9/10
LawAbidingCitizen 2014 márc. 13. - 11:34:20 9/10
(136/196)
///SPOILER///

Minden kétséget kizáróan egy jó filmrõl van szó... de azért a végét jobban is "megoldhatták" volna... az is lehetett volna, hogy mondjuk valamilyen úton módon az apjához kerül a telefon amin a felvétel van... és a film utolsó képkockája lett volna az hogy az apa letörli a videót (aztán pedig a nõ sikítása). Vagy egy másik lehetõség, a srác túléli és félig-meddig összeégve bemegy a házba és végez a mocskos családdal... aztán megmenekülnek a nõvel együtt. Egyébként amikor a sátorba hallottak hangokat, akkor ettõl a háztól jöhettek vagy a "gyerekek" kínozhattak valakit?
mushi 2013 dec. 26. - 22:36:40
(135/196)
semmi olyant nem írtam, ami ne lenne benne a leírásban, a képekben vagy a trailerben, spoilerkirály...
csuszokotes 2013 dec. 26. - 17:23:58 Előzmény mushi
(134/196)
A SPOILER kiírást meg miért nem használod ?

-----------SPOILER------------

Nem mindenki egyforma habitusú ember, csak a pali azt szúrta el szerintem, hogy túl késõn akart "visszaütni", neki, az õ típusának a zsernyákokhoz kellett volna mennie inkább...lukas gyomorral már sokat nem lehet tenni...idehaza is van erre ám jó pár példa, hogy melyik ember-állat fajta kezdi el a szadistáskodást, ezekre anélkül is fel kell figyelni, hogy azt hinné az ember, hogy "csak" gyerekek...

----------SPOILER-----------
csuszokotes 2013 dec. 26. - 17:07:20
(133/196)
Atya ég, én nem is emlékszem mikor lettem ennyire ideges film miatt! A vérnyomásomat nem merem megmérni, mert vészjelzést fog leadni, akinek rosszak az idegei, az meg ne nézze!
mushi 2013 dec. 05. - 19:49:51 Előzmény wheeler146
(132/196)
valószínûleg az autóban voltak náluk ilyen eszközök, mint a kés vagy a fejsze, de speciel én nem gondolnék arra, hogy valaki biztos meg akar majd ölni egy sátorozgatás közben.. lehet, hogy túl naiv vagyok, de nem a rosszra gondolok és azt hiszem, az emberek többsége se. elõbb teszik el a sátrat, a kaját és a hálózsákot, mint a kisbaltát. az 'értelmesebbje', ahogy te fogalmaztál, nem úgy szerelkezik fel egy ártatlan kirándulásra, mintha egy bevetésre készülne a közel-keletre. maximum egy kiskés van mindenkinél.
azt írod, már a parton agresszívek voltak a srácok, ennek ellenére késõbb meg azt írod, meg kellett volna fenyegetni a bandavezért. zseniális vagy, komolyan. :D agresszív embert nem hogy nem fenyegetek vissza, hanem jó messzire elkerülöm. mindenesetre arra biztos nem gondoltak a filmben, hogy mire is képesek ezek a suttyók. talán azért is mertek puszta kézzel elmenni visszakérni az autót. az életben se gondolnám alapból, hogy tinédzser sz*rok ilyeneket tennének...
VikGunner 2013 dec. 05. - 17:58:47
(131/196)
Semmi de semmi rémisztõ,ijesztõ dolog nem volt ebben a filmben... Egyszerûen csak felidegesítettek azok a szánalmas kis gerinctelen pöcsök...

###SPOILER###
Az elsõ dolgom miután ellopták a kocsimat hogy hívom a rendõrséget és megyek visszaszerezni a kocsimat MINIMUM egy csavarkulccsal... Az meg hogy pár 14-15 éves suhanc ilyet meg merjen tenni... hát hogy is mondjam egy baromság, lehet hogy rosszul vannak nevelve, lehet hogy félnek, lehet hogy bunkók DE azért felgyújtani egy ártatlan embert és egy ártatlan kis srácot pffff hagyjuk már.
###SPOILER###

Ezt a filmet úgy cseszték el ahogy kell... 10/2
wheeler146 2013 szept. 03. - 14:22:50
(130/196)
A film jó! A vége nem jön be az emberek 99%-ának. Pedig egy jó thriller pont azért jó, mert kikészíti az embert pszichésen! Márpedig ez rendesen megtépázza az ember gondolatait!

