10/10
doha 2013 ápr. 11. - 20:29:56 10/10 Előzmény forbyd
(55/75)
Köszi szépen. Nagyon jó sorozat, imádtuk.
10/10
judyp 2013 ápr. 11. - 18:13:13 10/10 Előzmény forbyd
(54/75)
SPOiLER!!


én még magyar szinkronos verziót nem láttam, csak dánul angol szikronnal. ott valóban nagyon megvetõen beszél a Nanna csávójáról (angol raghead-et használt). Viszont szerintem az is hangsúlyos a végén, hogy amikor mennek az erdõbe elmondja Theisnek azt a sztorit, amikor horgászni mentek egyszer éjszaka és milyen csúnyán nézett rá, mert õ fogott halat, szóval szerintem itt egy komoly féltékenység is volt végig a gyilkosban.Ráadásul szerintem a végén, csak az volt a lényeg, hogy elmondja, hogy megölte a lányt és így megölesse saját magát és ezzel végképp tönkretegye Theist és ezzel a családot is. Õ a börtön helyett ezt választotta és így viszont Theist is börtönbe juttatta..Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nyílván nem az volt a fontos, hogy minden részletet elmondjon, a lényeg is elég volt a végkifejlethez, azt pedig már közben megtudtuk róla a régi gyilkosság kapcsán, hogy elég brutális.
A láncon amúgy én is gondolkodtam, de szerintem ugyanaz a lánc volt, amit anno õ ajándékozott a lánynak. Azt a láncot sosem találták meg elõtte, ez is kiderül az elõzõ részekbõl. Az a jó szerintem az egészben, hogy a legelsõ részben csomó minden már leírja a szereplõket, az elsõ részben elõkerül több kulcsfontosságú dolog, ami aztán szinte végig fel sem merül, de az utolsó részekben, részben kiderül, magyarázatot kap. Pl Vagn az elsõ részben is összeveszik a bevándorlóval, amikor pakolnak, az elsõ részben kerül elõ a lánc, ami szintén csak a legvégén kap szerepet ugye stb stb. De meg fogom nézni a magyar szinkronos befejezõ részt is biztosan :)
forbyd 2013 ápr. 10. - 23:24:10
(53/75)
,,
forbyd 2013 ápr. 10. - 23:18:19
(52/75)
spoiler!





nem jól figyeltél, szó volt róla korábban, elsõ pár részben, hogy a lányt megerõszakolták. összeverték, megerõszakolták, a körmeit levágták és megtisztították, nyomokat eltüntették. valóban élt amikor a kocsival a vízbe hajtottak vele, erre volt magyarázat amit a gyilkos mondott. bár gyengécske magyarázat volt, mert ha valóban azért szerette volna visszatartani a szökéstõl, ne okozzon fájdalmat a szüleinek nyilván nem erõszakolja meg, és nem öli meg.
valójában -szerintem- az fájt a gyilkosnak, hogy egy "paki"-val, azaz bevándorlóval akart megszökni, holott nyilván szerelmes volt a lányba õ maga is. ha megnézed eredeti nyelven (valahol egyszer már ráakadtam a dán változatra angol feliratozással) akkor nagyon megvetõen mondja az utolsó részben az apának, hogy egy pakival akart elmenni. ez a magyar szinkronban mintha egyáltalán nem is szerepelt volna (vagy csak nem emlékszem?).
tehát feltételezhetõen szerelmes volt a lányba, végtelenül felbõszítette, hogy helyette egy általa lenézett bevándorlóba szerelmes és meg is akar szökni vele, elõször le akarta beszélni a szökésrõl, aztán elfajulhattak a dolgok, verés, erõszak, ezek után nem volt visszaút, nem engedhette, hogy Nanna elmondja bárkinek is mi történt. majd a nyomok eltûntetése már rutinból, hiszen egy lányt már megölt, õt se találomra választotta ki, hanem a lány a barátnõje volt, szakított vele, ezután ölte meg. az, hogy vajon volt-e több áldozata is szerintem nyitott kérdés maradt.


