Téma: Dunkirk

1/10
idõjós1010 2018 ápr. 22. - 10:01:03 1/10
(191/251)
Képi világa helyenként csodás. Szóval a fényképezés csillagos ötös. Viszont a történet eseménytelen, de legjobb esetben is minimalista. jól érezhetően nem azon volt a hangsúly. A háború csendesebb időszakait célozta, hogy a nézőnek sikerüljön mélyebben megélnie azt, de "madártávlatban", külső szemlélőnek éreztem magam. Nem éreztem a harctéren magam, nem volt képes belőlem semmilyen érzést kiváltani. A hangkeverés is iszonyatosan csapnivaló volt . Akármi történt a képernyőn, az egész alatt hol erősebben, hol halkabban, de folyamatosan futott egy mély robaj, ami párbeszédek alatt kifejezetten zavaró volt, akció jelenetek alatt meg mivel egyre csak erősödött, így elnyomott minden mást. A csatatér hangjai ro...h..adtul nem jöttek át. Én egyetlen pontot nyomtam a filmre, mert kénytelen voltam a 45. perc környékén kikapcsolni, és nézhetetlennek nyilvánítani. Ha nem nyomták volna az egészet tele azzal az iszonyat mély morajlással, a vizuális élmény legalább elvitte volna a hátán a filmet, amit úgy végignézek én is, oszt azt mondom rendben, valamit kaptam tőle, de így fejfájáson kívül nagyon mást nem. Pedig itthon megvolt egy jó mozihoz a technikai hátterem. 123 centis képátló, és 1080x1920 -as felbontás + egy komolyabb Soundbar (hangprojektor). Szóval én úgy érzem, nem nálam volt a hiba. Ezt nem az én ízlésemnek valóan rakták össze.
Bandibarat 2018 ápr. 01. - 15:13:45 Előzmény Ricsi4096
(190/251)
Nézd meg a végét újra! ;)
Aztán láthatod mi lett a repcsivel és a pilótával.
Ricsi4096 2018 márc. 11. - 16:14:21
(189/251)
Ha a németek ennyire hülye katonák lettek volna a harcban, az életben nem foglalják el nyugatot. SPOILER! Persze ha az angol katonák, mint a film végén, üres tankal leszednek egy német vadászgépet, majd aztán haza is repülnek. Nos, ,,minden bizonnyal\" ennek is betudható ,hogy Brittaniát nem sikerült elfoglalniuk.
filoszemitabéluska 2018 márc. 06. - 10:22:38
(188/251)
Pontosan ez az a film, amit leginkább IMAX-ben érdemes csak megnézni. Akkor érezheti magát a nézõ a háború kellõs közepében. Már akiben van empátia és fogékonyság.
Lehet, hogy neuraszténiás és túlérzékeny vagyok, de engem valósággal odaszegezett a székhez a film.
Edmond Dantes 2018 márc. 06. - 10:12:45
(187/251)
Moziban valszeg élvezetesebb és a 3 technikai Oscar is ott jöhet át jobban, tévés környezetben háborús tucatfilm.
10/10
nojawasright 2018 márc. 05. - 21:31:56 10/10
(186/251)
10/10 Harry Styles kivalo alakitasaert na csok
7/10
Pied1 2018 márc. 04. - 16:10:34 7/10
(185/251)
Nem lenne rossz film,jó ez a több szemszögbõl való megközelítés.
De egyszerûen nem történt benne semmi extra,fordulat,vagy bármi.
Kellett volna lenni pár nagy durranásnak hogy kicsit emelkedjen a film hangulata.
7*
1/10
doricki23 2018 márc. 03. - 16:27:15 1/10
(184/251)
Nagy csalódás. Sem a fõ vezérszálat, sem semmit nem lehet ebben felfedezni. Unalmas, csapongó, követhetetlen. A hiba biztos hogy bennem van, de ki kellett 1 óra után kapcsolnom, annyira nem érdekelt. Vártam pedig a filmet.
10/10
dave555 2018 febr. 18. - 22:31:08 10/10
(183/251)
Nagyszerû film!!!
3/10
m3246 2018 febr. 03. - 23:10:57 3/10
(182/251)
Igényes a látványvilág, de nekem senki ne mondja, hogy egy szó szerint karakterek és történet nélküli film szórakoztató tud lenni... elképesztõen unalmas, szó szerint semmivel és senkivel nem tudsz a filmben azonosulni, így aztán csak nézed a semmit... a légicsata jelenetek kifejezetten szépek, de hát azért nagyon nem szükséges megnézni egy filmet 3/10
7/10
Bobby89 2018 jan. 25. - 13:02:53 7/10
(181/251)
Christopher Nolan garancia az igényes és szórakoztató filmekre. A film nagyon jól össze van rakva, jók a vágások és látványos a film. Aki pörgõs háborús filmre számít, annak unalmas lesz, de aki szereti a lassabb, de élvezhetõ jelenetekkel tarkított filmeket, azoknak tetszeni fog. 10/7.
1/10
DireStraits 2018 jan. 24. - 19:22:46 1/10
(180/251)
Ez a film tényleg olyan nagy hatással lett volna? Nem mondjátok? Max. altatónak volt jó.
Ha lírai, poétai háborús dráma kell, akkor megnézek egy Apokalipszis most-ot. Na annak tényleg van hatása...
tomy88trance 2018 jan. 23. - 22:35:59
(179/251)
Hát õszintén megvallva sok háborús filmet láttam és sok könyvet is olvastam ebben a témában. De ez most nekem is gyenge volt hiába kedvelem a témát. Valami hiányzott, meg ez az ide oda csapongás se volt jó. A fegyvertelen katona jobban bejött vagy,ha régebbieket kell említeni akkor a Ryan közlegény megmentése vagy az Ellenség a kapuknál, több most nem jut eszembe,de ja, ez most gyenge lett.
