offtopic
efes 2009 febr. 05. - 20:33:13 Előzmény Világbéka
(17/37)
Ez majdnem jó, csak éppen a Zazi néven ismert Sazbó Ildikót kérdezte meg valaki, hogy hol a forgatókönyv. Erre Zazi fogott egy A4-est, és felvésett rá egy nagy pinát (az ismert rombuszos stilizációban): Itt a forgatókönyv!
offtopic
efes 2009 febr. 05. - 20:29:34
(16/37)
ami szar az szar, ezen nincs mit disztingválni.
Coleman 2009 febr. 04. - 11:11:03
(15/37)
Az korántsem volt olyan borzalmas, sõt! Szerencsére az utolsó két film puhább lett, aminek csak örülhetünk, mert így kevésbé idegtépõ a végeredmény. Itt tényleg volt minimum egy pillanat, amire azt mondtam, hogy zseniális! A sok (társadalom)kritika, bírálat, azonban javarészt elcsépelt, bármennyire is találó. A szokásos kapapepe betegségek ebben is megtalálhatóak, ezzel együtt rendben van a film.
Paul Ricard 2009 febr. 04. - 01:07:31
(14/37)
Hát ha neked ennyi jött le a Szegénylegényekbõl, Csillagosok, katonákból, Csend és kiáltásból stb., akkor csak sajnálni tudlak. Azok FILMEK voltak, ezek meg tudatosan lebutított ökörködések.
10/10
Carnivora 2009 febr. 03. - 23:47:33 10/10 Előzmény efes
(13/37)
Jancsó régi filmjei gyengék meztelenül rohngászó csajok csak ... mióta megtalálta ezt a nyerõ párost azóta nagy Mucsi Zoltán meg Scherer Péter hatalmas színészek , és a dumák is jók ... plusz a rendezés is jó a váratlan hülyeségekkel.
gabroca 2009 febr. 03. - 19:17:59
(12/37)
Én azt hittem, rég abbahagyta a rendezgetést...sajnos mégse.
perry 2009 febr. 03. - 18:43:32 Előzmény Roly
(11/37)
Elég háborgó bélmûködésed lehet.
Világbéka 2009 febr. 03. - 10:14:57
(10/37)
Miért akar mindenki a Jancsó-filmekben értelmet keresni? Nem kell keresni, és akkor bemegy az ember haja alá ha érdekli egyáltalán.
Egyébként meg itt egy bájos anekdota:
Egyszer megkérdeztés a Jancsót:
-Mondja mûvészúr mégis mirõl szólnak az ön filmjei?
-Egy szó: P××a.
10/10
Roly 2009 febr. 03. - 09:13:14 10/10
(9/37)
marhára leszarom Jancsó mondanivalóját, de ezek a Kapa-Pepe dialógusok mindent visznek :DDD
mamusz23 2008 szept. 08. - 12:53:01 Előzmény efes
(8/37)
Új videó Mucsi Zoltánnal: http://www.youtube.com/watch?v=LkySFLp9XHw
Nagyon jó!
efes 2007 szept. 12. - 15:10:30
(7/37)
ne keverjük össze a mûvészfilmet, mint mondjuk, mûfaji besorolást jancsó késõ öregkori, kapapepés agyhúgyköveivel, ha lehet. szezon és fazon minõsített alapesete forog fenn ez esetben.

ellenben jancsó fiatal(abb)kori mûvei (oldás és kötéstõl mondjuk, a magyar rapszódiáig) mind az egyetemes, mind a magyar filmmûvészet kiemelkedõ remekei, amelyeket nevezhetünk mûvészfilmeknek is akár. ezek, mondjuk amiket a rendszerváltástól csinált, azonban nem azok.
keptnkirk1 2007 szept. 12. - 00:34:11 Előzmény Aikidoka
(6/37)
> Látta valaki ezt a filmet? Vagy mindenki kiment az elsõ 10 perc után? :D
> Én végigültem, de elég hamar elvesztettem a fonalat.
> Hiába na... kevés vagyok én még ezekhez a mûvészfilmekhez.

A filmben éppen ez a lényeg, elkezd felépíteni, éppcsak elkezd valami narratív folytonosságot, de mielõtt az bárhova vezetne, megbontja. Megbontja, teszi ezt bármilyen fassággal, "mai épp jön". Beleéneklés, vagy épp "oda nem illõ dolgok" belegyalogoltatásával a képbe. Valaki valahol írta, hogy a hitetlenség van benne ezekbe a filmekbe, a film narratívájába, azaz "valódi"/"hiteles" történetmesélõs képességében való hitetlenség. Valami ilyesmi talán...
brixxi 2007 szept. 11. - 18:32:18
(5/37)
Én ezt még nem láttam, de a "sorozat" többijét igen. Szeretem a mûvészfilmeket, de Jancsó Kapa és Pepe féle agymenését nem tartom annak. Jancsó Miklós szerintem jó rendezõ - volt régen. Ma meg az hiszi, hogy a mûvészet megfoghatatlan, tehát annál mûvészibb, minél kevésbé mûvészi... Vagy nem tudom. A filmek mûfajára a baromság illene. Azt kell mondani a rendezõ úr egy kicsit elszállt saját magától.
Egyszer hallottam nyilatkozni tvben. azt mondta, kár hogy nem kapnak több támogatást a filmek, mert így évente kb 1et tud csinálni, viszont õ képes lenne ilyenekbõl évi 10re is.
Hát szerintem ilyenbõl akárki tud sokat csinálni.
Röviden: Egy újabb felesleges darab.
Katona Gábor 2007 szept. 11. - 17:58:52
(4/37)
Remélem akkora mint a többi Jancsó film! :D
bla 2006 dec. 30. - 15:04:52
(3/37)
még most se hiszem el de beültem rá :D.. fél óra után jött el a mélypont és nembirtam tovább.. tulajdonképpem azt a fél órát se tudom miröl szolt, kicsit nem az én mûfajom :D ..de azér ajánlom mindenkinek. egyszer át kell élni egy iet is XD
Redfield 2006 nov. 17. - 08:41:28
(2/37)
Én is láttam, bizony! :) Végig. Voltak benne különösen jó részek, de inkább csak hozta azt, amit eddig megszokhattunk a Jancsó filmektõl. Azért azt megjegyezném, hogy egy ilyen filmen sem aludtam még el, de ha megtörténne, nem változtatna semmin. Így sem tudom biztosra, hogy nem egy álom volt az egész... :)
Aikidoka 2006 nov. 16. - 20:47:49
(1/37)
Látta valaki ezt a filmet? Vagy mindenki kiment az elsõ 10 perc után? :D Én végigültem, de elég hamar elvesztettem a fonalat. Hiába na... kevés vagyok én még ezekhez a mûvészfilmekhez.