8/10
kobax 2007 dec. 04. - 22:45:58 8/10
(11/111)
Hát (háttal nem kezdünk mondatot) mit is mondjak...?
Ambivalens érzésekkel jöttünk ki a filmrõl a párommal (mi legalább végigültük, szemben a hallgatóság többségével...).
A képi világa, a figurák kidolgozottsága zseniális, tényleg bármelyik amerikai szuperprodukcióval lazán felveszi a versenyt. Az, hogy nincs benne beszéd, egyáltalán nem zavaró. Sõt! A zenéje ezt jól ellensúlyozza (nekem nagyon tetszett).
Ugyanakkor a dramaturgiával már több helyen akad gond. A történet elég nehézkesen indul be, a közepe jó, kifejezetten jó, a vége... No igen.
Az rendben van, hogy mi a film mondanivalója, ezt (fõleg az utolsó fél percben) teljesen egyértelmûvé teszik a készítõk, még azoknak is, akiknek egyébként ez nem lenne világos.
Csak azt nem tudtam hova tenni, ahogy ezt a részt (a film utolsó harmadát) a film többi részéhez próbálták illeszteni az alkotók. Egész egyszerûen "nem klappol"... Legalábbis nekem ez a véleményem.
Utólag végiggondolva, kifejezetten zavarólag hat ez a történet-szövési kuszaság.
A film utolsó harmadát bevezetõ UFO-s jelenetet végképp nem tudtam hova tenni....
Persze lehet, hogy csak nekem nincs jó felfogó, vagy értelmezõ képességem...
Véleményem szerint egyszer érdemes megnézni, de ennyi.
Ugyanakkor remélem, hogy csinál még ez az egri csapat másik, kicsit jobban összeszedett, kevésbé kusza filmet is!!! Kiváncsian várom!
8/10 pont
2/10
pinkesz 2007 dec. 04. - 09:44:08 2/10
(10/111)
Én gyermekeimmel néztem meg, és érdekes módon õk jobban bírták mint én. Szerintem az alkotóknak nem sikerült eldönteni hogy a gyermek, felnõtt vagy mûvész filmet készítsenek. Együtt sajnos nem megy. A legnagyobb gond a cselekményvezetéssel van. A film túl vontatott és többször erõsen leül. Továbbá a történet átadásával is gondok vannak, a vége ugyanis nagyon zavaros és gyermekek számára tolmács szükségeltetik hozzá. Ami engem kiborított az a film második részében a forgó animációk tömkelege, ez az én idegrendszeremnek már sok. Szerintem az alkotók nem nézték meg moziban csak monitoron. De megjegyzem ez mozifilmnek készült... Hogy dicsérjek is, a figurák képi világa nagyon szép és az animáció felveszi a versenyt az amerikai "csodákkal".
10/10
kirnerg 2007 dec. 03. - 22:17:08 10/10
(9/111)
Tisztelt Mindenki!

