kgyuri0 2010 aug. 01. - 01:22:19
(183/323)
Tanulság számomra, érdemes megszívlelni néha az u.n. filmkritikát. Most pl az Indexen Köllõ Killa Egy gésa kiherélt emlékiratai címmel írt a filmrõl. Ezúttal minden szavával egyetértek.
Hogyis írta: „Az Egy gésa emlékiratai vasárnap délutáni alvás helyett kellemes kikapcsolódás lehet anya-lánya párosoknak. Az igazi gésafilmre azonban még várnunk kell”

Én nem lévén anya-lány páros, egy fokozattal tovább is mennék:
Ez egy hatalmas nagy rakás car volt!
Érzelgõs fosch.
Érdekes, hogy a kiindulásául szolgáló könyvet olvastam, nem azt mondom, hogy túl sok maradt meg belõle(jó ideje van már), de arra jól emlékszem, hogy tetszett nem volt vele semmi hiteltelenség problémám.
Nem úgy a filmmel, ami bizony legföljebb akkor menne el, ha paródiának lehetne tekinteni. pedig egészen komolyan gondolták.
Kb ekkora sikert jósolnék, ha mondjuk, mi magyarok vállalkoznánk a könyv megfilmesítésére(S elnézést, viccelõdök, pedig biztos vagyok benne, hogy néhány eredeti magyar tehetség sokkal jobban megrendezné)
Csak mutatóba néhány kifogás: 1. röhejes, amikor a kislányí kinjéz atz ablakopn s pont ott a gésaházból kinézve csókolózó párt lát az esti utca járdáján. 2. Másik abszurd, ahogy a kislány az utcán találkozik az „Elnökkel”, primitív és ostoba rendezés miatt tekjesen életszerûtlen a kalapos bájgúnárt lnézve, hogy a kislány egész életére szerelemmel itatódjon át. Persze, hogy nem tudom konkétan, hogyí kell egy ilyen jelenetet megrendezni, csak az az egy biztos,hogy így nem! Általában, ha ezt a sztorit egy távolkeleti filmen láthatnánk viszont, nem egy hollywoodi tömény foschon, majd megnézhetnénk, hogy kell ilyen filmet casinálni.
3.Szinte teljesen biztos vagyok, hogy a könyvben nem szerepel a sumo. Ez csak a bunkó agyölt amerikai nézõközönség számára biztosított „izgi”. Rejtély az is, miért kellett a könvben szerepló japán miniszterhelyettesbõl amerikai katonatisztet csinálni, persze, ahogy azt a kis beképzelt amcsi móricka elképzeli.
Végezetül, nem kevesen áradoztak a zenéjérõl. Hát számomra semmit sem hozott elõ a maga totális jellegtelenségében pont megfelelõ szintû a filmhez. Sajnálom.
Keleti zenébõl mindenkinek tudom ajánlani a nem rég a tévében vetített „Nyitány” címû film zenéjét. Csak úgy hirtelenjében.
10/10
PubiPotter21 2010 aug. 01. - 01:11:15 10/10
(182/323)
Te ezt unalmas,lapos lagymatagnak nevezed? nem szoktam leállni véleményt írni,de most muszáj...nem értek egyet ezzel..ami neked unalmas lagymatag volt,az nekem szívszorító, kifejezetten izgalmas,gyönyörû szép,elgondolkodtató történet tökéletes képi világgal és zenével..
1/10
Flóra_kisasszony 2010 júl. 31. - 23:54:08 1/10 Előzmény Flandore
(181/323)
Ne legyél szomorú, nem maradtál le semmirõl! És nehogy kiadj egy fillért is a dvd-re!
Két és fél óra lagymatag unalom arról, hogy az amerikai forgatókönyv-írók szerint milyen is lehet a gésák élete.
Ezüstliliom 2010 júl. 31. - 23:50:32
(180/323)
És John Williams írta a zenéjét...:) Ráadásul nekem nagyon úgy tûnik, hogy erre a zenére láttam egy zseniális koreográfiát a Táncolj, ha tudsz!-ban tavaly.
davee007 2010 júl. 31. - 23:50:19
(179/323)
Soha nem néztem még ehez hasonlo filmeket sem mert nem szeretem öket de ez az 1 film meg fogot engem nagyon szép volt aki megteheti néze meg!!
6/10
idõjós1010 2010 júl. 31. - 23:43:00 6/10
(178/323)
Ezek a kis magánmonológok nagyon kellettek a filmbe, mert ez valahogy dobott az egészen számomra, de alapvetõen csalódás ez a film. Többet vártam, sõt valami egészen mást vártam(nem tudom pontosan mit, de mást). Szép volt-szép volt, de valahol már untam az egészet. Lekötött ugyan mindvégig, mert a kíváncsiságom megmaradt, s a világért sem adtam volna azt hogy lássam a végét, mégsem tetszett igazán. Fura egyveleg.
hodiemihi 2010 júl. 31. - 21:20:32
(177/323)
Most megnézem még egyszer, hátha most jobban tetszik. Én sajnos nem tudom megbocsájtani (többek között), hogy kínai színésznõkkel játszatták a fõszerepeket, bár egyébként szeretem Zhang Ziyit és Yeoh-t is, de nem hiszem el, hogy ne lehetett volna ugyanilyen tehetséges japán színésznõt találni. A japán színészek egyrészt ugye japánnak néznek ki, másrészt képzettek gésa (geikó) alakítás terén, ellentétben a fõszereplõkkel. És ez nagyon fontos lett volna. Ráadásul lehetett volna japánul forgatni, esetleg megcsillantva a gyönyörû kiotói dialektust. Így sajna semmivel nem tudunk meg többet errõl a titkos világról, mintha megnéznénk az Operában a Pillangókisasszonyt, ami szintén nagyon megható, csak épp köze nincs a japán kultúrához.

