3/10
ezso1 2014 márc. 06. - 05:25:43 3/10
(580/640)
Ilyen ritka xar filmet már rég nem láttam.
Vontatott, unalmas és az egész cselekmény 3 tõmondatban összefoglalható.
offtopic
Tom Francesco 2014 febr. 12. - 02:59:35 Előzmény Képkockaördög
(579/640)
Nálunk a multiplex mostanság 1600 körül van, a mozi, ahol csak mûvészfilmeket adnak (mûvészmozi?) 650 Ft. Persze lehet, hogy a fõvárosban máshogy van. Én saját tapasztalatból indultam ki.
1/10
CyberWolf 2014 jan. 05. - 23:32:51 1/10 Előzmény ph0en1x
(578/640)
Egyet értek, úgyhogy le sem írom még egyszer. :D
4/10
ph0en1x 2014 jan. 05. - 21:49:10 4/10
(577/640)
Értem én, hogy jók ezek a kitartott snittek, de basszus...

Nézem, a fickó nem szól semmit. Vár. Aztán eszembe jut, hogy ez nem bug, ez feature. Várok még, várok még, de amikor már kizökkent a filmnézésbõl (lefagyott a lejátszó?), még mindig nem szólal meg. Már hangosan felkiáltok, hogy na mi lesz már, mondj már valamit, na utána megszólal.

És 1000 ilyen van a filmben. Oké, ez nem egy pörgõs akciófilm, inkább dráma, de csak azért nem aludtam be az andalító dalokon, meg a fél perces néma egymásra bámulásos jeleneteken, mert annyira felbosszantott, hogy ez megakadályozott benne.

Ez egy baromi jó film lett volna, ha kivágják az egymásra bámulásokat belõle.

Ha megfelezik a játékidõt, megduplázom a pontokat, addig is itt egy 4/10
10/10
v_laszlo 2013 nov. 21. - 13:30:27 10/10 Előzmény James Uram Benson Madame
(576/640)
én is tõk véletlenûl néztem meg de nekem is rohadtul tetszett.
Boros Jenõ 2013 okt. 21. - 19:05:01
(575/640)
Baromi sokat vártam tõle,baromi keveset adott.De lehet,hogy bennem van a hiba.Karakterábrázolás zéró,tanulság zéró,izgalom a vérprofi sofõrrel,a várakozás,hogy GTA filmen,hogy így lóg meg,hogy úgy macska-egér harc a rendõrökkel,hogy el tud-e tûnni zéró.Pedig hányan ájultak el tõle a környezetemben.Kár,hogy"nem jött át"...
James Uram Benson Madame 2013 aug. 09. - 13:50:18 Előzmény r0t0
(574/640)
SPOILER
Az erõszak egyáltalán nem felesleges ebben a filmben. A kontraszt miatt fontos: ez a halkszavú, kommunikációs nehézségekkel küzdõ (mondhatni, autisztikus) srác valójában elég durván elmebetegnek tûnik. Elég rutinosan gyilkol és verekszik, valami nagyon nem stimmel vele, de persze az elõéletérõl nem tudunk meg semmit, csak annyit, hogy 5 évvel azelõtt besétált a mûhelybe. A fejszéttaposós jelenet után is látszik a lány arcán a félelem...

A gengszterek meg lényegében lúzerek, kisstílûek és a keleti parti maffiával szemben keménykednek - hány ilyen film volt már. Perlman figurája szinte komikus.

