grrrr febr. 25. 20:48:36
(74/74)
Bocsánat, még egy utolsó gondolat. Esetleg kettő. :)
- Borzasztóan utálom, ha a filmekben a férfiak száját pirosítózzák. Pfúúúúúúúúj
- A megoldásról:

A család barátja, a gyilkos, tudta, hogy a lány el akar szökni. Csak ő, senki más a környezetéből. Ugyan hogyan, honnan tudta meg? A gyilkosság éjszakáján felment a lány után a lakásba. Igen ám, de honnan tudta, hogy oda kell menni? Követte a lányt? Hogyan? A lány bulizott, jött-ment taxival, a férfi meg dolgozott, és a nagybátyjánál is volt valameddig. Aztán ugye, összeverte a lakásban, majd elvitte a házba, ahol megerőszakolta vaginálisan és análisan is, majd gondosan levágta a még élő lány körmeit, és letisztogatta a testet, hogy ne maradjon DNS (ez az első részben hangzott el) Eléggé elképzelhetetlen, legalábbis számomra. Ez az egész, nevetséges. Vagy inkább nagyon is sírni való.

grrrr febr. 23. 14:10:41
(73/74)

-A kazánházban vér van. Kié? Mikor került oda? Nem számít, a kazánházakban véres matracok szoktak lenni...
-A lakásban minden véres, pedig nem ott történt az erőszak. Egy kis verekedéstől nem lesz véres a fal, a padló, meg minden.
-A kampányfőnök takarított. Senki nem vett észre semmit, pedig lemosta az ajtót meg a lépcsőt.
-A lakásban sokan megfordultak, mégis csak az áldozat és a polgármester jelölt ujjlenyomatait találták. A kampányfőnök, aki takarított bent volt, körülnézett, vizet vett a lemosáshoz. Nagyon ügyes volt, a saját nyomait eltüntette. A család barátja ugyancsak. Ő innen vitte a lányt a házhoz.
-Előkerül egy drága csizma a lány szekrényéből, de csak egy újabb szemle során. Mit csináltak a házkutatók? Ugyancsak miért nem ők találták meg a földgömbben a leveleket?
-A család barátja mivel közlekedett az idősek otthonába és vissza?
-Mi van a többi áldozattal? Legalább 5 aktát láttam az eltűnt lányokról. Ja, nem lényeges...

Na ennyi gyűlt össze hirtelen. Lenne még, de eluntam. :)
grrrr febr. 23. 13:56:07
(72/74)
Annyi dicsérő kritikát és hozzászólást olvastam erről a sorozatról, hogy rászántam magam a megnézésére. Pár éve egyszer már próbálkoztam vele, de az első rész közepénél abbahagytam, mondván, nem nekem való. (Tényleg nem nekem való.) 5 nap alatt néztem meg a 20 részt, ezért is volt feltűnő, hogy mennyi hiba és logikátlanság van benne. Talán heti 1 rész esetén - amikor az előző részre csak nagyjából emlékszik az ember - ezek nem annyira feltűnőek. De lehet, hogy egyszerűen csak figyelni kell és gondolkodni.

A kifejtés spoileres, csak az olvassa, aki látta a sorozatot, vagy kíváncsi egy kritikus véleményre. (is)

Nézzük a hibákat:
Az áldozat: vidám diáklány, akinek titkai vannak. A titkok egy részéről (pl. munka a bárban, viszony valakivel) tud a nagynénje, és egy részéről az apja is, de a nyomozás közepéig hallgatnak, mint a sír. Talán ki se derülne, ha nem lennének a családnak pénzügyi gondjai, és az anya nem értesülne ezekről.
A gyanusítottak: Fontos hiba, hogy mindig csak egy, mintha nem futhatna egy nyomozás több szálon.
- Az osztálytárs fiúk: jöttek, mentek azon az estén, buliztak, aztán előkerül egy video, amin egy aktus látszik a kazánházban. Valaki azt monja, de hát ez nem is Nana. A szál ejtve.
- A szállító: használta a párt autót, rosszul lett, elvesztette a kulcsot. Aztán betör a vak asszonyhoz, megtámadja a nyomozónőt, majd kiugrik az ablakon. Súlyosan megsérül. A szál ejtve.
- A tanár: komoly a gyanú, hogy ő tette, de sehogy nem áll össze a dolog. Mégis kiszivárog, hogy ő a tettes, a lány apja összeveri, kórházba kerül. A szál ejtve.
- A polgármester jelölt: a párt autójával érkezett a lakáshoz (honnan vette a kulcsot?) ahol megírt egy beszédet. Majd elment a hétvégi házához taxival. Az alibije ingatag, de az öngyilkossági szándék kiderülte után elengedik. A szál ejtve.
- A szemüveges pártvezető: egy, a polgármester jelölttel folytatott beszélgetés során azt mondja, "csináltam valami butaságot". Ennek kifejtésére nem kerül sor, ebben a filmben a lényeges részeknél mindig sietnek. A később előkerült biztonsági felvételen látszik, hogy aznap este beszélt a lánnyal és kulcsot adott neki a lakáshoz. Később azt mondja a nyomozónőnek, hogy "túl sokat akart a kis ribanc". Ennek kifejtésére nem kerül sor, mert a másik nyomozó lelövi. A szál ejtve.
- A taxis: elvittem a városházára, megvártam, elvittem a lakáshoz, de nem vártam meg. Gyanúsításra nem kerül sor, a filmben azonban végig úgy viselkedik, mintha tudna valamit.
- A család barátja: végig kedves, segítőkész, igaz barát. Csak semmi gyanú...

