Paccar 2013 júl. 15. - 08:21:38
(116/196)
Láttam tegnap, jó volt. SPOILER is lesz benne vigyázz :) Feszültségben tartott majdnem végig. Meg brutális is volt. Elolvastam a hsz-okat. Nem értek egyet azzal, hogy "ezek csak kisgyerekek miért nem pofozta le õket az elején". 4-5 15-16 éves kamaszgyerek azért nem kisgyerek, és veszélyesek lehetnek, na meg ugye ott volt a roti is.. Nyilván az optimális megoldás az lett volna, ha odébb állnak, csak ugye akkor nem lett volna film :) Ill ott vége lett volna :) Viszont az igaz, hogy amikor a dulakodásban a kutyát leszúrta, akkor kellett volna befenyíteni a "fõnök" gyereket, ill mindet. Ezt már akkor egybõl gondoltam. El kellett volna kapnia, kést a nyakához, és magával vinnie egy darabon, ill a többiek elõtt befenyíteni, hogy "te leszel a következõ". De ugye akkor itt megintcsak vége lett volna a történetnek :) Amikor a pasit kínozták, akkor a csaj valamivel elvonhatta volna a figyelmüket, pl egy nagyobb kõ eldobása, vagy megdobni õket és elfutni, elcsalni õket. Dehát ugye sokkhatás alatt lehetett szegény. Az se megoldás ha csak úgy elfut "segítségért", hova, kihez? Mire elér valahova, addig megölik a barátját..
SPOILER
Utána az igazságérzetem azt kívánta, hogy megmeneküljenek, ill legalább a csaj bosszút álljon rajtuk, de sajnos nem így történt. Egyébként ha gondolatban továbbvisszük a történetet, egyáltalán nem biztos ám, hogy megússzák, hisz 3-4 gyerek meghalt, annak nyoma lesz, megtalálják, ill a paki kisgyerek szülei keresni fogják gondolom, kimennek a rendõrök szétnéznek, nyomokra bukkannak. Ne feledjük, ezek primitív prolik voltak, nem tudják profin eltüntetni az összes nyomot.
Babi* 2013 júl. 15. - 01:28:18
(115/196)
Spoiler is van benne!
A pasit láttuk meghalni.A nõt nem de hogy a kis srác kitörli a videót,miközben apuka elhurcolja a csajt,arra következtet,hogy meghal a csaj,bizonyíték törölve és ennyi.
Összességében elég jó film de azok a bizonyos döntések engem is idegesítettek.
Sötétben éri õket baleset az autóval,a nõ egész éjjel "jó messzire" jutott segítségért,mikor nappal a szomszéd bokor aljából figyeli a kikötözött párját.
Az izgalmat rontotta,hogy már várható volt,hogy akárkivel találkoznak,akárhova jutnak,csak a banda részesei.
Kiskölök a biciklivel,visszavezette az erdõbe.Elsõ autós ember persze hogy egy bandatag bátyja,ezek után meglepõdtem volna ha olyan házba sikerül bejutnia a csajnak,ahol senkinek semmi köze a gyerekekhez.
Az erdõben a kukás rész is hatásvadászra sikeredett.Érthetõ hogy majdnem bele kell nézni a kukába,hogy közel legyen a lebukás,na de pont ezek olyan jól nevelt gyerekek,hogy teljesen érthetõ hogy ugye nem szemetelnek és a szemetesben a helye a papírgalacsinnak.
Ezek ellenére egyszer mindenképpen nézhetõ film,nem volt rossz.
lorenia 2013 júl. 15. - 00:57:43
(114/196)
Nekem is bejött a film, de szerintem csak egy koppintása Haneke mester Funny Games filmjeinek. Abban is a Funny Games U.S. változatnak. Erõsen ajánlom mindenkinek, akinek ez a film tetszett.
filmimádóó 2013 júl. 15. - 00:25:22
(113/196)
Ezen a két dolgon én is gondolkodtam : mért mentek a világ végére és mért nem mentek el idõben, amikor észrevették, hogy mekkora barmok vannak ott
9/10
Attila G. 2013 júl. 15. - 00:21:01 9/10
(112/196)
Lehet, hogy pont ez volt benne a jó. Különben nem lenne elgondolkoztató. Mindenki döntse el saját maga, hogy mi is történt velük.
ceia 2013 júl. 15. - 00:17:38
(111/196)
Most nézem, ugynaz írta a forgatókönyvet, aki rendezte. Az ilyen filmek ritkán jók..
9/10
Attila G. 2013 júl. 15. - 00:17:22 9/10
(110/196)
SPOILER-t tartalmazhat!

