Téma: Dumapárbaj

kybuck 2015 jan. 22. - 22:41:26
(25/65)
Ez nem változtat a magyar film siralmas helyzetén!
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 22. - 15:50:05
(24/65)
Igen, így érzem mivel a humor egy szubjektív dolog. ;)
kybuck 2015 jan. 22. - 15:45:57
(23/65)
Ha te így érzed, ám legyen.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 21. - 13:02:29
(22/65)
Te pedig ezzel általánosítottad a nézõket. Mintha mindenkinek ugyanaz tetszene. ;)
kybuck 2015 jan. 21. - 08:15:08 Előzmény Sz Peter
(21/65)
Mert a filmesek hiszik ezt a nézõkrõl!
spekimen 2015 jan. 18. - 22:01:12
(20/65)
Kezdem azzal, hogy hirtelen nem tervezett szabad idõm maradt, egy következõ esemény elõtt. Valamivel tehát gyorsan ki kellett töltenem ezt a pár órát. A mozira esett a választásom. És mivel gyorsan kellett döntenem a felhozatalból, hát erre a filmre esett a döntésem.
Azt is tudni kell, hogy én már évek óta nem ültem be magyar filmre, konkrétan nem is tudom mikor tettem utoljára. Ezt nem büszkeségbõl mondom, hanem sajnos a tények miatt. Most is csak a sietség miatt gondoltam, hátha majd most megtörik az átok.

Nossss, csak gratulálni tudok, ahhoz, hogy elérték, még jó pár évig nem fogok beülni magyar filmre a moziba -vagy legalább is 100-szor meggondolom elõtte - magyar vígjátékra meg aztán soha többé. :-D
Egyszerûen nem értem, minek kell erõltetni, ami nem és nem és nem megy, fõleg a vígjáték mûfajában.

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nem a színészekkel van baj, egytõl-egyig kiválóak, de maga a film összességében egy rakás……

***SPOILER***
Külön kiemelem -elõttem is említették már- Eszenyi Enikõ-t és a filmbéli hatalmas fenekét. Még ezzel a külsõvel és viselkedéssel is olyan jól hozta a szerepét, - az iszákos, trampli, igénytelen, ugyanakkor szerethetõen bohókás, aranyos nõt- hogy még így is teljesen rágerjedtem, pedig ott volt még a két bombázó Jordán Adél és Gubík Ági.
Talán a film legjobb jelenete az volt, ami a legabszurdabb is egyben, amikor Hadházi a tóban lévõ halaknak nyomta a dumaszínházat.

Szóval azt vártam, hogy Hadházi László és Kiss Ádám majd itt is nyomják ezerrel az ütõs poénokat, de sajnos nem. Ami megy nekik a dumaszínházban, az nem megy a filmben - de ez nem az õ hibájuk.
***SPOILER VÉGE***
1/10
zepont 2015 jan. 18. - 19:51:35 1/10
(19/65)
Hármunknak 4.500 forint volt a mozijegy - na, annyit nem ért. :( Korábban írta itt valaki, hogy végig folyt a könnye a röhögéstõl a film alatt: az nem lehet, hogy elõtte elszívott valami vicces cigit? Nagyon szeretjük a magyar filmeket és a Dumaszínházat is, rendszeresen nézzük, de ebben kevés poén volt. Sajnálom, hogy ennyi pénzért csak ennyit kaptunk. Hadházi László 1-1 élõ fellépésen 1000x több poénra képes, és Kiss Ádám is!
2/10
MrMadman 2015 jan. 18. - 17:59:10 2/10
(18/65)
Ez borzasztó volt. Egyetértek azzal, hogy sok mindent megmagyaráz az rtlklub jelenléte, ld. Vuk 2., Macskafogó 2. Ezek is voltak olyan bukások, mint ez a film lesz. Nem tud mindenki Üvegtigrist alkotni.....háromszor!
offtopic
sofi 72 2015 jan. 18. - 12:03:32
(17/65)
"rettenetes... magyar film, úgy kezdõdik, hogy " az rtl klub bemutatja", azthiszem ez mindent elmond a színvonalról." <<<---- Ezen most röhögõgörcsöt kaptam. :DDD Köszi!
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 18. - 09:48:57
(16/65)
Akkor viszont nem értem ezt a mondatodat:

