Chukman 2009 máj. 24. - 20:14:51
(40/100)
Nem az a baj,hogy tartod magad a véleményedhez,de te is adhatnál más véleményére.Ez a film nem a bokszról szól,hanem egy karakteres bokszoló életérõl akit De Niro zseniálisan formált meg,és ettõl jó a film.
Másik meg,hogy ha a te véleményed van kisebbségben ami nem baj,de akkor védd meg az álláspontod,és ne majmozz le másokat.
offtopic
meszag 2009 máj. 24. - 19:34:20
(39/100)
:QQQ
zee944 2009 máj. 24. - 19:32:00
(38/100)
Kiét kéne fújnom, majom? Attól, hogy többen kifejtik a véleményüket, az enyém még nem fog megváltozni.

Megsúgom, amikor a Rockyt emlegetem, az 1976-os Rocky c. filmrõl beszélek. Ha a Rocky II.-rõl beszélnék, akkor azt írnám, hogy Rocky II., vagy a Rocky második része. Ha Rocky III.-ról, akkor azt, hogy Rocky III., és így tovább. Remélem nem túl bonyolult.
10/10
biker01 2009 máj. 24. - 19:23:38 10/10
(37/100)
Ez egy filmtörténeti klasszikus,ritkán látni ilyet kereskedelmi csatornán!Kíváló jellemábrázolás,nagyszerû színészek!Érdemes megnézni!
petrenyi 2009 máj. 24. - 18:41:08
(36/100)
egyetértek, a boxjelenetek is jók, sõt drámaiak, pl. mikor sugar ray áll, hátulról megvilágítva, száll a füst és készül a kiütésre, ami nem sikerül. nagyon jó beállítás.
petrenyi 2009 máj. 24. - 18:37:30
(35/100)
még mindig csak a magadét fújod. pedig már jó páran kifejtették itt a véleményüket.

az hogy a rocky ehhez képest egy f*s (kivéve az elsõ részt), talán nem is kellene felhozni, mert a 2 filmet kár összehasonlítgatni. teljesen ostobaság volt ezt felhoznod példaként.

1. ilyen mostrumhoz mint ez a mû nem lehet hasonlítania rockyt. ez egy komoly dráma, nem boxfilm. a rockyban nincsenek 15-20 perces dialógusok, pl. mikor pesci és de niro a "TV szerelés" közben vitatkozik.

2. ebben a filmben ahogy írta is itt már valaki, a bunyó "másodlagos". ez elég érdekes persze, mert ugye egy boxolóról van szó, de ezzel egyetértek. joe pesci és de niro illetve a maffiózok jellemrajza és játéka fantasztikus. tökéletes mû, hiába.
10/10
acidphase 2009 máj. 24. - 18:14:23 10/10
(34/100)
'Még a meccsjelenetek sem izgalmasak,'

mondjuk en mar ebbe belekotnek eleg erosen.. legjobb boxjelenetek vannak benne !
zee944 2009 máj. 24. - 17:08:28
(33/100)
Miért nem kéne a Rockyval összehasonlítani? Elég közös pont van ahhoz, hogy összevethetõek legyenek. Az sem a bunyóra fekteti a hangsúlyt, a majd' két órás filmben hány perc bunyó van? 10-15 perc. A többi jellemábrázolás, sztorivezetés.
sushi 2009 máj. 24. - 16:58:25
(32/100)
jajj ne már megint????és miért szines?...én fekete fehérbe láttam...mind1...annyira nem tetszett, bár végig néztem...
Chukman 2009 máj. 24. - 16:25:38 Előzmény zee944
(31/100)
Azért ezt a filmet szerintem nem kéne a Rockyval összehasonlítani.A Rocky inkább a bunyóra fekteti a hangsúlyt.Mindegyik rész egy-egy bunyót, és az arra való felkészülést mutatja be,plusz abban is van jellemfejlõdés,lélektan,de alapvetõen nem ezekre épít.A Dühöngõ bikánál pedig pont fordítva van.Itt a jellemrajz van elõtérben.
Meg hogy La Motta egy primitív,érzéketlen... volt.Igen ezért is lehetett az életébõl jó filmet forgatni,mert volt karaktere.
10/10
acidphase 2009 máj. 24. - 16:24:02 10/10 Előzmény zee944
(30/100)
jezusom te mirol beszelsz?

