10/10
mail4me 2012 máj. 16. - 20:43:07 10/10 Előzmény eming
(500/640)
Hát ez bizony 10/10 mégpedig azért, mert félelmetesen jó "hangulata" van a filmnek. Igazán hihetõ történet, jól eltalált karakterek. Igazán nem mindennapi produkció!

Ja és a zenéje is brutálisan JÓÓÓ!

10/10
3/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 16. - 17:04:19 3/10
(499/640)
Ja meg többször is volt olyan, hogy kb 2 percig leste egymás a beszélgetõ két fél. Igaza van az egyik elöttem hozzászólónak, kínos volt már ez a sok hallgatás.
3/10
_Freddy_ 2012 máj. 16. - 17:00:41 3/10
(498/640)
Én most néztem meg. Tényleg nem egy nagy szám. Drive - Gázt!. Ehhez képest autós üldözés alig volt, de még csak az autóknak se volt sok közük a filmhez. Inkább semmi sem.

A fõszereplõ csávó viselkedése egy idõ után már irritáló, minek kellett ez az 5 percenként egyszer megszólal, és nem válaszol mintha siket lenne stílus??? Nagyon irritáló volt.

Ja meg a történet is nagyon gyenge, a színészi játékról nem is beszélve. Ez egy hulladék film, felejtõs nagyon...
Meg úgy ahogy van az egésznek nincs semmi értelme, ez a rendezõ nagyon beteg egy ember lehet. Rég láttam ilyen nagyhírû de bûnsz*r filmet.

10/3
5/10
eming 2012 máj. 15. - 16:00:03 5/10
(497/640)
Én alig tudtam végignézni, majdnem elaludtam. Nem egy nagy szám....
kybuck 2012 máj. 14. - 00:43:19 Előzmény Heisenberg
(496/640)
Hát igen, ez nem egy Halálos iramban 6.-féle blõdli, de ezt mondták is. Nekem tetszett, jó volt végre látni valakit, aki a jó ügyért nem rest a rosszak tyúkszemére vagy gigájára lépni - alkalmasint szó szerint. A mai herélt hollywoodi filmgyártásban ez üdítõ jelenség. Nem mondom, hogy a legjobb film a világon, számomra legalábbis, de összességében egy jól megcsinált film, ahol akció és érzelem is bõven ki tud bontakozni, ráadásul másfél óra alatt! Nem kell tehát mindent feleslegesen minimum két órásra nyújtani, ennyi idõ is bõven elég egy korrekt filmhez - ahogy ezt régebben tudták is.
8/10
Ze74 2012 máj. 13. - 12:55:07 8/10
(495/640)
Nekem tetszett,a zenék,a színészek, és az egész hangulata a filmnek is jó volt kb 55 percig aztán valahogy veszít a varázsából.Hiányoltam még több autós üldözést,bár lehet,hogy csak azért mert én azt hittem,hogy a Gengszterek sofõrjének a remake-ét látom,de nem.
Azért nem rossz,pláne hogy ilyen lassan csordogáló kevés párbeszédû filmek abszolút nem szoktak tetszeni.
1/10
Sonic8 2012 máj. 13. - 11:13:48 1/10
(494/640)
Hááát ez nekem baromira nem tetszett...
Nem ajánlom senkinek....
7/10
Heisenberg 2012 máj. 12. - 21:48:48 7/10
(493/640)
A film jó lett volna, de amit hiányoltam azok az autós üldözések, jó sok törés, összevissza repülõ autó alkatrészek, ugratások, nagy sebesség és gyorsulás, ütközések, sérülések, borulások mindezt feszült tempóban.
Kár hogy ezek hiányoztak a filmbõl. Így se volt rossz.
7 pont
Marcipáncica_ 2012 máj. 03. - 15:28:26
(492/640)
Egyet értek. A zenéjét én is még sokáig hallgattam utána. A hangulata pedig páratlan.
7/10
offtopic
Rahar 2012 máj. 03. - 14:16:20 7/10
(491/640)
A B13 az valóban akciódús film, különösen az épületbeni ültözéses jelenet, az nagyon látványosra sikeredett.
1/10
Locskai Dénes 2012 máj. 03. - 10:23:55 1/10
(490/640)
Láttál te már életedben pörgõs akció filmet???? Mert hogy ez nem volt az, az biztos! Meg hogy akciódús! Majdnem lefordultam a székemrõl, miközben ezt olvastam! Azt én sem szeretem, ha a egy akciófilmet szex jelenetekkel raknak teli, de ami itt történt az már semmi!!!! Az egyik szól a másikhoz, az meg kb 5 perc múlva válaszol, már ha válaszol! Akció nem is volt benne! Ez egy szar! Osztályzatom jóindulatú, de csak kész akarva, mivel 0-át vagy mínuszt nem lehet adni, így az 1-es is jóindulatnak minõsül! Senkinek sem ajánlom! Illetve igen! Aki szándékosan el akarja cseszni a hangulatát egy szar filmmel, az nyugodtan megnézheti! Moziba lettem volna visszakérném a pénzemet!
Kevés romantika és pörgõs akció érdekel? B13 mond neked valamit? Nézd meg azt. De ha szerinted ez izgalmas és akciódús volt, akkor mielõtt megnézed a B13-at, vegyél be nyugtatókat, mert szükséged lesz rá!!!!
10/10
niknikk 2012 máj. 02. - 22:48:31 10/10
(489/640)
KÖSZÖNÖM! Végre valaki, aki felfogja ezt a filmet.
10/10
Sátán_Követe 2012 máj. 02. - 22:46:31 10/10
(488/640)
Egyszerûen lenyûgözött, még mindig a hatása alatt állok! Nagyon ritka az olyan film, aminek ilyen különleges és magával ragadó a hangulata. A melankólikus zenéje, az izgalmas történet, a szereplõk titokzatos és megkapó játéka, és a különleges szerelmi szál mind közrejátszik ebben. Nem értem mit pampognak annyian, hogy ilyen meg olyan lassú a film, hát én végig izgultam, szerintem eléggé akciódús volt, az meg, hogy van pár lelassított jelenet, csak mégjobban ráhangolja a nézõt, szinte benne érzi magát a történetben, én teljesen beleéltem magam, és ez ritkaság. Miután megnéztem a filmet, több hétgig a hatása alatt álltam, még a filmzenéket is letöltöttem, egész nap azt hallgatom, annyira megtetszett.

