Andrew46 2011 dec. 24. - 18:21:06
(18/38)
És pont Karácsony este kell ezt a filmet adni??
kill4 2011 dec. 24. - 18:20:30
(17/38)
Biztos szép film, de az RTL ezt miért szenteste vetíti?
Poohikan 2011 dec. 24. - 17:54:10
(16/38)
Ha ez most a facse lenne, menne egy gigalike ... sajna ez a tudatlanság elég szomorú...
bitumen12 2011 dec. 24. - 15:36:38
(15/38)
ez valami gagyi film?
Ghanima 2011 dec. 24. - 15:06:03 Előzmény whitehill
(14/38)
Hogyaszongya: "Én nem ismerem a sztorit"...

Ennyit a mûveltségrõl...
FYI: Ez a _történet_ (nem sztori!...) a Biblia nevû, a keresztény-zsidó kultúrkörben közismert történetgyûjteménybõl való.
Nem tartom magamat vallásos embernek, az általános- és a középiskolában sem volt semmilyen formában tananyagunk része a "könyvek könyvének" - ahogyan szokták még nevezni - bármilyen szintû megismer/tet/ése, mégis ismerem jól úgy ezt, mint sok más történetet a Bibliából. Aki nem ismeri ezeket, az hogy a bánatba' képes megérteni az ábrázoló mûvészetek szinte teljes körének mondanivalóját? Mit képzel el akkor, ha egy festményen azt látja, egy nõ egy tálcán férfifejet tart? Azt hiszi, hujj, de klafa horrorsztori lehetett?

Szomorú, nagyon szomorú...
7/10
parpadlin 2011 júl. 13. - 16:49:09 7/10 Előzmény whitehill
(13/38)
Valóban a rendezésben lehet a hiba, mert nagyon sok gondolatot, drámát vet fel a film, amiket nem fejt ki. Kicsit elnagyoltak a konfliktusok. Viszont nagyon szépen kiállított film, gyönyörûek a jelmezek, a díszletek, elhittem, hogy Xerxész palotájában ilyen pompa lehetett. Mindenképpen érdemes volt rászánni azt a két órát, de valószínûleg nem fogom sokszor megnézni.
Evi.66 2011 jún. 03. - 21:32:15
(12/38)
Eszter történetét ez a film mondhatni rendkívül jól visszaadja.
Engem már a legeleje magával ragadott, a képi megjelenítés mellé beékelt szöveg : "From whence come the purpose of a person's life? Come it by chance, a casting of the lot, or does a call of destiny beckon to each of us?"
Ezzel tulajdonképpen egyetemes kérdést vetett fel a film eleje, majd ebbõl szépen kihozta a kívánt történetet.
Ajánlom mindazok figyelmébe, akik olvasták Eszter könyvét, s azoknak is, akik MÉG nem.
Bye
1/10
whitehill 2011 máj. 31. - 21:26:58 1/10
(11/38)
Hát nekem nem jött be.

