8/10
zsuzsipozsi 2018 febr. 22. - 21:11:53 8/10
(620/640)
Igazán ögös film. Nagyon egyben van.
1/10
marci3 2018 febr. 19. - 20:08:00 1/10
(619/640)
Ez a kibaszott szar rendszer kicsillagozza pont a lényeget!!!
1/10
marci3 2018 febr. 19. - 20:07:04 1/10
(618/640)
Ez egy fos ez a film, aki nem akar elpocsékolni másfél órát az életébõl az meg ne nézze!!!!!
10/10
Bouvet 2017 nov. 11. - 21:19:14 10/10
(617/640)
Az utóbbi évek egyik legjobbja. Kiemelkedõ hangulattal.
10/10.
_goldie_ 2017 aug. 31. - 22:30:13 Előzmény mapk
(616/640)
Atomszõke
mapk 2017 aug. 27. - 19:59:03
(615/640)
a Szõke Cobra Cobretti
10/10
UncleSam 2017 júl. 01. - 00:33:29 10/10
(614/640)
10/10
1/10
sawyerx 2016 dec. 02. - 16:24:19 1/10
(613/640)
Szeretem a lassú filmeket, ha van mondanivaló vagy élvezhetõ, itt egyiket sem éreztem, de úgy látom, nem vagyok ezzel egyedül. Ezerszer lerágott csont, unalmas, semmitmondó sztori, ha a mûvésziesség abban kifullad, hogy a szereplõk hót kussban vannak, hát gratulálok...

3/10 a zene miatt.
9/10
Csumbi 2016 júl. 11. - 20:29:57 9/10
(612/640)
Most néztem meg a filmet, és nagyon tetszett. Én anno úgy ismerkedtem meg a filmmel, hogy játszottam az ez alapján készült játékot, a Hotline Miami-t. Nagyon hangulatos mind a játék, mind a film, és a zene 10/10. Szeretem, ha egy film nem szájbarágós, és nincs teli fölösleges dumával (persze a poénos beszólásokat én is szeretem egy-egy filmben, de ez más kategória). Nagyon magával ragadt a film mûvészi hangulata, és a végig nem tudtam, hogy mi fog történni végül a "Sofõrrel". Ha az eleje nem indult volna annyira nehézkesen, akk 10/10 lenne, de így csak 9/10.
465892 2015 nov. 25. - 00:48:14
(611/640)
A filmnek van egy sajatos hangvetele, aki ezt nem "erzi" at annak nem fog tetszeni, tehat egyen fuggo.
Nekem nagyon tetszett, holott a tortenet nem igazan utos, de valami megis megfogott a filmben.

A foszereplo csondes karakter, de ettol erdekes is egyben. Igazi bunozonek nem nevezhetjuk, de a sotet oldalarol nezve az ertekrendje nem negativ... valosagban is rengeteg ember van aki sokat erez annak annak ellenere, hogy nem mutatja ki igazan, ezert nem tudhatod mi is fog tortenni, ha meg kimutatja indulatos es itt az indulat az elonyere valik, "ki ne cselekedne hasonlo szituacioban" elvont ertlemben.
A Szallito c. filmben Jason Statham is pontot tett igy vagy ugy az ugy vegere a ket karaktert parhuzamba allitva igencsak hasonlo, csak itt nincs lehetetlen akcio jelenet km tavolsagrol raketa tamadas stb. es ettol jo a film, mert nem rugaszkodik el a valosagtol.
Aki utobbit keresi nem jo helyen jar.
Zene iszonyuan jo No.1
10/10
Sonny Crockett 2015 okt. 21. - 23:54:29 10/10 Előzmény krampampuli
(610/640)
Pontosan!

Aki ezt hulladéknak tartja,azt valószínûleg elkapta a modernizációval járó meghülyülés. Nem az akciót kell benne keresni,hanem a film szépségeit,amibõl pedig van szép számmal.Csak hogy a legfontosabbat említsem: a hangulat.
Profi alkotás,nálam benne is van a Top 5-ben.
krampampuli 2015 máj. 30. - 22:58:49
(609/640)
Elképesztõen jó! Ha a 90-es években készült volna tuti kultfilm. Napjaink kliséin szocializálódottaknak elhiszem, hogy lassú de ez nem a film kritikája. Nekem így volt tökéletes.
basca.elegrini@gmail.com 2015 máj. 10. - 03:04:19
(608/640)
Két dolog jut eszembe ezzel a filmmel kapcsolatban.1 Lakatos Rájengoszling mégis hova a büdös francba mered az aranyszínû, skorpiós dzsekiében 100 percen keresztül? 2. Hogy lehet ennyi jó betétdalt szerezni egy ilyen hulladék filmhez?
nandelecki 2015 ápr. 29. - 11:07:57
(607/640)
Meglehetõsen lassú, de elképesztõen stílusos. Borzasztóan erõszakos, mégis annyira gyengéd. A fõhõs kontrasztos jellemábrázolása parádés, akárcsak az egész filmzenealbum vagy a képi megjelenítés. Ha kicsivel pörgõsebb, nagyobbat szól. Erõs 7/10.
marie1 2015 márc. 01. - 01:21:52
(606/640)
Kár, hogy nem tévedsz be többet erre a topikra, pedig üzenném neked, hogy az ilyen ál- mûvészi, hallgatag, nem kommunikálós vacakságok mindig is unalmasak maradnak. Ugyanis hiteltelen. Egyszerûen a kommunikáció ilyen hiánya nem csak kicsit nehezíti meg a kapcsolatot, hanem tönkre is teheti azt. Ezért aztán rendkívül bosszantó. Mondjuk pont annyira béna, mint amikor pl. egy elhagyatott házban éjszaka egy nõ hangokat hall, és mezitláb hálóingben útra kél a pincébe...esetleg egy gyertyával.Röhej. :-D De további kellemesen hallgatag, uncsi filmeket kívánok Neked, és azt is, hogy a való életben semmiképpen ne tapasztald ezt meg.
marie1 2015 jan. 25. - 21:03:10
(605/640)
Nyomokban spoilert tartalmazhat...

