Téma: Dûne

norbi76 2013 febr. 16. - 22:47:26 Előzmény nonus77
(145/165)
Szerintem ez azért nem egészen így van.
Egy filmnek kell, hogy legyen tartalma, mondanivalója. De ennyivel akár könyv is lehetne (mint ahogy az alap az is). Ha "csak" mondanivalója van, akkor inkább maradjon meg könyvnek.
De ha már film, tehát képet is mutat, nem pedig az olvasó vízióira támaszkodik, akkor igenis látványilag is mutasson valamit, ne konzervdobozt és álmennyezetet.
10/10
nonus77 2013 jan. 05. - 16:45:06 10/10
(144/165)
"Ez a film látványilag még az Alfa holdbázist is alúlmúlja!!! Nem akartam elhinni."

"mikor megláttam, hogy az egyik mellékszereplõ hátán egy félbe vágott álmennyezet van..."

"Nem tudom eldönteni, hogy ez egy orbitális köcsögség, vagy valami egyedi mûvészi..."

-A látványra "igényes" közönségnek ajánlom pl.: Starship Troopers Invasion címû pusztán animációs 3D csodálatosan látványos alkotást semmiféle tartalommal megáldva, attól talán lesz orgazmusuk és legközelebb nem néznek majd olyan filmet amihez teológiai, történelmi, politikai stb. ismeret is erõsen ajánlott! Ez nem egy popcorn mozi!

"Nagyon gyenge film. Hatalmas rajongója vagyok a könyvnek, a DVD-t is megvettem, de nem kellett volna..."

-Az elszállt rajongók vegyék figyelembe hogy a forgatásból kivette a részét Frank Herbert, szóval az õ víziója lett megfilmesítve nem pedig amit a kedves olvasó fantáziált ki a könyv olvasása közben és azt esetleg eltette romantikus emléknek ezzel ahány olvasó annyi élmény fantázia szörnyeket létrehozva...