SPOILER
Alapvetõ dolog, hogy napokig sátorozni, búvárkodni, nem megy el az ember egy normális kés és egy kis fejsze nélkül. Ez lenne a minimum. AZ értelmesebbje, az adott ország törvényeinek megfelelõen, rendes önvédelmi eszközökrõl is gondoskodik pl. éles pisztoly, gázpisztoly, gumilövedékes, gázspray (kutya ellen is nagyon hatásos), stb...
Ugyanis a nagy semmi közepén egy sima kóborkutya is veszélyes lehet, ha még egy kés sincs nálunk!
A suttyó kölkök, már a parton is agresszívak voltak. Ezután kocsit loptak.
Erre a párocska puszta kézzel elmegy "visszakérni" a kulcsot! Több mint vicc!

A kutya leszúrása után meg kellett volna fenyegetni a bandavezért. Ez is alaptétel, mindig a "vezérfarkast" kell kikapcsolni!
laziofan12 2013 júl. 19. - 13:21:04
(129/196)
A filmben tenyleg van nehany banalis jelenet, viszont aki akar csak egy rovid ideig is elt Angliaban, tudja, hogy a szereplok mennyire valosak. Tipikus eszak-angol "chav" stilus. 8/10
Matthias 2013 júl. 18. - 12:39:58 Előzmény Davidka90
(128/196)
Ne haragudj. Kicsit ironikus, hogy ugyanazzal indítunk, de csak utánna olvastam a hozzászólásodat, hogy megírtam, az enyémet. :)
Matthias 2013 júl. 18. - 12:38:33
(127/196)
Ahogy Puzsér mondaná: „Mi volt ez a szaar?”
Ez rosszabb volt, mint a texasi láncfûrészes, pedig az még meg is történt.