Én egyébként 18 éves koromban Velencéban láttam egy kiotói geikót, azóta nagy tisztelõje vagyok ennek a világnak, nem keveset olvastam-néztem utána, ezért is szerettem volna, ha jól sikerül a film.
10/10
csenike 2010 júl. 31. - 21:18:36 10/10
(176/323)
Most láttam, hogy mindjárt lesz a dunatv-n! Már nagyon régóta megakartam nézni, úgyhogy nem fogom kihagyni. Gyönyörû film
Flandore 2010 júl. 31. - 21:10:02
(175/323)
Szomorú vagyok ilyenkor, hogy nekem sajnos nincs DunaTVm:( Meg kell várnom, amíg leadják máshol is - vagy szerencsésen meg tudom venni DVDn :(
nikcsii107 2010 júl. 31. - 20:49:03
(174/323)
Nekem is a könyv tetszik jobban!!!de a filmet is láttam már és az is naon jóóóóóóó a zenével 1ütt meg a fõszereplõkkel!!!!sztem ma ez a film sok embert leültet a tv elé!!!én tuti az 1ike leszek!!!mindenkinek joo szórakozást!!By
leirionn 2010 júl. 31. - 15:58:55
(173/323)
Igen, és a gésaház tulajdonosa is japán volt.
leirionn 2010 júl. 31. - 15:57:28
(172/323)
Én úgy tudom, hogy moziban is a szinkronos változat volt...
Nem rossz film, de nekem a könyv jobban tetszik.
momiji 2010 júl. 31. - 15:30:45 Előzmény petjaaa
(171/323)
Ez tényleg jó kérdés!
Feliratos lesz? Esetleg készítettek szinkronizált verziót is és azt adják le?
batagy 2010 júl. 31. - 14:59:27
(170/323)
Ez hatalmas nagy film! Az zenéje is önmagában is fantasztikus!
10/10
Sliyu 2010 júl. 30. - 20:40:30 10/10
(169/323)
Jaaj de szeretem ezt a filmet. :) De gáz, h egy hónapja nincs már Duna tv-nk csak a másik Duna... :'D
Kattrin 2010 júl. 30. - 20:16:25
(168/323)
A film is és a könyv is nagyon jó, úgyhogy szerintem ez egy olyan kivételes eset, ahol mindegy a sorrend. :) A könyv természetesen sokkal részletgazdagabb, sokkal többet megtudunk, de a filmet is nagyon jól megcsináltak, a képi világa szép, a fõszereplõ színésznõ nagyon jól játszik.
10/10
petjaaa 2010 júl. 30. - 20:10:57 10/10
(167/323)
Nem tudja valaki, hogy ez feliratos, vagy már le van szinkronizálva?
Ill. elõbb film vagy könyv?
10/10
Commodus 2010 júl. 28. - 18:34:22 10/10 Előzmény Synx
(166/323)
Ez Bóvli???Nem értem, szerinted, melyik része, a bóvli?A rendezés, a vágás, a kosztümök, a zene, az atmosztféra, a színészi játék, a hiteles tükörképe a japán társadalom ezen szegmensének, mi nem tetszett?Persze könyvhöz hasonlítani soha nem jó, mert az többnyire mindig necces, ritkán jobb a film, mint a könyv, de hogy bóvli?!Láttam már néhány hollywoodi bóvlit, bár meglepõ módon még azok között is akadnak szórakoztatóak, mert hisz a vurstliba sem azért megyünk ki, hogy a Tosca nagyáriáját hallgasuk, vagy Platont olvassunk eredetiben, hanem azért hogy plüssnyuszit löjjünk a csajunknak, és ettõl jó!Mindent a helyén kell kezelni, de hogy ez bóvli???Hát nem értem, mindenesetre nekem 10/10, persze ettõl még nincs feltétlenül igazam!
10/10
sztimierd 2010 júl. 28. - 12:17:12 10/10
(165/323)
El se hiszem, hogy a Duna tv végre leadja, már nagyon kiváncsi vagyok erre a filmre!!! :)
9/10
munyeka 2010 júl. 09. - 21:48:27 9/10
(164/323)
Varázslatos történet, nekem nagyon tetszett!! Nincs is rajta mit vitatni :)
Azt olvastátok, hogy a gésa, aki segített a köny írójának bepillantást nyerni a gésák világának színfala mögé arra kérte az írót, hogy ferdítse el a történetet annyira, hogy ne lehessen ráismerni. De ezt az író nem tette meg és név szerint köszönetet nyilvánít a gésának, aki emiatt több halálos fenyegetést kapott, mivel a gésáknak holtukig örizniük kell "mesterségük" titkait...dráma, dráma, dráma!