Téma: Drót

10/10
Intelligencs 2010 nov. 01. - 03:59:07 10/10
(53/93)
Nya, sikerült 3 hét alatt megnéznem mind az 5 évadot. Erõsen addiktív a cucc. Borzasztóan erõs a film. Ebben nem egyszerûen jók vagy rosszak az emberek, mindenki ilyen is, olyan is, mint az életben. Valahogy teljesen elüt a szokásos nyomozós filmektõl, krimiktõl. Itt nem az történik, hogy vmi nüansznyi dolgot észrevesz a fõhõs, és a végén lebukik a tettes. Sokkal nagyobb és egyértelmûbb dolgokra is szarnak. Valahogy sokkal életszerûbb az egész, a lepukkant irodákkal, drogosokkal. Itt nem ugrálnak el a golyók elõl, ha valakit fejbe lõnek, az meghal. Senki sem nyír ki nindzsamozdulatokkal egy egész hadsereget.

SPOILER !!!

Kevés ember halálát kívánom a filmeknél, de Snoopnak, Chrisnek meg Marlonak nagyon. Kár, hogy Marlo megúszta, roppantul idegesített a szenvtelen pofája.
Lalee 2010 okt. 15. - 20:27:12
(52/93)
Kíváncsi lennék, hogy a jövõ héten miért nem adják le az 5. részt? Mi lehet az a nagyon fontos mûsor ami miatt 2 hetet kell várni egy nyomorult részre?
Lalee 2010 máj. 14. - 23:19:52
(51/93)
Azért a Nemzet Televíziója odafigyelhetne a pontos kezdésre. Már 20 perce kéne mennie a sorozatnak. A tévé teletextén is 22:55 van kiírva. Pont a befejezõ résszel szórakoznak?
9/10
doktor faragó a doktor 2010 febr. 12. - 18:41:18 9/10
(50/93)
Nem vagyok oda a bûnügyi sorozatokért/filmekért, de ez nagyon tetszett.
Omar karaktere zseniális,
******SPOILER******
szabályosan sajnáltam, amikor kinyírták. Gondoltam vagy õ kapja el Marlót, vagy a zsaruk, én neki drukkoltam:)
10/10
Pacmann 2010 febr. 12. - 14:11:05 10/10 Előzmény Lacquo
(49/93)
Ez tenyleg a legjobb. Karacsonyra meg is leptem magam egy eredetivel. Kar hogy szinkronosan nem adtak ki. Amugy ha vki meg akarja venni, akkor ebay, keressen Angol Ragio 2-es kodu DVDket. Azon van magyar felirat is. A teljes 5 evad, diszdobozba, postaval 25000 HUF-ba kerult.
10/10
Lacquo 2009 nov. 26. - 02:22:44 10/10 Előzmény HvB
(48/93)
Köszi! Közben már én is megleltem.

A sorozat hatalmas, kár, hogy a 5. évad utána vége lett. Elbírt volna ez többet is. Amikor végeztem vele, nagy ûr maradt, hogy nem lesz több folytatás.
Aki teheti eredeti nyelven nézze, mert a szinkron megöli az élvezetet! azokat a hangok, szlengek, beszédek, csak úgy jönnek át!
Hatalmas!!!
10/10
rikkolo 2009 okt. 30. - 17:34:30 10/10
(47/93)
A leges legjobb sorozat amit valaha láttam! Sajnos tényleg olyan mint a heroin, ha egyszer rákattansz, nehéz lejönni. Az 5. évad utolsó rész után /ami annyira zseniálisan meg van csinálva, hogy szavakba sem lehet önteni/ csak a szomorúság maradt, hogy nem láthatom ezeket a csúcs szereplõket tovább. Szerintem még egyszer tuti végignézem az egészet
10/10
HvB 2009 okt. 27. - 09:49:15 10/10 Előzmény Lacquo
(46/93)
Theresa d'agostini
színésznõ: Brandy burre
10/10
Lacquo 2009 okt. 15. - 22:28:19 10/10
(45/93)
kis spoiler van benne:

