zozoo83 2013 márc. 09. - 14:57:33
(102/202)
Millió embert megállít az utcán, de érdekes egy videót nem találni youtube-on, hogy valaki hirtelen mobillal felvett volna egy trükköt amit csinál. Kamu, megrendezett az összes epizód..
gyongye1 2013 márc. 03. - 11:17:04
(101/202)
Kishitûség = ember!

Ha Jézusnak nem hittek, miért hinnének Dynamónak?
Csak nehogy keresztre feszítsék!
"Ha csak annyi hitetek lenne mint egy mustármag - hegyeket mozdíthatnátok el"
1/10
opposing force 2013 febr. 11. - 21:39:42 1/10
(100/202)
Nézd én tökéletesen tisztában vagyok a bûvészkedés lényegével. Szórakoztató szemfényvesztés. Nevezzük illúziónak? Jólvan rendbe'. Csakhogy van néhány ahogy te fogalmazol igen rafinált, ügyes trükkje, ami már nem egy illuzionista tehetségét fémjelzi. Ez az ember nem tesz egyebet, mint átveri a képernyõ elõtt ülõket.
Persze, vannak trükkök amiken az ember csak ámul, hogy na vajon ezt hogy csinálhatta, meg hû, meg aztaa. Csakhogy az elsõ példámmal éljek, egy autót, nyílt terepen, szemtanúkkal körbevéve, úgy hogy minden irányban el van állva az útja semmiféle bûvésztrükkel NEM LEHET ELTÜNTETNI. Itt most nem arról van szó, hogy felfedi valamelyik trükkjét és a fejéhez kap az ember hogy hogy nem jött rá. Ilyen "trükköt" csakis csalással lehet kivitelezni. És igenis egy bûvészt is meg lehet vádolni csalással, ha nem önerõbõl, a saját tudásával, ügyességével kápráztat el minket.
Egy másik trükkje, amin én már csak nevetni tudtam, de inkább kínomban, az az amikor megállít valakit az utcán és megkéri, hogy gondoljon valamire mondjuk egy helyre. Mélyen a szemébe néz, és nahát kitalálta!! Kimondta amire az alany gondolt. Akkor most x-men? vagy egy szemtelen csaló? vagy ügyes bûvész/illuzionista? Lehet választani.
Sz Peter 2013 febr. 11. - 20:24:56
(99/202)
"vagy valamilyen mutáns az X-menbõl vagy pedig egyszerû csaló"

Te túlságosan sarkítasz. :)
Természetesen SENKI nem hiszi azt róla, hogy õ varázsló. Minden bûvész/illuzionista munkája, csaláson alapszik ez evidens. Csakhogy ezek legtöbbje, igen rafinált, kifinomult, ügyes trükkök inkább mint közönséges csalások.
(jó, hogy nem már a bûnözõkkel vesszük õket egy kalap alá.) :)
Ha pedig felfednék elõtted ezek lényegét, akkor valószínû te is ezt mondanád: ó, tényleg, hogy nem jöttem rá?!
Szóval nem kell õket bántani.
Ha figyelmesen megnézed többször Dynamo néhány trükkjét - és csak a másik kezére koncentrálsz - rá is jöhetsz, párat hogyan csinál.
1/10
opposing force 2013 febr. 11. - 19:50:04 1/10 Előzmény somaxo
(98/202)
Magyarul nyugodtan dõljünk hátra, huppanjunk bele a kényelmes kis fotelünkbe, merüljünk el a kék-doboz varázslatos fényében, csatoljuk be az öveket és hagyjuk hogy kiszívják az agyunkat!
1/10
opposing force 2013 febr. 11. - 19:36:40 1/10 Előzmény HeniDyna
(97/202)
"Megint csak az van hogy kit fizetett le meg hogy elõrerendezett az egész meg ilyenek...Nem igaz már ha ennyire nem hisztek neki kérdezétek meg tõle"

