yoz007 2012 máj. 04. - 08:07:51
(42/202)
Sajnos szakmai szemmel nézve:
egy felkapott jelentéktelen kis hétköznapi figura,
aki számtalan technikai és videó trükköt alkalmaz,
spontán nézõnek látszó, fizetett statisztákkal!!!
(Egy kolléga)
zb70 2012 ápr. 28. - 19:56:31
(41/202)
Lehet azért lett olyan felkapott mert gondolatolvasás képességgel rendelkezik mint Keith Barry, de akkor minden más trükk/csalás (vagy video machinálás vagy másfajta csalás)
zb70 2012 ápr. 28. - 19:47:49
(40/202)
Talán hasonló ismeretekkel is rendelkezik mint Keith Barry. (gondolatolvasás)
De míg Keith Barry egyeltalán nem csal Dynamo-nál nagyrészt csalás (bûvésztrükk) a mûsor.
A nagy kérdés hogyan csal, hogyan csinálja mikor felemeli a 160kg-ot fekve, meg mikor eltûnik és máshol jelenik meg, vagy amikor eltûnik az egyik penny a lány kezébõl. Tárgyak eltüntetése gyakori a mûsorban. Ép ésszel felfoghatalan, leginkáb úgy tûnik szimpla videocsalás lehet, ami elég duva, tehát a videofelvételt úgy machinálták, ha így van inkább a youtube-on kellene mutogatni.
Egyébként megfigyeltem a kamera-nézet a kritikus idõpontokban megváltozik, vagyis átvált egy másik kamerára, kritikus idõpont : pl. mikor a végén a lány megmutatja hogy kezében csak 1db penny van (mielõtt ölölbe szorította a kezét 2 penny volt a kezében).
3/10
tombenko 2012 ápr. 26. - 18:03:54 3/10 Előzmény kõmacska
(39/202)
Pedig egy idõben elég rendszeresen tudtak szállítani nézhetõ mûsorokat is... Még a feleségem is rákapott, pedig õ aztán bazárokköztön edzõdött... Mondjuk régebben is volt néhány furcsa húzásuk, de úgy két hónapja gyalázatosan szar lett a kínálat. :(
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 24. - 23:27:13
(38/202)
Most rákattintottam a honlapjukra http://www.discoverychannel.hu/ - és kapásból sorolva: Egy idióta külföldön, Megszöktem a börtönbõl, Viharvadászok, Licitvadászok, Gyomorforgatók stb stb - csupa felszínes, bulváros gagyi. Titkok a fekete dobozból, A titkosszolgálat titkai - ezek pedig a leleplezésre koncentrálnak. A Discovery teli van okkultizmussal meg a mitikus múlt feltárásával meg parapszichológiával foglalkozó mûsorokkal. Ha úgy tetszik, áltudománnyal. Dynamo mûsora szerintem nem lóg ki a Discovery mûsorrendjébõl. Engem nem lepett meg.
Amúgy Florida szép, ja :) Az égimeszelõ transzvesztita, a tattoo-szalon, Kishavanna, a részeg bulizók... fontos ismereteket közvetítettek vele :)
3/10
tombenko 2012 ápr. 24. - 22:15:17 3/10 Előzmény kõmacska
(37/202)
Az még hagyján, megpróbáltak legalább ismeretterjesztõnek _látszani_. Ebben viszont semmi olyan nincsen, amibõl valami újat megtudhatnánk. Ja, hogy Dynamo járt Floridában. Na és?
ennyi baromságot... 2012 ápr. 24. - 11:09:14 Előzmény ELog
(36/202)
Végeredményben minden bûvésztrükk csalás.
Amitõl esetenként mégis becsapottnak érzem magam/a nézõt, az az, ha hazudnak.
Például a korábban szóba került: "íme két ember, akiket váratlanul leszólítunk az utcán!" - miközben a két "idegen" valójában beépített ember. Ez így már (az én szememben) etikátlan.
