Szalay M 2009 nov. 24. - 13:50:24
(39/159)
Minden tiszteletem a Várkonyié és a akkori színészeké, statisztáké és minden közremûködõé. Valóban nagyot alkottak. Ám ha a könyv általam filmszerûen elképzelt tartalmát összehasonlítom a '68-as film cselekményével, a film fordulataival, eszközkészletével, akkor azt kell mondanom, hogy az eredeti történet még annyi ki nem használt lehetõséget tartalmaz egy sikerfilm (sikersorozat?) megalkotásához, hogy ezt bûn lenne nem kihaszálni. Amúgy sem bõvelkedünk manapság magyar történelmet feldolgozó filmekben. Miért? Nem elég érdekes? Nem trendi? A magyar történelem bizonyos momentumai, eseményei leggyakrabban paródiákban, paródiafilmekben jut csak el a filmvászonra, a képernyõre, mai alkotóktól (lásd: Mgyar vándor) Koltai filmjei jószándékú kísérletek, de hogy lehet tömegek jelenlétét igénylõ filmet megfelelõ számú statiszta nélkûl leforgatni? Hát persze hogy a pénzhiány hiúsította meg ezeknek a vállalkozásnak is a grandiózus, világszínvonalú megvalósítását.
Az Egri csillagok a legismertebb és talán legolvasottabb magyar regény. Minden magyar büszeke Dobóra és a várvédõk hõstetteire,merem remélni: pártállástól függetlenül. Itt lenne az alkalom: létrehozni egy olyan filmet, amely a magyar nemzeti virtust, akaraterõt, küzdeniakarást, kitartást, egyetértést, optimizmust(!!!!) mutatná be, népszerûsítené a magyar nép körében (erre ngyon nagy szükség lenne!), és persze a világ moziközönsége elõtt is. Mert a legfontosabb: úgy megcsinálni ezt a filmet, hogy szétkapják a világ filmforgalmazói, és a külföldi közönség is megnyalja utána mind a tíz ujját.
És ezt hogy lehet? Csakis nemzeti, társadalmi, szakmai összefogással, mert nem hiszem, hogy akármelyik pol. erõ ki akarná, ki tudná sajátítani magának a regény eszméit. Ha lenne akarat - lenne pénz is! Ha lenne mindkettõ - lehetne film is!
Én jelentéktelen személyiség vagyok ahhoz, hogy mozgalmat indítsak az új Egri csillagok film megalkotása érdekében, de aki ezt elolvassa, kérem beszéljen róla, terjessze az ötletet! Várom a véleményeket!
Szalay M 2009 nov. 24. - 11:58:37
(38/159)
Jó film kétségtelen, de azt hiszem eljárt felette az idõ. Ideje lenne megalkotni egy új filmet, vagy inkább filmsprozatot. Magyartanár vagyok és nemrég újraolvastam a künyvet. Arra a felismerésre jutottam, hogy Gárdonyi regénye, kisebb változtatásokkal, egy filmsorozat forgatókönyve is lehetne. Az olvasó, ha ismeri a kort, tájékozott az akkori történelmi események felõl, maga elé képzelheti filmszerûen a leírt eseményeket.

