Hungarorum 2008 szept. 15. - 17:48:24
(51/111)
Akinek nem tetszett az nézze meg az állami megrendelésbõl készített Kis Vuk-ot. Fogadjunk, hogy utána isteníteni fogja ezt a filmet! :)
10/10
Syka 2008 aug. 28. - 22:35:06 10/10 Előzmény shoc
(50/111)
Bocs, de szerintem pont a marketing volt szar és amennyire tudom a következõt már mások fogják csinálni. Túl kevesen ültek moziba mert nem volt jó a plakát.
Ha pedig szerinted ez a laza, kedves és mély tartalmú rajzfilm lapos, akkor ajánlanék pár másikat, Perfect Blue, Paprika, Pom Poko és hasonló társaik sorából. Eseménydúsabbak, szintén tartalmasak, de tudni kell megkülönböztetni a mûfajokat. Ha neked ez nem jött be, az nem baj, csak akkor ezt mondd és ne a filmet magát húzd le.
10/10
Syka 2008 aug. 28. - 22:21:45 10/10 Előzmény orcmale
(49/111)
Szerintem nagyszerû a film és pont azért mert a precizitás és a profi munka mellé szellem, hiteles tartalom és hihetetlen jó zenei világ is társult.
A kameramozgás pedig zseniális volt a bolygók közti utazásnál, a moziban szinte beleszédül az ember és szerintem ez a mozi, a technika igazi varázsa.
Ennél jobb animációt nemigen látni.
orcmale 2008 aug. 23. - 15:02:48
(48/111)
Az a baj, hogy túlságosan is a képi világra törekednek... túl sok a kameramozgatás, túl felesleges a sok 3D animáció. Megfájdult tõle a fejem.

Nagyon jóra kilehett volna hozni ezzel a képvilággal, de nem sikerült.
4/10
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 12:38:09 4/10 Előzmény Ezüstliliom
(47/111)
hát hogy stílusában egyezik a szöveg a végén a filmmel az biztos. :)
de az is biztos, h egy repper gyerek írta a szöveget. ezt lehet érezni a minõségtelen szavak kezdetleges használatából. majd vki talán utánanéz.
senkit nem akarok bántani persze, akinek tetszik, tetszik; akinek nem, nem.
9/10
Ezüstliliom 2008 júl. 23. - 13:08:35 9/10 Előzmény Miki1900
(46/111)
Elolvastam a portos szöveget a filmrõl. Tényleg nagyon spoiler. Nem tudom, miért kell végigmesélni az egészet. Ez itt eddig nem volt szokás.:/

Viszont csak beállítottság kérdése, hogy bénának vagy zseniálisnak tartja-e az ember ezt a filmet. Szerintem az utóbbi (a hümmögéssel, Egon kinézetével stb. együtt), és a végén a VERS a csattanó. Lehet, hogy másnak rapszöveg, de szerintem stílusában tökéletesen odaillik.
oldindianboy 2008 júl. 23. - 11:04:34
(45/111)
Nincs mit!
4/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 10:59:26 4/10
(44/111)
egyetértek.
viszont nekem is igazam volt: ezt egy rapper gyerek írta, a környezete biztos megdícsérte érte.
azért kösz, h felraktad.
oldindianboy 2008 júl. 23. - 10:46:55
(43/111)
Íme a film végén lévõ "versike":
„Jó hecc! Bemutatom a jövõt: kosz, káosz, sivatag. A Földnek annyi, nincs segítség, csak kamuduma, kalap kaki. Az égbolt nem zokni, nem lehet bestoppolni. Sok profit, sok szennyezés, sok szegény, sok szenvedés. A csóró fasiszta? A gazdag demokrata! Lángoló olajkutak, eltûnt fajok, kábítószer, AIDS? Kis komám lépjünk olajra! Megpattanni, na tipli! Élhetõ világba, Dönciék bolygójára. Pillangók röpködnek, békák kuruttyolnak. Lakjunk ott és vágjuk haza azt is. Irgum-burgum, rontom-bontom! Szedte-vette, teremtette!”
Azért remélem senki sem vár ettõl a versikétõl, vagy inkább mondókától József Attilai mélységeket!:)
Ez is a koncepcióhoz lett igazítva, és ha egyszerûen is, de kimondja a lényeget.
4/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 10:00:13 4/10
(42/111)
vizsont volt benne 2-3 nagyon jó poén, ami tetszett.

