kiskadar69 2020 márc. 30. - 20:30:04
(7/7)
Nem bírtam végignézni. Maradok a bakancsos Eddánál és ezzel nem vagyok egyedül.
" korábbi, azonos nevet elbitorolta a maga számára az énekes": Pataky szigorúan jogi szempontból nézve megtarthatta az Edda nevet. De értem, hogy rpn-nek mi a baja ezzel.
rpn 2019 febr. 04. - 15:53:59
(6/7)
Slamovits István egy mély gondolkodású ember, aki szövegeiben a rendes, rangos költészet határáig képes jutni. Ez a tulajdonság gyakran sajnos éppen, hogy nem jár párban az önérvényesítő energiákkal és ambíciókkal. Talán még azt is meg merem kockáztatni, hogy az énekes gyökeresen ellentétes személyiségére anno szüksége is lehetett, mint "szócsőre", hangra és mint manager- szerűségre. Nevezzük ezt "üdvös szimbiózisnak" (ez nem zárja ki, hogy lehetett volna ezen bőven árnyalni akkor is).
A hajdani Edda közönsége még vegyes volt, mind alul, mind felül megtalálták maguknak a gyerekek a magukét benne. Ma már csak a szellemi-alja, butább rétegeknek szól. Akik a Dáridó és hasonló magasságok vonzáskörében állnak. Ezek a nagyon primitív, érzelgős szövegek sikeresek, rengeteg embert megmozgatnak, valóban. Van a műfajból sok előadó, éljenek és viruljanak. Nem baj az, mégse rablók és gyilkosok. De itt egy embléma, egy név elbitorlása történt anno és ez ahhoz a félreértéshez vezet, hogy egy kalap alá kerül a mai és a hajdani Edda. És itt most még ki sem tértem arra a szerzői jogi bűncslekményre, amikor az énekes Slamó háta mögött beírta magát dalszerzőként az Artisjusban. Nem, még ez sem érdekel. A bunkóság és a primitívség virágzása sokkal inkább. No, az a félelmetes- valóban.
No, menjetek Isten hírével, oszt "csókolgassatok le ráncokat öregekről" és ügyeljetek, nehogy "győzzenek a rosszak a jók felett".. (Á tökönszúrom magam..)

Na, elég volt ebből a szarból ennyi..
Trivia Showtime 2019 febr. 04. - 13:05:18 Előzmény LJames075
(5/7)
Nem hiszem, hogy az általad felvázolt részletességgel kellene magyarázni az Edda Művek bizonyítványát a Slamó korszak után napjainkig, különösen nem egy olyan ember számára, aki - feltehetőleg saját, inkább vélt mint valós sértettsége okán - megragadt a "bakancsos Eddá"-nál, amihez persze joga van.
A véleményszabadság apropóján pedig sajnos még egy ilyesfajta szánalmasan demagóg bejegyzéshez is.
Valószínűleg azonban szegény rpn figyelmen kívül hagyja, hogy soraival többet árt az egykor fényesebben csillogó Slamónak, mintha megtartotta volna magának ezt a mára már elenyésző súllyal, de bizony még rendre fel-felbukkanó buta véleményt.
Pacsi, James... ;)
LJames075 2019 febr. 04. - 12:18:21
(4/7)
Kedves rpn!Beszélsz itt mindenféle immorális összeesküvés elméletekről,Slamovits István javára.Igazat adok neked abban,hogy az Edda egy fogalom!Meghallgathattuk a Te véleményed,a Te privát szemszögedből!Köszönjük!Én koromnál fogva ,az"azonos néven újrainditott formációt" volt szerencsém megismerni testközelből,élő koncertek alkalmából úgy 87 nyarán.Na mármost!Ez körülbelül 32 .éve volt.Hála a hallásomnak,a ritmusérzékemnek és az igényes élő zene imádatomnak,azóta ez a Te általad közéleti árulásnak nevezett immorális tett,szorosan összefügg az életemmel.A mai napig.És ha az ég is úgy akarja valószinüleg,még nagyon sokáig.Tudod mi a felháboritó?A te bejegyzésed barátom!Az kib.....tul immorális!Mi az ,hogy "mindegy hány éve ,és mennyi rajongója.Elromlott a hőmérőd !!!!!?????Elbitorolt név?Pista saját kezüleg teljes mellbedobással ,csont nélkül lemondott a névről,a rajongókról,a csodálatos dalok imádóiról,az ezáltal járó anyagi jogokról.Mert ő már akkor is egy hatalmas művész volt.