Én adtam a filmre egy 10 est.
norbi76 2012 júl. 23. - 20:00:27
(143/165)
Ezt nem akartam elhinni, amikor megnéztem. Egy csomó fórumon ódákat zengtek errõl a filmrõl. De ez még paródiának is rossz. Nem a sztori, hanem a megvalósítás. Emberek, ezek konzervdobozzal lövöldöznek és NDK katonai egyenruhában masíroznak!? Értem én, hogy 1984-ben készült, na de az Alien (Nyolcadik utas a halál) meg 1979-ben. Ez a film látványilag még az Alfa holdbázist is alúlmúlja!!! Nem akartam elhinni.
PzZoll 2012 ápr. 17. - 17:18:22 Előzmény venlok
(142/165)
Az a lény a Liga egyik navigátora volt! :) Õk hajlítják a teret.
wowow 2011 nov. 29. - 19:25:12
(141/165)
Nem tudom eldönteni, hogy ez egy orbitális köcsögség, vagy valami egyedi mûvészi(es) kult film.
Engem nem gyõzött meg, úgyhogy lehet, hogy mégiscsak el tudom dönteni a dilemmát.
Ginnungagap 2011 nov. 29. - 17:37:00
(140/165)
Nagyon gyenge film. Hatalmas rajongója vagyok a könyvnek, a DVD-t is megvettem, de nem kellett volna...
Van egy másik, jóval hosszabb filmváltozat, ami tartalmilag sokkal közelebb áll az eredeti sztorihoz, de látva azokat a hihetetlenül szánalmas homokférgeket, az összhatás ott se sokkal jobb.
Csak az nézze meg, akinek semmi más ötlete nincs.
Trokar 2011 szept. 30. - 20:22:21
(139/165)
Nekem ez a film is és az újabban készített sorozat is csalódás volt!
Értem én, hogy egy moziban nem lehet egy (három) könyvet teljesen megjeleníteni, meg a média formája is mást követel, de azt hiszem a készítõk egészen másra helyezték a hangsúlyt és a sztorit is ennek rendelték alá. Pl.: a végére emberfeletti lényt (istent) csináltak Paulból, holott épp arról van szó, hogy az emberi képességek fejlõdtek benne a végletekig.
A sorozatról jobb ha nem is beszélek (rejtõzködõ népnél világító szemek...)!
Megint a moziérdek dominált a könyvhûség helyett. Kár.
Peppo 2011 szept. 07. - 18:57:58
(138/165)
Azóta leszedtem torrenten egy extended edition alcímen futó dvd-verziót, ami valóban hosszabb, mint a régebben látott Dûne, de nem az a verzió, ami a youtube-on van fent. Ebben is vannak plusz jelenetek, de a zene teljesen máshogy van keverve (szinte sehogy), és pl. a narrátor sem Irulan (a bevezetõ beszédet sem õ mondja el). olyan, mintha valamiféle béta verzió lenne. Szóval ez most már a harmadik általam ismert verziója a filmnek. Eddig a youtube-on fent lévõ a legjobb. Abban már helyén van a zene is, de egyben hosszabb is, mint a régi.
7/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 20:20:36 7/10
(137/165)
:D
offtopic
kata3 2011 júl. 15. - 20:04:37
(136/165)
Végre egy film, amit én már láttam! bibibi :-D
Még ha ezer éve is volt. Sting miatt néztem meg...akkoriban nagyon csíptem õt, és még most is szeretem a zenéjét. :-)
Este még jövök! :-)
7/10
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 19:53:44 7/10
(135/165)
Jövõre lesz azonos címmel egy remake, immáron 3D-ben.
7/10
Ford Mustang 2011 jún. 11. - 16:19:19 7/10
(134/165)
Nem rossz sc-fi.
9/10
valinagyi 2011 jún. 01. - 10:51:42 9/10 Előzmény Peppo
(133/165)
Igaz ,hogy hosszabb volt.Én sorozatként láttam jó régen.
slacio 2011 márc. 04. - 15:23:57
(132/165)
A könyv nagyon jó volt. A film... hát legalább megpróbálták. :) Sting hogy keveredett ebbe bele azt nem tudom.
Peppo 2011 márc. 03. - 20:51:05
(131/165)
Megjelenésekor bukás volt, ami érthetõ, hisz nem egy popcornmozi, ráadásul rövidsége miatt nem is tudott egy olyan komplex történetet átadni, mint ami a könyvben volt. Érdekes, hogy az utóbbi években újra felkapott lett, nem tudom, hogy ez az új verzió miatt van, vagy csak véletlen.

Ifjúságom egyik maradandó élménye a könyv és a belõle készült film is. Mivel rajongónak számítok, a véleményem is elfogult lehet, de nálam a film is kedvenc, nem csak a könyv. Persze hiányosságai bõven vannak, de ez a hossza alapján nem is meglepõ.

Ám ezen hiányosságok nagy része is orvosolva van a bõvített verzióban, mely egyelõre sajnos nincs még meg nekem, de a youtube-on azóta is fent van a teljes film. Természetesen felirat nélkül. Én is itt néztem meg.

http://www.youtube.com/watch?v=VZ2Nfvc8WMw

(Évekkel ezelõtt olvastam már, hogy rengeteg kimaradt jelenet volt, de akkor azt írták, hogy a film majdnem 6 órás volt eredetileg. Nem tudom, mi igaz ebbõl. A feltöltött verzió kb. 3 órás.)

Mivel most már ezt a verziót tekintem alapnak, a véleményem is errõl mondom el. Végre a helyükre kerültek a dolgok a filmben, szinte minden jelenet meg lett hosszabbítva, sok közülük jelentõsen, és néhány új is bekerült, melyek eddig nagyon hiányoztak. Ezek által sokkal közelebb került a film a könyvhöz, és érthetõbb is lett. Persze a könyv szerintem így is elengedhetetlen hozzá. Egyébként is aki szereti a sci-fit, annak kötelezõ elolvasni. (Néhányszor. :) )
Van törölt jelenet is, de az nem is hiányzik, mert eredetileg sem illett bele. Nem akarok spoilerezni, szerintem aki ismeri a könyvet, az tudja, melyik volt az.

Általánosságban a filmrõl elmondható, hogy mind a rendezõi munka, mind a színészek játéka rendben van. (Vicces volt látni fél Twin Peakset az Arrakison. :) )
A hangulat elsõosztályú, fõleg a hihetetlenül jól eltalált zenei aláfestésnek köszönhetõen. Ez szerintem minden idõk egyik legjobb soundtrack-je.

