hutizs 2012 ápr. 15. - 20:12:35 Előzmény maximus24
(296/336)
Szia!
Talán már nem aktuális, de a Ház a tónál c. filmet nagyon tudom ajánlani. Nem szokványos film, csakúgy mint az Édes november sem az. Sandra B. pedig nagy benne, bár õt mindenben szeretem.
Üdv.
10/10
offtopic
kata3 2012 ápr. 15. - 17:58:57 10/10 Előzmény teardrops
(295/336)
Úgy látom hasonlítunk néhány dologban... :-) Bár nekem már elmúlt az elsõ szülinapom. :-D
9/10
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 14. - 02:33:22 9/10
(294/336)
Szerintem "igencsak" akart lenni.:)
10/10
Tomi9046 2012 ápr. 14. - 00:22:56 10/10
(293/336)
Melyik másik filmre gondolsz még az "ugyancsak" szócskával? :P
repasikrisztike97 2012 ápr. 13. - 20:30:00
(292/336)
Ez egy nagyon szép, és ugyancsak megható film volt! Megérte megnézni! 10/10.
10/10
mimihopps 2012 ápr. 10. - 13:54:40 10/10
(291/336)
Én igazából egyet nem szerettem a filmben - *spoiler - nem mondta el az elején, h. beteg. attól még ugyanúgy megszereti a másik ember a másikat, és nem szánakozásból, hanem azért amilyen valójában (független, hogy beteg).
Dzsini01 2012 ápr. 10. - 01:28:46
(290/336)
Minden ember számára létezõ fogalom a választás joga. Én sorstársa vagyok a film fõhõsének, Sara-nak. Pokoli fájdalommal jár a kezelés, és nehéz a küzdés az életben maradásért csöveken, gépeken, mondjuk úgy egy helyre stabilizálva, és soha nem biztos, hogy lesz még holnap akár kórházban vagyok, akár nem. Én irigylem Sara-t, bár nem tudnék havonta más partnerrel együtt élni, de engem a bátorsága lenyûgöz, a film pedig erõt ad. Elõrehaladott állapotban ezek a napok csak szebbé teszik a véget, azt pedig én sem tudnám elképzelni, hogy egy férfi végig asszisztálja a haldoklásom, ott álljon felettem mikor hányok a kemoterápiától, vagy épp elájulok tõle. Utánam ne szedegesse senki a csomókban hulló hajam és nem szeretném sorolni az egyéb szenvedéseket. A film igen lágyan hozza mindezt, kerülve az igazán nehéz napokat, mégis érzékeltetve a háttérben mindazt amivel Sara megküzd,s amitõl kíméli szerelmét. Én is így érzek. Nem kezdek kapcsolatot, mert nincs jogom tönkretenni egy egészséges ember életét azzal amit mellettem át kellene élnie!
Sírtam egészségesen is a filmtõl, sírok rákkal küzdve is, és az egész filmnek tökéletes keretet ad Enya, az Only Time címû dalával!
teardrops 2012 ápr. 10. - 00:13:43
(289/336)
***SPOILER***

Igazából mindig megríkat ez a film (jó nick-választás;-)).
És ebben már el is mondtam, hogy hiába volt bennem elõször, hogy miért is így történik, miért ez a vége, miért nem lehetnek együtt boldogok még tovább... mégis ha úgy alakul(t), megnéz(t)em újra.... és újra.
És ez csak részben köszönhetõ annak, hogy Keanu a szívem csücske.:-)
teardrops 2012 ápr. 10. - 00:09:31
(288/336)
***SPOILER***

Azt írtad: "összetöri mások szívét csak azért hogy õ élvezhesse az utolsó perceit" - én erre reagáltam, a "pasi" nálam a többiekre (többiek közül egyre) utalt, nem Nelsonra.
(Egyébként pedig, ha szó szerint vesszük az egészet, a férfi (igazából mindegyik) abba egyezett bele, hogy csak és kizárólag egy hónap, merthogy a lány ennyit kért tõle és ennyit ígért neki; persze, tudom, az érzelmeknek nem lehet parancsolni, de nem is úgy indult a dolog, hogy szerelem elsõ látásra.)

