10/10
ELog 2012 ápr. 14. - 14:44:01 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(22/202)
Rodolfónál ugye volt etikája a trükközésnek, nem a minden áron való átverésrõl szólt, csak az olyan csalásokról, amikért kézügyességgel vagy valamilyen elfogadott bûvész eszközzel megdolgozott. :)
10/10
offtopic
ELog 2012 ápr. 14. - 14:36:46 10/10 Előzmény olahmiki1959
(21/202)
Néhány évvel ezelõtt a Forma1-ben az borzolta a Schumacher ellenesek kedélyét, hogy a Ferrari pilótája egy olyan sisakot kapott az egyik versenyre, amelynek plexijére rávetítették a pálya nyomvonalát. Ami Dynamonak kéne ehhez a trükkhöz, ak két dologban fejlettebb még ennél is. Az egyik, hogy nem csak a pálya vonalát kéne megjeleníteni, hanem még a pályán belüli helyét is. Erre mondjuk megoldás lehetne hogy egy élõképet vetítenek elé. A másik, hogy nem is egy sisak plexijére kéne vetíteni, amit preparálni lehet elõtte, hanem arra a két izére, amivel letakarta a szemeit (pontosan már nem emlékszem, a mutatványra, elnézést az ebbõl eredõ pontatlanságért) Szóval a lényeg, hogy ha ki is vitelezhetõ, nem tudom, hogy mnegengedhetné-e magának egy ilyen ilyen technológia költségeit. A másik megoldás a rációkapcsolat lehetne ugye. Ha egy forma1-es autó pl. egy 5,5 km-es pályán 90 mp. alatt ér körbe, akkor nagyjából átlag 60 métert tesz meg egyetlen másodperc alatt. Tegyük fel, hogy az a Lotus, amivel Dynamo bemutatta a trükköt, csak 40-et. Akkor is az van, hogy ha egy kanyar elõtt csak egyetlen másodperccel késik a fülére érkezõ információ, vagy Õ nem tudja, hova tájolja azt be, máris 40 méterrel van a pályán kívül. Szóval nekem elég nehéz elképzelni ezeket a megoldásokat.

A másik: Sajnos az egyik trükkjével kapcsolatban eléggé valószínûsíthetõ a közönséges csalás. Arra gondolok (talán az elsõ részben volt), amikor az utcán odamegy egy párhoz, aztán némi bemelegítõ után a nõ keze alatt tart egy öngyújtót, miközben a pasi hapkodja el a kezét a meleg elõl. A csalást az valószínûsíti, hogy a pár úgy mutatkozott be, mint valami totál ismeretlen két ember, akik csak véletlenül voltak ott az utcán. Miközben a férfi az a színész, a nevét nem tudom, aki Steven Seagal Ölve vagy halva c. filmjében minden baj okozóját, a szenátort játszotta. És ha már a bemutatkozásnál hazudtak, kétséges, hogy nem volt-e hazugság az egész trükk.
ennyi baromságot... 2012 ápr. 11. - 19:00:16 Előzmény Dynamo
(20/202)
"*két embert kell beavatni, 1. akié a telefon, 2. egy segítõ akinek nagyon fontos szerepe lesz a trükk során."
Viszont ettõl kezdve ez már szimpla csalás, nem bûvésztrükk. Szerintem.
Indok: úgy adják elõ, hogy két vadidegen embert szólítanak le az utcán.
Bocs, de nálam a bûvészet valahol ott kezdõdik, hogy Rodolfo.
Végeredményben az is csalás, de nem hazugság.
olahmiki1959 2012 ápr. 11. - 18:45:54 Előzmény Kyuuseishu
(19/202)
Ebben sok igazság van, de ha nagyon kell, talán meg lehet próbálni. Én csak észszerû magyarázatot próbáltam keresni erre az elképesztõ mutatványra, vagy nagyon egyszerû a megoldás, vagy nagyon bonyolult.
Kyuuseishu 2012 ápr. 11. - 01:25:57 Előzmény olahmiki1959
(18/202)
próbáltál már milliméterekre lévõ dologra fókuszálni szabad szemmel?
olahmiki1959 2012 ápr. 07. - 14:06:55 Előzmény ELog
(17/202)
A versenypályán bekötött szemmel való végigmenésnél egy megoldást találtam, ami talán magyarázat lehet, vagy egy lehetséges megoldás lehet a dologra, ugyanis az biztos, hogy - ahogy írtátok is, - ember erre képtelen.
Ha abból indulunk ki, hogy a legmodernebb technikai eszközöket is segítségül lehet hívni, talán van megoldás.
Hogyan köti be a szemét? Egy, az arcára tökéletesen illeszkedõ hajlékony fekete fémlapot rak a szemére, mint valami napszemüveget, azután még egy fekete csuklyát is a fejére húz, ezeken gyakorlatilag lehetetlen átlátni.