Többnyire egyet értek veled, 2 dolgot leszámítva, bár hajlok afelé, hogy azokban is igazad lehet.
Ahogy most utánanéztem az egykori hozzászólásom alapján, vagy 4 hónapja láttam ezt a filmet, így nem emlékszem mindenre.
Egyrészt szerintem nem biztos, hogy 1-2 fegyver tökéletes biztonságot nyújt és bárkit is elijeszt. Mert vegyünk például egy extrém példát. Tegyük fel, hogy szembe találod magad egy farkas falkával. Önmagában egy-két fegyver látványa nem biztos, hogy elijeszti õket; sõt, valószínûleg nem. 1-2 dördülés már hatásosabb lehet, fõleg ha 1-2 farkas a földön marad ennek hatására; de még ez sem biztos, hogy hat. S olykor az emberek is képesek "farkassá válni"; s bár elvileg értelmesebb lények; olykor inkább ösztönösek, s nem az észre hallgatnak. Néhányan képesek 1-2 fegyver láttán is támadni. S pláne ha sokan vannak... Egy pisztollyal egyszerre elvileg egy embert tudsz lelõni, tehát hiába van 12 töltényed. Bár az is igaz, hogy eme kölykök egy része - egyébként szerintem akadt közöttük 12 év körüli - egy idõ után kissé bexari lett.

A másik... Valószínûleg igazad van; s számos sérülés után valószínûleg belehalt volna a nõ az elfertõzõdésbe. Viszont már szerintem nem egy dokumentumfilm készült arról; hogy emberek - mondhatni - "vészhelyzetben" számos olyan dolgot képesek megtenni; amit a hétköznapokban biztosan nem. Fõleg akkor, ha egy szeretett vagy idegen, vagy a saját életének megmentésérõl van szó. Ilyenkor az ember szinte mindenrõl megfeledkezik, szinte semmit nem érez; s saját maga számára is hihetetlen erõket képes mozgósítani. Például képes kidönteni egy elég súlyos kidõlt fát, hogy valakit kimentsen alóla.

Kicsit más, s ez már nem biztos, hogy a válasz része.

Ami az életszerûséget illeti... Nemrég láttam a Kiálts szabadságot! címû filmet, ami elvileg valós történet alapján készült. Viszont az utolsó jó néhány jelenetben a fõhõsnek és családjának akkora mákja volt, ami a világon nincs.

Na ez a film ilyen szempontból az ellenkezõje. Kis kicsavarással rá lehet húzni egy-két Murphy-törvényt; például azt, hogy "Ami elromolhat, az el is romlik."

Na de... Itt nem csak elromlottak dolgok. Itt egy-két világ dõlt össze szépen lassan fokozatosan. Hmm.
ceia 2013 júl. 15. - 00:14:06
(109/196)
Ez egy nagyon pocsék film! A párocska gyakorlatilag mindent a legostobábban csinált kezdettõl fogva a végéig, ahogy normális emberek nem tették volna. Hozzáteszem, az a pár taknyos kölyök nem tudna elbánni egy felnõtt férfival, hacsak nem ilyen balfék az illetõ. Egyedül a kutya jelentett valódi veszélyt.

