Nemlajos 2012 febr. 27. - 20:56:32
(56/196)
Hát skacok, megnéztem... Uramisten!

Nem gondolom, hogy a pasi azon kívül, hogy fogja magát, és a barátnõjét, és elhúznak a vérbe már az elején (nem félelembõl, hanem komfortérzetbõl!), bármi mást tehetett volna a késõbbiekben.
Többen írják, hogy hogy mentek volna neki a fiúknak, meg hogy állították volna le.
De én a hétköznapokban is azt tapasztalom, hogy hiába lépnek bele két bakanccsal a komfortérzetünkbe az elcseszett tinik, köpködnek a lábad elé, lökdösnek, hangosan hallgatják a telefonon a zenét, belekötnek másokba, senki, SENKI nem szól rájuk, pedig nem egyedül állna ott a vadon közepén.

Egyébként a film engem is megrázott, 24 óra múltán is a hatása alatt vagyok...
8/10
genee1 2012 febr. 11. - 21:41:07 8/10 Előzmény peejay
(55/196)
Orulok :)
Es koszi, hogy utolag odatetted a spoilert :)
10/10
offtopic
peejay 2012 febr. 08. - 14:22:44 10/10 Előzmény genee1
(54/196)
Akkor ezt megbeszéltük :)
Tényleg szoktam használni, csak most valamiért kimaradt :s
8/10
genee1 2012 febr. 04. - 21:46:11 8/10 Előzmény peejay
(53/196)
Nem csesztelek le, szerintem normalisan szoltam :) A filmre (ami egyebkent tetszett) szavaztam, de nem minden filmhez irogatok velemenyeket.. Erre azonban szerettem volna felhivni a figyelmedet, mert engem is bosszant ha elore elmondjak valaminek a veget.
10/10
peejay 2012 febr. 04. - 12:31:57 10/10 Előzmény genee1
(52/196)
Az 51-es hozzászólást ugorja át mindenki, mert SPOILERT tartalmaz!!

Véletlen volt, bocs. Szóljál a moderátornak. Nem vettem észre, biztos már késõ volt, pedig szoktam használni, de azért látom, az én lecseszésem fontosabb volt annál, hogy bármit is írjál a filmrõl.
Pheithó4 2012 febr. 02. - 10:57:37
(51/196)
Elgondolkodtató, hogy sokan a házaspár/pár tagjait okoljátok a történtekért... Fõleg a férfit - a sarkára állhatott volna, megverhette volna a fiúkat, móresre taníthatta volna... Itt a lényeg, a pár gondolkodásába, értékrendjébe, toleranciájába, egyszerûen nem fértek bele ezek a kölykök. Olyan viselkedéssel találkoztak, amivel nem tudtak mit kezdeni, ahogy én sem tudnék és még sokan... Ezt fejezi ki a férfi tétovasága, szerintem.
10/10
Kendy 2012 febr. 01. - 15:34:47 10/10 Előzmény Hodori33
(50/196)
Most néztem meg filmet!

Nekem nagyon tetszett!
Szerintem 1 igazán nyomasztó thriller volt.

Meg még életszagú is!
Bár mivel ez film ugye voltak benne hibák amik az életben másképpen mennek.
Mert akkor nem lett volna film.

Pont ugyanerre gondoltam mint amiket leírtál!
Akkor és ott abban a pillanatban lehetett volna felülkerekedni a bandán úgy ahogy leírtad!!

Sajna mindenhol vannak ilyen kölyökbandák akik ölni képesek!
Európa,Ázsia,Afrika,stb.....
Akár nálunk Magyarországon is!
A Kék fényben sokszor hangzottak el ilyen és ilyesmi terrorizálások!!!!
8/10
genee1 2012 jan. 31. - 14:20:10 8/10 Előzmény peejay
(49/196)
Egy spolier-t ilyenkor igazan benyomhatnal, altalaban az emberek nem igazan szeretik elore tudni a veget......
10/10
peejay 2012 jan. 22. - 22:38:16 10/10
(48/196)
***SPOILER PÓTOLVA***

Valóban a vége elég nagy koppanás, szegény nõ annyi szenvedés után megérdemelte volna már, hogy megmeneküljön.
Ez a befejezés szerintem azt szolgálta, hogy minél jobban felkeltse a figyelmet erre a növekvõ problémára. A film és a valóság között egy hajszál van. Ha "happy end" lett volna a nézõ elégedetten hátra dõlne, és ennyi, így meg elgondolkoztatja, hogy hogyan lehetne valahogy mégis orvosolni a problémát.