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 23. - 23:38:43
(35/202)
Ugyan már, régebben is tele voltak ufós meg jetis meg egyéb mûsorokkal. Dynamo pont a profiljukba vág.
3/10
tombenko 2012 ápr. 23. - 23:10:04 3/10
(34/202)
A Dc kezdi nagyon alább adni a színvonalat... Kár érte. Ez a vicces fiú menjen egy revübe vagy valami nomrál csatornára, itt meg maradjon a (kissé bulváros) ismeretterjesztés.
olahmiki1959 2012 ápr. 23. - 21:09:03 Előzmény ELog
(33/202)
Azt hiszem a Discovery channelen van a másik mûsor is, amire céloztál, Keith Barry trükkjei címmel.
Ha jó emlékszem, a Ben Hur c. film portján te írtad magadról, hogy hosszú ideje emberek megfigyelésével foglalkozol, és érzékeny lettél az apró rezdülésekre, jelekre. (Elnézést, hogy nem idéztelek pontosan).
Tehát, ezek szerint szakértõnek tekinthetlek ebben a témában.
Én viszont elnézést kérek, hogy abszolút laikusként fogok fogalmazni, miután nem értek a dologhoz, csak érdekel, és a személyes benyomásaimat szeretném megosztani veled.
az összes, eddig általam ismert illuzionista, bûvész, mentalista ember közül Keith Barry-t érzem és gondolom a legtehetségesebbnek. Õ valóban olyan szinten ismeri az emberek pszichológiáját, testbeszédét, arcuk minden rezdülését, és azokból levonható következtetéseket, hogy az valami elképesztõ.
Volt egy egészen hihetetlen mutatványa, amikor 6 rendõrt sorakoztatott fel egy asztallal szemben, amelyre 6 különbözõ fegyver, eszköz volt letéve, kés, pisztoly, sokkoló, stb. Hátat fordított nekik, azok felvettek egy-egy eszközt, a hátuk mögé rejtették, õ pedig visszafordulva tökéletes pontossággal elmondta, hogy kinél mi van. A testtartásukból, az egyéniségükbõl, arckifejezésükbõl következtette ki.
Rutinos, évtizedes tapasztalattal rendelkezõ nyomozók mondták el látható döbbenettel az arcukon, hogy ilyen képességû emberrel még életükben nem találkoztak.
Nagyon jó lenne, ha te is láttad volna a mûsort, mert érdekelne a véleményed a dologról. Én csak arra tudok gondolni, hogy bizonyos fogásokat, testbeszédbõl, arcjátékból olvasást el lehet sajátítani, pszichológusokat, rendõrségi kihallgatótiszteket valószínûleg ki is képeznek erre, de ezt ilyen szintre felfejleszteni, ahhoz már különleges tehetség kell.
Engem azért ragadtak meg Keith Barry "mutatványai", - bár lehet, hogy ezeket a bemutatott eseteket nem is igazán helyes mutatványnak nevezni, - mert sokkal többrõl van szó, mint holmi bûvésztrükkrõl, vagy betanult mutatványról.
Dynamora visszatérve, gondolom a világon mindenki lázasan próbálja kitalálni, hogy hogyan csinálja a trükkjeit, valószínûleg néhányra rá is lehet jönni, jónéhányat viszont soha az életben nem fognak kitalálni.
És ez ezért szép. Szükségünk van illúziókra, csodákra, megmagyarázhatatlan jelenségekre, mert az olyan izgalmas, érdekes, rejtélyes. Ilyenkor észrevétlenül a világra tágra nyílt szemmel rácsodálkozó gyermekek leszünk, akik még tiszták, ártatlanok, és hisznek abban, hogy a világ valóban olyan szép, mint amilyennek látják.
(Egészen meghatódtam amikor ezeket leírtam, azt hittem, már soha nem fogok kikeveredni ebbõl a mondatból).