"Nem értem miért hiszik magyar filmesek, hogy erõltetett ostobaságokra, ripacskodásra kíváncsi a nézõ"

Ezzel ugyanis általánosítottad a "nézõt" miszerint közülük senki nem kíváncsi.
kybuck 2015 jan. 18. - 08:05:37
(15/65)
Ja, a tetszés jogát senkitõl sem vitatom el! Cserébe más se vitassa el tõlem a nemtetszés vagy az elõítélet jogát!
Muhammad Ali 2015 jan. 18. - 00:07:58 Előzmény culas25
(14/65)
Ez most komolyan egy film? Hadházi élõben is dög unalmas... mondjuk végül is ez alapján könnyen eljátszhatja, hogy nem vicces...
alpacino 2015 jan. 17. - 19:08:12 Előzmény culas25
(13/65)
Tök jó film...nèzzètek meg...:)
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 17. - 16:18:42
(12/65)
Olvass vissza. Van akiknek tetszett. Lehet nekik készült a film? ;)
kybuck 2015 jan. 17. - 16:11:36
(11/65)
Azt hiszem a "magyar film" továbbra is kómában van. Nem értem miért hiszik magyar filmesek, hogy erõltetett ostobaságokra, ripacskodásra kíváncsi a nézõ?! Jó reggelt: 25 éve bárki bármilyen amerikai vagy egyéb filmet meg tud nézni, amióta meg internet van még annál is könnyebben, hogy nem fogják fel, hogy a magyar film ha tetszik ha nem a globális, persze fõleg az amerikai filmekkel versenyez?! (Ahogy egyébként maga az ország is minden másban...) Valahol felér egy hazaárulással, hogy egy ország a saját mûvészetét gagyisítja le és hagyja úgy évekre, évtizedekre, hogy biztosan mindenki kerülje, mint a leprát!
10/10
M41 2150 2015 jan. 17. - 13:08:26 10/10
(10/65)
K*rva nagy lett!!! Szinte az egész film alatt folytak a könnyeim a röhögéstõl. :) Hadházi, Eszenyi, Kiss Ádám meg az összes többi szereplõ hozta a formáját. Nagyon kellemes mozi-élmény volt! :) Egy percig se bántam, hogy elmentem megnézni.
7/10
culas25 2015 jan. 16. - 18:40:45 7/10
(9/65)
Nekem tetszett, pedig be sem akartam ülni. A magyar vígjátékok 99%-át utálom, élen a Valami Amerikával, de ez most kifejezetten tetszett. A történet mondjuk nulla, de talán jobb is, hogy a háttérbe szorult a cselekmény.

Amúgy meg mondjon nekem valaki egy mai, külföldi jó vígjátékot! A Hogyan rohanj a vesztedbe szánalmasan rossz lett, a Másnaposok a második résszel meghalt, a harmadik nagyobb szenvedés volt, mint bármi. A Kavarás egy gyenge közepes, vagy ott a 22 Jump Street, ami gyakorlatilag ugyan az, mint bármelyik másik amerikai vígjáték. Talán a Rossz Szomszédság-ban volt pár tûrhetõ rész, de nem nevettem rajta többet, mint a Dumapárbajon.

Én már nem is szeretek moziban vígjátékot nézni, mert úgy is szar lesz. Ehhez képes ezen a filmen egész jót szórakoztam, és ahogy hallottam, az egész mozi sokat nevetett, volt aki a végén már arról beszélt, hogy le kéne tölteni. Néha az az érzésem, hogy mindig az kommentál a fórumokon, és az szavaz, akinek nem tetszett egy adott film. Nem mondom persze, hogy jobb lett egy közepesnél, de a mai vígjátékok nagy része alapból sokkal szarabb, mint egy közepes.
adamnagysweetmovie 2015 jan. 16. - 14:03:27
(8/65)
Az is jó, hogy minta Fábryról szólna a film... (est.hu)
adamnagysweetmovie 2015 jan. 16. - 14:02:27
(7/65)
A filmet nem láttam, az est.hu ajánlója jól foglalja össze, mi a véleményem a Puhaszínházról.
balazs456 2015 jan. 14. - 15:13:04
(6/65)
Magyar filmtõl mit vártál?!