Téma: Dzsungelláz

10/10
az anyád 2021 ápr. 07. - 23:37:36 10/10
(6/6)
Egyik legjobb film, amit eddig láttam. Hiánypótló.
SandCreek 2015 ápr. 16. - 22:19:03
(5/6)
Kemény, szókimondó 'joint' Spike Lee-tõl.
Kezdetben vérpezsdítõ zenével, humorral, romantikával, bájjal (fõként az apa és lánya Ming részérõl).
Aztán sûrûsödnek a bonyodalmak, megint a 'rasszok' körül.
Kusza történet sok drámával. Pompás forgatókönyv, rengeteg muníció a késõbbi heves vitákhoz. Lee ezúttal sem fél sokkolni, avagy jó értelemben provokálni a nézõket.
Élveztem, hogy milyen sok szereplõnek van érdemi mondanivalója, egy részük a legjobb színészek közül valók.
Aki úgy érzi a faji elõítéletek már a múlté az USÁ-ban, és másutt, annak ajánlok egy kis olvasnivalót: http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Yusef_Hawkins - Yusef Hawkins emlékére, akit 1989-ben Bensonhurstben (New York) megöltek.

Happy end az nincs, csak egy szörnyû kiáltás: Nem! A narkós tanya és több más durva jelenet mind a mi világunk része, akár tetszik, akár nem. Felkorbácsoló, amit el is várok egy komoly darabtól, nem finnyás széplelkeknek való.

A vége zene egészen csodálatos Stevie Wonder hangjával és szavaival: https://www.youtube.com/watch?v=IMoIu--08RA
vabea 2012 júl. 27. - 20:06:34
(4/6)
Hát nem tudom...Jó lenne a film, ha kb 40 évvel korábban játszódna.de a kilencvenes években szerintem ez már túlhaladott téma volt, valamikor a hatvanas évek táján kezdõdhettek inkább a vegyes kapcsolatok. ( Ezt abból is gondolom, hogy nemigen ismerek pl olyan hírességet aki 1960 elõtt született, 60-as születésût viszont sokat) Ráadásul a feleség is félvér mint kiderült, úgyhogy a vegyes kapcsolat maximum az õ szülei családjának lehetett újdonság. Nekem fura, hogy ez még mindíg téma, bár , ha jobban belegondolok olyasmi lehet, mint nálunk egy roma-fehér kapcsolat...,az nálunk se mindennapi és ellenérzéseket is kelt sokakban ( fõleg az érintett családokban) ha így nézem végül is megértem a két család konfliktusát. Na nem akartam kihegyezni a témát, dehát végül is errõl szól a film.
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 18. - 23:45:22 10/10
(3/6)
Zseniális szereplõk alkották a palettát, és a mellékszereplõk is fantasztikusak voltak; S. L. J., Tim Robbins, Halle Berry, John Turturro, mind nagyszerûek voltak.
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 18. - 21:05:55 10/10 Előzmény Spooner
(2/6)
Valóban nagyon jó film, örülök, hogy végre adja valamelyik adó, történetesen a Film+.
10/10
Spooner 2010 jún. 16. - 22:40:58 10/10
(1/6)
Nagyonjó film nem is értem, hogyhogy nem láttam eddig.
Kiváló témaválasztás, kitûnõ szereplõk, nagyonjó filmzene...

Nálam egyértelmûen 10/10!