A vizuális effekteken látszik a kor, mégiscsak majdnem 30 éves film, de ezen kiakadni nem szabad. Maga a látvány egyébként így sem rossz. Kifejezetten nyomasztó, de hát maga a Dûne univerzum is az.

Az egyetlen dolog, ami verziótól függetlenül problémám, az a Harkonnen család. A könyvben a báró egy kegyetlen vadállat, de egyben intelligens ember is, itt viszont egy szinte már vígjátékba illõ figura, aki már nem tudja, hogy lehetne még gonoszabb és visszataszítóbb, és az intelligencia sem ordít róla. Gyermeki szadizmusban éli ki magát, miközben a könyvben ilyesmirõl szó nem volt. Ott, ha bántott valakit, azt általában érdekbõl tette. Feyd karaktere olyan, mint egy diliházból szökött hülyegyerek, pedig bár agyilag nem volt a báróval egy szinten, azért a könyvbõl kiderül, hogy õ sem ostoba. Rabban itt is, ott is hülye, de azért ha szembeállítanánk a filmbéli bárót a könyvbéli Rabbannal, hát lehet, hogy az utóbbi tûnne intelligensebbnek. Szóval a Harkonnenek nagyon el lettek cseszve. Ezért nagy kár.

Érdekes dolog még a hangmodulok bevezetése a filmbe, amelyekrõl a könyvben nincs szó. Szerintem ez sem kellett volna bele, de tény, hogy ha kihagyják, akkor a Dune 2 játékbeli kedvenc egységem, a sonic tank sem létezne. Pedig mennyit játszottam vele annak idején. :) Szóval ezt még el tudom nézni.

Összefoglalva a film a bõvített jelenetekkel végre az lett, aminek eredetileg is lennie kellett volna. Nem hibátlan így sem, de tekintve azt, milyen nehéz is egy ilyen könyvet megfilmesíteni, ezt a vállalkozását sikerrel vette. Egy pillanatra elfelejtem a Harkonenek meggyalázását, és kap egy tizest. Mert alapmû, és mert már milliószor láttam, de nem tudom megunni. Most, hogy új jelenetek is vannak, meg kell szereznem a filmet, és még néhányszor megnézni.

Szóval 10/10.

És aki tudja a választ arra, hogy ez most a teljes verzió vagy van még ennél is hosszabb, az legyen kedves, írja már meg!
ABC kiscsacsi 2011 febr. 06. - 20:14:59 Előzmény ABC kiscsacsi
(130/165)
Kapkodásnak tévedés a vége: a 3. és 4. képen látható hölgy Sian Phillips, aki Gaius Helen Mohiam tisztelendõ anyát játszotta.
Mondjuk ez a lényegen nem változtat: összekeverték a mozifilm és a három részes sorozat képeit.

Néha elképedek, milyen analfabétákat alkalmaznak újságíróknak. Amikor a sorozatot elõször játszották Mo-on, az ajánlóban az szerepelt, hogy Paul a frémek vezetõje lesz. (Mondjuk aki tud németül, megérti a félrefordítás okát.)
ABC kiscsacsi 2011 jan. 23. - 21:34:01 Előzmény orwein
(129/165)
Továbbá a 3. és 4. képen nem a Lady Jessicat játszó Francesca Anis látható, hanem Ramallo tisztelendõ anya, vagyis Silvia Mangano
7/10
BLM 2011 jan. 07. - 18:14:28 7/10
(128/165)
A könyv nagyon-nagyon jó!:)
A képzeletemben egy kicsit másképpen játszódott a történet, de nem tagadom, hogy elég jól megpróbálták megmutatni filmen.
Azért, mégsem ugyanaz:(
Ha valakit érdekel, akkor inkább olvasson!
10/10
toshiba321 2010 nov. 30. - 05:05:02 10/10 Előzmény convar
(127/165)
Egy film sohasem adja vissza a könyv okozta élményt. Ezért kell olvasni!!!! De örülök hogy valaki így látja mint te.
10/10
toshiba321 2010 nov. 30. - 05:02:20 10/10
(126/165)
Érdekes.