****SPOILER GYANÚS****
Végre egy film, ahol nem az a szerelmi szál, hogy a fõhõs és a fõhõsnõ a kamerának szinte mindent megmutatva vad orgiába kezd.. Itt a legtöbb ami megtörténik a fõszereplõk között, az egyetlen csók. Csodálatos, lenyûgözõ. Végre egy film, ahol nem a sok rizsázásból, hanem a szereplõk arcáról, mozdulataikból, a cselekedeteikbõl és egyszerû párbeszédeikbõl áll össze a történet. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
7/10
Rahar 2012 máj. 02. - 20:46:16 7/10
(487/640)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban egyrészt tetszik, másrészt pedig nem. Egyrészt nem egy átlagos akciófilm, mert a fimnek van egyfajta lüktetõ ritmusa, melyet Relixo fórumozó részletesen leír. Ez az elgondolás nem új és nem rossz, de ebben az esetben nem lett jó a kivitelezés, mert a lassabb részekben alapvetõen nem történik semmi, nem tudunk meg semmit, nincsenek szép tájak és nincs mondanivalója, ergo miért is veszik el akkor a nézõk idejét?
A film nagyon jól kezdõdik, nekem nagyon tetszik, az utolsó 200 film közül amit láttam ez a legjobb. Sajnos a cselekményvezetés képtelen volt megtartani ezt a szintet. A párbeszédek nagyon gagyik, mintha a fõszereplõ egy érzelmileg sérült, antiszociális fickó lenne. Nagy pozitívuma filmnek, hogy szerintem nagyon szép, látványos kameraállások és vágások vannak a filmben, ez tényleg jó. Viszont:
***SPOILER***
A fõszereplõ által szeretett nõ igencsak furcsa és igencsak hálátlan, a fõszereplõ megmenti az életét, erre otthagyja a férfit mert agyonveri azt a férfit, aki meg akarta õt ölni. A fõszereplõ filmvégi cselekedete számomra irreális és logikátlan. A film végérõl a westernhõs ellovagol a sötét éjszakába jut eszembe. Valamint azt sem értettem, hogy tudta, hogy a film végi személy meg akarja ölni és mégis megszúratta magát. Én kifelé a parkolóba menet megöltem volna, vagy legalábbis megtámadom. Ez így értelmetlen cselekedet volt.
***SPOILER VÉGE***
Egyszer jó volt megnézni, de a vége miatt, többször nem fogom és a gyûjteményembe sem került be.
Superfuzz 2012 máj. 02. - 20:01:32
(486/640)
szerintem semmi sem indokolja h több mint 40 percig lófasz se történjen
és az sem indokolt h a fõszereplõ srác egy igazi pöcsfejjankót alakít.
még nem értem a végére de remélem történik valami..
a legizgalmasabb rész az h beirhatok ide.. :DDD
9/10
sanderb 2012 máj. 02. - 18:12:36 9/10
(485/640)
Ez valahogy más, mint az átlag akciófilm, csendesebb, érzelmesebb - ez nem jelent feltétlenül elõnyt, én mégis respektálom. Van a filmnek egy morális gerince, amihez végig következetes, és van néhány nagyszerû alakítása - beleértve a fõszereplõket is -, ami megint csak nem a hasonló stílusú filmek fõ velejárója, de mindenképpen örvendetes. A zene teszi fel a pontot az i-re, azóta folyamatosan azt hallgatom a tube-on. A történet viszont önmagában nem hordoz semmi újdonságot, a tálalás teszi különlegessé a filmet, ezért 10/9.
offtopic
zz76zz 2012 máj. 02. - 10:21:19 Előzmény Ford Mustang
(484/640)
hosszú hónap volt, de végre kinn van :)
Relixo 2012 máj. 02. - 10:19:19
(483/640)
Akik mostanában készülnek megnézni a filmet azoknak írom le ezt a kis véleményezést a filmrõl.(nem lesz spoiler)