Nagy film, sajnálom hogy csak most néztem meg. Az igazság az, hogy ráadásul véletlenül, mert nagyon tetszett a minap a Buried és szokásomhoz híven megint összekevertem Goslingot a másik Ryannel (Reynolds) :))))
grace08 2013 júl. 26. - 20:46:58
(573/640)
Tulajdonképpen nem csodálkozom, hogy ez a film ennyire megosztó.
Nekem tetszett, volt benne valami kellemesen szívfacsaró. A zene meg tényleg igazán jó, gyakorlatilag meghatározza az egész film hangulatát. Nem mondanám, hogy egy életre szóló filmélmény volt, és olyan nagyon ütõs üzenetet sem hordozott magában, mégis lekötött, én egyáltalán nem untam. Üdítõ volt, hogy nem kapkodták a képet idegbeteg módon minden másodpercben, néha jólesik így lelassulni.
Az erõszakos jelenetek túlzóak voltak, nem szeretem ezt az erõltetett vérfröcsögést, bár a fõhõs karakterének másik arca ezekben mutatkozott meg. Lerágott csont már ez a magányos hõs típus, de itt ez más volt, nem az a tipikus pozitív, szerethetõ figura, inkább titokzatos, kicsit pszichopata...összetettebb volt, mint általában szokott lenni. Szerintem.
Ezért a kedves jelenetért már érdemes volt megcsinálni.:) http://www.youtube.com/watch?v=XkWiPBX28Ok
10/10
sap145 2013 júl. 07. - 10:20:33 10/10 Előzmény tamast2
(572/640)
Érdekes ... Port.hun úgyanúgy áll mint a kedvencek temetõje 2
3/10
tamast2 2013 jún. 30. - 21:13:01 3/10
(571/640)
Jó gyenge volt! Már vártam, hogy mikor ölik meg a férjet. Még nem láttam olyan filmet, ahol nem így lett volna. Kellett hely a hallgatag hõsnek az asszony mellett. Ez a fajta néma hõs is régen lejárt lemez már. Ökölbe szorítom a kezem, meg dobok egy vigyort és mindenkit leverek. Ugyan kérem! Semmi karaktere nem volt a fõhõsünknek. Semmi! Mamlasz volt, fõleg azzal a Justin Bieber fejével, nagyon hiteltelen volt. Nagyon erõltetett volt a szerepe és jól túl is játszotta.
6/10
M.Zs.F 2013 jún. 26. - 23:53:29 6/10
(570/640)
Van egy fajta különleges, vészjósló hangulata az egész filmnek. Végig érzed hogy valami megrendítõ fog történni..... Hangulatos, de ezen felül sokat nem kaptam tõle. Izgalmas is, de nem vakartam a falat idegességemben.

10/6
greeen 2013 jún. 15. - 05:18:29
(569/640)
Érdekes film.De csak a közepes határait súrolja nálam.A zenék nagyon jók alatta,de sokszor már annyira domináns eszközként van használva a filmben a lassított felvételekkel keverve,hogy nàlam ez már zavaró érzést kelt..Egyszerû torténet,,semmi komoly csavar...Sõt mondanivalót se nagyon keressünk benne.Nem jön a katarzis...nálam.Megis érdekes az egész nyomasztó atmoszféra,ami végig jelen van benne.
greeen 2013 jún. 15. - 04:55:08
(568/640)
Érdekes film.De csak a közepes határait súrolja nálam.A zenék nagyon jók alatta,de sokszor már annyira domináns eszközként van használva a filmben a lassított felvételekkel keverve,hogy nàlam ez már zavaró érzést kelt..Egyszerû torténet,,semmi komoly csavar...Sõt mondanivalót se nagyon keressünk benne.Nem jön a katarzis...nálam.Megis érdekes az egész nyomasztó atmoszféra,ami végig jelen van benne.
4/10
NADALFAN 2013 máj. 26. - 22:36:39 4/10
(567/640)
Gosling kedvencem, de ez a filmje nem lett a kedvencem. jól indult de aztán átment olyan mûvészi ,értelmetlen brutalitásba.
nagy csalódás ,nem ezt vártam...
6/10
rob83 2013 máj. 03. - 08:47:08 6/10
(566/640)
Nagyon nehezen indul be a történet, egyszer nézõs felejtõs film! 10/6
eagleburger 2013 ápr. 02. - 15:09:17
(565/640)
A "Veszett a világ" jutott róla eszembe, ami közel 25 éve készült, mégis jobb film. Nem hiszem, hogy erre a filmre 25 év múlva emlékezni fognak. (Ha valami emlékezetes marad a filmbõl, az egyedül a zene.)

