Téma: Dunkirk

1/10
LuisFelipeFigo 2018 jan. 08. - 08:53:05 1/10
(171/251)
Viszonylag sokat járok moziba, ami azt jelenti h kb 2, 3 hetente beülök valamire. Vannak jó, kevésbé jó filmek, de ilyet mint a Dunkirk eddig HÁL ISTENNEK nem fogtam ki. Elõször gondolkodtam el azon, hogy komolyan elmegyek és ha lehetne a pénzem követelném vissza- nyilván tudom nem lehet. De attól még botrányos. Nem tudom milyen kritikusokat fizettek le, vagy mar csak Nolan miatt lett ennyire túllihegve, de 3percenként nézegettem az óram, mikor lesz már ennek a fosnak vége. Aki szereti a háborús filmeket, az ne menjen el rá, csalódni fog. Igazából ritka embert ismerek személyesen akinek tetszett, a moziban is utána a lépcsõn elég nagy volt a zúgolódás, nem jött be az embereknek. Ez van, remélem megspóroltam valakinek egy botrányos filmes ,, élményt ,, .
7/10
expa 2018 jan. 07. - 18:21:54 7/10
(170/251)
Eléggé idegesítõ néha a zene. Tökéletesre borotvált katonák. Bambival elmegy, egyszer nézhetõs... 10/6
4/10
Atis88 2018 jan. 05. - 11:28:48 4/10 Előzmény go84
(169/251)
Szerinted 9 pont, szerinte meg nem. Sokak szerint meg a 9 pont adása utal elmezavarra kedves go84...
6/10
maxhell 2018 jan. 01. - 22:28:26 6/10
(168/251)
Az istenítõ kritikákat a filmrõl túlzónak tartom, annyira nem volt jó film, mint amennyire beállítják. Ha elõre nem olvastam volna el pár spoilermentes kritikát, még nehezebben lett volna követhetõ ugyanazon(?) események több szempontból történõ váltogatása. Így is volt, hogy elvesztettem a fonalat, hogy akkor most hol is tartunk? Ezután, már csak mintegy egymásra halmozott jelenetek összességeként tekintettem a filmre. Nem volt annyira rossz sem, inkább átlagosnak mondanám. Ami nekem is feltûnt, a környezetbe tényleg mintha nem korabeli dolgok is keveredtek volna bele, a modernnek tûnõ tengerparti épületekre és a vonatos jelenetre gondolok, sokat vonatozom, de mintha mai, még régebbi típusú vonatbelsõ lett volna... A másik, amit még megemlítenék, hogy én is keveselltem, a parton mutatott katona létszámot a valósághoz képest, és még egy: a német oldal teljes hiánya a légierõt leszámítva, így egy olyan furcsa érzés is kialakult bennem, hogy mi elõl menekülnek igazából egy láthatatlan ellenség elõl?... De ezek is inkább már utólag, már a film megnézése után vetõdtek fel bennem. Egyszer meg lehetett nézni.
go84 2018 jan. 01. - 16:21:31
(167/251)
2-re osztalyozni ezt eleg nagy elmezavarra val. Nem 10-es film de 9-et megerdemel. Pont azert is, mert nincsenek benne hosuk es nem 1 emberre van kihgyezve a film. En erdedeti nyelven neztem de lehet magyarrul idegesito volt a kishajos csalad, ezt nem tudom. Angolul nem volt az. Illetve nem vagyok pilota de anno sokat repulo szimulatorztam, hangsulyom szimulatorztam, PC-en, ahol ilyen tipuso gepekkel is lehetett repulni es semmi fizikai keptelnseg nincs abban ami a filmben volt. Kihasznalva a partnal fellepo es ki alakult levego aromlatokat egy ideig el lehet vitorlazni a geppel. Amugy meg annyit csinalt, hogy vegig ment a parton, foruldul egyett es visza jott majd pont oldalba kapta az ellenseges gepet majd a part menten lerakta. Ez kb ~10 perc. Nem haromnegyed orat repult igy csak