Nelsont is elküldte, igen, nem akart vele sem kivételezni, de leginkább azért nem, mert már egyre rosszabbul volt és azt akarta, hogy a férfi úgy emlékezzen rá, mint amikor egészséges, vidám volt.
Igen, biztos, hogy Nelson gondolt rá és érdekelte, hogy mi van vele, de ez már ugyebár a képzeletünkre van bízva, hiszen a film véget ért azzal, hogy szétválnak útjaik. Itt az a nagy kérdés, hogy kinek mit jelent a szeretet; végülis azt hiszem az is az, ha teljesítjük azt, amit a másik szeretne; ha tiszteletben tartjuk a kérését.
10/10
Tomi9046 2012 ápr. 10. - 00:05:19 10/10
(287/336)
Igen vannak a filmben érdekes részek, ami mondjuk, ha élõben történne velem, akkor én másként cselekednék. Például, ha egy olyan lányról lenne szó, aki a legfontosabb a számomra, akkor biztos, hogy nem engedném,hogy ne járjon kezelésre én cipelném el õt, mert annyira szeretném, hogy én is belehalnék abba, ha elveszíteném...

A végén én is úgy éreztem mindig is akárhányszor megnéztem, hogy ennek a filmnek nem így kellett volna végetérnie, akkor már tényleg inkább "jobb" lett volna, ha szépen az angyalok közé megy a leányzó. Egyébként van egy másik vonulata is számomra filmnek még hozzá az a közhely, hogy minden ember keresi a másik felét, mindenki szeretne egy szeretõ társra találni, bár sokszor épp az lesz életünk párja, aki teljesen más értékeket képvisel, mint mi saját magunk. De így szép az élet! :)

OFF:

Viszont én ajánlanék nektek egy szintén szép filmet ott csak egy érdekes szerelmi szál van, de imádom azt a filmet is. A címe: Wicker Park. :)
10/10
kata3 2012 ápr. 09. - 22:39:11 10/10
(286/336)
Tetszik, amit írtál mindkét hsz-ednél, egyetértek veled. :-)
Megható ez is: "...de most szeretnék elõször igent mondani..."
Egész mást jelent a film annak, aki már legyõzte a rákot, persze annak is, aki egy szerettét ápolta "végigcsinálta ezt az egész procedúrát", majd elkísérte õt az utolsó útjára...
teardrops 2012 ápr. 09. - 22:15:54
(285/336)
*** SPOILER ***

...és úgy emlékszem, egy olyan jelenet is van benne, hogy a pasi csak lelkesedésében, vagy nem is tudom... kéri meg a kezét, amikor a lány nemet mond és elirányítja másfelé, nem igazán törik össze.
Szóval ez a másik olvasat elég keményen hangzik és szerintem nem is fedi a valóságot, vagy legalábbis az ok-okozat összefüggést, ill. a lány eredeti célját.

Egyébként igen, nekem is fura volt elõször ez a 'havonta váltunk' dolog, de valahogy mégsem elítélendõ módon és valahogy elfogadtam, hogy itt ez a felállás és megvan a miértje.
És ha már én így gondolom, akkor ez a film tud valamit...:-)
teardrops 2012 ápr. 09. - 22:06:34
(284/336)
*** SPOILER ***

"az én olvasatomban a filmben Sara (Charlize Theron) egy társra, szerelemre vágyik."