Zumbae 2018 jan. 19. - 10:59:23 Előzmény LuisFelipeFigo
(178/251)
Imádom a háborús filmeket, ezért nem volt kétség hogy megnézem! De sajnos a fanyalgókkal kell egyet értsek. A pozitívuma a filmnek az, hogy közel hozza a tragédiát az emberhez, mintha ott lenne....de ezt már megkaptuk a Ryan közlegényben, ezért nem akkora új élmény. A zene nagyon jó volt. Viszont! Azok tengerparti házak! Tisztára nem korszellemû+ az üveghotel a háttérben(elsõ parti jelenet)....na és az igazi katasztrófát hogy akarták így eladni, hogy mikor kihozza a hullákat a dagály van kb 3-4????? A Dunkirki csata legdúrvább eseménye, hogy a katonák fejvesztve menekültek és mindent hátrahagytak: sisak, puska, ágyú, harckocsi, lovasszekerek, rengeteg személyautó, kabátok, táskák...szinte több volt belõlük a aparton, mint homok! De a filmben ezt nem láttam(ok egy fal mellett sok puska volt felsorakoztatva). Na és amikor megjött a segítség. Korabeli leírások szerint százával jöttek, tele volt a tenger velük, míg a filmben kb 1-2 tucat ha volt. Ami a filmben volt vázolva mentõegység kb 2000 embert tudott volna elvinni, nem 300 ezret! Ha nem egy ekkora produkció lenne, egye fene(mint a honfoglalás filmben a tucatnyi honfoglaló), nem érdekelt volna, de ez nem az a pálya.....6/10
filoszemitabéluska 2018 jan. 16. - 18:53:57 Előzmény reka1133
(177/251)
Tökéletesen jellemezted a filmet. Én is ugyanezt éreztem végig a film alatt. Mintha ott lettem volna, olyan érzés kerített hatalmába. Tényleg nem értem, hogy lett ez a film ennyire megosztó és ennyire más érzéseket váltott ki emberekbõl. Eddig a filmig mindig kívülállóként, jól szórakozva néztem a háborús filmeket. Itt szabályosan féltem. Pedig részt vettem egy hipnózis kísérletben és maximálisan a hipnotizálhatatlanok közé lettem sorolva.
1/10
LuisFelipeFigo 2018 jan. 16. - 11:16:02 1/10
(176/251)
:D láss bele a filmbe amit akarsz ! Az, hogy miattam regisztraltál ide, közben naponta szidod a port.hu-t az téged minõsít, továbbá a háborús filmek/sorozatokban az elit alakulat a mérce, Nolan féle semmi nem történik benne az emberek többségének szerintem nem jön be ! Hans egy zseni, a zene az jó, de a filmben kb ennyi is van. Számomra nem hozza el a háborút Nolan, több szálon fut a semmi, lehozza izgalom nélkül az egészet. Karaktermentes film, ami a legfõbb filmes erényeket nélkülözi ! Mûvészmoziban elmegy, de rendes moziba kár volt adni. Megosztó film, amikor én voltam a moziban, akkor sokan zúgolódtak, elvont embereknek lehet, bejött....de sokaknek nem, ezt el kell fogadni.
reka1133 2018 jan. 16. - 10:35:08 Előzmény LuisFelipeFigo
(175/251)
A rendezõ már szinte megrázóan, félelmetesen közel hozza a háború élményét. Szuggesztív szemszögbõl láthatjuk például, ahogy Fionn Whitehead a homokba borulva várja, hogy a bombázás véget érjen. Mindeközben látjuk, hogy a bombák egyre közelebb és közelebb robbannak fel a feje mellett, ezzel végig feszültségben tartva a közönséget. A katonákat nem hõsként, hanem teljesen kiszolgáltatottan mutatja be, ahogyan azt a valóságban is megélhették. Teljesen naturisztikus képet tár elénk Christopher Nolan. Térjünk át egy percre Hans Zimmerre. Sohasem gondoltam volna hogy rejlik benne ehhez fogható. A zenéjétõl jobban rettegtem, mint az összes nácitol. Az idõ keservét és a percek gyûlöletét senki sem írta le jobban . Nem csak kóstolgat, hanem élve felzabál. Annyit mondok hogy szerintem egyel feljebb emelte a háborús filmek színvonalát, nemcsak a valósághû ábrázolás miatt (amihez nagyban hozzájárul, hogy szinte csak eredeti háborús gépeket használt a filmhez), hanem mert végig nyomasztó verejtékben úszó izgalomban tartotta nézõit. Szögezzük le, ez nem egy romantikus teadélutánozós film. Aki erre vágyik, nézzen azt. A háború hideg lehelletét érzed a nyakadon. Ha ez nem jött le, vagy nem élményt, hatást és olyan cinematográfiai csodát vársz egy filmtõl, ami odab*sz a székhez, akkor ja. Nem kell megnézni. De én ezt kaptam ettõl a filmtõl, ahogy szerintem sok más sorstársam is, akik értéklik, ha nem a szokásos hollywoodi nyáltengert csapják le századszor eléjük az asztalra.
2/10
Orbanm 2018 jan. 12. - 13:30:25 2/10 Előzmény LuisFelipeFigo
(174/251)
Minden szavaddal egyetértek.
8/10
nikato 2018 jan. 10. - 17:02:44 8/10
(173/251)
Jó volt!
filmsomnia.hu 2018 jan. 10. - 12:17:46
(172/251)
Szavazzatok az év legjobb és legrosszabb filmjeire: https://admin.typeform.com/form/8721351/fields/#/