elképesztõen jó sorozat volt! bravúrosan tartották fenn a feszültséget végig.
emellett valami hihetetlen jól ábrázolták a szülõk érzelmi drámájának alakulását, a két nyomozó rivalizálástól és ellenségeskedéstõl hogyan jutott el az együttmûködésig, hogy szinte már érezték egymást, megérezték mikor van baj, stb, hogy hogyan lesz egy végig becsületesnek és jó embernek tûnõ politkusból a végén megalkuvó, a hatalom érdekében lealjasuló valódi politikus. az, hogy egy munkáját kitartóan végzõ nyomozót mennyire nem tolerál sem család, sem kollégák, de még az áldozat hozzátartozói sem gyönyörûen volt ábrázolva, a végére fanatikussá váló magányos nyomozónõnek szinte mindenkivel küzdenie kellett, és a sorozat végén az az érzelmi katarzis, egyszerûen leírhatatlan. nem is értem, miért nem ismertebb a sorozat, ritkán látni ennyire kiválót.
10/10
doha 2013 ápr. 10. - 21:40:52 10/10
(51/75)
Szia!

Spoiler, spoiler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amit írtál abból úgy vettem ki, hogy láttad mind a 20 részt. De biztos ami biztos. :) Egyet nem értek, azt a lányt is Nanna gyilkosa ölte meg, aki szintén kapott egy fekete szíves láncot? És kitõl kapta a láncot? Azt mondták, hogy sorozatgyilkos, de abból amit elmondott azért ülte meg, mert el akart menni. A rendõrség szerint megkínozta és megerõszakolta. õ viszont ilyet nem mondott, csak, hogy nem bírta megölni ezért a kocsival a vízbe lökte. Ha sorozatgyilkos volt, akkor miért felindulásból ölte meg? És azt a másik lányt miért ölte meg? Nagyon tetszett a sorozat, imádtam, de az utolsó rész nekem nem volt túl jó. Köszi a választ elõre is.
10/10
mili461 2013 ápr. 09. - 23:24:59 10/10
(50/75)
Kár hogy vége. Régen láttam ennyire jó sorozatot!
A Viasaton most kezdik el a Híd címû sorozatot, hasonlóan jó, de ez még inkább tetszett.
10/10
judyp 2013 ápr. 06. - 11:19:41 10/10 Előzmény FJGabi
(49/75)
eredeti nyelven letölthetõ a netrõl az egész sorozat, a befejezõ 20. rész is! nagyon jó amúgy, legjobb sorozat!
jameri 2013 ápr. 04. - 10:52:45 Előzmény mili461
(48/75)
A mai utolsó elõtti rész után, végleg nem tudom ki lehet a gyilkos és sehol nem találom az utolsó részt a neten. Meg fogok bolondulni keddig.
gretzki 2013 márc. 30. - 18:16:52
(47/75)
Csak tudnám, hogy a 18. rész elején a borítékban mit keresnek a 15 éve forgalomból kivont magyar papír százasok? :-))
emirates82 2013 márc. 28. - 14:42:19
(46/75)
Ez aztán a cím adás...A magyar fordítok megint kitettek magukért.
FJGabi 2013 márc. 27. - 23:22:59 Előzmény mili461
(45/75)
Help! mikor fejezõdött be a sorozat? Ezeket a részeket már láttam, de mi lett a vége? valahol megtalálható az egész I. évad?
10/10
mili461 2013 márc. 27. - 23:00:17 10/10
(44/75)
Sikerült felkutatnom a sorozat 2 utolsó részét, igaz csak oroszul. Egyszerûen muszáj volt, annyira érdekelt a vége.û
Hihetetlen jó ez a filmsorozat!!!!!!
10/10
Bigtib 2013 márc. 21. - 15:19:44 10/10
(43/75)
10/10
Találó az AXN felvezetése: "érzelmi hullámvasút"!
Az elsõ évad fantasztikus, a második és harmadik szerintem már "csak" 9-es!!
10/10
dimari 2013 márc. 20. - 18:55:47 10/10 Előzmény tanhu
(42/75)
Nem szoktam fórumokon hozzászólni,de most nem tudom visszafogni magamat : annyira tetszett ez a dán filmsorozat.
Nem is tudok visszaemlékezni évekre visszamenõen,hogy láttam-e ilyen,minden szempontból szinte tökéletes krimi-sorozatot (talán csak a BBC Poirot sorozata tudott ilyen minõséget produkálni,de hát az már kipróbált irodalmi alapanyagból készült).
Csak gratulálni tudok a dán filmeseknek a magas színvonalú forgatókönyvért; a mesterien bonyolított,
több szálon futó ,végig izgalmas cselekmény-bonyolításért; a kivételesen tökéletes színészi munkákért.
Bár krimi lévén súlyos büncselekményt dolgozott fel,mégsem tocsogott a vérben,ahogy manapság szokás (egyes filmsorozatokat már szadistáknak készítenek : lásd a teljesen elferdült Gyilkos elmék-et).