Általános hibák:
- A két nyomozó szinte mindig külön utakon jár, alig beszélik meg a részleteket. A nyomozónő előszeretettel megy sötét és veszélyes helyekre egyedül. A nyomozónő gyakran mondja, ha a társa kérdezi, hogy "csak csináld".
- Ki törölt a lány telefonjának híváslistájából egyetlen számot? És miért? A telefon társaságnál hamar ki lehetne deríteni a számot, de nem teszik.
- A nyomozónőt kb. a harmadik részben megvágják a karján. Átvágják a pulóverét. Aztán a film végéig ezt a pulóvert hordja, sértetlenül. (jó, persze, nagyon tetszett a darab, és vett egy tucatot belőle) Amúgy, két hétig ugyanabban a pulcsiban... elég büdi lehetett.
- A nyomozónő bemegy a szemüveges pártvezető házába (?) a telefonját a kocsi műszerfalán hagyja, a pisztolyát meg a kesztyűtartóban. Az autót természetesen nem zárja be.
- A gyakornok szerepe homályos, talán a lakás kulcsait biztosította ő. Fatális véletlen, hogy az után gázolják halálra, hogy a mélygarázsban beszélt a főpolgármesterrel. De nem a garázsban levő - és induló - fehér autóval, hanem a szemüveges pártvezető volt. Honnan tudta vajon, hogy mikor kell gázolni?
- A véres útlevél. A gyilkos annyira balek volt, hogy a ház alagsorában, egy könnyen hozzáférhető helyen dugta el.
- A barát, akivel el akartak utazni. Ugyan, miért nem jelentkezett, hogy tud valamit?
SPOILER FOLYT KÖV...

10/10
Ágota Kiss 2020 aug. 31. - 23:38:10 10/10 Előzmény SarlayKatalin
(71/74)
Ez a sorozat 4 évvel A híd előtt készült. Tehát, az merít ebből jónéhány dolgot...
10/10
zimike 2019 febr. 26. - 23:16:33 10/10 Előzmény oimuka
(70/74)
Teljesen igaz ...ott van a mi régi vörös hasú kossuth százasunk !
10/10
zimike 2019 febr. 26. - 23:14:36 10/10
(69/74)
Szerintem van olyan jó mint A híd .....ha nem jobb !!!
Kihagyhatatlan darab a krimikedvelők kiskedvence !
Kötelező mű annak aki él-hal a krimikért !
Elmondanám ,hogy rekord idő alatt néztem meg az első évad 20 epizódját .
Kb . 5 nap alatt !!
10/10
SarlayKatalin 2019 febr. 06. - 17:23:48 10/10
(68/74)
Meg sem közelíti A híd zsenialitását, pedig láthatóan nagyon tepernek a készítői. Van benne pár színész, aki jól játszik, pl. a rendőrpáros, de nem tudják elvinni a hátukon, főleg nem 20 részre duzzasztva.
petersson8 2018 szept. 18. - 14:36:54 Előzmény Karembeu
(67/74)
"nekem nem jött be annyira" - tehát 1-es?
1/10
mahorka 2016 aug. 17. - 01:20:37 1/10
(66/74)
Tökéletesen egyetértek azokkal, akik unalmasnak, az idõ kitöltésére törekvõnek tartják ez a filmet, amit a Híd izgalmához és folyamatos történéseihez nem hasonlítható. Politikát pedig belevinni eléggé fárasztó. Hosszúak a jelenetek, sótlanok a színészek. És minek ennyi rész?
Olivér Rikárdó Botos 2015 máj. 04. - 22:26:55 Előzmény Karembeu
(65/74)
Szerintem pedig politikai vonal nélkül nem lett volna annyira érdekes ez a sorozat. A Hídnál jobban tetszik de az sem egy másodrangú sorozat. Várom már a 3. évadot és kíváncsi leszek Martin végül kap-e szerepet benne.
Corpus 2015 márc. 30. - 13:59:01 Előzmény oimuka
(64/74)
SPOILER! (...ha a képre nézel.)

