7/10
emirates82 2013 ápr. 03. - 07:06:01 7/10 Előzmény seemur
(96/196)
Szerintem így nem volt hiteles,egy 30-as pasi simán szétdobálta volna õket..
1/10
cincinatus 2013 márc. 31. - 04:02:06 1/10
(95/196)
Ezt a filmet egy szóval lehet jellemezni: életszerûtlen. Ezt persze nem az erõszakos részekre értem, mert azok nagyon kidolgozottak. De a cselekményben hõseink folyamatosan totálisan érthetetlen (és rendkívül idegesítõ) döntéseket hoznak...
7/10
M.Zs.F 2013 márc. 30. - 18:38:57 7/10
(94/196)
Voltak benne azért részek amelyek gyermetegségén erõsen meglepõdtem, de alapvetõen egészen kemény darab.

10/7
9/10
seemur 2013 márc. 28. - 17:09:19 9/10
(93/196)
Épp ez az, hogy ezek a gyerekek nem idõsebbek. Ezek a "gyerekek" elég nagy veszélyt jelentenek Angliában nap mint nap, a való életben is.
7/10
emirates82 2013 márc. 28. - 14:56:36 7/10
(92/196)
Rendben volt,bár a gyerekek lehettek volna 4-5 évvel idõsebbek úgy még hitelesebb lett volna a film.
10/10
olahmiki1959 2013 márc. 26. - 06:00:35 10/10
(91/196)
Az utóbbi idõk egyik legelgondolkodtatóbb, legfelkavaróbb filmje.

Írok mindenfélét, biztosan lesz benne SPOILER is, bár szerintem a SPOILER-es részeket is mindenki elolvassa, gondolom, már csak kíváncsiságból is.

A film tökéletesen - és hihetetlenül idegesítõen - mutatja be egy fiatal pár naivságát, hülyeségét, a világ keménységére való rácsodálkozását, a váratlan események bekövetkeztekor való meglepõdését.
Máshol azt hiszem, már leírtam, most sem tudok szabadulni a gondolattól:
Könyörgöm, az USA-ban, Ausztráliában, vagy éppen Angliában, - ahol (sajnos) a világ legkönnyebb dolga fegyverhez jutni, - amikor valaki, vagy valakik hosszabb útra indulnak, sivatagba, hegyek közé, õserdõ mélyére, elhagyatott bányató környékére, vagy éppen a halál náthás faszára, akkor miért nem visznek magukkal legalább néhány pisztolyt???
Nem kell Rambo-szerûen felfegyverkezni, légvédelmi ágyúkat berakni a kocsi csomagtartójába, de 10-12 lövetû pisztolyok társaságában sokkal nagyobb biztonságban érezheti magát bárki.
Akkor jöhet bármilyen banda, keménykedhetnek, fenyegetõzhetnek, megjátszhatják a nagyfiúkat, a lõfegyver láttán mindenki visszavesz az arcából, ugyanis mindenki félti a szaros kis életét.
Ezek a rohadt kis patkányok a leginkább.

Persze, akkor nem lehetne filmet csinálni...

Minden esetre, bosszantó hibának is, meg életszerû történésnek egyaránt felfogható, hogy két fiatal elmegy az Isten háta mögé, úttalan utakon, erdõkön keresztül, egy eldugott kis tó partjára, ahol belebotlanak egy hangoskodó, láthatólag csak a bajt keresõ fiatalokból álló társaságba, és ahelyett, hogy abban a pillanatban elhúznának onnan, leheverednek, napoznak, enyelegnek, és olyan totálisan idiótán viselkednek, hogy a nézõ önkéntelenül is azt mondja, hogy ha ezek ilyen hülyék, akkor megérdemlik, ami történni fog velük.
Többen leírták, hogy lepofoznák a bandavezért, meg hogy 12 éves srácok nehogy már rettegésben tudjanak tartani felnõtt embereket!
Az elsõ dolog, hogy ezek nem 12, hanem legalább 15-16 éves kamaszok voltak, a legveszélyesebb korszakban, amikor mindenki erõsnek próbál látszani, pláne lányok társaságában, mindenki megjátssza a kemény fiút, és - amint ki is derült, - mindenkinél volt legalább egy kés.
Meg egy jó nagy rottweiler, amelyik egyébként az egyik legveszélyesebb kutyafajta.
A képernyõ elõtt könnyû okosnak lenni, a valóságban azért megnézném, hogy ki mennyire lenne kemény.

Az életösztönbõl fakadó természetes viselkedés idõnkénti hiánya azért fel tudott bosszantani.