Hát persze majd megkérdezzük tõle hogy csaló e és õ majd mindent be fog vallani... :]
1/10
opposing force 2013 febr. 11. - 19:31:49 1/10
(96/202)
Egy nagy kamu az ürge. Kamu! Van néhány igen érdekes kis bûvésztrükkje kártyákkal meg kis tárgyacskákkal, csakhát némelyik mutatványt már kicsit túlzásba vitte. Talán kezdi felemészteni ez a varázsló szerepkör és õ is elhiszi hogy valami csodatevõ. Csak egy példát hadd mondjak. Valamelyik újabb epizódban addig driftelt egy versenyautóval míg hatalmas nagy porfelhõ nem kavarodott az autó körül és láss csodát mire a por elszállt az autónak hirtelen nyoma veszett, mindez úgy hogy végig körülötte álltak egy tucatnyi kocsival bezárva a kört. Igen kedves barátaim, nézzetek meg jól és oltsatok szarrá ' ilyen ez a magyar mentalitás ', ugyanis az esélytelen hogy én ezt beveszem. És van még egy raklap ugyanilyen vagy még hihetetlenebb húzása amit én már nem neveznék bûvészkedésnek.
Megmondom szerintem mi az ábra. Én két dologra tudok gondolni. A csávó vagy valamilyen mutáns az X-menbõl vagy pedig egyszerû csaló és az egyszerû népek kajálják mint az álat mert a TV-ben jól mutat. Az utcai közönségérõl meg annyit hogy a nagyrészükrõl távolról lerí hogy beavatottak, a béna reakcióik elárulják õket. Ez van, profi színészekkel még se dolgozhat, akkor oda lenne a VARÁZSLAT, ugyebár.
Alibaba24 2013 febr. 09. - 13:46:49
(95/202)
A minap a párom nézte ezt a pasit,és mondta hogy milyen jól csinálja,meg minden,de Én igazából nem hiszek az ilyen csalókás dolgokban,mint a szellemek vagy az ufók létezése sem hoz lázba...
De nézni lehet,és közben rájönni lehet hamar hogy ez így nem menne ilyen hihetõnek,mert van benne egy kis rafináltság,de ez már nézõpont kérdése!
HeniDyna 2013 febr. 04. - 18:56:30
(94/202)
Megint csak az van hogy kit fizetett le meg hogy elõrerendezett az egész meg ilyenek...Nem igaz már ha ennyire nem hisztek neki kérdezétek meg tõle=https://twitter.com/Dynamomagician
Amugy meg megint elkezdtem nézegetni a részeket hogy miket hogyan csinál,Imádom nézni amit csinál nem veszem ki azt belöle hogy jaj összevan vágva meg csalás az egész...Egyszerûn ti csak nemtudjátok nézni és szórakozni rajta mindig azon pörög az agyatok hogy hogyanis van ez.1.Ha tudnád hogyan csinálná már nem érdekelne,2.Csak azért csinálja amit csinál mert neki aza mindene.Szóval nem kell itt az irígység!De ha a saját szemed elött csinálná meg elhinnéd mi,pedig a háta mögött meg kisemmized...>=(
Pikacsu 2013 jan. 30. - 20:34:41
(93/202)
Kedvencem amikor 20 centire van a csávó fejétõl a kamera, profin megvan világítva-hangolva, és beadják a nézõnek, hogy a másik három 10 méterre lévõ válkamerás csávó vette fel félig kilógva a sarok mögül, vagy bokorból.
BroncoFan 2013 jan. 28. - 17:00:34 Előzmény Pöttyös30
(92/202)
Nem kell fizetni nekik, a legtöbb ember szívesen részt vesz ingyen is egy tv mûsorban, sõt még a titoktartási szerzõdést is simán aláírja, így aztán el sem mondhatja mit látott. Amúgy meg statisztáknak hívják akikre te gondolsz... igen, ez egy létezõ foglalkozás, viszonylag régóta ismert :)
Meklód fia 2013 jan. 27. - 12:29:55
(91/202)
ezek a trükkök nagyon amatõrök. A másik meg hogy mindet David Blaine-tõl lopta. Azokat vitte tovább, kicsi változtatással.
Pöttyös30 2013 jan. 24. - 15:45:37 Előzmény DrAgy
(90/202)
Gondolom nem véletlen a neved...
Nyilván minden városban lefizették, azt az 50-150 embert, akivel kapcsolatba kerül a mûsorok során.
1/10
DrAgy 2013 jan. 21. - 11:58:58 1/10
(89/202)
Gyengébbek kedvéért,ezeknek a "trükköknek" a nagy része sima videocsalás,
mielõtt nagyon tátva maradna a szátok :DDD
offtopic
Sz Peter 2013 jan. 13. - 15:09:58
(88/202)
Szerintem értelmezd még egyszer amit leírtam mert úgy látom, te valamit nagyon benéztél! :)
Mellesleg igen, motorozom. 8-10 ezret belerakok szezononként.
szabop64 2013 jan. 13. - 11:15:10 Előzmény Sz Peter
(87/202)
Tisztelt Sz Péter!
Én is eszpéter vagyok..
Ültél már motoron???
"Ez pont olyan mikor az úton közlekedõ autósok szidják a motorosokat, hogy "mind nem normális, összevissza száguldoznak, ma is láttam legalább ötöt akik minimum 200-zal mentek".
Ja, és kérdem én: hány motorost láttál útközben akik normálisan közlekedtek?
Érdekes módon erre sosem tudják a választ. :)"
200-ról hamarabb megáll, mint te 50-rõl!!!
(Nem) vagyok kíváncsi rá, hogy motorommal 50-es tempónál egy pici ujjacskámmal belekapaszkodva az elsõ fékkarba meg bírna-e állni mögöttem??? NEM!!!
A sok buci autós nincs tisztában azzal, hogy egy motor két tenyérnyi felületen érintkezve az aszfalttal többre képes, mint egy autó...
Sajnos egy motorosnak a seggében is kell hogy legyen szeme, nehogy egy surmó autós odébb tolja egy fékezésnél.
Borzasztó vagy, változtass nevet, nem vagy méltó az SzP monogrammra... Ajánlom a HF-et...
10/10
Sóskafaló 2013 jan. 04. - 11:25:22 10/10 Előzmény Sz Peter
(86/202)
Sziasztok!