Úgyhogy ha van kedved, szakértõként mondd el a véleményedet ezekkel a mûsorokkal kapcsolatban.
10/10
ELog 2012 ápr. 23. - 08:06:40 10/10 Előzmény fileikrisztin
(32/202)
Nem tudom, hogy hogy csinálta, és igen, szép. Pont az ilyen trükkök azok, amiknél a teljes élményt teszi tönkre, ha egybõl gyanakszunk. A srácnak pont a mentalitása a legértékesebb. Az, hogy reményt próbál adni, hogy egy pillanatra hihetõ legyen, minden lehetséges.
10/10
ELog 2012 ápr. 23. - 08:03:15 10/10 Előzmény olahmiki1959
(31/202)
Ja, még annyit, hogy azon túl, hogy mindig épülhet egy trükk valami olyasmire, amit én nem ismerek (és ezzel máris nem csalás), van még valami. Nevezetesen, hogy a bûvészek (illúzionisták) gyakori eszköze, hogy nem a valóságot látjuk, hanem azt,m amit õk akarnak láttatni. Csak ezt kell elérniük (amim persze legtöbbször igen nehéz lehet) és a csalásra már nincs is szükség. A máésik meg..., van egy másik mûsor, most hirtelen nem emlákszem a címére, ahol mindenféle jelekbõl olvassa ki pl. hogy mire gondolsz, vagy egyenesen saját maguk érik el valamilyen módon, hogy arra gondolj, amit "ki fognak találni". Aztán van olaan is, ezt egy kártyatrükknél láttam még gyerekkoromban, hogy ha végigcsinálsz egy mûveletsort, akkor mindenképpen "kijön" a választott kártya, bárhova is rejtetted a pakliban. Szval sok olyasmi lehet, amirõl mi nem is tudunk. Egy másik bûvész azonnal tudja esetleg, hogy mi a trükk, de mi, átlagemberek vagy elhisszük, vagy csalást szimatolunk. :)
10/10
ELog 2012 ápr. 23. - 07:53:31 10/10 Előzmény olahmiki1959
(30/202)
Éppen az volna a lényeg, hogy én nem kutatom, nem boncolgatom a trükk eredetiségét. Az említett mûsorszámnál a színészt egyszerûen felismertem, így kénytelen voltam tudomásul venni, hogy itt valami nem kerek, de nem kezdem el az összes trükkjét megkérdõpjelezni, mert akkor az egy logikai feladvánnyá teszi a mûsort és az élvezet lehetõségét teljesen elveszi. Inkább indulok ki valami olysmibõl, amit Kõmacska is említ, hogy kell lennie valaminek a héttérben, hiszen olyanok is támogatják, akiket nem lehet egy mûsor csalásaival megtéveszteni, mert ott lehetnek egy ilyen forgatásnál, ha akarnak és a dolog mögé láthatnának. Másrészt, ha bármilyen közönséges fickóból nagy mágust tudnának csinálni ilyen olcsó eszközökkel, mi értelme lenne egy valakit agyon szárolni és (valszínûleg) milliomossá tenni a módszerrel. Van valami a srácban, ami többé teszi az átlagos bûvészeknél, még akkor is, ha bizonyos számú csalás is benne van a repertoárban. :)
10/10
ELog 2012 ápr. 23. - 07:42:10 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(29/202)
Azt hiszem Rodolfó egyszerûen hiteles volt, egy olyan korban élt persze, amikor még nem is kellett bizonyítani a csalástól való mentességet, mert az volt a magától értetõdõ. A felvételen levõ trükkök közül azt a lepel alatt lebegõ labda trükköt egyszer megmutatta, valami hurkapálcával (vagy mivel) merevítette ki és mozgatta a kendõ alatt, hogy pontosan hogysan, arra már nem emlékszem.
fileikrisztin 2012 ápr. 16. - 20:24:17
(28/202)
Én is úgy gondolom, hogy jó egy kicsit elhinni, hogy csodák pedig léteznek. Még ha nem is... Nem tudjátok, hogy a pillangós trükköt hogyan csinálta? Az annyira szép volt!