Mi a neve (az igai) McNulty "kampányos csajának" a 3. évadban?? Tudja valaki? Köszi!
Zsul 2009 szept. 16. - 22:41:09 Előzmény meknálti
(44/93)
Az esküdt ellenségek valóban jó színvonalú, de csak az alapmû! A többi, tematikus változat (szexuális bûnözési alosztály, bírókkal foglalkozó sorozattéma, különleges ügyosztály) már nem annyira élethû. Sajnos csak halvány emlékekbõl táplálkozom, mert már régen nem adták Magyarországon. A TV-2 adta még 2000 környékén, vagy még azelõtt? Amikor a Csiszárnak volt mûsora szerdánként, utána ment... sõt egyszer összerakták a Végtelen határokkal együtt, nah az marhajó párosítás volt! Mindkettõben van ugyanis egy enyhe erkölcsi tanítás íz... csak az egyik az ember alkotta rendszerrel "tanít", míg a másik nagyobb ívû és inkább a fantáziát és nagyobb volumenû dolgokat tár a nézõ elé hasonlóan "tanító" jelleggel. Ha jól tudom az Esküdt ellenségekbõl (az alapmûbõl) 4 évadot adtak le Magyarországon. Tudok még ajánlani egyébként egy - szerintem - nagyon színvonalas krimisorozatot: A halottkém. Angol címe Davinchi's inquest. Viasat3 adta mér régebben többször is. Kanadai sorozat, és elüt az átlagostól... újszerû gondolatok is vannak benne, nem csak a sablon rendszerreklám-duma.:)
algi 2009 aug. 18. - 22:00:02 Előzmény rocaszujo
(43/93)
Nem nagy folytatás, de készítettek még 3 elõzmény kisfilmet, ami online megvásárolható volt. Azt nem tudom, Magyarországon mennyire szerezhetõ be legálisan (pl. DVD-n rajta van-e).
10/10
Redfield 2009 jún. 19. - 20:55:06 10/10 Előzmény InteriorLulu
(42/93)
Engem a negyedik évad már annyira nem fogott meg, az ötödiket meg még nem tudtam teljes egészében megnézni, de a harmadik nálam nagyon magasan van. Kb.: mint az elsõ. Alapjában véve is az ötlet, hogy egy ilyen legalizáljuk a drogot sutyiban - dolgot kitalálnak és letesztelnek filmes keretek között, jól ki lett vitelezve. Stringer Bell állati király karakter lett ekkorra már, Avon hozzá képest mire kijött a sittrõl... csak egy kispályás hülyegyereknek tûnik. A negyedik évaddal kapcsolatban már több dolog is elrontotta az élvezetet, például Marlo és Snoop karakterei egyaránt rohadt idegesítõek voltak, és cseppet sem tudtam úgy nézni rájuk, hogy ezeket tisztelni is lehet az utcai rangjuk miatt. Elõdeikhez képest legalábbis semmiképp. Meg ott volt az is, hogy Jimmy járõrözgetni kezdett, és a bukott balek zsaru barátunk sem vitt nagy színt az iskolai oktatásba. Valahogy a kölykök nem kápráztattak el túlzottan.

