10/10
ELog 2012 márc. 26. - 17:54:01 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(2/202)
Én nem akarok azzal foglalkozni, hogy megfejtem a trükköket. Egészen nyilvánvaló, hogy valamilyen módon trükkrõl van szó, de miért kell még a saját élményünket is tönkretenni azzal, hogy nem elég ezt elfogadnunk, még illúzióromboló módon ennél is többel vádoljuk a srácot. Mert ugye az egy minõségileg más dolog, ha még csak nem is bûvésztrükköt feltételezünk, hanem közönséges csalást. Azért szerencsére van pár dolog, ami a srácot igazolja. Pl. hogy azért feltételezem, a királyi család van elég körültekintõ ahhoz, hogy megnézze, mihez adja a támogatását. A másik, hogy a vízen járós trükkhöz, azért elég sok embert kellene beépített emberré tenni, ha el akarja kerülni, hogy a spontán bámészkodók kiröhögjék. Vagy hogy az elején, az apja által tanított trükköt, amikor még a nehézsúlyú boxoló se tudta felemelni, én is megfejtettem. Az se filmes trükk, hanem közönséges fizika.
ennyi baromságot... 2012 márc. 25. - 15:48:24
(1/202)
Félelmetes amit a srác mûvel, feltéve, hogy mindez nem csak filmtrükk... Ha a saját szememmel látnám, akkor sem biztos, hogy elhinném, hogy valóság.
Odamegy két néger sráchoz (vagy õk állítják meg?), megkéri az egyiket, hogy gondoljon egy kártyára. Ezek után elõszed egy csomag kártyát, odaadja a srácnak és anélkül, hogy hozzáérne a paklihoz, kihúzza belõle azt a lapot, amire a srác gondolt. Egy treff nyolcas volt, ha jól láttam.
Kicsivel késõbb egy társaságban odaad egy csomag kártyát azzal, hogy húzzanak ki belõle egy lapot, de neki ne mutassák meg. Az eredmény ugyanaz: nem ér a paklihoz, a kártya valahogy mégis kijön és természetesen az volt, amit kihúztak: egy treff nyolcas. (itt kicsit elgondolkodtam, hogy vajon miért ugyanaz, a két felvétel közt viszonylag sok idõ telt el)
Szóval ezek még elmennek trükknek, de amikor egy állítólag ismeretlen ember nevét és aláírását varázsolja a kamerák szeme láttára a sajátjára, kitalálja az illetõ PIN kódját... ott már kezd gyanússá válni, hogy beépített emberekkel dolgozik.
Azt meg, hogy valakitõl elkér egy üres üdítõs üveget, meg a mobilját és a mobilt az üvegbe varázsolja... Itt kezdtem kissé szkeptikussá válni, hogy ez inkább csak valami filmes trükk, nem bûvészet. (vagy az "áldozat" is beépített ember és egy preparált üveget adott át neki)