SPOILER:
A történet írójának egyszerûen nem voltak szimpatikusak a fõszereplõk, aztán gondolt egyet, és jól kicsinálta õket. Most erre így mit mondjak? Ha az írónak nem szimpatikusak, akkor minek ír róluk?
Elég szar volt, hogy ottvan egy sportos, jó kondícióban lévõ, férfi (Fassbender) és nem tud pofánvágni 3-4 fiatalt. Amikor leszúrja a kutyát, nem kellett volna eldobnia a kést, nem kellett volna bocsánatot kérnie. Én legalábbis nem kértem volna, ha már odáig jutott a szitu. Ezt érdemelték, és még ráadásul jól szét is zavartam volna õket. De nem, õk ott még mindig naivak voltak, és ráadásul még elkezdenek menekülni, ami felhívás egy keringõre, úgymond. Mert mit jelent ez az ellenfélnek. Hogy félnek tõlük. Ennyi.
Azt se értettem, hogy amikor ellopták a kocsit tõlük, miért nem mentek vissza valami felszerelésért. Bármiért. Ha másért nem legalább valami fegyvernek látszó tárgyért.
Az egyetlen fegyvere egy feszítõvas, amivel majdnem a barátnõjét csapja agyon, azon nagyon kiakadtam, és ráadásul még azt is otthagyják. Nee már.
A vége meg…
Itt mindent leírtak már elõttem mások.
Tényleg tele volt feszültséggel. Az hogy így lett vége, tényleg nem von le semmit az egészbõl, de attól még undorító, és nem elégíti ki az ember igazságérzetét. Egy hiányérzet is marad utána.
A másik dolog meg, hogy úgysem lehet eltitkolni ezt. Két ember eltûnt. Az erdõben meg lehet találni négy gyerek holtest, meg egy elszenesedett férfitestet, meg a kocsit, esetleg még a sátrat is. Szóval ha már azt akarta esetleg sugallni a film, hogy így valóságosabb, meg ez megtörténhet így, akkor legalább azzal a valósággal is törõdhetett volna, hogy mik lehetnek a következmények, ha valaki ilyen hülye agyament, mint az a srác a ray-ben-jével.
Pszichoapu 2013 júl. 16. - 17:41:28
(126/196)
Ritka eset, de ezúttal gondban vagyok az értékeléssel, mert a pontszámmal én egyúttal mindig szeretném azt is kifejezésre juttatni, hogy mennyire szívesen nézném meg újra az adott filmet. Legalábbis ez a hajlandóságom eddig egyértelmûen korrelált az általam adott pontokkal. De ez a metódusom most dugába dõlt, mert ezt a filmet nem szeretném soha többé látni. Még a harcedzett horrorfilm nézõi múltam is bõszen tiltakozik ellene, azonban most úgy vélem, nem ezt kellene pontozni. A film a legcsekélyebb mértékben sem kíván szórakoztatni, inkább szélsõséges érzelmi reakciókat kiváltani. Ezt pedig bõségesen eléri, tehát nincs okom másokat óvni ennek legalább egyszeri megélésétõl. Az viszont megdöbbentõ, hogy milyen sokan reagálnak azonnal (beleértve magamat is) hasonló mértékû és értelmetlen agresszióval a kegyetlenségre.
A szokásos irreális emberi reakcióktól eltekintve, ami sajnos szinte kivétel nélkül minden thrillerre jellemzõ, ez a történet nagyon is reálisra és átélhetõvé sikeredett. És pont ez benne a leggyomorforgatóbb. Sorolhatjuk itt halomra nagy arccal, hogy adott helyzetben mi hogyan viselkednénk, de az az igazság, hogy ezt adrenalintól és vérmérséklettõl függõen sem láthatjuk elõre. Persze, itt a karosszékbõl én is reflexbõl azt mondom, hogy ha a páromat bárki is egy szóval inzultálja, ad absurdum bántja, azt darabokra tépem, szitává lövöm, péppé verem, stb., pláne, ha ezt egy nyikhaj tizenéves teszi. De a morális gát akkor is mûködésbe lépne, mert pont ez különböztet meg sokunkat az állatoktól és az ilyen torz értékrendû huligánoktól. Arról nem beszélve, hogy adott helyzetben sokkal több szempontot mérlegre teszünk, kiváltképp, ha nem csak a saját testi épségünk a tét. Olvastam olyan hozzászólást, hogy bezzeg ha a férfiban több lett volna a bátorság... Nos, ha a kedvesem is megsérülhet és esetleg Õ húzhatja a rövidebbet, akkor én bizony nem keménykedek, hanem visszavonulót fújok. Tojok rá, hogy ez egynémely idióta csitri szemében gyávaság, de lehet, hogy így mindketten élve kerülünk ki a szituációból. Azt sem szabad elfelejteni, hogy bármennyire is kis pöcsök voltak az agresszorok, ha mindegyiknél kés van, akkor lehet bármilyen debella állat a pasi, minimum egy-két szúrást akkor is tutira be fog kapni és akkor lehet nagyokat hõsködni, ha távol a legközelebbi kórháztól az erdõ közepén kapjuk a szúrást és az mondjuk egy létfontosságú szervet ér. Nem tudom, én nem szoktam Remingtonnal a hátamon kirándulni és más intelligens ismerõsöm sem hord fegyvert piknikezéshez. Hogy ez a tó mennyire számított Isten háta mögöttinek, azt nem tudom, de én sem vágyom mindig tömegek által látogatott helyekre és az igazán szép természeti értékek bizony ilyen eldugott helyeken vannak. A konfliktust néha jobb kerülni, mint belemenni, ezt fel kell tudni mérni. Nem mindenki születik harcmûvésznek, hogy lefegyverezzen egy 5-6 fõs csapatot, még ha azok gyenge fizikumú fiatalok is, mert a drog és az ital sajnos mérhetetlenül gátlástalanná tesz.
A film tehát alaposan elgondolkoztat, megrémít, viszolygással és kontrollálhatatlan bosszúszomjjal tölt el és szerintem pont ez volt a célja. Épp ezért inkább én sem pontozom, mert nem akarom a gyûjteményemben látni, de kell, hogy az emberek igazságérzetét a végsõkig próbára tegye. Csak az nézze meg, aki utána nem akar az összes mai agresszív fiatalon tömegbosszút állni. Látni kell ugyanis a hátteret is, ami egy ilyen tragédiához vezet és bármennyire nehéz beismerni, a fõ problémát javarészt a hibás szülõi minták generálják.
merkel 2013 júl. 15. - 21:10:35
(125/196)
SPOILER