**spoiler****
az egyik, amikor leszálláskor ledõlnek a 300 méteres szikláról, és a macska látszik az ablaknál.
a másik, mikor ezután fényképezni akar, és pont beesik elé a macsek.
a harmadik is a macskával kapcsolatos.

a 120 millióért megérte.
4/10
Miki1900 2008 júl. 23. - 09:50:58 4/10
(41/111)
végignéztem. a történet tényleg: 0. a szereplõk értelmi fogyatékosak. kivéve a macska, na ez jól eltalált.
valaki mondta példaként a Chaplint. hát én szeretem a Chaplin-némafilmeket, nem azzal van a baj, h nem beszélnek, inkább fordítva: túl sokat hümmögnek, nyögnek.

a midi zene az 5 percben rossz, de maga a dallam kitûnõ. szimfonikus zenekarral sokkal minõségibb lene ugyanez a dallam (tudom, h pénz kérdése).
a "verset" a végén (amit a legnagyobb jóindulattal sem lehet versnek nevezni) láttam, csak éppen elolvasni nem tudtam. ma ez már úgyis divat, h a filmvégeken nem lehet elolvasni semmit, rá kell nagyítani, ha el szeretnénk olvasni. de itt a nagyítással sem jött ki semmi olvasható. talán a francia fordítást ki kellett volna hagyni, és nagyobb betûkkel kiírni a maradékot..
amúgy is, ezzel a szövegg kilóg a lóláb. pár szót tudtam elolvasni, de az is egyszerû gondolkodásra vall - hogy ne sértsek meg senkit.
oldindianboy 2008 júl. 22. - 20:03:41
(40/111)
Szerintem meg baromi ütõs!
A végén az a vers pedig zseniális!
Komoly társadalomkritika, na!
Mondjuk nekem a zenék is nagyon bejöttek, de azt tudni kell, hogy az alkotók összefogtak egy pár egri underground zenész/mûvész haverral és ilyen barter alapon ment a történet.
A vége felé a fickó magnóján lehet látni egy s.h.p.t. rövidítést, ami egy egri stoner zenekar, a Shapat Terror rövidítése.
Egyébként annál a jelenetnél az õ zenéjük szól a magnóból, és az animált fószer is azt nyomja bõgõn!:)
Persze ezek olyan apróságok, amit kb. csak az alkotók szûkebb ill. kicsit tágabb környezete vesz észre.
Egyszóval szerintem az Egon és Dönci zseniális!
És ezt nem csak a lokálpatriotizmus mondatja velem!:)
4/10
Miki1900 2008 júl. 22. - 19:56:22 4/10
(39/111)
mintha itt porton egy kicsit spoiler lenne a szöveg a filmrõl.
nagyon köszönjük mi, akik még nem néztük végig.
4/10
Miki1900 2008 júl. 22. - 19:53:19 4/10
(38/111)
hát ez elég gyenge.
a látvány fantasztikusan erõs (leszámítva egont, az embert, mert az elég bénán néz ki).
de az állandó mozgó "kamera", a lassúság és már az ötödik percben idegesítõ és az egész filmen végigfutó hümmögések viszont nagyon idegesítõek.
a mid típusú zenék gyengék. történet nulla, de, mondom, a látvány, a környezet az világszínvonalú és én is meglepõdtem, h milyen szép.
lehet ebbõl még valami.
8/10
kobax 2008 jún. 04. - 18:01:32 8/10 Előzmény mathgery
(37/111)
Természetesen már nem mûködik az ingyenes letöltõoldal...
cuby 2008 jún. 03. - 20:21:06
(36/111)
Egyszerûen csodálatos film, én már gépen néztem, de minden pillanatában a hatása alatt voltam!

Már a legelejétõl megfogott a talán naívnak is hívható, de szerintem inkább egyszerûbb és ízig-vérig szeretet sugárzó légkör és a csodálatos technikai megvalósítás.