Csatalakozom Sz Peterhez.
Szerintem aki nézi Dynamo mûsorát, és még napok múlva is arról beszél ismerõseivel, hogy hogyan csinálhatta, az a legnagyobb elismerés. Tudjuk, hogy varázslat nincs, de van egy pillanat, amíg hiszed, hogy létezik. Dynamo így szórakoztat, és bíztat. Az életre. Nem az a varázslat amit csinál, hanem amit hirdet.

És valljuk be, a bûvészek, mutatványosok nem csalók, hanem trükköket mutatnak be. És az a jó trükk, amire sosem jössz rá, hogyan csinálta. Ezt a szintet hívhatjuk akár "varázslásnak" is.

A képlet egyszerû: aki szereti, nézze, aki nem szereti ne nézze! :-)

Ui: Én észreveszem a "jó" motorosokat, meg is jegyzem mindig, hogy ilyen is van.
De katasztrófálisan közlekedõk sajnos ugyanúgy vannak az autósok, motorosok, biciklisták, gyalogosok közt is. Ez nem közlekedési eszköz függõ, hanem egyén függõ. Aki hülye, mindegy mit vezet, vagy gyalogol-e? Mindenesetre nagyon kihoznak a sodromból, amikor a csepp gyerekem hátul ül, ezek meg belém jönnek, lesodornak, fékezésre kényszerítenek.
10/10
technokrata 2012 dec. 05. - 16:52:38 10/10 Előzmény Sz Peter
(85/202)
:)
Igazad lehet.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 25. - 21:31:41
(84/202)
"Ezek vagyunk mi magyarok."

Nem. Nem "ezek" vagyunk. Hanem igen, vannak ilyenek és sajnos ezek a "hangosabbak".
Õk azok akik folyamatosan sírnak, panaszkodnak, elárasztanak a negatív hullámaikkal (mint Moriarty) és a rosszindulataikkal, ezért miattuk terjed a szomorú általánosítás, amit te is terjesztesz.
A másik oldal, akiknek viszont nem hallod a "hangját", így persze észrevétlen marad.

Ez pont olyan mikor az úton közlekedõ autósok szidják a motorosokat, hogy "mind nem normális, összevissza száguldoznak, ma is láttam legalább ötöt akik minimum 200-zal mentek".
Ja, és kérdem én: hány motorost láttál útközben akik normálisan közlekedtek?
Érdekes módon erre sosem tudják a választ. :)
10/10
technokrata 2012 nov. 25. - 21:03:50 10/10 Előzmény somaxo
(83/202)
Most olvastam amit írtál és mint olvashatod, tökéletesen egyetértek Veled! Szomorú, hogy az itthon élõ megkeseredett emberek így reagálnak... Nem muszáj nézni, viszont illõ lenne egyeseknek tükörbe nézni! Remélem én soha nem fogok úgy megkeseredni, hogy valakit azért tiporjak sárba, mert valamiben sikeres és jobb élete van, mint nekem! Lehet, hogy fel is akasztanám magam, ha idáig jutnék.