Egyébként látszik a szülõkön, miért lett ilyen erõszakos a gyerek. Az az egész család nem való a társadalomba. Még mentõt sem tudnak hívni szerencsétlen nõnek. És mikor kiderül, mit tett a gyerek, az õ verzióját hiszik el - bár nem beszélték át különösebben a dolgot. (Egyébként a nõ sem volt képes sosem öntudatosan segítséget kérni és kommunikálni, sem a bringással, sem az autóssal, sem a végén.)
És sajnos sok, talán nem ennyire szélsõséges, de hasonló ember él köztünk, iskolázatlanok, agresszívek, primitívek, kommunisták, akik a szüleik mintáját követik.
Towner 2013 júl. 15. - 18:13:02
(124/196)
(Spoiler veszély) Amirõl kevés szó esik: hogy mi lehet a folytatás. A ifjú párt elkönyvelik pedofil gyilkosoknak? (a filmben utalás van erre a végén) Valószinû maratoni per indulna a pár szüleinek elkeseredett részvételével. Végülis a kis bestiák elégettek egy embert. Aztán ha rendes (nem helyi lokálpatrióta) helyszinelõk vizsgálják a terejárót , és annak sérüléseit úgy a kijelõlt Grissom sok mindenre fényt deríthetne. Hogy a nõt pl. mennyire kegyetlenûl tették el láb alól, az sokat számítana a szülõk büntethetõségébe, akik ugye hírtelen felíndulásból cselekedtek. Rengetek enyhítõ vagy sulyosbító körülmény kerülne elõ attól függõen mit tettek vele.
Valószínû azonban hogy a fönökgyerek megússza, és késõbb real maffiózóvá válik..
Summergirl 2013 júl. 15. - 16:49:46
(123/196)
Az idegesit a legjobban ha már ilyen szerencséje volt a végén, hogy sikerült elkötnie egy kocsit miért nem húzott el vele a fenébe?? Ehelyett mint aki csak épp leparkolt kiszáll és gyalog folytatja az útját. A járóképes (!!) autót mint a menekülés biztos útját, meg otthagyja...
lipgloss 2013 júl. 15. - 13:56:48
(122/196)
Tegnap este ment a TV2-n, nem is akartam nézni, de leragadtam. Félig megnéztem és onnantól csak azt magyaráztam, hogy én ezt nem bírom nézni mert annyira felidegesítettek a kis rohadékok. Emellett érdekes volt belegondolni, hogy én mit csinálnék ebben a helyzetben (valószínûleg kemények beszólnék nekik, de tuti nekimennék az összesnek vadállatként ha látom, hogy szétkínozzák a szerelmemet - és ezért jól ki is nyírnának 5 perc keménykedés után). Szóval azt hiszem attól jó egy film, hogy hatást/érzelmet kelt. Na ez olyannyira megvolt, hogy a végén már szétkáromkodva szidtam a mocskokat, éjjel meg rémálmaim voltak. Elég durva film, de nem bántam, hogy megnéztük.
neveri 2013 júl. 15. - 13:03:56
(121/196)
Mivel itt az emberek 90%-a legszívesebben szétverte volna a kölköket, ez életben sincs ez másképp. És az ilyen kis agresszorok addig vannak elgyepálva, amíg be nem látják, hogy az életben ezzel a viselkedéssel nem mennek semmmire. Vagy agyonverik õket, vagy baszi.. A filmben történtek után amennyi nyomot az erdõben hagytak képtelenség hogy ne derítsék ki a történteket. És nem csak a gyerek kerül börtönbe, hanem így már az egész családja is..
filmimádóó 2013 júl. 15. - 12:06:50
(120/196)
Engem is felidegesítettek azok a tinédzserek
merkel 2013 júl. 15. - 10:32:53
(119/196)
SPOILER!!

Nem kellett volna kinyírnia a kisgyereket, nem látta, hogy nem akarják megtámadni? Jó, mondjuk a stressz okozhatta ezt. És azt is, hogy nem képes nyugodtan, lehetõleg nem balesetet szenvedve vezetni az elsõ városig, hanem kiszáll még mindig az erdõben...
10/10
palika9 2013 júl. 15. - 09:02:31 10/10
(118/196)
Szerintem izgalmas, jó film, különösen a vége rettenetes, de sajnos életszerû, egy szemüvegért...