rocky az kis csicska lehet csak e film mellett.. mindegy nem is akarok magyarazkodni, neked ennyi jött át, sajnaljuk.
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 24. - 14:53:53 10/10
(29/100)
Szerintem a Dühöngõ bika nagyon sok szempontból hasonlít a Taxisofõrre, ahogy La Motta és Travis Bickle karaktere és tipródása is hasonlít egymásra. Nagyon rég láttam a Dühöngõ bikát, kissé homályosak az emlékeim, de arra tisztán emlékszem, hogy csont nélkül megéri nálam a 10/10-et.
poth18 2009 máj. 24. - 11:08:19
(28/100)
Éjaj , annyira állat , hogy mindenki tudja hogy "mért készült el ez a film" :D Valaki ossza már meg a pórnéppel, hogy valójában miért is ? Amúgy meg primitiv emberekrõl is lehet jó filmet forgatni , nézd csak meg pl a Sebhelyesarcút ;) Amúgy egy bokszolónak szerinted milyennek kéne lennie ? :D
petrenyi 2009 máj. 24. - 10:50:31 Előzmény zee944
(27/100)
***moderálva***, ez a film nem olyan bunyós film. ha ismernéd scorsese filmjeit, akkro tudnád mi a lényege.

ráadásul robert de niro sem 30 másodpercig szerepelt elhízva, hanem legalább fél órát, de persze az agyacskád kapacitása a látványra épül: csak addig volt elhízva amíg látszik a hasa az ágyon pl. mikor fekszik. ha már nem mutatják akkor nem, mi?

az "agresszív f*szkalap" mögött azért szerintem rejtõzik valami nem ? csak úgy nem készítenek egy ilyen emberrrõl filmet nem? fõleg egy ilyen rendezõ nem? ***moderálva***
offtopic
zee944 2009 máj. 23. - 20:20:23
(26/100)
Abszolút túlértékelt a Dühöngõ bika, egyáltalán nem tetszett. La Motta egy primitív ember volt - na, ez valóban látszik. De mintha csak erre akarna építeni a film. Még a meccsjelenetek sem izgalmasak, nincsenek normálisan felépítve, pedig ezt Stallone korábban már majdnem tökélyre vitte a Rockyval. De a legjobban talán azon lepõdtem meg, hogy Robert De Niro azért hízott 20-30 kilót, hogy aztán harminc másodpercig láthassuk. Na mindegy.

Nem értem, mitõl olyan "nagy" ez a film, de ha valaki egy agresszív f*szkalapot akar nézni, aki mindent szét akar cseszni maga körül két órán keresztül, nem beszélem le róla.
8/10
ReignMan 2009 máj. 23. - 19:41:43 8/10
(25/100)
Én ezt komolyan nem értem, vasárnap este hétfõ hajnalig ki az isten fogja megnézni ezt a filmet? Mi ebben a logika, ilyen idõben leadni egy több Oscar-díjas filmet, fõmûsorban meg nyomatják a tini-vígjátékokat. Ezek ennyire lenézik a nézõt, hogy azt gondolják, ez egy rétegfilm, amit csak pár kockafejû éjjeli bagoly nézne meg? Vagy azt gondolták, legyen egy jó estéje a munkanélküli, álmatlanságban szenvedõ értelmiségieknek is?És folyamatosan ezt csinálják, az átlag tv-nézõ, aki este nézné 1-2 órát a dobozt, csak a szennyet nézi, tisztelet az 1-2 normálisabb filmnek. Még szerencse, hogy DVD-n megvan a film, de azért csessze meg a Tel-Aviv2...
fulcsy 2009 márc. 23. - 21:13:53 Előzmény acidphase
(24/100)
azért írták, hogy színes és fekete-fehér, mert azok pár házi-videórészlet a filmben (amikor Jake és a felesége még friss és boldog házasok) azok színesek. például az, amikor Jake és Vickey a medencénél ölelgetik egymást. tisztára úgy néz ki, mint egy ötvenes években készült színes házivideó (mint amilyeneket a Filmmúzeumon is látni)

nagyszerû ez a pár színes betét, mert kiemelkednek a fekete-fehér filmbõl, árnyalják a családi (és egyéb) boldog pillanatokat, pózolnak is láthatóan a kamerának, és teljes hitelességet ad a filmnek, hogy a szereplõk az adott évtizedben (korban) élnek.

mivel van ez az egy-két színes házivideó betét, ezért van megjelölve az imdb-n, meg a port.hu -n, hogy színes, fekete-fehér film.

a színes fényképek meg a forgatás közben készült forgatási fotók, nem a nem létezõ színes filmváltozatból valók! :))))
10/10
acidphase 2009 febr. 22. - 21:45:25 10/10
(23/100)
egyaltalan mibol gondoltad h 60 kg-ra hizott fel.. ebbol is latszik h te biztos nem lattad a filmet :)

erdemes osszehasonlitani mondjuk a 4 evvel ezelotti taxi soforben h milyen kis piszka ember es ra 4 ev mulva hogy nez ki a duhongo bikaban.. kis valtozas:)
Chukman 2009 febr. 22. - 20:33:13
(22/100)
66-ról 97 kg.ra hízott
neugassaman 2009 febr. 22. - 20:16:15 Előzmény Tenebra Mors
(21/100)
A szerep kedvéért a címszereplõ Robert De Niro 20 kilót hízott.

Hát ez naon jó! Ezek szerint R.De N elõtte kemény 40 kilós csávó volt?

Na ez kissé erõs elírás lehet...

Amugy nagyon jó film, ez tény!