9/10
Ezüstliliom 2008 márc. 11. - 20:44:51 9/10
(31/111)
Jé! Elõször azt hittem, verset írtál a filmrõl.:D

Sebaj! Ne búsulj! A film megtalálta a közönségét.;)
shoc 2008 márc. 11. - 20:42:41
(30/111)
tényleg bocs és örülök hogy a magyar
3d is bejutott a mozikba.

asszem tiz perces részletekben megnézem,
mert az elsõ tiz perc az animáció és a zene miatt
jópofa volt.

egon olyan helyen lakásban élt ami nagyon bejött.
jó volt a kergetõdzõs konyhai jelenet is.

szóval jó volt így külön-külön, csak egyben volt nagyon fura.
shoc 2008 márc. 11. - 20:34:33
(29/111)
egy kérdés:
nem volt icipicit "túlmarketingezve" ez a film?

óriásplakát, sajtó miegyebek...

jó a zene és szép az animáció,
biztos tetszik annak aki csinálta,
és az õ animátor és zenész és marketinges barátainak.

sajnos nem lehet mindenki
egyszerre bazitehetséges zenész és
bazitehetséges dramaturg.... olyan mintha
ezt a filmet valaki a saját szórakoztatására
csinálta volna és elfeledkezett a célcsoportokról
a korosztályokról, a dramaturgiáról... mintha
magának csinálta volna mert épp kedve szottyant
a monitor mögött ülni...

le a kalappal tényleg nagyon ügyes.
csak így a legtöbb tv-s
rajzfilm érdemel óriásplakátot
és sajtóvisszhangot.

sok sikert kívánok a készítõknek.

és elnézést a kritikáért, de én
sajna izomból birtam 45 percig,
és nem ismerek olyan embert sem aki végignézte.

minap egerben jártam és láttam hogy a plakát
a tesco áruháznál még mindig kint van.

figyu én tényleg gartulálok hogy ezt sikerült összehozni
egy egri csapatnak, de legyen annyi önkritikánk és
valljuk be hogy ez egy eléggé lapos rajzfilm.

mégegyszer bocs.
Dranok86 2008 márc. 01. - 01:14:20
(28/111)
Ja, és persze a mondanivalója sem utolsó,végre nem az üres frázisokat hangoztató amcsi "lerágott csont" témákkal foglalkozó kérdésekrõl szól,hanem egy mindenkit érintõrõl.De szól még másról is,hogy kinek mirõl,azt döntse el maga.10/8'
Dranok86 2008 márc. 01. - 01:11:01
(27/111)
Szinte mindenkitõl azt hallottam,mielõtt megnéztem az alkotást,hogy agyhalál ez a film és hogy sületlenség...
háát megnézetném velük még egyszer,mert vagy két különbözõ filmet láttunk,vagy õk s*gg hülyék az ilyesmihez,mert szerintem baromi JÓÓÓÓ!!! Nagyon tetszett a kamera kezelése,ami a pörgõ-forgó mozgást illeti,szerintem jó hogy beletették,pörgette egy kicsit az ember látóközpontját,így talán ellensúlyozhatta a sztori néhol vontatott menetét.Nem tudom,ti megfigyeltétek-e,de Dönciék értelmes szavakat gügyögnek,de télleg csak gügyögik,mert épkézléb mondatokká nem igazán állnak össze. a látványról anyit,hogy szerintem összehasonlítva a (nagy kedvencem) Shrekkel,szerintem van ez olyan jó,talán még jobb is egy fokkal. Az ûrös "tájképek" baromi jók, nagyon szépen megcsinálták,nekem olyan érzésem volt,mintha ott lennék én is benne a szószban...
Ami még nagyon bejött: a ZENE. Nagyon adja,kellemes hallgatni mindgyiket.
Engem az érdekel vajon lesz-e Egon és Dönci figura,fõleg Dönci,mert az a macsek haláli volt!!!
9/10
Ezüstliliom 2008 febr. 29. - 20:39:06 9/10 Előzmény Vadasanad teve
(26/111)
"Én egyet értek az elöttem szólóhoz..."

