!
9.5/10
3/10
zozoo83 2013 jan. 31. - 15:08:39 3/10 Előzmény DoctorMorreau
(81/172)
Teljesen egyetértek, nem sokat töprengtek ezen a történeten, semmi fantázia nincs benne. Az 1995-ös verzióba még a fegyvernek is van története.
Ebbe se egy poén, se izgalom, vagy figyelem felkeltés, a szereplõk személyiségébõl szinte semmit nem tudtunk meg, minthogy az életükrõl se.
A Sly verzióba sokkal több minden van (óriási dumák és karakterek, a robot, a kannibálok, a klónozás, a gonosz tesó, szép kerek történet ami szépen kibontakozik), de ennél a filmnél még a 7 pontot is túlértékeltnek érzem, semmit nem tudnék kiemelni belõle a telepata csajon kívül, mert ugye inkább róla szól a film, hogy megfelel e bírónak.
Pozitívum, hogy nem kellett másfél óránál tovább nézni.

Egy kiváló alapra felépítették ezt a szimpla bandaháborús filmet, aminek nem is kellene a jövõben játszódnia ahhoz, hogy ugyanezt megkapjuk.
Sz Peter 2013 jan. 26. - 11:46:31 Előzmény DoctorMorreau
(80/172)
"értelmetlen gyilkolósdi"?

Ha te életben akarsz maradni, az értelmetlen? Érdekes hozzáállás. :)
DoctorMorreau 2013 jan. 25. - 22:04:13
(79/172)
Ez nem ízlések és pofonok kérdése.

Ebben a filmben egyszerûen nincsen történet, nincsenek igazán karakterek, nem ad az embernek semmit sem, csak lövöldözést.

A filmalkotás nem errõl szól - nem szólhat errõl.
DoctorMorreau 2013 jan. 25. - 22:02:47
(78/172)
"-Na, halljuk, Rico! Mi a legszebb az életben?"
...
"- A vége!"


:)
DoctorMorreau 2013 jan. 25. - 21:43:57
(77/172)
Az eredeti Dredd bíró Stallone-val agyonveri ezt a szánalmas tákolmányt.

Annak van története, ott vannak igazi színészek és nem értelmetlen gyilkolósdiról szól az egész.

4/10
Tereus 2013 jan. 25. - 00:38:10
(76/172)
Az alacsony költségvetés sajnos látszik a filmen tényleg. Mivel én annak tudatában néztem meg, hogy nem volt sok anyagi háttere, így erre felkészültem, engem nem zavart ez. És ezt leszámítva a film korrekt. Pörgõs, akció. Nem egyedi, nem korszakalkotó, még csak nem is sokszor nézõs. De egy jó akciófilmnek kiváló.
Egy mozihoz sajnos azért én kevésnek érzem
3/10
bercesnagy 2013 jan. 24. - 17:48:00 3/10
(75/172)
Gyenge próbálkozás, sajnos az alacsony költségvetés látszott a filmen. Bemetszettek pár gigantomán épületet a jelenlegi épületek közé, a fõhõs ide bement, lezáródott egy ilyen épület majd teljes sötétségben végig lõtték a filmet. Volt benne pár jó jelenet, ezt aláírom, de ettõl függetlenül számomra óriási csalódás. Stallone Judge Dredd-je szerintem tízszer jobb volt, bár összehasonlítani nem érdemes a kettõt, mert két teljesen más jellegû film. Az új Dredd kõkemény akció, mindenféle humor és felesleges beszéd nélkül, amolyan Kaptár féle éjszakai lövöldözõs akciófilm. De hogy egy közel 20 évvel ezelõtti film jobb látványvilágban, ahogy azt elõttem többen is leírták az mindent elmond. 3/10
Mumtaz 2013 jan. 20. - 04:11:11
(74/172)
Most nem azért, de az, hogy T3-as VW-el rongyolnak a közeli jeleneteknél láthatóan mai környezetben rengeteg egyforma régebbi japán mikrobusz között, az minden, csak épp azt nem hiteti el, hogy a jövõben vagyunk. Még akkor sem, ha idõnként mutatnak valami jövõt idézõ, de láthatóan mai városképet némi montázzsal. Nekem itt vitte el az egészet a gagyi irányba. Sokat vártam ettõl a filmtõl, de a fent említett dolog sajnos már az elején adott egy kellemetlen alaphangulatot. Bár ettõl függetlenül volt valami élvezhetõ benne. De nem volt az igazi.
Kicsit olyan érzésem volt, mintha ZS kategóriás megoldásokkal próbáltak volna egy A kategóriás filmet összehozni.

***SPOILER***

Az épület méretét megpróbálták megmutatni, de ez egyáltalán nem volt hihetõ. Tipikus ZS kategóriás megoldás. Az épület méreteit fõleg a külsõ CGI-s trükkökkel próbálták szemléltetni, de ezt az illúziót rögtön agyon is vágta, amikor belülrõl mutatták. Ott inkább olyan érzés volt, mintha a Duna Plázában lennénk. Még akkor is, ha néha mutatták belülrõl is a magasságot. Túl statikus volt az egész. Más filmekben a hasonlókat úgy oldották meg, hogy a "kamera" valamelyik köztes emeletrõl végigpásztázza az emeleteket a legfelsõtõl szinte a legalsóig. Lásd: Fortress. Ott teljesen hihetõ volt a mélység. És az egy 1992-es film.

Az hû az eredeti képregényhez, hogy Dredd arcát soha nem látjuk, mert nem veszi le a sisakját. Az viszont szerintem annyira nem, hogy Dredd a törvény megtestesítõje és, mint ilyen nem hezitál. A halálbüntetés az halálbüntetés. Akit halálra ítél, azt lelövi és kész. Nem tesz olyat, hogy beadja a nõnek a lassító drogot és aztán kilöki, hogy minél hosszabbnak és lassabbnak érezze a zuhanást. Ez baromság.

Az egész film - a hosszától eltekintve - olyan, mintha képregény sorozat egyetlen epizódja lenne. Nem akkora volumenû, hogy filmnek lehessen tekinteni. Valójában olyan, mintha egy nem lineáris 500 részes tévésorozat egyetlen epizódja lenne.

***SPOILER VÉGE***
8/10
iipepeii 2013 jan. 20. - 02:02:49 8/10
(73/172)
A jellegtelen zenét leszámítva, nekem kifejezetten tetszett ez a film. Akciófilmrõl van szó. Ennél többet ne várjon tõle senki. Annak viszont bõven frankó. A '95-ös többet mutatott a háttérvilágból és sajnáltam, hogy itt erre nem került nagyobb hangsúly, de Dredd még mindig kõkemény. A tárgyalást berekesztem.