Miért törvényszerû, hogy amikor valakik autóval menekülnek rossz emberek elõl, akkor 10 esetbõl 10-szer lefullad a kocsi, vagy árokba hajtanak, fának ütköznek, vízmosásban kötnek ki, és persze utolérik õket?
Miért van az, hogy ha valaki menekül egy erdõben, és üldözik, akkor az illetõ végig az út közepén szalad, - azt hiszi, hogy el tud menekülni kerékpárok, vagy pláne, autók elõl? - ahelyett, hogy beugrana egy bokor mögé, összekuporodna, és nem moccanna, ha kell, akár órákig?
Soha az életben nem találnák meg!

SPOILER!
Amikor a lány belelépett egy 20 centis keményfatüskébe, amely teljesen átszúrta a lábfejét, és õrületes kínok közepette kihúzta, utána egy darabig még tessék-lássék sántikált, aztán a film további részében vízbe ereszkedett, kavicsos talajon futott, mint az õrült, végül egy bûzös kulimásszal teli szemeteskonténerbe bújt, akkor mondtam azt, hogy azért mindennek van határa!
Az egy dolog, hogy két lépés után megõrült volna a fájdalomtól, elgyengült volna a vérveszteségtõl, de ami ennél sokkal fontosabb, egy ekkora seb pillanatok alatt úgy elfertõzõdik a talajon vagy a szemétben való tapicskolástól, hogy a csaj abba halt volna bele.
SPOILER VÉGE.

Összességében azt tudom mondani, hogy néhány bosszantó hibától és életszerûtlen fordulattól eltekintve, a film nagyon ijesztõ, elgondolkodtató, nem utolsósorban abból a szempontból, hogyha így nõ fel a mostani fiatal generáció egy része, agresszívek, brutálisak, látszólag mentesek minden emberi érzéstõl, sõt, mobilra veszik emberek megkínzását, vagy akár halálát, - amiket a neten látnak ömlesztve, és hozzászoknak a látványhoz, - akkor azért elég nagy baj van.

Néhány órával ezelõtt láttam a filmet felvételrõl, és még most is dolgoznak bennem az utóhullámai, nem véletlenül...
A happy endnek én is örültem volna, de ez így sajnos sokkal életszerûbb volt...
10/10
savernake 2013 márc. 25. - 15:32:51 10/10
(90/196)
Nagyon kemény, sokkoló film. A sorozatos kínzások bemutatása szerintem semmiképpen sem öncélú, a fõszereplõk pokoljárását szemlélteti. Tanulságos, hogy kulturált, jólnevelt emberek mennyire védtelenek és erõtlenül viselkednek, ha nyers erõszakkal, trágársággal találják szembe magukat. És hát a vége....tulajdonképpen a film elejére utal vissza, ahol elcsattan az elsõ szülõi pofon. Ördögi kör ez: példamutatás helyett testi fenyítéssel "nevelés". ("Az öldöklés istene" c. filmnek hasonló a témája, csak ott nem prolik, hanem újgazdagok a szülõk.) Michael Fassbender most is remekel, mint minden szerepében, igazi kaméleon!
9/10
Attila G. 2013 márc. 23. - 02:49:51 9/10
(89/196)
Ez az a szokásos "véletlenül kapcsoltam rá, lekésve az elejét" film; amirõl hamar tovább akartam kapcsolni, aztán végül mégis magával ragadott.
Részben A romok megnézése miatt; amikor az elején mindenféle leskelõdõ kameraállásból figyelték a párt; bíztam benne, hogy elõkerül valami gyilkos lény is a dzsungel mélyérõl, de persze hiába vártam.
Ennek, s a végkifejletnek ellenére mégis kellemes csalódás volt.

Az viszont már korántsem kellemes csalódás, hogy kis híján 100 hozzászólás és majd' 5 év eltelte után sehonnan sem voltak képesek bemásolni egy tartalmi leírást a filmhez.
9/10
Filmx 2013 márc. 04. - 18:29:23 9/10
(88/196)
Ez a film horror, nem thriller!

Tartalom:

Jenny és Steve úgy döntenek, hogy a hétvégét az Eden tónál töltik. Steve-nek nagy tervei vannak, szeretné megkérni a lány kezét ebben a romantikus környezetben. A tónál azonban a helyi huligánokba botlanak, akik sajnos pillanatok alatt tönkrezúzzák ezt az idillt és vérfürdõvé változtatják a hétvégét.
1/10
Setham 2013 febr. 10. - 11:54:44 1/10 Előzmény seemur
(87/196)
mert vannak filmek amik még azt sem érdemlik meg,hogy másképp mondjam el,hogy mennyire gyengék
8/10
Zitbag 2013 jan. 29. - 23:27:28 8/10
(86/196)
Nehézen indul be (kb 25 perc), de érdemes végignézni, mert a vége üt szerintem.