Khm... Egyet értek az elõttem szólóVAL vagy CSATLAKOZOM az elõttem szólóhoz.:)
9/10
Ezüstliliom 2008 febr. 29. - 20:34:56 9/10 Előzmény kirnerg
(25/111)
Szembeállítod a Vigyázz, kész, szörf!-fel. A vicc az, hogy egymás után néztem meg a kettõt, és mind a kettõn nagyon jól szórakoztam.:) Most nem ecsetelném az utóbbit, mert ez nem az a topik, de ez a Dönci macsek!:DDD Haláli volt! És mennyi poén volt benne! (Szivató az ûrhajóban...:DDD) És amellett, hogy jókat nevettem, még komoly mondanivalója is volt. Na és a zenék! Nekem nagyon tetszett.:)))
Pcboy 2008 febr. 29. - 18:11:57
(24/111)
Hát nem tom h TI hogy vagytok vele, de nekem nem tetszett annyira. fõleg az hiányzott h nem nagyon beszélnek benne.
6/10
Princus 2008 febr. 02. - 17:15:10 6/10
(23/111)
Ma néztem meg a filmet, és a negatív véleményekkel ellentétben, nekem bejött. Nem egy Oscar - jelölt alkoltás, de édes és FIGYELEMRE MÉLTÓ!!!
A legjobb jelenet, mikor Dönci beszívta az Oxigént... :D
Szerintem jó lett, akiknek pedig nem jött le a film tartalmi része, azt csak sajnálni tudom.
10/10
zolikal 2008 jan. 25. - 18:00:16 10/10
(22/111)
Ebbõl a filmbõl teljesen hiányzik az agresszió. Valószínüleg ez hiányzik sok (átlag) nézõnek. Bár õk ezt már is nem veszik észre. A mozifilmeket már nem tudják agresszív jelenetek nélkül elképzelni. Emiatt tûnik nekik unalmasnak.
Az egyszer biztos, hogy ész kell ehhez a filmhez.
Profi kidolgozás, profi történet. Tökéletes.
Az ufo-s jelenet nem kellett volna, de csak így derülhetett ki, hogy Dönci lenyelte a villáskulcsot.
Imádni való film!
workoli 2008 jan. 16. - 22:36:45
(21/111)
maukar...
gzo-nak adok igazat, azaz (mivel a véleményem senki számára nem mérvadó) vele értek egyet.

Valójában nem is a fanyalgók szellemi éretlensége a probléma, hanem az érzelmi éretlenségük/sivárságuk.

Azt hiszem, a film bõven a 30 év feletti korosztálynak szól, még akkor is, ha a fiatalabbaknak is tetszik.

A pörgõ-forgó mozgás egyáltalán nem zavart. Szerintem semmi köze a vélt tartalmi hiányhoz, inkább térnövelõ, illetve a sufniban erõs tércsökkentõ hatása volt. Nekem nem volt hányingerem, mert ahhoz a számítógépes korosztályhoz tartozom, aki az elsõ doom/quake típusú játékokon edzõdött.