És én most megyek és megnézek egy mesét, hogy ellensúlyozzam ezt a filmet... :D
10/10
Nyúlós lónyál 2012 jan. 17. - 16:58:16 10/10
(47/196)
Na igen! Nem akarok részletekbe bocsátkozni, ez a film úgy tökéletes, ahogy van. Az általam valaha látott egyik legjobb a kategóriájában, így kell ezt csinálni! 10/10
malesz 2011 dec. 29. - 01:12:02
(46/196)
ÚRISTEN!!!! Egy döglött házi macskába is több a harci szellem, mint ebbe a férfi hasonmásba. Nehogy már a nyúl vigye a puskát. Egy csapat 12 évestõl így tartani. Fõleg az erdõbe. No perc alatt leverném õket. Amúgy nagyon nagy film. Nekem tetszett 4.5/5. Ajánlom mindenkinek.

Amúgy az angol gyerekek között nem ritka az ilyen. Én legszívesebben tarkón lõném õket. A vadonba úgy is éheznek! :)
9/10
zoli_80 2011 dec. 04. - 18:53:35 9/10 Előzmény syllvee
(45/196)
Úgy látszik, több ponton találkozik az ízlésünk.:) Rám is nagy hatással volt ez a film.
Ami szerintem mindenen túltett, az a film utolsó 1 perce; amikor a srácról, aki az egész sztori alatt a "fõgonosznak" számított, kiderül, hogy nem véletlenül lett olyan, amilyen, és hogy a saját közegében õ is csak egy áldozat. Eddig 3x vagy 4x néztem meg, de a végét eddig mindig megkönnyeztem.
Hodori33 2011 nov. 08. - 10:03:19
(44/196)
--------------------------------------------------Spoiler------------------------------------------------------------

A házaspár férfi tagja ott rontotta el az egészet, hogy a kutya leszúrása után mikor mindenki meg volt szeppenve nem csapott szét köztük, hanem meghátrált.

Ha akkor a síró ,, bandavezért" néhányszor megüti , megrúgja esetleg elmondja neki, hogy ha tovább folytatják ellenük a támadást így járnak mint a kutya biztos nem lettek volna a továbbiakban olyan nagy legények.

Erre föl inkább elkezdett szabódni, elnézést kérni, valamint a barátnõjével menekülõre fogták a dolgot.