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 16. - 00:37:36
(27/202)
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 15. - 21:26:33
(26/202)
Arra gondoltam, hogy vagy minden csalás abból, amit csinál, esetleg az van, amit az egyik mutatványa után mondtak: "ez boszorkányság". De van szerencsém ismerni "Európa fõboszorkányát", egy hétgyerekes, idõsebb cigányasszonyt. Nem tudom, hogy kapta ezt a címet, mert szerintem semmiféle varázslatra nem képes, csak afféle "ezotévés" jövendõmondó, összehord mindenféle sületlenséget, és jól megél belõle. Ha boszorkánysággal ekkora nagy trükköket lehetne csinálni, akkor ezt a fiút nem mutogatnák a tévében, mert már rég a legtitkosabb titkosszolgálat alkalmazná.
Úgyhogy marad a csalás, de akkor miért kapott kitüntetést a királyi alapítványtól? És miért csinálnának ennyi filmes trükköt egy beteg srác kedvéért?
olahmiki1959 2012 ápr. 15. - 19:32:11 Előzmény ELog
(25/202)
Nézd, ha már elkezdjük boncolgatni a srác trükkjeit, akkor az egyik legegyszerûbb trükk, hogy mondjuk odamegy egy csajhoz az utcán, belenéz a szemébe, és azt mondja: - Maga most Philadelphiára gondolt!
A csaj meg teljesen "kész" lesz ettõl, hitetlenkedve, kezét összecsapva, vihogva helyesel, hogy: Ez elképesztõ, hogy találta ki, ezt nem hiszem el! stb.
Holott ez akkor lenne hihetõ, és igazi produkció, hogy ha a csaj elõre felírná egy papírra, mire gondolt, nem pedig a bûvész után mondaná azt, hogy az eltalálta.
Ráadásul, nem lehet tudni, hogy nem találkoztak-e elõtte, és nincs-e megbeszélve az egész. Erre vonatkozó bizonyítékot még nem láttunk.
És vannak még ilyen apróságok, pl. amikor az edzõteremben kinyomja a 120 kg-t, és a rúdon fekete gumival bevont tárcsák vannak, amelyek lehet, hogy a valóságban tényleg gumiból vannak, és mondjuk 5 kilót nyomnak darabonként.
Persze minden ilyen produkció azzal jár, hogy viszonylag nagyszámú embert be kell vonni a mutatványba, de egy ilyen kaliberû bûvésznek, aki - gondolom - elképesztõ összegeket keres ma már, nem lehet probléma megfelelõ "tiszteletdíjjal" jutalmazni a beavatottak közremûködését.
Egy dolog kétségtelen. A srác nagyon ügyesen, meggyõzõ erõvel, szuggesztív elõadásmóddal adja elõ a mutatványait, és talán nem tesszük jól, hogy mindenáron meg akarjuk találni a trükkök megoldását.
Persze az emberi kíváncsiság meg határtalan, úgyhogy e között a két érzés között õrlõdünk.
ennyi baromságot... 2012 ápr. 14. - 15:31:57
(24/202)
http://www.youtube.com/watch?v=51NRRVd5WTs&feature=related
Számomra ezek is hihetetlen trükkök, mégsem fordul meg a fejemben, hogy becsapott a bûvész. :)
ennyi baromságot... 2012 ápr. 14. - 15:26:35
(23/202)
No igen. Egyébként még gyerek voltam, amikor megkaptam ajándékba Rodolfo könyvét, amiben néhány trükkjét leírta. Azt nem tudom, hogy elég ügyes voltam vagy csak a felnõttek hagyták rám, de némelyikkel sikerem volt. Fõleg a kártyás trükkökkel. :)