Mi van akkor, ha a fekete fémlap belsõ oldala valójában egy szuper vékony monitor, amire kivetítik neki a versenypálya képét, amely képet az autóra szerelt külsõ kamerák közvetítik neki, és így gyakorlatilag úgy lát, mintha nem is lenne a szeme eltakarva.
A mai technikával lehet, hogy kivitelezhetõ a dolog.
Vagy rádión a fülébe mondják az utasításokat, és úgy irányítják, bár ez nem valószínû. Én inkább az elsõ változatra gondolok, ugyanis semmi sem tiltja egy bûvésznek, hogy felhasználja a technika legújabb vívmányait.
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 07. - 00:18:20
(16/202)
Wow, hát ezt többször is el kell még olvasnom, hogy megértsem :)
Kösz a háttérinfót :)
6/10
Dynamo 2012 ápr. 06. - 23:38:19 6/10
(15/202)
Nagyon szimpatikus és szerénynek tûnõ ember, eszméletlen kézügyeséggel megáldva, személy szerint csak azt sajnálom hogy a mentalista számokkal, elrontja a mûsor színvonalát.
Érdekességként néhány trükk magyarázata:

1. Amit a boxolóval csinált, hogy nem bírja felemelni, szimpla fizika, bárki kipróbálhatja egy másik emberrel.

2. A pohárhajlítás= mikor odaadja a csajnak a ferde érmét akkor a csaj körbemutatja a társaságnak és mindenki arra fókuszál, nem véletlen hogy Dynamot nem mutatják, mert ekkor kicseréli a poharat egy már elõre elferdített szárura, aztán mikor újra ráfigyelnek, a ferdített részével a közönség felé mutatja a poharat, így nem látják benne a hajlítást + a kezével ügyesen takarja, ezután mikor elkezdi „hajlítani”, csak balra forgatja a poharat az újai közt.

3. Az ékszerboltos trükk=ha jobban megnézi az ember, amikor elkezdi a trükköt kihúzza a jobb kezét az ingbõl, és ezután látszani fog hogy az ing teljesen természetellenes formát vesz fel, ezután a jobb kezével a vitrin alatt nyúl be az ékszerért, de optikai csalódás miatt úgy tûnik, mintha az üvegen át nyúlna be érte.

4.
Mobiltelefon az üvegbe:
-Elõször is a trükk elõkészítése:
*két embert kell beavatni, 1. akié a telefon, 2. egy segítõ akinek nagyon fontos szerepe lesz a trükk során.
*kellékek:egy bárhol kapható üveges sör, és egy teljesen ugyanolyan üres üveg aminek csavaros az alja. + két teljesen egyforma mobiltelefon.
*Ezután jöjjön amit nem látunk, a trükk elõtt már a segítõnél van a néger mobilja amit a segítõ beletett a csavaros aljú üvegbe. A négernél pedig van a kamutelefon + 1 teljesen hagyományos sörösüveg amiben a trükk hitelesebbé tételéért még van egy kevés sör is amit kiönt.
És most a lényeg:
*A segítõ a Dynamo mögött álló magas szemüveges fickó, akit ha megfigyelünk a trükk kezdetén nincs a jobb kezébe semmi.
*Ezután Dynamo elkéri a négertõl az üres üveget , aztán a mobilját, itt jön az egyik csavar! Amíg a mobilját elkéri addig az üveget a bal kezébe fogja, és hátranyújtja a segítõnek, aki a kezébe adja a csavaros üveget, benne a fickó igazi mobiljával.(Hiba 1.=ezután az eredeti sörösüveg ott lesz a segítõ jobb kezébe amiben eddig nem volt semmi )
Befejezõ rész: Dynamo bal kezében már ott van az üveg benne a mobillal amit nagyon ügyesen takar, jobb kezébe a kamutelefon amit egy gumírozott zsinórral vagy mágnessel a kabátja alá csúsztat, éppen abban a pillanatban mikor az üveget a benne lévõ mobillal rácsapja a jobb kezére.(Hiba2.=bár eszméletlenül gyors a srác de aki jobban megfigyeli, a mobiltelefon látszódik amikor elindul a kabátja belseje felé )
{a személyes kedvencem:a segítõ arckifejezése a háttérben, ahogy koncentrál el ne rontsa az egészet }
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 06. - 22:26:58
(14/202)
Szerintem, amikor a néger lányra "rátetoválta" a hiányzó szemet, egészen biztos, hogy a lány beavatott volt, a tetoválás már készen volt, csak alapozóval volt letakarva, amit letörölt a kezével. Ugyanígy, amikor az egydollárosra "ráírta" azt, hogy Brooklyn, az a felirat is már ott volt, csak letörölte a fölötte levõ szöveget. Annak a pénznek a "tulajdonosa" is beavatott volt, szerintem. A mozifelirat lefújásánál is, szerintem, már elõre meg volt beszélve a filmcím. Szóval ezeknél a trükköknél biztos, hogy volt segítõje. Amikor elõszedte a torkából a cukorkát, akkor - azt gondolom - a kamera segített neki, hogy ne lehessen látni, ahogy a kezébõl a láncra csúszik a cukor. De a legtöbb trükkje tényleg világszám.