Addig kell ütni a vasat még forró. Félre értés ne essék én nem vagyok az agresszivitás híve, de ott biztos helyben hagytam volna az összes kis legényt, hogy megtanulják ki az úr a háznál.
sinell 2011 szept. 30. - 15:12:05 Előzmény barabo
(43/196)
Semmiféle osztályharcról nincs itt szó. ezek a tipikusan ostoba és neveletlen brit tinédzserek ( vagy más nemzet tinédzserei, ahol hasonló mértékben neveletlenek a kölykök) akiket a tévé és a vásárlás nevelt fel. pont ez robbantotta ki a zavargásokat, éppen ilyen buta és erõszakos, iskolázatlan idióták tömkelege ment az utcára, hogy neki is legyen olyan lapostévéje és nike cipõje, mint másnak. de sem tanulni, sem dolgozni nem akarnak érte, és ez a szülõk hibája. ugyanerrõl a jelenségrõl szól a film, csak ez egy jó lehetõség volt az alkotónak, hogy thriellerbe ágyazza a társadalmi problémát, illetve egy thriller eszközévé tegye azt a gonoszságot és ostobaságot, ami ezekben a fiatalokban lakozik.
1/10
Defi 2011 szept. 26. - 13:43:23 1/10
(42/196)
Tegnap láttam a filmet. Az alapötlet nem rossz, de a kivitelezés valami iszonyú gagyi volt. A gyerekek egyáltalán nem voltak félelmetesek, ahogy valaki fogalmazta korábban "nem jött át", hogy ezektõl félni kéne. Úgy tûnt, mintha az utcáról összeválogatott gyerekeket raktak volna a szerepbe. Egyedül a bandafõnök játszotta jól a szerepét, de ez kevés volt a félelem érzéséhez. A fõszereplõk idegesítõen buták voltak, a faszinál meg furcsa kettõsséget éreztem: Nem volt gyáva, mert oda mert menni a gyerekekhez a parton, be mert menni a házba, de utána minek kell kimászni az ablakon???? Aki gyáva, az nem megy be, aki meg ideges, az bemegy, és felpofozza a kisgyereket. Szóval ez a film jó példája annak, hogy egy jó témából hogy lehet szar filmet csinálni. Elõttem többen is részletezték, ennyi hibát, ennyi idegesítõ történést ritkán látni egy másfél órás filmben.
barabo 2011 szept. 07. - 17:48:51 Előzmény syllvee
(41/196)
Baromira nem az emberi gonoszságról szól ez a film, hanem az osztályharcról. Senkinek nem tûnt fel, hogy társadalmilag mit képvisel a szerelmespár, illetve mit a gyerekek? Az egésznek ez lenne a lényege. Az meg, hogy mennyire szimpatikusak a fõszereplõk, hát nem tudom, amikor a pasi odamegy beszólni a gyerekeknek, hogy halkítsák le a zenét, úgy viselkedik, mintha az övé lenne a part: õ van följebb a társadalomban, õ diktál. A gyerekek bosszúhadjárata ennek az osztálykülönbségnek egy torz megszüntetési kísérlete.
10/10
syllvee 2011 szept. 05. - 09:46:43 10/10
(40/196)
Nekem tetszett a film,tényleg az emberi gonoszságról szól, és rettenetesen felbosszant...!! Ideges leszel tõle, hogy neeee ilyen nincs...!! De AJÁNLOM MINDENKINEK, hogy nézze meg, nekem tetszett!!
10/10
lotto 2011 ápr. 14. - 16:06:29 10/10
(39/196)
Nagyon kemény film tényleg a pszicho-thriller fanoknak erõsen ajánlott!

Ám ilyen ma már símán a valóságban is megtörténik.
10/10
songoku88 2011 ápr. 06. - 17:11:42 10/10
(38/196)
Ez egy nagyon durva film. A mûfajában 10 es, de tényleg annyira sokkoló, hogy nem könnyû okosakat írni.

Sajnos vannak ennyire gonosz gyerekek, Magyarországon a kaposvári gyilkosok 3 éve egy lápos területen megölték a társukat. A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, a fõ felelõsök a szülõk, hogy nem nevelik rendesen õket. A büntethetõség korhatárát le lehetne vinni 10 éves korig is.
LCsajszi 2011 márc. 31. - 21:55:46
(37/196)
Õszintén szólva a maga mûfajában a toppon van, de nekem elég volt egyszer megnézni, túl brutális és felkavaró film. Ezért nem is tudom értékelni, mert a mûfajában 10-es, mivel nekem durva és beteg azért 1-es, tehát inkább nem értékelem.

SPOILER
Ebben a filmben egy dolog idegesített(akárcsak a többi filmben is), miért kell a dobot eldobni, ha már felvett a csaj magának egyet? Én ezt a sablont sosem értem meg. A valóságban, ha bármilyen fegyverhez jutsz (bot, kalapács, kés, szilánk, palacsintasütõ...) el nem dobod.

Ja, és még valamit nem értettem. Amikor a csaj a végén már tényleg bekattant, hogy készen állt bármelyik bandatagot megölni(ugyebár amikor készítette szilánkos fegyverét), amikor sikerült kocsit szereznie, akkor simán el kellett volna gázolnia a fiúkat, ráadásul köztük volt a bandavezér is, és plusszba az út közepén megjelent lány csak hab lett volna a tortán, õt gázolta volna el utoljára.
SPOILER vége

Az embereket meg sosem fogom megérteni. Szerencsére én sosem követtem senkit, de vannak majmok, akik követnek egy embert és istenítik. A filmben a fiúk közül egyik se akarta bántani a hapsit, csak a bandavezér. Olyan bénák az emberek könyörgöm, kb. 5-en voltak a bandavezér ellen, simán ellenállhattak volna neki, hogy õk nem vesznek részt benne. Nehogy már 5-en féljenek egy embertõl! Én nem tudom, mert sosem volt benne részem, talán azért, mert engem intelligens baráti kör vesz körül(ahol nem létezik bandavezér, mindenki önmaga lehet), ezért nem is tudom milyen majomnak lenni, hogy kövessek valakit.