SPOILER---------
Tulajdonképpen az utolsó 10 perc miatt érdemes végignézni. Ott van az igazi sokk, ami ráadásul épp jól van megszakítva, hogy a hatása alatt maradj. Nem látod, csak hallod a földszinti eseményeket....
Az elõtte lévõ történések kissé döcögnek itt-ott.

Valamelyik hsz-ben olvastam, hogy miért nem csapta le a csóka rögtön a vízparton a srácokat. Azért megnézném hányan csapnának le 5 srácot meg egy barátságtalan rottweilert :) (bár lehet jobban jártak volna, mert akkor jól elverik Setev-et a parton aztán szépen hazamennek élve). Az mondjuk tény, hogy válogathattak volna be kicsit marconább külsejû fiatalokat is, bár valószínûleg azt a látszatot akarták kelteni, hogy van köztük teljesen átlagos gyerek is.
8/10
jerome86 2013 jan. 04. - 14:20:09 8/10
(85/196)
Este elég fáradtan kezdtem hozzá a filmhez, általában be is szoktam aludni bármit nézek, de ezen nem "sikerült" bealudni. Ez egy marha jó thriller, aki szereti ezt a stílust nézze meg!

SPOILER

Miután elkezdték a kis köcsögök a fizikális bántalmazást a film végéig azon voltam, hogy végre történjen már a fiatal párral valami jó is ne csak rossz, de hát csak nem történt. Nagyon sajnáltam õket emiatt, meg a happy end se jött össze. Nem sok ilyen brutál film van amiben még a vége is ilyen durva.
Amúgy az az elszomorító, hogy vannak hasonló emberek, mint ezek a kamaszok a valóságban is. Ezt a Brett gyereket (a bandavezért) az egész film alatt ütöttem volna ha lehetett volna, végig marha ellenszenves volt és a végén mégis megúszta.
9/10
Patrícia123 2012 nov. 24. - 20:24:46 9/10
(84/196)
Ez az egyik legizgalmasabb thriller, amit valaha láttam. Felment az agyvizem, és remegem a kezem... nem tudom gyakorolt e egy film valaha is ekkora hatást rám! Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!
9/10
seemur 2012 okt. 17. - 11:22:13 9/10
(83/196)
Látom más filmhez is alkalmazod eme sorokat:)
1/10
Setham 2012 okt. 17. - 00:06:12 1/10
(82/196)
az egyik legrosszabb film amit valaha láttam,totálisan idegesítõ,nézhetetlen,unalmas hulladék az egész.
10/10
Davidka90 2012 okt. 14. - 04:32:01 10/10
(81/196)
Hogy Puzsér Róbert szavaival éljek: "Ez a produkció több,mint rendben volt!"
Eleinte kicsit lassú,unalmas aztán úgy felnyomja a vérnyomást,hogy lüktet az ember agya a sok
deviáns,gyökér rohadéktól!Attól,hogy egy csapat kisvárosi kispöcsös tahó,élükön a fõrohadékkal
hogy lehet ennyire elvetemült,szadista,agrasszív állat,és hogy a két fõszereplõ egyike miért nem
verte szét az összesnek a fejét már az elején!Akkor el lehetett volna kerülni az egész bonyodalmat.
A témát lehetne még boncolgatni,mint a többi hozzászóló,de ettõl függetlenül azt gondolom az elmúlt
pár év egyik legszínvonlasabb,iszonyatosan adrenalindús és rendkívül brutális thrillerét láttam.
Csak ajánlani tudom!!! 10/10
Guatrau 2012 okt. 08. - 23:33:20 Előzmény Sadenal
(80/196)
Hát ez a film már az elején totál felb...ot agyilag... Azt a kis f.....pó csicska senkiházit, addig ütöttem volna amíg mozog, míg a többi a gatyáját áztatja!!! Tuti, hogy vannak ilyenek az életben is, bár ha velem történne, abból nagyon rövid történet kerekedne! Megropogtatnám õket itt-ott, kifordítanám a belsejüket, és hello szia!!!!!
8/10
Sadenal 2012 okt. 04. - 00:59:06 8/10
(79/196)
Valami kibas*ott durván felbas*ott ez a film. A sok elbas*ott szülõt meg a gyerekeiket is kilõttem volna az ûrbe, hogy ne itt rombolják a bolygót. A vége valami különösen dühített. :O Meg a gyerekek. De fõleg az a bandavezér. Ha õt kiiktatták volna, akkor a többiekkel sem lett volna gond. Nem is tudom, hogy merték ezeket megcsinálni. És az egészben az a legdurvább, hogy mi van ha ilyen megtörténik, csak nem tudunk róla, mert a gonosz elvarrja a szálakat? :O