nem idorendben voltak mutatva a tortesek. Tulzo talan de meg hiheto kategori. Masik lenyeges dolog: A katonak 80% megkockockaztatom nem tudott uszni. Igy, hogy ki lefele, ki folfel ugral, raadasul a kaoszban, megzavarodva, pont, hogy a valosagot adhatja vissza. Az olajat pobaltad mar csak sima vizzel lemosni? (Akar egy labast mososzer nelkul?) Nem fog lejonni, segitek. Illetve, ahogy emlitettem a katonak jo resze uszni nem tudo volt. (hozzateszem 2018-ban is ha megkerdezel 10 embert abbol jo ha 2 tud uszni) A melleny ami korlatol is az uszasban, illetve egy olyan esetben ha a viz felszinen levo olaj langra kap akkor mellenyel hatalmas nagy erofeszites viz alatt maradni, plane viz alatt igy uszni. Max ha lecsatolja magarol es megprobal viz allatt uszva kimenekulni abbol a korbol ahol langol a tenger lehet eselye de hangsulyom ilyen helyzetven az emberek zome ledermedne. En usztam versenyszeruen, illetve jarok vitorlazni, tudom mirol beszelek illetve arrol mi a helyzet ha melleny van rajtad. Egy szo mint szaz ebben is sincs semmi valotlan. Illetve ez nem a vietnami haboru, amikrol ha keszult film es plane inkabb drama-vigjatek fele azt fel lehetett dobni a kor zsenialis zeneivel, amik konkretan a vietnami haborurol szoltak es annak okan szulettek.
2/10
István Pityu Herczeg 2018 jan. 01. - 11:49:38 2/10
(166/251)
Túlértékelt film. Én jó rendezõnek tartom Nolant, de ebben a filmben mi olyan nagy dolog? Mindenki azt mondja hogy a világ legjobb háborús filmje, na de miért? A látvány miatt? Szerintem az eléggé vérszegény. A történet vagy a karakterek miatt? A karakterek annyira jelentéktelen mintha nem is lennének. A film végig arról beszél hogy 400 ezer katona ott ragadt, de közben néhány száz embert mutatnak a parton, meg kb 10 hajót. Én értékelem hogy Nolan nem akar annyi vizuális effektet használni mint mondjuk Zack Snyder, de ez így a másik véglet. Nem lehet mindent statisztákkal megoldani, ez így nagyon gyengére sikerült szerintem. Nem értem a hypeot.
2/10
adidasler 2018 jan. 01. - 02:48:34 2/10
(165/251)
Én csak arra világítottam rá, hogy 100 milliós kölségvetésbõl dolgoztak a film mégis hibáktól hemzseg. Ez nem csak az én véleményem azóta több kritikai oldalon is visszaolvastam, plusz beszéltem ismerõsökkel akik szintén most látták és még egy csomó hibát felfedeztek pedig én sem keveset találtam benne. Az összevissza mozgó statiszáktól a vágásonként más létszámú légiellenségig sorolhatnám. 5 percig drámáznak, hogy már csak egy nagy hajó tud jönni és erre késõbb 4 is jön stb. komolytalanná teszi önmagát a film. Fél óráig mentik az elején a sebesülteket óriási mûgonddal körítéssel, majd kb 3 másodperc alatt mindenki otthagyja õket a vízbe ugorva...tényleg nagyon sok idegesítõ hiba van a filmben!
3/10
dukyka 2018 jan. 01. - 01:08:12 3/10
(164/251)
Nagyon egy lélektelen film, nincsenek karakterei és sztorija sem. Unalmas és egyben fárasztó. Szerintem Nolan legrosszabb filmje.
keteger 2017 dec. 31. - 23:00:34
(163/251)
Válasz adidasler-nek (178):
\"Ilyen szintû háborús filmet a magyarok is tudnak csinálni századennyibõl\"
Már csak látnám öcsém. Megsúgom, nem lesz. Fõleg nem századennyibõl. De nem adom fel a reményt.