És nem félt tovább lépni.Útólag ez a magabiztosság,tényekkel igazolva ,őrültség volt!Volt egy kezdetekben jó eséllyel induló U2 utánzat /a NO zenekar/ Pistánknak,ami 2 év alatt átalakult HIT gyüli klubzenakarrá!Lehet Te is szekta tag vagy,ezért dobálod a sarat.De sajnos azóta egy valamire való pozitiv ,értékelhető megmozdulása nem volt zenei téren.Ha jól tudom ,abba is hagyta a zenélést,ezáltal téged is a szarban hagyva.A szerzőiségével meg a szellemével,plussz a büszkeségével együtt.De titeket Slamóbuzikat apátlanul árván hagyva!Szellemi magasságában pedig ,szerintem nem is kiváncsi a te ,őt magasztaló véleményeddel!Magyarul szarik rád te szerencsétlen,sekélyes trapperfarmeros,alföldi papucsos lexikonszájú,selejt értelmiségi!Maradj csak 79-ben!Nincs ezzel semmi baj,bár 2019-et irunk.Csak kérlek ne véleményezz és ekkora baromságokat ne hordj,ne ossz,ne posztolj közre!!!!Mert nekema barkácsolt dalokon nevelkedett/A kör,Gyere őrült,Veled vagyok,Megfulladok,Szaga van,Változó idők,Fohász,Ég a házunk,Vágyom haza,Szélvihar,Nostradamus,Magányos tömeg,Ördögi kör,Ha feladod az álmaid,Elveszett illúziók,Elérlek egyszer,Utolsó érintés,Szellemvilág,Büszke sas,Utolsó érintés,Ma minden más,Sziklasziv,Egydül blues,Sirály,Munkanélküli blues,stb-stb,/eddig ezek a dalok-slágerek-kiadják az első 3 Edda lemez dalmennyiégét,és még csak 99-ben járunk.Tudjuk,szerinted távol -alatta való.Még jó ,hogy csak szerinted,és a hozzád hasonló volt műcsövesek számára.Giondolkoztál azon,hogy meghallgatod ezeket a dalokat legalább egyszer?Szerintem eszedbe sem jutott:-)Te mint a szellemi plebs berkein magasabb szinten álló egyén,jobb lesz ha továbbra is Hbb-t,Mobilt,P.box-ot,Karthagó-t,Piramist,Lgt-t,Sysriust,Ricsét,Minit,Dinamitot,Korál-t hallgatsz.Csakhogy továbbra is a meglopott generációhoz tartozz!Apropó az előbbbi bandák közül sikerült valakinek az elmúlt 20 évben megtölteni az Arénát?sikerült új lemezt,nem re-make-t kiadni 2 évente,évi 50-60 koncertet lenyomni?Én most igazságot szolgátatok a meglopott embereknek!Zárkozz be és lélekben maradj,1978-ban mindörökké!Azért menj el egy jó kis Led Zeppelin koncertre!!!Ha modódban áll!Modódban áll?Te Fasz!Üdv!!!!
rpn 2019 febr. 03. - 18:06:16
(3/7)
Az EDDA - fogalom eredetileg egyenlő Slamovits István szerzőiségével és szellemével. Az azonos néven újraindított formáció sem stílusában nem ugyanaz, szellemi magasságában pedig végképp távol-alatta való. Nem csak generációm egyik hatalmas közéleti árulásáról van szó, de önmagában is egy immorális tettről azzal, hogy a korábbi, azonos nevet elbitorolta a maga számára az énekes. Az, hogy még hozzá is "barkácsolt" dalokat a maga sekélyes színvonalán, méginkább felháborító.
Teljesen mindegy, hány évtizede folyik ez és az is, mennyi rajongója van (mindig is hatalmas sokaságban volt a "szellemi plebs"). A lényegen ez semmit nem változtat. Tessék igazságot szolgáltni a meglopott embernek. És bocsánatot kérni egy meglopott generációtól. 1983-ból..
offtopic
Kit Fisto 2019 febr. 03. - 15:53:13
(2/7)
Most rájöttem, hogy a moderátorok már akkor látják mit írunk, amikor még el sem küldtük. Gyakorlatilag meg sem jelent, még előtte cenzúrázva lett :S
10/10
maryah 2019 febr. 03. - 15:46:03 10/10
(1/7)
Kiváló koncert volt, mindenkinek ajánlom aki a zenére kíváncsi és nem a bulvár butaságra !Nem egy szokványos Edda buli volt, bemutatták hogy többre képesek mint egy átlag zenekar !