8/10
6/10
Rahar 2012 szept. 04. - 13:29:03 6/10 Előzmény 0rshee
(78/196)
A filmnek erõs érzelmi töltette van. Most néztem végig és igencsak magas az adrenalin szintem. A színészek hitelesek, a karakterek is rendben vannak. A képi megvalósítás igényes. Az alaptörténet és a cselekményvezetés viszont problémás. A film nehezen indul, az elsõ 20 perc egyszerûen unalmas, türelmetlenebb nézõk egyszerûen kikapcsolják, mert nem történik semmi. A cselekményvezetésben nagyon sok hiba van, pedig az ilyen típusú filmekben erre kifejezetten ügyelni kellene.
A filmben szerintem fellelhetõ hibák:
*** SPOILER ***
1. A parton tartózkodva keménykedõ tinédzserek hiteltelenek. Gyerekkoromban ha én tettem volna egy ribancos megjegyzést egy fiatal felnõtt férfi barátnõjére nagy valószínûséggel még mindig csengene a fülem a kapott pofonoktól. Most felnõttként nekem beugatott volna egy kis taknyos ököllel olyant kapna a kis szaros képébe, hogy erre az inkarnációra meglenne az élete egyik nagy leckéje.
2. Én biztos, hogy nem mennék be egy idegen házba, becsengetek, kiabálok és ha nincs reagálás, akkor elmegyek. Ezt az idióta magatartást már több filmben is láttam, szerintem teljesen hiteltelen.
3. Ellopják a fickó autóját és mit csinált? Én biztosan azonnal hívtam volna a rendõrséget, hogy minél elõbb megkezdõdjön a nyomozás. Eme szinte minden ember számára logikus lépést nem lehetett megtenni, miért is?
4. A hozzáírásom válasz 0rshee véleményére, mivel a következõ gondolatával nem értek egyet:
"Aki pedig azt írja, hogy megvert volna egy kutyáját sirató kis srácot, abban is pont annyi morális érzék van, mint a srácokban. Láthatóan a fickóban több volt, õ nem akart igazán bajt, voltak erkölcsei, és pont ezért sajnálja a csaj is, hogy nyakon szúrja a szõke srácot. Nem hibáztatom érte, hisz idegileg már elégé ki volt, de õ akkor sem gyilkos, és nem is akart az lenni, bármi is történt vele."
Engem megtámad egy ember, majd a haverja kést ránt elõ és használni is akarja, erre még az elsõ támadó kutyája is megtámad. Szerencsém van és a kutya kapja a szúrást, erre még én mentegetõzzek, hogy sajnálom és ezek után ne bántsam a másikat. Azért mert egy gonosz embert végre egy kis trauma ért, ezért mentességet kap a büntetés vagy a bosszú alól? Én nem irgalmas nõvér vagyok, összevertem volna mind a két gyereket, sõt még meg is kínoztam volna, csak hogy tudja hol a helye. Majd elhúztam volna. Valószínûleg úgy sem lettem volna feljelentve, mert a bandavezér szégyelte volna, hogy meg lett verve, valamint el is kellett volna számolni bizonyos dolgokkal. Például az összes gyereket tanúként kihallgatták volna. Egy gyerekkori barátomat tizenévesként kihallgatták, volt mit mesélnie. Lehetséges, hogy a filmekben a rendõrök buták, hülyék, még a valóságban is el tudom fogadni, hogy a közrendõrök, járõrözõk egy rész ilyen, de a nyomozók nem, õket nem hatja meg egy kis szaros hüppögése. Keresztkérdésekkel úgy is megszorongatják, ergo ki fog derülni, hogy hazudni próbál. Ha valaki nem ért egyet a mondandómmal, tizenéves és hasonló testfelépítésû mind a filmben a szereplõk, akkor tegyen egy próbát, vízparton szóljon be egy viszonylag izmos, nõvel lévõ férfinak, hogy a nõje egy ribanc, a kurva szót még jobban ajánlom, mert szerintem a filmben szerényebben fordították az angol szöveget. Aztán majd írja le eme fórumban, hogy mi lett az eredmény.
5. Ezt már elõttem egy másik fórumozó is megjegyezte és teljes mértékben egyet is értek vele. A rosszfiúk tizenéves gyerekek, számomra ez is hiteltelen. Lehetne a filmnek második része, ahol elvetemült óvódások kiirtanak egy harcmûvészeti bemutatóról hazaigyekvõ busznyi embert.