Az Index.hu portálról belinkelt "Magyar MacGyver 3d-s svájcibicskával" címû cikk írójának, aki a semmitmondó sn név mögül írt, csak annyit tudok mondani, hogy egy filmnek NEM CSAK a kivitelezését kell megnézni, hanem a mondanivalóját is. Miyazaki munkásságát ennyire alacsonyan megítélni azt hiszem magát az ítélkezõt minõsíti. Elárulja önmagáról, hogy felületes, és csak a látványvilágot érzékeli, az érzelmi absztrakcióra ha nem is képtelen, de alkalmatlan, mint egy kõdarab. Sajnos mivel a kritikáját nagy nyilvánosság számára írta, a véleménye befolyásolhat olyan fiatalabb embereket, akik még lehetnének érzékenyek.
Szóval HAJRÁ sn, csinálj mindenkibõl egyforma, szürke, depressziós betonlényt.
10/10
sd54321 2008 jan. 15. - 07:31:26 10/10
(20/111)
Vagy ép ellenkezõleg :) Lásd saját példádat:)
A gyors kameramozgás nem feltétlenül utal tartalomhiányra. Az lehet egy technikai megoldás, pl a jelenetek átélésének fokozásához (lásd: The Kingdom).
Van itt tartalom. Túlságosan is véres-komoly tartalom, melyet, megkockáztatom, nem éppen ilyen könnyed stílusban kellett volna tálalni. De lehet, h pont ez volt a készítõk szándéka. Korosztálytól függetleneül, mindenkinek az agyába vésni a lényeget, mely a film végén lepereg.
maukaar 2008 jan. 14. - 12:19:00
(19/111)
Nos a képi világ nagyon látványos lett, de az állandó szédítõ "kamera forgás" amellett, hogy egy idõ után szédítõ, fölödleges idõhúzásnak tûnik, amely a tartalomi hiányosságra utal. Inkább technikai demó az egész film, ezzel együtt tisztelet az alkotóknak a produkcióért.
GZO-nak meg azt üzenem, hogy túl sokat képzel magáról, és ne ítélje meg nagyképûen az "átlag magyar moziba járó képességeit" mert gyakran elõfordul, hogy egy nem túl jól sikerült alkotásba belemagyarázzák hogy "mûvészfilm és senki sem érti"
10/10
sd54321 2008 jan. 07. - 16:15:13 10/10
(18/111)
Bár én csak ma fogom megnézni a filmet, azért kiváncsivá tett mások véleménye.
Nos, kedves negatív értékelõk, azt kell, hogy mondjam a papagáj módjára ismételt érveitek annyira gyengék, hogy nemhogy kedvemet szegték volna a film megtekintésétõl, hanem ellenkezõleg.
A negatívan értékelõk nagy része (tisztelet a kivételnek) tökéletes pszicho analízis alanyok, az általuk leírtakból leginkább arra lehet következtetni, hogy milyen depressziós, szédüléses, hányigeres és egyébb letörtséggel párosuló jelenséget produkáltak a film vetítése alatt.
Egy biztos! Nagyon jónak kell lennie egy filmnek ahhoz, hogy így meg tudjon osztani egy nézõközönséget.
10/10
peca1000 2008 jan. 06. - 19:52:52 10/10
(17/111)
Csatlakozom az elõttem lévõkhöz! Tátott szájjal néztem mint egy gyerek, pedig már elmúltam 30 éves, a káprázatos látvány miatt. A szereplõk nagyon jó fejek, különösen a macska, ahogy játszik :)
Ami még tetszett, az az ûrhajóban lévõ jelzõrendszer. Amikor közelítettek a Plútóhoz, áradt ki belõle a hideg, és a mûszeren elkezdett villogni a hópihe gomb. Meg a földhöz érve a mûszerfalon kijelzõdött, hogy van e víz, növényzet, ember, és macska. Amibõl volt az kipipálódott. És még sorolhatnám. :)
A gyengébbek kedvéért azok a képek a Föld mindennapjairól, megmutatja hogy hogy éltek az emberek, és hogy pusztította ki az emberiség saját magát és a környezetét. Jó lett volna mondjuk egy érthetõ párbeszéd a szereplõk között, és ami zavart még, az a sok forgás. Kicsit hányingerem lett mert elszédültem. Ettõl függetlenül egy igazi remekmû, kicsiknek és nagyoknak egyaránt ajánlom.
10/10
gzo 2008 jan. 05. - 23:42:21 10/10
(16/111)
Srácok, respekt! Részemrõl 10/10, még akkor is ha ez a film a magyar átlag moziba járó értelmi képességeit meghaladja...
Domi70 2008 jan. 02. - 12:04:41
(15/111)
Nekünk a lányommal nagyon tetszett a film! Szerintem jó a zenéje (remélem, kapható lesz majd!), jó a képi világa és történet is! A vontatottság... van benne valami, de nem biztos, hogy egy ilyen filmnek ezerrel kell pörögnie, mint a Die Hard 4.0-nek! 9/10
10/10
manci5 2007 dec. 26. - 21:28:08 10/10 Előzmény sansz
(14/111)
Nekünk nagyon tetszett! Végre egy jó film! A zene és az animáció is fantasztikus volt! Csak dicsérni tudom!!!
sansz 2007 dec. 24. - 20:29:23
(13/111)
Fantsztikus volt. Csillagos ötös. Amekkora csalódás volt a macskafogó2 akkora kellemes meglepetés az egon és dönci. A látvány elsõrangú, de azt tudtam elõre. Nagyon sok negatív kritikát olvastam viszont róla, úgy gondolom, hogy õk azok, akik nem is értették az egészet, a gyerekükkel együtt.
Kérem, ne mást szidjanak, ha a drága gyerekük nem bír ki egy mozit. Elvileg mindenki ismeri a porontyát. Jogosan nincs életkorhoz kötve szerintem a film. Értelmes felnõtt és gyerek is nagyon jól szórakozott rajta. Mikor a Naprendszerben utaznak, már önmagában nagyon tanulságos és gyönyörû. Jobb, mint a Planetárium :) Zseniális volt beszéd nélkül is.. a nyögdécselés néha picit azért zavaró volt :) A vége kedves, szomorú és mégis szép. Plussz az a csavar a végén.. Nagyon ötletes! Egyébként mikor voltam moziban, nem voltunk sokan, de az a 8-10 gyerek nagyon aranyos és jófej volt. Tanulhattak is belõle (e a felnõttek is, akik nem tudják, hogyan néz ki a Naprendszerünk :) )
10/10
Vadasanad teve 2007 dec. 16. - 19:30:58 10/10 Előzmény kobax
(12/111)
Én egyet értek az elöttem szólóhoz...Nekem nagyon tetszett ez a film...Habár az aUFO-s jelenet eléggé nem ilett oda...Meg az a sok kép a számítógépen egy kicsit unalmassá tette külömben nekem nagyon tetszett és remélem a készítõk csinálnak még sok ilyen jó filmet!!