Hm, az enyémben meg éppenhogy nem. Pont ezt írtam az elõbb is, hogy õ egyfajta missziónak fogja fel a hátralévõ életét. Errõl talán beszél is, nem (úgy látszik, még nem láttam annyiszor, hogy kívülrõl fújjam;-))? A szerelem éppenséggel bonyolítaná az életét, hisz' nincsen sok hátra neki, nem akar elkötelezettséget. Nelsonba mégis beleszeret és ez aggasztja.
Tetszik is az a jelenet, amikor meséli a szomszédjának, hogy Nelson megkérte a kezét, mire Chaz "értetlenkedik", hogy na és, nem ez az elsõ eset, mire a válasz: Igen, de most elõször szeretnék igent mondani.
9/10
Ezüstliliom 2012 ápr. 09. - 21:50:51 9/10
(283/336)
A partnerváltogatásra értette szerintem, hogy egy férfi jobban megértheti, és ebben egyet is értek vele. Elfogadom, hogy van, aki képes rá, de én nem lennék képes. Aki ezen túl tud lépni, az kap egy szép filmet. Aki nem, annak nem fog tetszeni.
10/10
kata3 2012 ápr. 09. - 21:43:19 10/10
(282/336)
Hogy ezt a filmet egy férfi jobban átérezné az nem biztos. Szerintem ezt nem lehet nemhez kötni. De abban szinte biztos vagyok, hogy ehhez a filmhez is fel kell nõni. Úgy értem, nem lehet elvárni egy 19-20 évestõl, hogy ugyanúgy értékelje, mint egy "tapasztaltabb". Valószínûleg õ is másként fogja újranézni a filmet 8-10 év múlva.
Hogy a film hatásvadász lenne? Hááát ezt kétlem.

*****SPOILER*****
Egy gyógyíthatatlan beteg a hátralévõ idejét (ha van egy kis esze és nem adja fel idõ elõtt) kihasználja. Az más kérdés hogyan használja ki. Mi az, amit a legjobban szeretne... hiszen utazhat is, tanulhat is, bármit, amit azelõtt sosem csinált, de nagyon vágyik rá. Az én olvasatomban a filmben Sara (Charlize Theron) egy társra, szerelemre vágyik. Ezért van az, hogy minden hónapban másik sráccal próbálkozik (puding próbája...), mondja is a filmben, ez az idõ elég hosszú, ahhoz, hogy megismerjék egymást, viszont elég rövid, hogy a problémák, viták ne fajuljanak el. Így kell nézni ezt a történetet, és nem kell a lányt elítélni.
5/10
dantonb 2012 ápr. 09. - 20:40:32 5/10
(281/336)
Má' hogyne lenne,egy aranyigazságot tartalmaz,mégpedig hogy mielõtt írunk,gondolkodjunk:)
teardrops 2012 ápr. 09. - 20:18:13
(280/336)
...és az egészben az a szép, hogy a lány nem is (csak) a maga örömére tette mindezt, hanem, segíteni akart másokon azzal, hogy egy 'kicsit' másképp láttatja velük a világot.
9/10
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 09. - 20:09:44 9/10 Előzmény Ezüstliliom
(279/336)
Kedves Modik!
Ezt a hozzászólást is törölhettétek volna, mert elõzmény nélkül nincs értelme.
9/10
Ezüstliliom 2012 ápr. 09. - 20:05:30 9/10
(278/336)
Aki szép, az bármit felvehet, vagy akár kopaszra is nyírathatja a fejét.:)
5/10
dantonb 2012 ápr. 09. - 20:05:21 5/10
(277/336)
Egy hatásvadász film ,és ráadásul pl ebben a témakörben a Becézõ szavak sokkal jobb.Volt egy másik is,ahol a férfi Robin Williams és apárja a végén leukémiában meghal,eleve már betegen ismerkednek össze és találják meg a nagy õt.A film címére nem emlékszem,csak arra hogy avégén az utcán parkoló autókat töri zúzza Williams.Az is sokkal hitelesebb,nem beszélve arról hogy ez a szerep Theronnak egyáltalán nem feküdt,nem volt hiteles.