10/10
offtopic
ELog 2012 ápr. 06. - 12:26:22 10/10 Előzmény kõmacska
(13/202)
Sok olyan trükk van, amirõl az ember el se tudja képzelni, hogy csinálja. De hát ettõl van meg a hangulata. Sok trükkje nem szabvány trükk, nem olyan, amit ezerszer mutattak már be mások is. Azért némelyikre rá lehet jönni, hogy hogyan csinálja. Mondjuk arra még nem sikerült rájönnöm, hogy valakinek a mobilját hogyan varázsolja bele egy üvegbe, de egy pénzérme esetén ez nem is akkor a rejtély. Ráadásul, ha tudjuk, mire kell figyelni, egész jól nyomon követhetõ a dolog. A vízenjárós trükkje az egyik legérdekesebb, talán nem véletlenül tette az elsõ rész végére. Ha összevágott, akkor kit emelnek ki a vízirendõrök? :) Továbbá egy trepnin se járkálhat, amit követlenül a vízszint alá építettek volna, mert azon meg simán fennakadt volna a kajak ami mögötte elment. Arról nem is beszélve, hogy a Lambeth hídról kiválóan látszana egy ilyen építmény. És elég sok bámészkodót kellene meggyõzni ebben az esetben, most "ne röhögni, hanem hüledezni tessék". :) Szóval nekem arra, hogy ezek trükkök, nem átverések az egyik legjobb bizonyíték a jelenlevõk viselkedése, reakciója.
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 03. - 01:41:06
(12/202)
El sem tudom képzelni, hogy ilyen trükköket hogy lehet megcsinálni. A bûvész fenn áll a színpadon, jó messzire a nézõktõl, segédje van, sok mindent kitakar stb... de itt? Nincs segéd, nincs távolság. Persze nyilván vannak "klasszikus" bûvésztrükkjei is, pl. a cukorka torokból való elõszedése klasszikus trükk lehet, meg néhány kártya- és pénzmutatvány. De a legtöbb egészen döbbenetes. (A vízenjárást azért megnézném még egyszer, mert ott gyanús volt, hogy csak összevágták a képet).
A Crohn-betegsége miatt nagyon sajnálom, rossz nézni, mennyire vézna.
10/10
offtopic
ELog 2012 ápr. 03. - 00:58:36 10/10 Előzmény kõmacska
(11/202)
Tényleg elképesztõ, amit csinál, nem kárhoztatom azt, aki átverést sejt mögötte. Csak én nem akarom ezt csinálni egyértelmû bizonyíték nélkül. Talán mert ez az egész nekem nem is a trükkökrõl szól, hanem a hangulatról, amit teremt maga körül.
1/10
stev3ns 2012 ápr. 02. - 23:01:15 1/10
(10/202)
ez a musor pontosan akkora kamu mint a mentalista :D szanalom hogy meg mindig probalkoznak az ocska tv-s trukkel..
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 01. - 13:53:54
(9/202)
Igen, ez szerintem is így van, de azt hiszem, õ maga ezzel magyarázta...
Ami azt illeti, tényleg félelmetes az, amiket csinál, talán ezzel próbálja tompítani a meghökkenést.
10/10
offtopic
ELog 2012 ápr. 01. - 12:10:48 10/10 Előzmény kõmacska
(8/202)
Biztos vagyok benne, hogy akármennyi gyakorlás mellett is lehetetlen. Gondoljunk bele, a pálya teljes hosszán egyetlen tized másodpercet se lehet tévedni az idõzítésekkel, egy fél km/h sebességet nem téveszthet sehol, mert akkor a következõ kanyarhoz már nem úgy ér oda, ahogy kéne és máris kívül van a pályán, vagy felkenõdik egy falra. Egy robot (tegyük fel, hogy van már ilyen robot!), meg tudná jegyezni még azt is, hogy egy kanyar melyik pontján milyen sebességgel haladt. Aztán egyszerûen csak "visszajátssza" a adatokat. Ha a pálya minden pontján tartja az eltárolt sebességi adatokat, nem is kell látnia semmit, egyszerûen ezekbõl reprodukálja a pálya vonalát. Egy ember erre képtelen.
offtopic
kõmacska 2012 márc. 31. - 15:09:21 Előzmény ELog
(7/202)
A versenypályát állítólag órákig gyakorolta és memorizálta. Persze talán ez sem lenne elég nagy sebességnél.