6. A nõ menekülés közben pont belelép egy karóba, mert olyan nagy volt, hogy tüskének nem nevezném. Ennyi erõvel a tizenévesek közül is beleléphetne legalább egy mivel többen voltak, tehát statisztikailag valószínûbb.
7. A nõ viselkedése a film egészét nézve ellentétes, hol logikusan gondolkodik és cselekszik, hol mindennemû értelmet nélkülöz. A barátja bajban van, erre csak nézi ahogy kínozzák, ez ám a problémamegoldás. Erre lehetne mondani, hogy ostoba terrai, de késõbb menekülés közben pedig igen talpraesetten viselkedik.
8. A film végi rész is hibás. A nõ karambolozik, a másik autós miért nem állt meg és ment a kertbe behajtott autóhoz?
9. Én ha találok egy megtépázott, meggyötört nõt, akkor azonnal hívom a mentõket és rendõrséget és nem lefektetem és magyarázom neki, hogy nyugodjon meg. Ezt a módszert én különben is hülyeségnek tartom. Ha ideges vagyok és valaki nyugtatgat attól csak idegesebb szoktam lenni és ahogy megfigyeltem mások is. De a sok hülye terrai attól még mindenféle értelem nélkül csak nyugtatgatni próbál.
10. Amikor a nõ a cigányképû kölyökkel beszél, akkor annyira lehetett tudni, hogy a gyerek hazudik. Én nem is húztam volna az idõt, azonnal elvettem volna a telefonját. Írnám azt, hogy azt kapta amit megérdemelt, de ez akkor lett volna így, ha elõtte élve meg lett volna nyúzva, sóval behintve és így lett volna pár órát, de így még könnyen megúszta. Ez persze csak az én véleményem.
11. Úgy gondolom, hogy a film végi szülõk viselkedése és a gyerekek viselkedése igencsak hasonlított. Tehát gyökér szülõ, idióta gyerek. Az ókorban, középkorban is jól tudták ezt, ezért amikor bosszút álltak, akkor általában az egész családot kiirtották, ilyen szülõi mentalitás után én teljes mértékben meg is értem. Mert ha az ember egy kicsit gondolkodik, beesik egy nagyon sérült, koszos, megtört nõ a házamba, akkor arról, hogy lehet gondolni, hogy õ akarta megölni a gyerekeket? Én biztosan kikérdeztem volna a nõt, meg a gyereket is. Ebbõl arra gondolok, hogy az apa tudta, hogy a fiacskája a bûnös és hogy mentse az értéktelen életét gyilkost kiáltott a nõre, mindenkit a gyilkosság cinkosává tett, így nem kellett hívni a rendõrséget és mindenki hallgatni fog.
***SPOILER VÉGE***
Tereus 2012 szept. 03. - 00:32:52
(77/196)
Hallottam már a filmrõl mostanában több helyrõl hogy ilyen jó, olyan jó, ezért megnéztem...
Igazából egyben van, látványos, itt-ott picit erõltetett (bár a lentebbi (talán kicsit spoiler) "miért nem hívták a rendõrséget", amikor a lopott autóban volt a telefonjuk is belekötések kicsit túlzóak, de egy két logikai baki, vagy erõltetett dolog azért tényleg van benne).
Elhangzott az is, hogy azért rossz, mert angol... Számomra az egyetlen jel, hogy nem hollywood-i a film a vezetõ jobb oldalon való elhelyezése jelezte (persze amerikai filmben is látni ilyet, ha indokolt, de itt nem ez volt a helyzet). Képi világban, történetben szerintem egyáltalán nem jön le, hogy nem egy "megszokott" amerikai film. Persze angolok sem ma kezdtek filmeket készíteni.

Én egy szóval tudom jellemezni: nyomasztó. És mivel én nem annyira szeretem a nyomasztó filmeket, nekem nem annyira tetszett (na meg az ilyen menekülõ ember, éhezõk viadala stb témájú filmek is kicsit unalmasak már). De a készítõk valószínûleg egy nyomasztó filmet szerettek volna készíteni, és ez teljesen sikerült is nekik. Így aki ilyet akar látni, annak bátran ajánlom.