A színészekkel még semmi bajom, de a rendezés valami borzalmas. Olyan részletek felett siklottak el, amitõl a film értehetetlen lett. Én nem ismerem a sztorit, ezért nekem ez egy sablonos, elnagyolt, logikátlan, unalmas film volt. Sokkal jobbat is ki lehetett volna belõle hozni, mert bár néhény részre jól ráéreztek, ez attól függetlenül még sz@r volt.
2/10 de csak a díszletek miatt.
2/10
nerine 2010 jún. 06. - 19:35:34 2/10
(10/38)
Gondolom kapok majd a képemre, de nekem nem tetszett. Sõt nem bírtam végignézni se. Tele van olcsó közhelyekkel és rossz a rendezés. A ruhák, díszletek gyönyörûek, a történettel sincs semmi baj. Viszont a rossz rendezés, a töménytelen idegesítõ közhely és az üres bölcselkedések miatt számomra nem volt élvezhetõ.
10/10
fanny9 2010 máj. 18. - 17:34:52 10/10
(9/38)
Imádom ezt a filmet!!! 10/10 :))
9/10
Catarina50 2010 márc. 14. - 20:59:34 9/10
(8/38)
Én az ilyen filmekért ülök le a TV elé, ill. járok moziba - vallási hovatartozástól függetlenül.
8/10
Martus 2010 febr. 15. - 21:04:08 8/10
(7/38)
Nagyon tetszett a film.Kicsit meseszerû volt, de tanulhatnának az emberek a hitrõl, szeretetrõl akár ebbõl a filmbõl is!
manócska 2010 jan. 11. - 03:13:18 Előzmény Anteris
(6/38)
Szerintem nem feltétlenül..bár ez eléggé judeofil film, már csak a témájából adódóan is (mentsük meg a zsidókat a kipusztítástól, ugyebár). De azok a "zsidók" nem ezek a mai "zsidók". :-)
Szóval igenis, reméhetõleg növekszik azok száma, aik fel merik vállani, hogy keresztények, hogy hivõk...õket nem elégíti ki az a sok csihipuhis vagy csak simán értéktelen-értékvesztett film, ami manapság elárasztja a mozikat. Szükség van "hívõs" filmekre is. Bár ez az Eszteres szerintem inkább kalandfilm és minden gond nélkül befogadható a nem-hívõk számára is. A Fireproof címû, Magyarországon csak hívõ körökben terjedõ, de Amerikában feltehetõleg nagy népszerûségnek örvendõ 2008-as film már kevésbé lehet emészhetõ (magyarán szájbarágósabbnak, iegesítõbbnek tûnhet) hitetlen polgártársaiknak.
Amúgy kellemes film, szép, bájos. Az eredeti (bibliai) történet is elég olvasmányos, cselekményes, de itt, ha lehet, még mozgalmasabbá tették (sok estben kissé még amerikanizálták is kissé). Tetszett. Kifejezetten jó feldolgozás. Aranyosak voltak a fõszereplõk is, mind a karizmatikus Luke Goss mind a film közepére-végére csodaszéppé váló Tiffany Dupont. Mondjuk a legjobban Hámánon lepõdtem meg...kíváncsiságból rákerestem, ki ez a hapsi, erre kiderül, õ volt Tom a "csõb*zi" a Bridget Jones-ból :-D..rá nem jöttem volna. Itt ooolyan csúszómászó-gusztustalan figurát alakított, mély, dörgõ hanggal. :-)
Persze azért elég vicces, hogy amerikai film létére az smerikai "nagy öregeken" kívül majdnem az összes fõbb szerepet angolok játszották. De legalább szépen beszéltek a filmben.
Anteris 2009 szept. 17. - 17:53:33 Előzmény montanosz
(5/38)
5. helyezett a mindenidõk legnézettebb keresztényfilmek Top-ban."

nos, ha a keresztény=judaista zsidó akkor igazad van, amúgy valamit benéztél mester.
10/10
Szívkirálylányka 2009 aug. 31. - 16:51:08 10/10
(4/38)
Nagyon tetszett. A kedvenceim egyike. A helyek, a cselekmény és a zene is tetszett.
10/10
ZsuZs 2009 júl. 11. - 22:21:41 10/10
(3/38)
Nagyon tetszett a film,történetileg,történelmileg is minden a heléyn volt:) Még aki nem is ismeri a "bibiliai hátteret" annak is élvezhetõ a film:)
montanosz 2009 febr. 03. - 20:00:27
(2/38)
Eszter története.
5. helyezett a mindenidõk legnézettebb keresztényfilmek Top-ban.


sok még ilyen kell, meg persze a filmipar is kezdi felfedezni a nõvekvõ táború keresztény vásárlókat)))
bree-gee 2008 nov. 19. - 12:11:55
(1/38)
Nagyon szép film, tetszett.
Megnéztem Luke Goss filmlistáját, és igen csak meglepõdtem... Ki hitte volna..:DD Én nem tudtam hova tenni névrõl.
Tiffany Dupontnak remélem lesz több filmje is, ebben nagyon meggyõzõ volt.