Téma: Edmond

8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 jan. 10. - 12:14:22 8/10
(38/58)
Az a zoknistoppolás! :D Elég bizarr. :)
10/10
animagemella 2010 jan. 10. - 11:18:57 10/10
(37/58)
A kép annál jóval összetettebb, mint ahogy gyuri 0 írta. Nagyszerû film. Ez a film pontosan azt tudja, amit egy jó film másfél órában maximálisan tud, egy jó novellát, nem egy jó regényt. Nem ismertet minden körülményt, sok minden ránk marad. Hõsünk sóhernek tûnhet, amikor a k*rvákkal pár dolláron kukacoskodik, de ne felejtsük el, 47 éves, és nem kettõ, tudja mit ér a pénz, fõképp akkor, amikor elfogy. Legalább ennyire visszatetszõ a kurvák rendíthetetlen pénzsóvársága. De mindez csak felvezetés: kurvázásig, verekedésig és megveretésig sokan eljutunk, és valljuk be nõt is felpofozunk páran, szerencsés esetben akkor, amikor nincs a kezünkben semmi. Megtámadják, és megtámadják, védekezik, ver. Félelmetes látni, hogyan emelkedik hõsünkben az adrenalin nyomán a tesztoszteron szint, és kapja meg ingyen azt, amit addig pénzért sem. A film csúcspontja ezután következik: a nem mindennapi események során Edmond szunnyadó szelleme hirtelen magasra szárnyal, de rögtön a meg nem értés falába ütközik, talán olyan falba, melyen nem törhet át a szellem...
A film kiválóan megmutatja azt, hogy a fehérek munka-orientált társadalmával valami nincs rendjén. Valami nincs rendjén ott, ahol ember van, mégsem számít más, mint a teljesítmény. Hogyan veszhet el egy jobb sorsra született, egykor talán érzelmes ember a mindennapok taposómalmában.
A történet másik, hasonlóan érdekes szála a rasszok közötti ellentét. Ellentét a feketék vad, aljas és durva élete, és a fehérek látszólag biztonságos világa közt, amelyben valójában mégis csak, magunk közt is didergünk, mert az aljasság nálunk sem hiányzik, csak pénzügyi kereteket öltött. A film ezen szála tökéletesen átvetíthetõ az itthoni, nemzetiségek közötti ellentétekre.
10/10
animagemella 2010 jan. 10. - 11:17:09 10/10
(36/58)
Elnézést, nem akartam spoiler lenni, hátha megismétlik. Remélem a következõ variáció rendben van:)
10/10
animagemella 2010 jan. 10. - 10:46:17 10/10
(35/58)
A kép annál jóval összetettebb, mint ahogy gyuri 0 írta. Nagyszerû film. Ez a film pontosan azt tudja, amit egy jó film másfél órában maximálisan tud, egy jó novellát, nem egy jó regényt. Nem ismertet minden körülményt, sok minden ránk marad. Hõsünk sóhernek tûnhet, amikor a kurvákkal pár dolláron kukacoskodik, de ne felejtsük el, 47 éves, és nem kettõ, tudja mit ér a pénz, fõképp akkor, amikor elfogy. Legalább ennyire visszatetszõ a kurvák rendíthetetlen pénzsóvársága. De mindez csak felvezetés: kurvázásig, verekedésig és megveretésig sokan eljutunk, és valljuk be nõt is felpofozunk páran, szerencsés esetben akkor, amikor nincs a kezünkben harci kés. Szinte teljesen jogosan félholtra vagy holtra veri a négert, aki orvul megtámadta. Félelmetes látni, hogyan emelkedik hõsünkben az adrenalin nyomán a tesztoszteron szint, és jut rögtön ingyen nõhöz. Most következik a film legnagyszerûbb jelenete, és természetesen csúcspontja, a gyilkossággal végzõdõ. A nem mindennapi események során Edmond szunnyadó szelleme hirtelen magasra szárnyal, de rögtön a meg nem értés falába ütközik, talán olyan falba, amelyen nem törhet át a szellem. És véletlenül ott ragadt markában a kés.
A film kiválóan megmutatja azt, hogy a fehérek munka-orientált társadalmával valami nincs rendjén. Valami nincs rendjén ott, ahol ember van, mégsem számít más, mint a teljesítmény. Hogyan juthat pokolra egy jobb sorsra született, egykor talán érzelmes ember a mindennapok taposómalmában.
A történet másik, hasonlóan érdekes szála a rasszok közötti ellentét. Ellentét a feketék vad, aljas és durva élete, és a fehérek látszólag biztonságos világa közt, amelyben valójában mégis csak, magunk közt is didergünk, mert az aljasság nálunk sem hiányzik, csak pénzügyi kereteket öltött. A film ezen szála tökéletesen átvetíthetõ az itthoni az itthoni, nemzetiségek közötti ellentétekre.
8/10
pozsizsuzsi 2010 jan. 10. - 03:23:05 8/10
(34/58)
Az nem a haverja volt, csak az elsõ vadidegen, akibe "véletlenül" belebotlott. (mármint, aki a bárt ajánlotta).
3/10
kgyuri0 2010 jan. 10. - 01:46:32 3/10
(33/58)
Teljesen hiteltelen és életszerûtlen amcsi sz*r. Amit egy jótanuló kisiskolás csinálna, ha filmkészítés lenne a házi feladata.
Az amerikai társadalom bizonyos szempontból igen érdekes, technikai fejlettség, hogy úgy mondjam: a szórakoztatóipar fejlettsége, ugyanakkor az egész brancs hallatlanul prüd és álszeméres, nyilván álszent is.
Bocsánatot kérek, de ez egy üzletember, akinek a haverja ajánlja az elsõ klubot, mint megoldást a szexuális problémáira, pont azt nem beszélték meg, hogy mennyi pénzt ajánlatos magával vinnie(pláne egy ennyire faszari ember!), ha már olyan hülye, hogy f*ngja nincs semmirõl!
Aztán ez a röhejbe fulladó faszariság, hogy minden q*vától visszajáró pénzt követelt. Na hagyjuk már!