A 10/10 pont nem elég ennek pompás sorozatnak az értékelésére.
mulao 2013 márc. 12. - 12:26:56
(41/75)
Mostanában szeretek európai sorozatokat nézni, már jobbnak tartom az európai filmek történeteinek ötleteit, mint az amcsik sablonjait. Zseniálisnak tartom ezt a sorozatot is. Igen, lehet, hogy sokszor üresjáratnak tûnik a cselekmény, de szerintem ez tudatos, hogy a végén minden kellõen érthetõ legyen. Az amerikai verzióban zseniálisnak tartom azt a sötét hangulatot, de iszonyú unalmasnak is. Háromszor estem neki az elsõ résznek, de egyszer se bírtam végig nézni. nagyon jól csinálják, nem tudok rájönni ki a gyilkos és mindig úgy van vége, hogy totál extázisban vagyok, tovább akarom nézni, mert iszonyú izgalmas. Alig bírom kivárni azt az egy hetet, sajna felirattal eredeti nyelven nem tudom megszerezni, pedig úgy biztos még jobb.
blowup 2013 márc. 11. - 23:01:30
(40/75)
Na ugye:)...az eredeti cím Forbrydelsen az is, II és III, talán mert már nem a Larsen ügyrõl szól?
andatti 2013 márc. 11. - 22:42:05
(39/75)
Bocsi, javítani már nem tudtam magam... de értem már... 2009-ben és 2012-ben is lenyomtak egy-egy újabb évadot, de itt már csak 10-10 résszel... és mivel más nevet adtak neki az imdb sem volt képes összefûzni...
andatti 2013 márc. 11. - 22:37:26 Előzmény tanhu
(38/75)
Háát, nem értem teljesen az itteni hsz-eket... Azt írtátok, hogy 3 évad. Pedig Imdb-n, csak 20 rész van írva és 1 évad, a sorozatot 2007-ben adták le... Hogy lehet ezt 3 évadnak mondani... Amúgy én is szeretem a külföldi nem tucat filmeket... Jah és elvileg az axn-n most is adja a filmet, ha jól néztem. Nekem néha kicsit lassú és bosszantó némely szereplõk butasága... (én 8 részt láttam eddig, de ha lehetõségem lesz megnézem az utolsót minél elõbb) Jah, ez nem a reklám helye, de "A híd" és a Wallander is hasonló atmoszférájú sorozatok, bár más a felépítésük. Érdekesek az északi népek mindennapjai, amit láttatnak a nézõvel...
tanhu 2013 márc. 10. - 13:19:56
(37/75)
Sajnos most lett vége a Forbrydelsen 3. szezon megtekintésének!Lenyûgözõ,káprázatos,elgondolkodtató,tökéletes!Olyan magasra teszi a lécet amit megközelíteni is nagyon nehéz.Ritkán mondok ilyet de az egyik legjobb realista krimisorozat amit valaha készítettek.Szinte mehet a kukába az összes véteksorozat.Fõleg a Killing!Senki ne nézze meg az amerikai verziót,és könyörgöm senki ne merészelje az eredetihez hasonlítani, mert még a feltételezés is,hogy a kettõ érdemes az összevetésre a legfinomabban szólva is röhej...
tanhu 2013 márc. 09. - 19:34:16 Előzmény tanhu
(36/75)
Így közeledvén a 3. évad végéhez.Egyszerûen nem értem minek ebbõl egy amerikai epigon...ezt mármint az eredetit felülmúlni lehetetlen,csak alulmúlni lehet. Ennek a filmsorozatnak van való világos(nem azt a szart értem alatta amiben emberek majomkodnak a kamera elõtt) komor,és életteli hangulata,szereplõi,története,és nyomozós menete, ez nem fog rohanni és csak akkor lendül be amikor annak ideje és helye van,de akkor gyõzzük kapkodni a levegõt.Aki jót akar nézze ezt, ha meg akciót akkor mást,gondolom a jenki pörgõsebb, de aki jót akar arra minek pazarolná az idejét a szintetikus, tökéletes látványvilágú mûanyagra...