Edmond Dantes 2014 dec. 05. - 10:50:02
(600/640)
Leegyszerûsítve két vélemény lehetséges, legalábbis részemrõl:

1) szimpla, unalmas akciófilm, százszor lerágott panelek: rablás, autós üldözés, ismerõs csavarok, személyes revánsvágy, lebutított Tarantino menet közben növekvõ mennyiségû vérrel, Gosling meg -amikor éppen nem vezet- csak jön-megy rezzenéstelen arccal, túl sok szöveget se kellett megtanulnia..

2) mûvészi igényességgel felépített akciófilm, sok ismerõs fordulattal, amiket a rendezõ (valszeg hallani fogunk még róla) és a director of photography munkája emel magasan az átlag fölé, még az Arany Pálmát is súrolva, ha el nem is érve/nyerve. Gosling pedig, mint szinte mindig: lenyûgözõ. Most éppen eszköztelen, sallangtalan figurát hoz, ami csak fokozza a film és saját hatását.

Magam ílyen arányban szavazok a két (saját) opcióra:
1) 15% 2) 85%
NHzsolt 2014 nov. 30. - 06:55:29
(599/640)
Bármit csináltam volna a film helyett, jobban jártam volna, hasznosabban telt volna az idõ. Azt gondolom, már az ajánló is úgy volt megfogalmazva, hogy mást vár az ember, mint amit kap, az autóversenyzõs vonal éppen, hogy csak érintve volt, a kaszkadõr téma is kimerült egy snittben, a bûnözõk sofõrje is többnyire a várakozásról szól, a többi vontatott, nekem túl mûvészi és egyben túl lassú.
Bele szaladtam az utóbbi öt év számomra legrosszabb filmjébe ezzel, hogy megnéztem, mert ha már elkezdtem, végig néztem, hátha lesz értelme. Kár volt...
Valahol a "ZS" kategóriába sorolnám a filmet, ha lenne ilyen. És pontot semmiképpen sem adnék rá.
pie85 2014 nov. 26. - 00:59:10
(598/640)
Ez egy nagyon jó film lehetett volna!! A zenék, az atmoszféra és az elsõ tíz perc (a fõcímmel együtt) kiváló! Aztán megáll a tudomány valahogy és átmegy giccsbe. Innentõl kezdve Ryan Gosling-ot láthatjuk, ahogy egyetlen pofával végigmerengi a film 70%-át szinte szótlanul és cselekmény nélkül. Miért van mindenki úgy oda a játékától? Nem csinál mást, csak elõnyös beállításokban szépfiúskodik. Ennek a csúcspontja egyértelmûen az a rész a filmben, amikor megismerkedik a csajjal és a kisfiával. Arra megy ki az egész, hogy Ryan Gosling-tól hegyeset pisiljanak a lányok. Konkrétan fél perces néma snittek vannak arról, hogy Ryan macsó pofával néz egy kis félszeg mosollyal az arcán. Ugyanezt a pofát vágja akkor is, amikor üldözik, meg amikor belemennek a kocsijába hátulról és nagyon feszült a helyzet. Értem én, hogy nem a szavakkal operál a rendezõ, hanem az érzelmekkel, de ez egyszerûen idegesítõ, ami itt folyik. Oké, hallgatag a karakter... de egyszerûen semmi jelleme nincs. Szóval összegezve ez a film nem más, mint Ryan Gosling néma macsóskodása gönyörû fényképezéssel és hangulatos zenékkel. Egyszerûen nem hatásos ez a karakter és nem is életszerû. A film maga amúgy rendben volna, a faék egyszerû története ellenére. És a vége is azért pozitív, hogy nem egy elcseszett, sablonos happy end-del zárul a film.
Szóval nem lenne ez egy rossz film, ha kicsit jobban kidolgozzák. Ez a hallgatag, jóképû igazságosztó, aki a maffiát is beoltja pár teljesen erõtlen mondattal, meg leszámol mindenkivel egyedül ugyanazzal a szívtipró imiddzsel, ez nekem valahogy nem adja. Sok filmben ábrázolják így a fõhõst, és kifejezetten zavar. Senki se ilyen az életben. De persze, tudom, ez csak film...
Szerintem ebben a filmben ezerszer több lehetõség lehetett volna. Kár érte, mert nagyon nagyon jól indult... Hölgyek, álmodjatok Ryan-nel!
slacio 2014 nov. 20. - 18:20:22
(597/640)
Pár jelenettõl eltekintve gyenge és unalmas volt. Egyszerû és kiszámítható történet. ***SPOILER PÓTOLVA***Akkor lett volna igazi ha a végén összeborulnak és ellovagolnak, azaz elautókáznak a naplementébe a pénzzel. :)***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
Blindmouse 2014 nov. 02. - 23:10:36
(596/640)
Mondjuk ez, hogy olyan életformát mutat ami az emberek 2%-át érinti, elég sok filmre igaz. :D
Lévén elég kevés ember bankrabló mondjuk, vagy ûrharcos, robot, esetleg játék egy gyerekszobában. :D

