DUNAWÖLD 2021 febr. 07. - 18:29:14 Előzmény Dalmát
(3/3)
Akinek gazdag belsø vilàga van, az az olvasàsból merítette gyerekkoràban.
A többi meg korán kiêgett forradalmàr, vagy kamu, mérges zöld.
6/10
Dalmát 2019 aug. 16. - 00:05:44 6/10
(2/3)
A 12 hónap (Dvanáct mesícku)
Cseh tévéfilm, 2012
Karel a tengeren túlról azért tér haza szülőfalujába, hogy eladja a házát, és hogy magával vigye az öccsét. A gazdag fiatalembert valósággal megostromolják az eladósorba került lányok. Hogy fellélegezhessen, öccse tanácsára három lehetetlen kívánságot talál ki. Egy özvegyasszony, hogy édes és elkényeztetett leányának, Virágnak megszerezze a kapós vőlegényt, szolgasorban tartott mostohalányát, Matuskát kizavarja a télbe, hogy a havas idő ellenére ibolyát és szamócát szerezzen, és tőle várják el, hogy farsangra termővé tegye a falu közepén álló almafát. Matuska jó szívével és kedvességével elnyeri a 12 évszak barátságát és segítségét, így egyre valószínűbb, hogy Virág lesz a szerencsés, akit Karel feleségül vesz, annak ellenére, hogy Karel és Matuska egymásba szeret.
Valami ilyesmi lehetne a leírás. Amúgy egy kedves mese, aminek talán csak annyi hibája van, hogy Matuska annyira jó és önzetlen, hogy az még mesében is valószínűtlen. A film legnagyobb erénye (humora mellett), hogy ezt a szerepet a rendkívül bájos Marie Majkusovára bízták, aki olyan, mintha Szinetár Dórát és Kate Marát gyúrták volna egybe. Akik szeretik Karel Janák mesefilmjeit (A hercegkisasszony és az írnok, A koronaherceg), azoknak érdemes ezt is megnézniük, de akik nem ismerik egyéb munkáit, azok számára is megér egy próbát. Nem tudom, a mai gyerekek mennyire vevők ezekre a régimódi történetekre, csak annyit mondhatok, hogy nekem, aki Benedek Elek, Grimm és Andersen meséin keresztül szerettem meg az olvasást, kellemes kikapcsolódást nyújtott.
Mitzy 2019 márc. 10. - 10:07:27
(1/3)
Dvanáct měsíčků
80 perc, 2010

Roppant tartalmas leírás, tökre kedvet kaptam hozzá... Ja, nem.