\"Ha egy repülõ hajtómûve leáll...\"
Megsúgom, de tud még repülni. Az, hogy lelõtt közben egy stukát, valóban túlzás, de a többi nem. Nem, nem zuhan le. És de, le tud szállni. Azt már nem is ecsetelném, h hogyan engedte ki a hajtómûvet és miért. Látszik, h annyit értesz a repüléshez, meg a kor gépeihez, mint hajdú a harangöntéshez...

\"Akik az olajos vízbõl kijöttek logikátlanul nem kezdik el magukról leszedni az olajat\"
Tudod miért Sokrates? Mert nem lehet az olajat csak úgy pikkpakk lemosni magadról. Próbáld ki otthon.

Zárógondolatként: Uramisten, ha belegondolok, h a hozzád hasonlók alkotnak véleményt dolgokról, amirõl még fingjuk sincs.... Tejóisten

amaurote 2017 dec. 31. - 11:24:29
(162/251)
Nem szeretem Nolan filmjeit (sõt, utálom), csak egypár kivétel van, és ez közöttük van. Nagyon jó, egyedi stílusú, nagyon hatásos film.
2/10
adidasler 2017 dec. 31. - 09:35:44 2/10
(161/251)
SPOILER veszély!!! Felháborítóan drága költségvetés a végeredményhez képest. Ilyen szintû háborús filmet a magyarok is tudnak csinálni századennyibõl. A Casting volt a legrosszabb, vagy üres tekintetû szenvtelen arcot vágtak a színészek vagy ripacskodtak. A kishajós család egyenesen idegesítõ volt a felénél annak szurkoltunk a a fél családdal akik néztük, hogy süllyedjenek már el... A repülõs superman fizikai képtelenségeket mûvelt a levegõben, kétlem hogy ezt bárki megcsinálta vagy megcsinálná. Ha egy repülõ hajtómûve leáll nem tud hadmûveletet végezni hanem szép lassan vagy villámgyorsan lezuhan...ez meg itt meg repülget vagy háromnegyed órát, lelõ egy repülõt és még elmegy landolni...! A parancsnok elmondja, hogy egyetlen hajót tudnak küldeni erre utána elsüllyed 3 és egy kifut. A statiszták egyik fele felfelé menekül a hajóra a másik fele lefelé ugrál :) Akik az olajos vízbõl kijöttek logikátlanul nem kezdik el magukról leszedni az olajat, nehogy meggyulladjanak egy közeli robbanásnál hanem szépen pihengetnek olajosan. A zenéje, ha egyáltalán annak lehe nevezni abból áll, hogy 15 hegedûs különbözõ tempóban oda-vissza húzza ugyanazt a mély dallamot idegesítõ volt. Most ennyi hiba jutott eszembe de szinte minden 5 percben le tudnék írni fatális hibákat ebbõl a filmbõl... Felhúzott rendesen! 2/10
keteger 2017 dec. 30. - 19:21:53
(160/251)
Ennyi buta paraszt hozzászólást, uramisten. (a panaszkodókra gondolok).
Nem volt betmen meg buta hálivúdi klisés szar? Nem volt hatásvadász jelenet, akció? Jaj de kár. De szar má ez a nolán.... Látszik, hogy fingotok sincs a történet idejérõl, körülményeirõl.

Interstellar mellett ez a másik legjobb filmje. Háborús szemét filmek mellett messze kiemelkedõ. Csak a lényeg van benne, semmi körítés, semmi szar.

Veled értek egyet Teddy Daniels (163):
\"Igen egyedi lett ez a mû, talán a legvalósághûbb háborús alkotás.
Azért tetszett, mert:
-nem volt sok akció, mégis végig rendkívül feszült volt
-nem hullottak ezrével az emberek, meg százával a vadászgépek
-nem állították be a németeket aljas gonoszoknak
-nem voltak \"hõs\" amerikai megmentõ katonák\"
1/10
DireStraits 2017 dec. 27. - 09:53:24 1/10
(159/251)
Nolanból is Fincher 2.0 lesz. Amilyen jó filmekkel bekezdett, olyan szarokkal folytatja...
Bodellger 2017 dec. 26. - 10:11:38
(158/251)
Ja még annyit, hogy látva az összes Nolan filmet, talán ez volt a leggyengébb eresztés eddig.
Bodellger 2017 dec. 26. - 10:06:05
(157/251)
Szörnyen unalmas film volt tele gyenge fiatal színésszel. Miközben néztem egy minimálisat szorongtam, de azon agyaltam, hogy miért érzem ezt, miközben senkinek a sorsa nem érdekel érzelmileg. Aztán levettem a hangot és rögtön elmúlt. Szval a zene hatásos, és kellõen feszültségkeltõ, de valahogy nincs arányban a cselekmény erejével. 6/10
1/10
Sandor Clegane 2017 dec. 22. - 18:16:08 1/10
(156/251)
Gyenge volt,Nolantól jobbat várna az ember + még történelem hamisítás is van benne(bár ezt a legtöbb történelmi amcsi filmeknél megszokhattuk),kár érte.10/3
k11zoltan 2017 dec. 21. - 22:30:01
(155/251)
Nem a legjobb Nolan film. Finoman szólva.
Ez a buzi Harry Syles hogy került bele? Pfff.
10/10
Pitymalik2 2017 dec. 21. - 21:08:56 10/10
(154/251)
Nagy élmény volt.
Földön vízen levegõben.
A zenéje is lenyûgözõ
dr.66 2017 dec. 21. - 10:04:24
(153/251)
Nagyon vártam ,nagyot csalódtam. A parton ahonnan 300 000 embert mentettek ki,úgy látszott mintha kis túlzással pát ember lézengene, sorba állna. De a filmnek nem volt egy ritmusa, nem ragadott magával. Sajnálom.
Wolfskin 2017 dec. 20. - 00:25:47
(152/251)
Az fel sem tûnt, hogy a végén a vonaton, ami szállította a hazatérõ katonákat mennyire modern plüsskárpit volt az ülésen? A kék alapon fekete kockák... tiszta 90-es évek. Ez hogy nem zavart? Nekem az egész filmet agyoncsapta... :DDD

Spoiler
Engem viszont az érdekelne, hogy a végén Tom Hardy miért nem azon a partszakaszon teszi le a gépet, ahol még angolok vannak? Vitorlázva körözhetett volna, egyre lejjebb ereszkedve, vagy letehette volna partra merõlegesen, a sorok közt, esetleg a vízre is. Én azt gondoltam, még meg akar sorozni egy német szárazföldi állást, esetleg kamikaze módjára belerepül valamibe. de ehelyett letette a gépet német területen, majd felgyújtotta és megvárta, hogy elfogják. Ami akkoriban nem sok jóval kecsegtetett.