Nahát, én nagyon szeretem Ryan Goslingot, és ebbõl adódóan végignéztem ezt a filmet. Egyszerûen öröm nézni a jó kis alkatát, szép arcát, és persze tehetségesnek is tartom. Biztosan rém egyszerû vagyok, de a rendezõi koncepció nem fér a fejembe. Mi a fenéért kommunikáltak a nõvel ilyen nehézkesen. Csak a sok hallgatás, csendek, szerencsétlenkedés. Azt meg végképpen nem értem, hogy a végén, amikor tudta, hogy a fõ gyilokkal fog találkozni, akkor miért nem húzott elõ a csomagtartóból egy nagy mordályt, és miért várta meg, míg leszúrja Õt a gaz.(?) Na de ha meg már így esett, miért hagyta ott a dohányt? Értem én, hogy az én forgatókönyvem túl sablonos lett volna, de azt nem kedvelem, mikor indokolatlanul balfékek a szereplõk. Ha nem tud hitelesen egy sztorit kitalálni az író, rendezõ, nincsenek igazán miértek, hogyanok, akkor ne fogjon rendezésbe. Ennyi. Na és igen, a néhol tejbetök fiú meg a brutál állat...nem is értem a koncepciót. Amolyan ál-mûvészkedõ volt a darab. Mondjuk a vágások, a zene, a képi megoldások rendben voltak. Na de Carey Mulligant Bafta díjra jelölni...Ezt a szerepet még én is eljátszottam volna, minden szerénységem ellenére..:-))
trubadúr77 2015 jan. 02. - 11:15:45 Előzmény Relixo
(604/640)
Leírtad a gondolataimat. A hõs(?) karakterét is jól jellemezted. Egy másik fórumon írta valaki, hogy Stallone Cobrája jutott eszébe róla. Nem is tudom, az a figura legalább következetes volt. Az jól hozta, a rámenõs, agresszív bunkót elejétõl a végéig.
De ez?! Itt a belassult tejbetök, már-már félénk, szinte beszédképtelen halkszavú figura ne játsszon már Cobrát! Valahogy éles kontrasztban van azzal az oldalával (énjével?), akinek veszély esetére kiélesednek az érzékszervei, átkapcsol "pszichóba" és terminátorként gyak le minden gazt, de úgy, hogy abba még Steven Seagal is belesápadna. Attól még nem lesz Cobra, hogy fogpiszkáló/gyufaszál lóg a szájából. :)
Vagy mára minden hollywood-i filmben természetessé vált, hogy 25 danos mester a fõszereplõ Zsákos Frodótól X-menig?
Egyébként Ryan Gosling szerintem nem rossz színész. A 2001-es The Believer pl kifejezetten tetszett tõle. De ebben a filmben annyira volt hiteles, mint mondjuk Justin Bieber.
goodboy 2014 dec. 08. - 16:45:45
(603/640)
Nehéz helyzetben vagyok, mit írjak errõl a filmrõl. Vegyes érzelmek kavarognak bennem. Nem volt rossz, de azért egekig sem magasztalnám. Kicsit volt egy kis Tarantino beütése, a feeling és a zenéket, mintha egy Michael Mann filmhez tudnám hasonlítani. Összességében nem tudom mit gondoljak errõl a filmrõl, lehet, hogy meg kellene néznem még egyszer. Ma mintha olyan bizonytalan lennék, vagy mégsem?
pie85 2014 dec. 08. - 16:02:06 Előzmény AKG87
(602/640)
Amúgy az akció minimalizálásával nem volt bajom, és jó ötletnek tartom azt is, hogy szinte végig benn ülünk az autóban akció közben is, és ott várunk mi is a sofõrrel. De még mindig nem értem, miért magasztalja az egekbe mindenki Ryan Gosling színészi játékát! Ezt a rezzenéstelen arccal való reagálást az összes ingerre akár Steven Seagal vagy bármelyik zs-kategóriás akciósztár el tudta volna játszani, nem kell hozzá túl sok tehetség. Ugyanígy bámult a Honfoglalásban Franco Nero, mégse magasztaltuk az egekbe az alakítását (be is baszna) :D
AKG87 2014 dec. 05. - 12:32:52 Előzmény pie85
(601/640)
Na pontosan ezt éreztem én is.
Fõcím, zene, feliratok, tiszta Miami Vice feeling. Gondoltam ennek a filmnek jónak kell lennie, ha mást nem az atmoszféra eladja. Hát nem. Ez egy nagy nulla. Akciófilmnek nagyon lapos, drámának értelmezhetetlen.