Az egri csillgokból tehát szerintem egy új filmet vagy filmsorozatot kellene csinálni, a mai filmes technika felhasználásával. A filmnek világszínvonalon kellene készülni, nagy kölltségvetéssel, népes színész- és statisztagárdával. Hogy honnan lenne rá pénz? Van elég gazdag magyar a nagy világban, de a közadakozást sem tartom elképzelhetetlennnek. Nem vagyok gazdag, de boldogan hozzájárulnék magyam is, ha egy igényes, látványos Gyûrük ura-típusú film készülne, ami hírnevet szerezne a magyar történelemnek és a magyar filmeseknek egyaránt.
Johnos 2009 okt. 31. - 13:48:08 Előzmény eugénia22
(37/159)
Monumentális film és a kor technikájának legmagasabb színvonalán készült (aki nem hiszi, nézzen meg egy akkoriban készült hasonló kaliberû, akár amerikai filmet is). Én a legfõbb hibáinak (a mosolyogtató bakiktól eltekintve) azt tartom, hogy annak, aki nem olvasta a könyvet, gyakorlatilag követhetetlen a története. Számos dolog másként került a filmbe az eredeti történetbõl, mégsem érthetõ teljesen az olyan nézõnek, aki nem olvasta a regényt. Szerintem ez a legfõbb oka annak is, hogy külföldön nem lett népszerû.
Ki merem jelenteni, hogy csak az nézze meg a filmet és alkosson róla véleményt, aki vette a fáradságot és elolvasta a regényt is. A kettõ együtt ad teljes képet.
10/10
Zajac 2009 szept. 01. - 16:37:31 10/10 Előzmény fredi60
(36/159)
Egy barátom nemrégen volt ott és nagy bozót,szemét,bûz :(
Aszonta valószínûleg hajléktalanok laknak/lakhattak ott.
Kár ,hogy ilyen sorsa van.
10/10
Zajac 2009 szept. 01. - 16:35:38 10/10 Előzmény Bsmarcona
(35/159)
Azért kíváncsi lennék,miért találod borzasztónak.Komolyan érdekelne.
Mert szerintem kornak,szellemnek,magyarok történelmének igen jó alkotása :)
1/10
Bsmarcona 2009 aug. 21. - 07:54:15 1/10
(34/159)
Ez borzasztó film. 10/1
chevallier 2009 aug. 17. - 12:54:23
(33/159)
Szerintem korhü alkotás, ami magán hordozza az 50-es 60-as évek amerikai monumantális filmek kliséit és ezzel együtt a bakijait is. Persze ehhez hozzá jöttek a magyaros bakik is. Az viszont meglátszik rajta, hogy a magyar cast and crew azért lelkesen próbált egy szélesvásznú regényes-látványos-kalandos technicolor filmet összehozni.
Ha a történetvezetésbe és a vágásba több profizmust fektettek volna, talán még mai is felfedezhetö lenne a film egy-két európai tévécsatorna délutáni matinéjában.
10/10
fredi60 2009 máj. 08. - 20:53:31 10/10
(32/159)
Már negyven éve "készülök", hogy felkeresem a várat Pilisvörösvár mellett. De eddig még nem jutottam el. :(
pozsizsuzsi 2009 ápr. 05. - 13:01:26
(31/159)
De hát ez a film topicja. És a hozzászólások is a filmhez tartoznak zömmel. Az pedig kicsikét szegényesre sikeredett... Ha megnézed, meglátod.
magyarember 2009 ápr. 05. - 12:46:25
(30/159)
A filmet még sajnos nem láttam, de a könyv egyik kedvencem. Igazi mestermû, mint ahogy a Láthatatlan ember is. Gárdonyi nem csak úgy megírta ezeket a könyveket, hanem alaposan utánanézett a dolgoknak, hogy hiteles korképet adhasson. A könyvek végén levõ függelékek is tanúsítják ezt. Ezért mindenképp tisztelnünk kell õt, még ha egyeseknek nem is tetszik a történet. Valóban van egy sajátos stílusa, és ehhez agyban föl kell nõni, mint ahogy én magamon is tapasztaltam. Ezzel persze nem kívánom leszólni azokat, akiknek nem tetszik. Ízlések és pofonok, nem vagyunk egyformák és ez így jó.
Petrapetrus 2008 dec. 25. - 09:41:03
(29/159)
Kinek mi...
Nekem biztos nem. :-P
Petrapetrus 2008 dec. 24. - 21:25:11 Előzmény gerhajdu
(28/159)
:-)
gerhajdu 2008 dec. 24. - 12:24:00 Előzmény Petrapetrus
(27/159)
Nekem egyedül ez tetszett:)
DoktoRock 2008 nov. 13. - 19:07:26 Előzmény Ezüstliliom
(26/159)
10/10
Ezüstliliom 2008 szept. 21. - 13:02:06 10/10 Előzmény Petrapetrus
(25/159)
Márpedig azzal, amit írtál róla, leszóltad. Mármint, hogy csak úgy lehetett elsõ, ha találomra szavaztak rá. Ej, ej! Továbbra sem hiszem, hogy így lett volna. Ez megint csak a szokásos összeesküvéselmélet. Volt pár könyv, amirõl én sem értettem, hogy került be a legjobbak közé, mégsem mondtam róla ilyesmit, csak tudomásul vettem, hogy ezek szerint másoknak tetszik.

Nem azzal van gondom, hogy Neked nem tetszett, és nem vagyok megsértõdve sem, csak szerintem több tiszteletet érdemelne a könyv Tõled is.
Petrapetrus 2008 szept. 21. - 09:28:27 Előzmény Adrenor
(24/159)
A fiúknak általában jobban bejön az ilyesmi. :-D Egyébként tényleg nem tehetek róla, de ez az egyetlen "kötelezõ olvasmány", amit ki nem állhattam, és most sem szeretem... :-) Pont.
Petrapetrus 2008 szept. 21. - 09:26:33 Előzmény Ezüstliliom
(23/159)
Én egy szóval nem szóltam le mások véleményét, CSUPÁN A SAJÁTOMAT ÍRTAM LE. Érdekes, ha valaki nem pozitívan ír valamirõl, ami másnak tetszik, akkor ez a bizonyos másik személy az esetek nagy részében sértésnek veszi. Holott errõl szó sincs. Én a mûrõl a személyes véleményemet írtam le, nem pedig azokról, akiknek tetszik.
Egyébként egyáltalán nem hülyeség, hogy a "kicsik találomra szavaztak rá". Egyetemi oktatóm is megmondta. És én meg egyetértek vele. Szerintem bizonyos kor alatt nem kellett volna szavazni (vagy igen, csak valami más kategóriában), és akkor tuti nem ez a könyv nyert volna... Le merném fogadni...
Petrapetrus 2008 szept. 21. - 09:22:51 Előzmény ayu
(22/159)
Nem kötelezõ jelleggel olvastam el egyik könyvet sem, képzeld. És megszerettem mindegyiket. Kivéve ezt. Szerintem megtaláltam benne a szépet meg az érdekeset, csak számomra nem volt valami sok benne...
Adrenor 2008 szept. 20. - 16:36:11 Előzmény Petrapetrus
(21/159)
Én nagyon szerettem a könyvet pedig ugyanúgy kötelezõként olvastam mint bárki más, nem tudom hogy lehet ennyire utálni... Szomorú
10/10
Ezüstliliom 2008 szept. 20. - 14:04:39 10/10 Előzmény Petrapetrus
(20/159)
"...Nem is értem, hogy lehetett pont ez a "Nagy Könyv". Illetve értem. Mivel kötelezõ, és a kicsikkel is szavaztattak, találomra beírták ezt. Na mindegy. Én személy szerint nagyon nem szeretem.... A könyvet..."

Attól, mert Neked nem tetszett, másnak még lehet ez a kedvence. Ilyen butaságot, hogy a "kicsik" találomra szavaztak rá!:D