Visszatérve a második évadra viszont, amirõl írtál: az is szép szám lett. A lengyel dokkmunkás család történetét ahogy végigvitte a sorozat, az bravúros. A kisemberek tragédiája mondhatni. Ziggy jelenete amikor elborul az agya, mert mindig mindenki vele baszakszik és rajta szórakozik... félelmetesen jó lett. Aztán csak ül a kocsiban, és várja a végét. Baromi nagy lett.
meknálti 2009 máj. 26. - 20:25:41 Előzmény rocaszujo
(41/93)
úgy hallottam, hogy a law & order hasonlóan magas színvonalú. már szedtem le belõle, de a jogi duma miatt (ez is duma) nem tudom felirat nélkül megnézni, és az elsõ évadhoz nem nagyon találok magyart. ha belenézek, referálok.
rocaszujo 2009 máj. 22. - 16:50:10
(40/93)
Még egy kérdés!
Szerintetek lesz 6. évad? Mert Én is levágtam, hogy nyilván nem, de ha esetleg valaki tud valamit a folytatásról, esetleg, azt szívesen venném.
rocaszujo 2009 máj. 22. - 16:48:38
(39/93)
Én is függõje lettem a Drótnak (hahaha)
Mohó voltam és kb 3-4 hét alatt mind az 5 évadot legyûrtem. Hát szavakat ne találok rá. Anyiira rossznak tûnik az összes maffiás meg akciós, meg rendõrös sorozat/film emellett, hogy hihetetlen. Túl hamar néztem meg. Ez kb olyan mintha valaki a drog "karrierjét" egybõl heroinnal kezdené. :D
Több kérdésem van: Melyik az a sorozat, a maffiózókon kívül, ami a legközelebb áll színvonalban ehhez?
Igaz történet-e ez a film? Mert Én éltem Baltimoreban és meséltek valami gyerekrõl, aki 22 embert megölt. Egyébként Baltimorenak vannak nagyon szép részei, azokat kevésbé mutatja be a film (persze kit érdekel). Meg ezek a környékek ahol a film is játszódik, azért nem olyan nagyon rosszak. Szóval nappal ha arra mész nem lesz semmi bajod.
Vitaindító kérdésem - Látta-e valaki a Belly (Könnyû pénz) címû filmet, mert az eléggé hasonló téma. Szerintetek mennyire jó az a film.

Mégegyszer mindenkinek tudom ajánlani, hihetetlen jó sorozat. R.I.P. Omar! (egyetlen meleg figura, akit valaha tiszteltem)
balazs44 2009 máj. 19. - 21:14:25
(38/93)
Éljen a Drót! Én is csak ezt tudom írni! Mesteri munka... 1 hónap alatt kb megnéztem az 5 évadot... Nekem a 4es a favorit! :)
meknálti 2009 máj. 17. - 21:10:22
(37/93)
sziasztok!

Engem csak annyira nyûgözött le ez a sorozat, hogy minden mástól elment a kedvem. Tavaly januárban kaptam meg a szökés elsõ, és második évadját, és határozottan tetszett. Aztán láttam a harmadikat is, és idén januárban megnéztem a negyedik elsõ 16 részét is. Közben más sorozatokat is nézegettem, a deadwoodot, az over&there-t, dr. house-ból is láttam vagy 30 részt...

aztán valami véletlen folytán belepislogtam a dunán a drótba. a következõ fejezet az volt, hogy szûk három hét alatt megnéztem mind az öt évadot, és közben egyfolytában az államat keresgettem a pincében. elképesztõ a realizmusa. Kicsit lassan indul, de aztán nem lehet letenni, legalábbis nekem nem ment. Nekem a második évad tetszett a legkevésbé, az elsõ és az ötödik a legjobban. ez a utolsó egyenesen hajmeresztõ.

ma befejeztem a szökést, amit már csak azért néztem végig, mert már láttam a megelõzõ összes részt, gondoltam úgy illik, legyen vége a történetnek, de valahogy a drót óta egész más szemmel néztem...

utánaolvastam david simonnak, aki jegyezte a történetet tulajdonképpen, és találtam tõle egy másik sorozatot: generation kill. ajánlom. öböl-háborús történet, ugyanolyan életszerû, mint a drót. sajnos csak egy évadja van.

osztom a Narkóval kapcsolatos hozzászólást teljes mértékben.

nézzétek meg mind, mert állati jó.
10/10
InteriorLulu 2009 ápr. 24. - 13:31:16 10/10
(36/93)
Igen, amögött, hogy a sorozat ennyire hiteles és élvezhetõ, fõképp az állhat, hogy van ideje szépen felépíteni a cselekményt, a karaktereket, bemutatni és egyúttal nagymértékben árnyalni is a nagyvárosi bûnt és a bûnüldözést. A jókora közhely, ha valahol, hát itt igazán kézzelfoghatóvá válik: nincsenek, nem léteznek fekete-fehér jellemek, minden egyes ember cselekedeteinek van oka, mozgatórugója, melyek ráadásul többé vagy kevésbé akceptálhatóak is. Nem léteznek hõsök, és nem léteznek tisztán gonoszok. Emberek vannak, akiknek, akár a törvény oldalán állnak, akár azzal szemben, egyetlen céljuk a boldogulás. Mint az életben, ugye.