Mint kisgyermekes apuka írom, aki már jónéhány családi mozizáson, hangos kacagásokon, örömkönnyeken, mérgelõdéseken, (mert a gyerek nyúzott hogy nézzük meg az aktuális filmet és legalább õ is látta vannak rossz filmek is)túlvagyunk, csak annyit mondhatok, nem csak képi világban veri a többieket, hanem mondandójában is. Lehet hogy egyesek számára "diavetítésnek" tûnik, de még a legbárgyúbb, semmitmondó filmekhez is kell némi hozzáfûzni való még a legértelmesebb gyerkõcnek is, hogy tisztábban lásson, nem egy ilyen sokatmondó filmhez, aminek legalább története van a csillagoktól az ûrutazásig, a kezdettõl a végig, a szeretettõl a pusztításig, az élet értelmétõl az értelmetlenségig. Mindezekrõl szólt a film még ha kicsit felnõttesebben elõadva, de legalább nem bugyutába csomagolva bamba szülõk, bamba gyerekeiknek. A lassan öt éves fiam ugyanannyira élvezte mint a nyolc éves lányom, rólunk már nem is beszélve. Az Egon & Dönci beszéd nélkül is képes volt annyit adni, mint bármely más mesefilm a nagyszerû szinkronsztárjaikkal. Mi nagyon gratulálunk a készítõknek, a segítõiknek és a producereknek! Az egyet nem értõknek meg ajánlom a Vigyázz, kész szörf! címû sokatmondó filmet!
1/10
Bru 2007 dec. 03. - 20:46:35 1/10
(8/111)
Engem kimondottan felháborít ez a film. Nagyon örülök h a magyar filmgyártás "vadul nekiesett" a 3d-s egészestés animációs filmek gyártásának, de ez az Egon és Dönci még a meg nem született új tamagocsi szemû Vukkal ellentétben nem gyerekfilm!!! Szemtelenség a bevétel növelése érdekében a legkisebb célcsoportot megtámadni a promózás során, mivel esélye sincs arra h egy deka képkockát is felfogjon. Így szegény apróságoknak marad a látvány mely a konkurneciához képest vitathatatlanul nevetséges és kezdetleges. Demó filmnek kiváló, cégeknek, vállalkozásoknak, film stúdióknak, de ez még nme egy életképes film! Csak a képivilágra nem lehet építkezni! Szégyelje el magát mindenki aki közremûködött abban h ez bekerült a multi hálózatokba!
És a végére egy délmagyarországi multimozi nem hivatalos statisztikája. Nap mint nap jól teljesít Dönci és társa. Minden elõadás megvan tartva és estére már magyar produkcióhoz képest jól teljesít jegyeladásban. De azt is el kell mondani h naponta minimun 7-8 "család" ront ki a terembõl felháborodva vagy épp a nevetéssel levezetve haragját. Õk azok akik a gyermek igényeit szem elõtt tartva kijönnek, mert már a kölöknek elfogyott a szétszórható kukoricája. A többi nézõ bent ül. Tûri és tûri. És valóban nem az irónia beszél belõlem. A film vége jelenete elõtt van egy hatásszünet. Ezt semmi pénzért nem hagyom ki sose. Ilyenkor a nézõk már elengedik magukat és megszólalnak e fél percnyi sötét némaságba: " -Na most már vége van? -Nincs olyan szerencsénk! 'Nevetés' "
Érdekes jelenség mikor vadidegeneknek nem jelent gondot az azonnali kommunkiáció. Ez a film olyan közös élményt jelent a nézõknek h egybõl szavakkal is illetik azt ahogy felgyúlnak a fények, összekovácsolja az embereket. Dehát nincs is ebben semmi különös mivel a kiskorú nézõk végig bombázzák kisérõiket kérdéseikkel. Így a film inkább tûnik egy susmorgós diavetítésnek Egon és Dönci nyögdösésével kisérve, mint 7végi családi kikapcsolódásnak.
efes 2007 dec. 02. - 18:39:22
(7/111)
viszonylag kevesen fikázzák, bár magyar filmrõl van szó, viszont én is, mások is, felróják a gyenge, erõtlen és nem is eredeti cselekményt. a végsõ magyarázó inzert jó, de nem pótol semmit.

ez azonban nem fikázás.
10/10
Vadasanad teve 2007 nov. 30. - 18:44:07 10/10
(6/111)
Nekem nagyon tetszik én megnézem!!!!!!!!!!!!
efes 2007 nov. 30. - 17:18:22 Előzmény Szerend
(5/111)
persze, hogy nem gond. a film -úgy általában- alapvetõen képek folyámának (kellene) lennie, és tudnia (kellene) pusztán képekkel, a vizualitás nyelvén elmesélnie egy történetet.

sajnos ez a döncis film ezt nem tudja, bármennyire is pazar technikailag és látványvilágában. de drukkolok a csapatnak, majd a kövekezõ taccsra teszi dizniéket, a pixarral együtt...:))
Szerend 2007 nov. 30. - 10:13:18
(4/111)
Én 28 múltam és nagyon várom ezt a filmet.

Elõzetes alapján egy igen színvonalas produkció.

Az, hogy nem beszélnek benne az nem feltétlenül gond.

Lásd Chaplin filmek
Bris 2007 nov. 29. - 22:55:04
(3/111)
Hi all

Olos : Mi ebben a felháborító ??!! lehet te annak tartodmert 24 éves vagy... jó én lehet 16 , de én se nézek ilyen filmeket , nem szeretem , de van elég sok olyan FELNÕTT is aki nézi az ilyen filmeket , attólhogy egy film animációs , vagy " gyerekes " nem szar... Meg 1-2 kisebb gyereknek is jó lesz megnézni... Még az sem lehet indok , hogy nincs benne szöveg ... attól még lehet jó egy film :)
olos123 2007 nov. 29. - 18:03:11
(2/111)
Felháborító hogy ilyen baromságokat is vetítenek még manapság....
efes 2007 nov. 29. - 09:44:48
(1/111)
a technikai tudás és a vizuális fantázia nem egyenlõ a történetmeséléssel, és nem is váltja ki azt. a film pedig, fõleg ha szórakoztató, muszáj történetet mesélnie, különben csak piff-puff-dirr-durr. az meg csak néhány pilanatig érdekes...