- spoiler -

Az elõzõ bejegyzésre reagálva: az elgázolt lány bizony hozzászól az elején, amikor a zene lehalkítását kéri a férfi, ugyanolyan arrogáns személyiség, mint a vezér. Plusz hidegvérrel filmezi a szurkálást.
Amit én nem értek: menekülés közben beszorul a férfi az autóba, elég valószínûtlen, hogy egy Range Rover ülése nem dönthetõ, vagy nem állítható hátrább, hogy kiszabaduljon.
A vezér kölyök és a fekete fiú kivételével nem annyira deformált személyiségek, hogyan bírtak el, hogyan kötözték ki a kisportolt férfit ketten, leütötték elõtte?
A férfi búvárkodik palackkal, szinte kizárt, hogy ne legyen egy komolyabb kése.
Lentebb írjátok, ami nekem is feltûnt, a barátnõ elrohan segítségért, de reggel ugyanabból a bokorból mászik elõ, annyi adrenalinnal, mindenáron segítség szerzéssel elaludt talán?
2/10
film_critic 2013 júl. 15. - 08:30:44 2/10
(117/196)
Láttam, hogy sokan 9 pontokat dobáltak a filmre, úgyhogy inkább én is leírnám a véleményem. Szerintem ez volt lehetõ legsablonosabb thriller, amit valaha láttam.

--SPOILER--

Vegyük sorban a dolgokat:
1. Hova is menne szívesebben az ember üdülni a párjával, mint egy hátborzongató erdõbe. (teljesen elcsépelt helyszín)
2. Miután kialakul a 'bonyodalom' a történetben, egyszerûen a rendezõ ki sem akarja kerülni a sablonokat, szinte mindent belerak, amitõl azt reméli, hogy jó thriller lesz a végeredmény, de ez nem így van.
- amikor találkozik a nõ a bringás kis sráccal az persze, hogy a bandatagok haverja.
- mikor az autóssal találkozik, az persze, hogy a bandatag testvére.
- miután elköti az autót és bevezet a városba, az elsõ ház ahova betéved, az nem találjátok ki, de a 'bandavezér' és annak szüleinek a háza.
3. Ezentúl minden feszültségkeltõ elemet belerak a rendezõ, ami néha jó, de ebben a filmben annyi van, hogy rettentõ idegesítõvé teszi a történetet. Nem összekeverendõ az izgalommal, ami egy jó horror-thriller filmre jellemzõ. Ilyenek például a kukás jelenet, aztán a 'fõhõs' nõ belelép abba a vasdarabba, ami megnehezíti a menekülést. Bárhova mennek, a bandatagokkal mindig összefutnak.
4. És ezek után jön a teljesen sablonos lezárás. A nõ jelleme a sok haláleset és megpróbáltatás után eltorzul és õ is gyilkolni kezd. Persze a fõkolomposok nem halnak meg, a nõ azokon vezeti le a dühét, akik igazából nem akartak részt venni ebben a vérfürdõben. A szõke kis srác nem akart gyilkolni, még is kést kapott a nyakában, a lány pedig csak videózott, meg sem szólalt az egész filmben, még is áthajtott rajt autóval. Majd a film végén kiderül, hogy a bandavezér apja pont olyan erõszakos mint õ maga, így valószínû a bandavezér a családi erõszak miatt torzul ilyen formában. (Talán ez az egy mondanivalója van a történetnek én mást nem vettem észre) Majd végül szépen megölik a fõhõs nõt is, a bizonyítékokat eltüntetik és az utolsó képkockán a bandavezér majdhogynem büszkén, a történteket nem megbánva pózol és látszik, hogy ennek még "lesz folytatása". (Reméljük azt már nem forgatják le film formájában)

Szóval összességében nekem nem tetszett a film a sablonok miatt, talán 2 csillagot azért kap, mert az 1 az a katasztrófa és talán annál jobb volt, de az biztos, hogy mostanában nem láttam ennél rosszabb filmet. :)