A Drótnak az egyszerûségében rejlik a zsenialitása. Mint a Szemtõl szemben film: nem egy különösebben eredeti alapsztori, a rendõr üldözi a bûnözõt, ezt mégis a legmagasabb színvonalon tálalja. Itt nincsenek részrõl részre új, megoldandó esetek, mint a többi bûnügyi-bûnüldözõi sorozatban (melyek egyikével sem említhetõ szerintem egy lapon a Drót), tehát van bõven mód az építkezésre. A Maffiózók még ilyen, az is alapvetõen ennek köszönheti a megérdemelt sikerét. (A Sírhant mûveket nem láttam, és sok más sorozatot sem).
S mindehhez az évadonként más és más, külön szálak. Az elsõ évadban még nem volt ilyen, ott épp elég volt az alapsztorival megismerkedni. Én még csak az elsõ három szériát láttam, de a második nálam mindent visz. Amellett, hogy az alapszereplõk és -konfliktusok ekkorra már szépen beértek, a kikötõi szakszervezeti vonal mintaszerûen felépített, érthetõ, követhetõ és átélhetõ, és nagy drámákat, igazi katarzist hoz a végére. A harmadik évad városvezetési-politikai szála szerintem már nehezebben követhetõ, és nem is annyira érdekes, bár Carcetti figurája önmagában nagyon is az. Itt a Habszerda/Colvin õrnagy, Stringer/Avon, és a frissen szabadult Kés sztoriját tartom különösen jónak.
(Egyébként azt elég furcsának találom, hogy a narkót gyakorlatilag legalizáló Habszerda létérõl sem a rendõri felsõvezetés, sem a városvezetés, sem a sajtó, ilyen sokáig az égvilágon semmit nem tudott. Pedig a kialakulásától egészen az elsõ újságíró szimatolgatásáig szerintem jópár hét, talán hónap is eltelhetett).

És nem utolsósorban nagy erénye a Drótnak, hogy megjutalmazza a kitartó nézõt. Az évadok elején csak kapkodja az ember a fejét, hogy most mi van, ez most ki, szóval nagyon kell figyelni, de az újabb és újabb részekkel szép lassan összeáll a kép, a végére pedig minden a helyére kerül. Ami meg mégsem, az azért, mert a következõ évad tovább viszi, hisz pont ez az egyik lényeg, hogy még az évadokon is átnyúljanak bizonyos szálak. Alaposan át van gondolva az egész, ez nem vitás.
10/10
Redfield 2009 márc. 18. - 09:23:20 10/10
(35/93)
+ nincs mégegy olyan eredeti, ötcsillagos rohadék nigga, mint Omar, talán csak Denzel W. karaktere a Kiképzés-bõl.
10/10
Redfield 2009 márc. 18. - 09:11:26 10/10 Előzmény tv123
(34/93)
Most írtam egy hosszú és kimerítõ dícséret-ömlengést az elsõ évaddal kapcsolatban, de nem mentette el a rohadt rendszer, szóval legyen elég annyi, hogy: minden elismerésem mindenkinek akinek köze volt a sorozat elkészítéséhez, mert nemegy téren páratlan realisztikával világít rá az "igazságra", az életre, mert ha nem lenne több, mint 13 órás, akkor filmként is komoly díjakat érdemelne, mert a színészek és a karakterek nagyjából egytõl egyig érdekesek és a igaziak, és mert az HBO-nál vannak, akik odaadó elkötelezettjei az igazi, minõségi tévés szórakoztatásnak. (Ezt a Sírhant Mûvek is bizonyítja). Szóval ezt írtam nagyjából csak hosszabban. :)

+ Akinek ez tetszett annak erõsen ajánlom a Narkó c. filmet, ami szintén nem talált sok elismerésre, pedig a legjobb zsarufilm és még pszichológiája is van. Azt hiszem az igazi Drót-osok nem fognak csalódni benne.