A film elsõ 30 percében teljes lelassulás van már-már depresszió határára,aztán jön egy kis fellendülés akció formájában,de utána újra vissza süpped a jól bevált totyogásba és innentõl kezdve ezek váltják egymást. Röviden ennyi,de aki kíváncsi írom bõvebben is.
Írták páran elõttem,hogy mûvészi akció film... a mûvészi nem egyenlõ azzal,hogy normálatlan, logikai hibától hemzsegõ, 0 párbeszéd és jelentéktelen mozit forgatnak!! Mert ez az volt sajnos. Tarantino filmekhez megint csak semmi köze, azoknak van egyfajta jellegzetessége amik egyedivé teszik, ebbe semmi ilyen nem volt.(attól,hogy van benne 4 véresebb jelenet nem lesz az!)
Sztori hibáit fel sem sorolnám mert teleírhatnám az oldalt vele, talán jobban jártak volna ha ténylegesen 70s évekbe teszik át, mert a véres ruhába szaladgálok az utcán stílus,még ott elmehetett volna, de ma mikor van mobilba is kamera,meg ipari kamerák,térfigyelõk stb... nevetségessé tette csak még jobban az amúgy is röhejes sztorit. Arról nem is beszélve,hogy ha 150-l belerohanok egy kocsi oldalába utána az eleje annak nem marad meg.(fényszórók nem fognak tovább világítani ÓVODÁS is tudja éppen ezért illúzióromboló és szembetûnõ,hiába filmrõl van szó azonnal erre gondolsz közbe és ez baj ha ilyet észre veszel egy filmbe!) És ez még mindig csak pár hiba a rengetegbõl.

Összegzésképpen, az amúgy is már totál közhely sztorit sikerült teljesen bugyutává tenni és ebbõl egy vontatott jelentéktelen unalmas,gyorsan felejthetõ filmet csinálni. A zenét külön megemlíteném, ami az elején jól passzol a kis kocsikázáshoz meg a rózsaszín kiíráshoz DE utána amikor vége felé üldözés jelenet van szintén bekúszik egy hasonló de még lassabb szám totál nem illet oda...borzalmas volt ezért a zene része is megbukik. A 4db kb összesen 8 perces véresebb akció jeleneten kívûl egy jó dolgot sem lehet mondani errõl a filmrõl. Nálam ez nagyon jó indulattal: 10 / 4 pontot kapna.
7/10
offtopic
Rahar 2012 ápr. 30. - 20:03:11 7/10 Előzmény Desintegrator
(482/640)
Én is hasonlóan pontozok, mint te, de például a port.hu valamelyik filmes fórumában egy személy például leírta, hogy õ mennyire másként értékel. Ha tetszik neki, akkor 10, ha közepes film, akkor 5, ha nem tetszik akkor 1. Ilyen emberek is vannak, akik nem használják ki, hogy árnyaltabban is lehet pontozni, bár errõl más gondolataim is vannak :)
7/10
offtopic
Endy88 2012 ápr. 30. - 15:08:44 7/10
(481/640)
Ott van a "HOZZÁSZÓLÁS" gomb a hsz-ek fölött. ;-)