Olyan volt, mintha a készítõi elhatározták volna, hogy "na most csinálunk egy kult-filmet!" Elgondolkodó arcok, hosszú vágások, éjszakai városi vezetés, lassú jelenetek, bájos, de aggódó nõi tekintet, beteljesületlen vágyak feletti szomorkodás, kisgyerek, Chevy Impala, galambszürke dzseki. És ezzel kész is a jó film.
Méghogy nincsenek benne klisék? Na ne...)

Nem tetszett. És nem azért, mintha nem lett volna elég akciódús. Nem mondanám egyáltalán unalmasnak, a lassúsága ellenére. Jól meg van csinálva. Jók a képek. Jók az alakítások. De a sztori... felejthetõ. Inkább ezt mondanám laposnak, mint a kivitelezést.
B kategória.
***moderálva***
offtopic
zottyo534 2013 márc. 27. - 21:11:42
(564/640)
Akinek nem tetszik, az miért nem pontozhatja le, attól függetlenül, hogy tetszik-e neki a halálos iramban, vagy sem?
10/10
bobbybrown 2013 márc. 27. - 20:20:33 10/10
(563/640)
Tehát a lepontozásoknál azt szerettem volna mondani, hogyha olyan személy pontozta le a filmet vagy írt rossz kritikát, aki alapvetõen szereti ezt a drámai stílust, akkor az még releváns, de aki a halálos iramban tipusú filmeket kedveli, attól nem lenne hiteles...
10/10
bobbybrown 2013 márc. 27. - 20:17:59 10/10
(562/640)
Mindenekelõtt nem árt tisztázni, hogy ez a film nem akció film, ez tiszta dráma, szerintem ez egy nagyon szép film, olyan megnyugtató. Ehhez a filmhez magas érzelmi intelligencia kell, hogy megértsd a mondanivalóját, anélkül nem megy, análkül unalmasnak fogod érezni, így akinek nem tetszenek a mély, elgondolkozós, lassú filmek, az ne nézze meg! A lepontozásokat, hozzászólásokat egyáltalán nem értem, véleményem szerint ennek úgy kéne mûködnie, hogy mindenki csak olyan tipusó filmet pontozzon le, amilyen stílust õ kedvel, mert csak úgy releváns egy értékelés, ha hozzáértõ teszi azt. Én sem fogok most kritikát írni a terminátorról vagy a prometheusról, és lepontozni csak azért a filmet, mert nem volt benne elég érzelem, dráma, stb, mivel az a film nem arról szól és mivel én nem szeretem azt a stílust, így hogyan is érthetném meg, hogy abban a stílusú filmben mi a jó és mi a rossz?! A Drive úgy jó, ahogy van! Bárki bármit mond! A soundtrack-je is tökéletes, a zene profin vázolja a cselekményt, olyan jól összeválogatott zenék voltak benne, mint a Danny Boyle filmekben!
Muya 2013 febr. 15. - 10:20:01
(561/640)
Elég sokrétegû vagyok, ami a filmeket illeti. Van amit mások gagyinak tartanak azt én jónak és fordítva. Nincs ezzel semmi baj, mert mindenki másképp gondolkodik, más a felfogása...
(Pl a The divide c. filmet nekem úgy írták, le, hogy jesszus az milyen drámai félelmetes erõszakos stb... nekem meg unalmas volt..)
Nem szeretem mikor emberek bántják egymást, azért mert más az ízlésük. nem szeretem mikor elkezdenek vitatkozni egy filmbeli sztorin, dolgon.

A Drive címû film nekem nem tetszett, mert IGEN pörgõsebb akció filmet vártam. A fõszereplõ stílusa sem tetszett. (valószínûleg azért nem mert az életben sem tetszenek az ilyen csendes pszichopaták)

A történet remek, a kocsik szuperek, a szereplõk is jól játszanak. Nekem csak a kivitelezésével van problémám. Kicsit laposnak gondolom.
SPOILER
Volt benne egy felemelkedés, mikor a hotelszobában lövöldözés volt. Akkor azt hittem na most beindul végre.. de sajna inkább visszafelé mászott a létrán, minthogy felfelé.

Ez az én személyes véleményem a filmrõl.