*** SPOILER ***
Csak a két alapvetõ hülyeség:
Miért ilyen világvégére mentek, ha volt pénzük?
Amikor már látták, hogy milyen idióták laknak arrafelé, miért nem húztak el még akkor sem jobb helyre?
A többit le sem írom, túl sok van belõle.. ahogy írtam, minden egyes tettük hülyeség volt :S
1/10
Vágási Imre 2013 júl. 15. - 00:11:06 1/10
(108/196)
Én az idegtépõ helyett inkább idegesítõnek mondanám. Végig néztem és nyugodtan mondhatóm ismét egy zs kategoriás filmet láttam. Ez a film is beleesett abba a megszokott hibába, hogy a feszültséget nem maga a film sztorija ne adj isten szinészi játék adja hanem a már megszokott klisék /az ugyse tudsz elmenekülni elõlem
mert én mindenütt ott vagyok; vagy cseberbõl vederbe esés/, remélem azért vannak még páran rajtam kívül akik többet várnak egy ilyen tipusú filmtõl.
Summergirl 2013 júl. 15. - 00:07:35
(107/196)
Én végigizgultam számomra a vége volt nagy csalódás. A szokásos buta logikátlan viselkedéstõl eltekintve mi történt a nõvel vajon a végén?Nem láttuk meghalni egyikõjüket sem...így olyan befejezetlen..
1/10
kol3 2013 júl. 15. - 00:01:04 1/10
(106/196)
Ez tényleg rakás Sz*r volt 10/1
1/10
Kicsi123 2013 júl. 14. - 23:57:34 1/10
(105/196)
Ez egy rakat sz*r, mást nem lehet erre a "valamire" (filmnek nem nevezném) 1 kibeb*szot jó rész volt bennne, amikor elcsapta a szûz kurv*t.....10/2.5 jóindulattal (ez persze csak az én véleményem.. ).
Johnny14 2013 júl. 14. - 23:55:14
(104/196)
Hat befejezesnek jo. mert nem happy end mint a tobbi film, de jobb bejefezes lett volna ha a csaj bosszut all rajtuk es megoli oket. Visszont sablonos, unalmas volt. A vegen lett csak izgalmas, de csalodas volt az is. A szuloket is megolhette volna. De visszont azt nem tudjuk meg hogy fogjak eltussolni ezt a sok gyilkossagot. 10/6
1/10
Liedor19 2013 júl. 14. - 23:50:54 1/10
(103/196)
Láttam,hogy ma lesz,meg itt is mennyire nyomják,hogy milyen jó film meg stb. Hát ehhez képest egy hatalmas nagy kaki volt.Rettentõ unalmas volt.
Judgement 2013 júl. 14. - 22:07:22
(102/196)
Reméljük a TV2 jól megvágva adja!
Zõdi 2013 júl. 14. - 21:02:02
(101/196)
Nagggggyon durva, idegtépõ, és bicskanyitogató film.

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

És nincs happy end.
Nash1978 2013 júl. 14. - 20:32:02
(100/196)
Jenny és Steve úgy döntenek, hogy a hétvégét az Eden tónál töltik. Steve-nek nagy tervei vannak, szeretné megkérni a lány kezét ebben a romantikus környezetben. A tónál azonban a helyi huligánokba botlanak, akik sajnos pillanatok alatt tönkrezúzzák ezt az idillt és vérfürdõvé változtatják a hétvégét.
offtopic
ceia 2013 júl. 14. - 15:24:03 Előzmény süsükemüsüke
(99/196)
Férfija válogatja :)
Tibag05 2013 júl. 14. - 14:58:33 Előzmény seemur
(98/196)
"Ezek a "gyerekek" elég nagy veszélyt jelentenek Angliában nap mint nap, a való életben is."
MEG AZ EGÉSZ VILÁGON!!!
süsükemüsüke 2013 jún. 24. - 12:59:41 Előzmény emirates82
(97/196)
A fõszereplõ pasi igen cingár testalkatú volt, ráadásul a való életben ezek a tizenéves suhancok elképesztõ mire képesek, az alkohol, a kábítószer és a csordahangulat triója alatt. Szerintem kevesen vannak akik szembe mernének szállni velük egyedül, függetlenül, hogy hány éves és milyen nemû....