Szóval nézem a királyi 1-esen mert valami elmeháborodott azt terjesztette, hogy ez milyen durva film.
Nem bírtam csak kb 20 percet, mondok, nézzünk körül más csatornákon, s majdnem magamhoz nyúltam, hogy az OltalmazóÉgbõl(Bertolucci) a Dunatévén vagy 13 percet elmúlassztottam..
Még hogy ez volt „durva”!? Azt és ezt összehasonlítva, hát ez Amerika, az Európa, ez a hígfosch, az meg a kultúra, ez degenerált gyerekeknk való, az meg fölnõtteknek.
EG0 2010 jan. 10. - 01:35:41
(32/58)
Egy spoiler-t írhattál volna hozzá.
Nem rossz film, de többet vártam. Nehéz elhinni egy õrültnek, hogy valódi kérdéseket feszeget, és nem a torz személyisége szólal meg.
Kepi88 2010 jan. 10. - 01:28:29
(31/58)
***SPOILER PÓTOLVA***

mintha a férfiasság kérdését is latolgatná. az elején ha jól emlékszem a bárban arról beszélget a férifival, h mitõl is férfi az ember, aztán miután megverte a csávót a sikátorban, már határozottan annak érzi magát, hangsúlyozza is. a nõ meggyilkolása után ráébred, hogy talán mégsem ettõl férfi, és a film utolsó képkockái már a "nõ" szerepében mutatják a cellában, talán egyfajta "csattanóként"
10/10
Firenze 2010 jan. 10. - 01:16:15 10/10 Előzmény Attrax
(30/58)
De az Edmond egyszerûen király volt! William H. Macy mindent képes eljátszani!
8/10
pozsizsuzsi 2010 jan. 10. - 00:41:35 8/10
(29/58)
Ez a film nem azoknak szól, akik a mozitól várják az iránymutatást, az biztos. Piszkosul sötét.
Az is biztos, hogy ennyire pontosan illeszkedõ filmzenét ritkán hall az ember.
Littlebear 2010 jan. 10. - 00:10:25 Előzmény Cheek
(28/58)
ja. ekkora homlokkal tábla is lehetne :)
szkuli 2010 jan. 09. - 23:36:12
(27/58)
Volt egy olyan pillanat, amikor el akartam kapcsolni, de nem bántam meg, hogy nem tettem.
Nem rossz, bár ennyire nem lehet töketlen valaki.
7/10
akkika 2010 jan. 09. - 23:34:04 7/10
(26/58)
Huh, kemény film volt. Az eleje engem az Összeomlás-ra
emlékeztetett, de aztán más irányt vett. A vége nem kicsit
irónikus :)
Attrax 2010 jan. 09. - 22:06:45
(25/58)
Hát tényleg,a megálmodtalak is jó kis szórakoztató film volt!
Zakkara 2010 jan. 09. - 21:43:22
(24/58)
Biztos jó film lesz!
Bírom William H. Macey-t...Jó színész...Hát még a felesége Felicity Huffmann :)
10/10
Firenze 2010 jan. 09. - 20:25:59 10/10
(23/58)
Ki nem hagynám! Úgy látszik, ma egész nap a "királyi" mellett tettem le a voksomat ;)
Littlebear 2010 jan. 09. - 20:24:02
(22/58)
Nézd is meg mert jó. Amikor belecsöppentem jó fura, beteg filmnek tûnt, de jó kis alkotás.
10/10
Firenze 2010 jan. 09. - 20:06:40 10/10 Előzmény ködszúrkáló
(21/58)
Nem véletlenül jelölték a Fargo-béli szerepéért Oscar-ra. Azért nem nevezném "szürke eminenciásnak", aki egyszer is látta, megjegyzi a nevét. Kíváncsi vagyok erre a filmjére is.
Attrax 2010 jan. 09. - 20:02:28
(20/58)
Na kiváncsi vagyok rá.Mostanában az M1/2-n sokkal színvonalasabb filmeket adnak.
10/10
SlyCool 2010 jan. 09. - 19:23:13 10/10
(19/58)
Remek film, mindenkinek ajanlom. William H. Macy egy zseni.