10/10
ELog 2012 márc. 31. - 05:24:38 10/10
(6/202)
Hogy egy mondatban is összefoglaljam az elõzõeket: Nem akarok a trükkökön agyalni, és nem akarok bizonyítékok nélkül vádolni, mert mindig lehet olyan megfoldás, amit csak én nem ismerek, lásd azt a jelenetet, amikor a nehézsúlyú boxoló nem tudta felemelni. Ennyi volna a lényeg. :)
10/10
ELog 2012 márc. 31. - 05:18:23 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(5/202)
Én is azzal kezdtem, hogy bizonyosan valamilyen formában ezek trükkök. Egyszerûen csak nem akarok azzal foglalkozni, hogy megfejtem ezeket, mert az tönkreteszi az egész produkciót. Másrészt a bûvészt is megilleti az ártatlanság vélelme :), úgyhogy amíg kifejezett bizonyíték nincs arra, hogy egyszerûen átverés a dolog, mondjuk valami olyan formában, hogy kikapcsolják a kamerát, atrendezik a körülményeket, majd visszakapcsolják a kamerát, addig én inkább abban maradnék, hogy nem tudom, hogy hogyan csinálja. Trükk, nem pedi ilyen otromba átverés, amilyet példának hoztam. Másrészt, mondjuk azt nem hinném, hogy az Eminem leállna statisztálni a srácnak. Beépített emberek: Én azt is a közönséges átverések kategóriájába sorolom, ha tíz ember állítja egy jelenetben, hogy látott valamit, ami nem is úgy volt. Ez nem bûvészkedés, hanem pontosan az a kategória, amit nem tételezek fel, amíg nincs rá egyértelmû bizonyíték. Nem lehet alapból abból kiindulni, hogy mocskos a világ, mert aki ezt teszi, annak nem irigylem az életét (na jó, másét se). Vannak ezen kívül olyan helyzetek, és a jelenetek többsége ilyen, amikor semmit se ér az, hogy van beépített ember. Pl. amikor egy gitár alátámasztás nélkül "lebeg". Mert az vagy ott van, valamiylen módon úgy, ahogy látjuk, vagy nincs, kevéssé jelentõs, hogy hányan vannak beépítve. Vagy az említett mobil üvegbe varázsolós produkciónál. Amennyire emlékszem, az egy vágatlan felvétel volt. Vagyis a kamera végig mutatta az üveget attól, amikor még nem volt benne a mobil, addig, amíkor már benne volt. Itt is értelmét veszti az, hogy van-e beépített ember. És végül: Én is biztos vagyok abban, hogy van trükk, ami a világ mûködési szabályai szerint kivitelezhetetlen. Pl. amikor bekötött szemmel végigment a versenypályán. Ezt egy robot meg tudná csinálni, egy ember nem, ez tuti. De erre is érvényes az, hogy bár nem tudom, hogy csinálja, attól, hogy magam is tudom, hogy lehetetlen, még lehet valamilyen trükk, nem feltétlen csalás.
ennyi baromságot... 2012 márc. 26. - 20:05:38
(4/202)
No... jobb, ha tudod, sok neves bûvész dolgozik bizonyos esetekben, beépített emberekkel. (konkrét nevet akkor sem mondanék, ha eszembe jutna, 10-15 éve volt mûsor valamelyik bûvésszel, aki ezt elmesélte)
És félreértések elkerülése végett: nem akarom tönkretenni senki szórakozását, pusztán vannak olyan trükkjei a srácnak, amiket fizikailag képtelenség kivitelezni.

Lásd: vadidegen ember bankkártyájának a PIN kódját kitalálja.
Vagy egy _valódi_ üdítõs üvegbe egy _vadidegentõl_ elkért, _mûködõ_ mobiltelefont "varázsolni".
Mert olyanról tudok, hogy pl. boros palackba hogy lehet berakni egy tojást úgy, hogy a tojás épségben marad: erõs ecetben kell áztatni egy (vagy több?) napig a tojást, ettõl a héja megpuhul, át lehet préselni a szûk nyíláson, majd ha jól emlékszem, tiszta vizet kell önteni rá, amitõl visszanyeri az eredeti formáját. De ilyet egy mobillal, ráadásul úgy, hogy egy másik be nem avatott felhívja a mobilt és az kicsöng... Hát izé...
Szóval itt kissé szkeptikus vagyok.
BladeW 2012 márc. 26. - 18:37:55
(3/202)
Nyilvánvalóan mindenféle trükköt bevet, beépített emberek, kameratrükkök, ami csak kell. Nincs két egyforma produkció.