A filmnek van hangulata, ez kétségtelen. története kevés, nagyon kevés.
Viszont továbbra sem tudok megbékélni a 17 sebességes autókkal, a sound editor megérdemelné hogy munkanélküli legyen.
nordfan 2014 okt. 24. - 19:42:33
(595/640)
Refn az a rendezõ szerintem,akinek a munkáit vagy szeretik vagy messzire elkerülik.Szinte az összes filmjét láttam.Nem mondom,hogy mindegyik 10 pontos,de a színészekkel nem nyúl mellé.
Azért majd írd le a véleményed errõl a két filmrõl is.
10/10
TUTYKA 2014 okt. 24. - 18:03:16 10/10
(594/640)
SUPER FILM !!!
filoszemitabélus 2014 okt. 24. - 11:38:52
(593/640)
Megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye, mert élveztem a filmet. Úgy tûnik, sokak számára "leül a film", amint eltelik úgy 2 másodperc, hogy a szereplõ nem lõ egyszerre két pisztollyal.
Már le van töltve a "Csak Isten bocsájthat meg" és a "Walhalla rising". Csak még idõm nem volt megnézni. Ez a Refn azért tud valamit, ami miatt a filmjei nem simulnak bele az átlagos amerikai akciófilm keretébe.
9/10
olahmiki1959 2014 okt. 24. - 01:26:19 9/10
(592/640)
Az utóbbi idõk egyik legjobb filmje!
Kõkemény, életszerû, nincsenek benne felesleges vagánydumák, - amik mostanában elárasztják az amerikai filmeket, - eszméletlen jó a hangulata, a zenéje, telitalálat a fõhõs hallgatag mivolta, egyáltalán nem unalmasak a - látszólag! - lassú részek, sõt, a csendes egymásra nézéseknek, az arcjátékoknak jelentõségüknek, súlyuk van, ugyanakkor az akciódús részek, az autós üldözések, a gyilkolások lélegzetelállítóan profin vannak megcsinálva, és egyáltalán, hatalmas élmény az egész film, olyan, hogy sokáig nem tudsz szabadulni a hatása alól.
Nálam egy nagyon erõs 9-es!
4/10
Berkenye 2014 okt. 23. - 11:19:03 4/10
(591/640)
+1 Én tavaly néztem meg egy ismerõsöm ajánlására. Faék egyszerû történet, nulla dialógusok, óriási csalódás. Érthetetlen mitõl van felminõsítve ez a film. Gagyi!
realman 2014 okt. 02. - 10:07:15
(590/640)
7,2 komolyan? Inkabb 8!
10/10
Suziy 2014 szept. 28. - 07:11:35 10/10
(589/640)
Miért nem csodálkozom ezen, mármint, hogy nem érted!?
10/10
Suziy 2014 szept. 19. - 22:51:15 10/10
(588/640)
Erõs....
jambuano 2014 szept. 07. - 12:36:39
(587/640)
A hangulata egyedülálló!!
hercule 2014 aug. 17. - 16:35:43
(586/640)
Eladó egy Carey Mulligan által dedikált színházi szórólap.

A Nagy Gatsby, a Drive-Gázt!, a Büszkeség és balítélet, a Szégyen c. filmek fõszereplõje a londoni West Enden jelenleg futó Skylight címû elõadásban játszik és ennek az elõadásnak a szórólapját dedikálta az egyik elõadás után. A szórólap kiváló állapotban van, nem szakadt, nem gyûrött, az aláírás nem kenõdött el, igazi ritkaság, akár ajándéknak, akár saját részre.

e-mailben küldök képet: bertram1 kukac citromail pont hu

Ára hatezer forint.
10/10
antimason 2014 aug. 15. - 23:11:45 10/10
(585/640)
10/10 Képi világ, zene, történet.
7/10
Újvállalkozó 2014 aug. 13. - 22:43:10 7/10 Előzmény ezso1
(584/640)
7/10

Nem nõttél még fel a filmhez. Elõttem írta valaki, hogy ezt a filmet érezni kell, nem nézni. Vagy nem úgy. Ezzel teljesen egyetértek. A zene nagyon jó alatta!!!
9/10
molnar_bence 2014 júl. 22. - 23:19:11 9/10
(583/640)
Egyszerûen frenetikus volt..nagyon tetszett, és egyben felállította a szõrt a hátamon. Talán ezt így kell nézni, egyedül, mert így tudod igazán beleélni magadat a cselekményekbe, és tudsz azonosulni azzal, amit a vásznon látsz. A film azt akarja elérni, hogy rendkívül szarul érezd magadat utána, és ha végig nézed ez szerintem meg is valósul zömmel. Tényleg nagyon tetszett, de a zenék nem minden esetben illettek a cselekmény alá (ami megjegyzem, iszonyatosan lassú volt - ellenben kiválóan kidolgozott).

A film nálam a legerõsebb 9/10 kategória. Ezt a filmet érezni kell, nem kifejezetten nézni! :)
8/10
lotto 2014 jún. 20. - 14:51:01 8/10 Előzmény vjúská
(582/640)
Valahogy nekem is nagyon bejött Gosling játéka még amikor elõször láttam akkor megtetszett ez a feeling, h. kevés szöveg inkább hatásos cselekedet, ami a fõkarakternek jól áll. Elvileg egy magányos fõhõs aki az életében talál valakik iránt rendkívüli szeretetet és bármit képes megtenni hogy megvédje õket.
Maga film lassú cselekménylevezetésû, de rendkívül magávalragadó.
vjúská 2014 máj. 30. - 09:18:56
(581/640)
Bevallom nem is azt a filmet akartam megnézni (valamiért összekevertem a Cosmopilissal, shame on me), de az elsõ pillanattól kezdve magával ragadott. Sokkal jobban bejött ez a lassúság, mint a szokásos akciódús jelenetek. A fõszereplõ pedig hátborzongató, olyan tipikus soha nem tudhatod mit gondol. Tökéletes pszichopata. A csend és az a kevés zene (de az jó helyen), valamint a nagyon átgondolt képi világ teljesen beszippant, odabilincsel a képernyõhöz.