(Amúgy véleményem szerint is volt több rész, ahol inkább techdemónak tûnt a film, de akit csak ez a semmiség fogott meg benne és az amerikai cégekhez és produkcióikhoz hasonlítgatja, annak csak gratulálni tudok...)
mathgery 2008 jún. 02. - 19:21:36
(35/111)
Elindult az Egon és Dönci ingyenes letöltõ oldal!
http://www.kommuna.org
Ami van: Film több formátumban, filmzene, mobol tartalom (csengõhangok, háttérképek)
Anatómus 2008 máj. 29. - 14:06:01
(34/111)
Üdvözlet mindenkinek....

Családon belül is nagy a megosztottság, hogy szép vagy csúnya a film. Hétéves kisfiammal ketten nagy rajongói vagyunk, amikor moziban megnéztük, valamikor télen, csak ketten ültünk a nézõtéren és azóta is sokszor nézzük. Mindig találunk benne újat! A film nem pörgõs, mert NEM KELL, hogy az legyen. A szöveg hiánya sem zavaró (mert van benne szöveg - én ott fenn, stb) és a zenéje tényleg fantasztikus. A mondanivalója gyerekfejjel is felfogható, ha a gyermek nem kizárólagosan IQ-csökkentõ nevelésben részesült. (Folyománya - felnõttfejjel is felfogható lenne... ha ...)
Aki hiányolja az akciódús jeleneteket, valószínûleg sohasem fog elmélyülten ábrándozni egy leíró regény felett, már csak azért sem, mert egyre kevesebben olvasnak/írnak helyesen és ki szereti az erõpróbákat?! Emellett olyan kevéssé képes a ma embere a céltalan bambulásra - ide nekem a pénzemért az ingert, nincs idõ!! Már miért ne lenne... rengeteg ember ül órákat gép elõtt és írja a sok hozzászólást...
---------
Az ûrben azért forog minden, mert a súlytalanságot ábrázolják hûen az alkotók... Ez hiányzik az összes többi science fictionbõl.
Nem elõször a leszállás után jön az UFO, elõtte is már vagy kétszer az õ szemükön keresztül látjuk Egonék ûrhajóját. Sõt, a Pluto mellett is bekúszik valami nagyméretû izé... Erich von Däniken, mi az?
Rengeteg vicces momentum van, sokat leírtak már. Még néhány - az ûrhajót hátramenetbe kell kapcsolni és egy jól kivitelezett Y-kanyarral tolatva elhagyni a Merkúr túlzottan forró vidékét.
Van villanyvezetékük (hova megy?), de petróleumlámpával világítanak, a robotpilóta...

És persze sok kérdést is felvet, de ez a jó benne. A fényképek már az elején ott vannak a táblán...

Szóval csak nyugi, az a nagy rohanás megárt.
10/10
colorstar 2008 ápr. 02. - 11:32:37 10/10
(33/111)
Júúúúúúj!

Évek óta nincs kedvenc filmem. Hiszen hogy lehet egy filmre azt mondani, hogy kedvenc, mikor mellette ezer másik jó film is van még. De mától az EGON & DÖNCI az!!!

Valami fantasztikus! Nem hittem el, hogy magyar film, amíg a stáblista meg nem jelent a végén.
Elképesztõen kerek, pofás, szeretni való remekmû. Nem mondom, hogy nincsenek apró hibái (néhol egy picit megtorpan), de összességében és minden porcikájában egy csoda!
Õszinte gratuláció az alkotóknak, már várom a következõ filmjüket! Tökéletesen eltalálták a stílust.
A zenéje is nagyon tetszik, köszönöm a webes letöltés lehetõségét! (www.egonanddonci.com)
Kedvenc jelenetem, amikor Egon kimegy egy ûrsétára. Annak pedig a hangja. Valami mestermû, már ezerszer meghallgattam/megnéztem.
Az, hogy a szereplõk nem beszélnek, egyáltalán nem hátrány. (pl. Hukkle) A nyögések, hangok, nyikkanások egy külföldi számára is érthetõek, de mi még értjük is, hisz magyarul mondják! Ezt a zene tökéletesen kiegészíti. Az ûr ábrázolását én amúgy is miádom (Solaris 2002), úgyhogy az még egy lapáttal rátett az élményre.
Ráadásul a Hungarikumok megjelenése is szívmelengetõ látvány, amit tolakodás nélkül vittek bele a filmbe az alkotók.

Nagyon köszönöm a filmet! Hajrá, csak így tovább!
shoc 2008 márc. 12. - 08:43:34
(32/111)
:))))))))))