Igen. 16-tal alattad. =)

A 9. rész végén meg a fogda falfirkája lehet hazai vonatkozású. (Persze ez véletlen egybeesés is lehet.)
10/10
oimuka 2015 febr. 17. - 09:13:50 10/10
(63/74)
SPOILER!!
Az feltûnt valakinek, hogy az elsõ évad 18. részének 00:05:00 percében, amikor elhangzik, hogy vásárolt devizát és kinyitja a pénztárcát, a mi jó öreg forintunk szerepel?:D Vietnamba akar repülni, de forintot vásárolt:D
1/10
Karembeu 2014 okt. 06. - 23:39:39 1/10
(62/74)
Én a dán filmek szerelmese vagyok, a Hídat nagyon szerettük, ami semmilyen szinten nem volt hatásvadász. Különbözõ emberi tulajdonságokat, érzelmeket és élethelyzeteket mutat be azok legnagyobb mélységében, mindenki motivációját gyönyörûen felépítik. A fõszereplõk egyéniségek, mindenki az élet valós problémáival küzd, a jelenetek 95% életszerû, a nyomozók racionális döntéseket hoznak. Szerintem az "Egy gyilkos ügy" egészen más jellegû, biztos van, akinek ez tetszik jobban, nekem nem jött be annyira.

A politikai vonal felért egy foghúzással, de sajnos sok esetben a nyomozós és családi részek közben is hiányérzetem volt.
kimada 2013 szept. 17. - 21:17:06
(61/74)
Én most néztem végig a dán... elsõ évadot. Nekem is jobban tetszik, mint a mostanában dömpingben ömlõ akciófilm áradat és azok a sorozatok, ahol 40-45 percben van besûrítve egy eset megoldása.

Szerintem nem attól érdekes egy film, hogy percenként lõnek, üldöznek, szexelnek, lõnek, üldöznek, szexelnek...

A Bron (Híd) sorozat is tetszett. Mindkettõnél nagyon vártam a következõ részt.
tanhu 2013 aug. 12. - 00:59:49 Előzmény attmik
(60/74)
Hatalmasat tévedsz,de ez legyen a te bajod.Én személy szerint már többször is megnéztem az összes évadot,és egyetlen kockáját sem találtam unalmasnak,mert pokolian izgalmas végig!A sorozat lassan veszi fel a padlógázas kerosszérialemez kirúgó fordulatot.Addig csak sejtet, ez a sejtetés olyan remek,hogy a nézõt magát is bevonja a nyomozásba ragyogó párbeszédeivel,színészi remekléseivel, a feszültséget végig ott lebegteti a sztori légkörében(hasonló skandi krimi az általad is említett Broen,(Híd)noha ott sokkal "fordulatosabban", hatásvadászabban pörög a cselekmény).Hogy ez a komótos baljós hömpölygés mire jó az Egy Gyilkos Ügy esetében?!Pontosan arra,hogy a cselekményszál minden oldalról úgy legyen megszõve,hogy annyit csavarhassanak rajta hitelesen, erõlködés nélkül, amennyit csak akarnak,és ez meg is történik,csak ki kell érdemelni.Megtiszteli avval a nézõt,hogy gondolkodjon, nyomozzon és összerakja a képet,és nem valami látványos bunyóban vagy lövöldözésben lelhesse örömét.Ez a profizmus pl. erõsen hiányzott a filmen valóban jobb mint könyvben tetovált lányban ami nem egy rossz darab de annyira azért nem kiemelkedõ inkább az amerikai sémának és igénynek való,ám valójában ebben a mûfajban sokkal több és jobb amerikai változat akad lásd pl. John Grisham mûveit.Ami a Forbrydelsenhez egyáltalán nem mérhetõ, ez teljesen más mind hangulatban,mind izgalomban,mind pedig agytornában,az emberi tényezõk leülepedésérõl,kibontásáról nem is beszélve mindebben ez a filmsorozat verhetetlenül egyedülállón izgalmas!Ezt az aprólékos profizmust amerikai sorozatnál ami nem amerikai szemléletes,és hatásvadászelemekkel operáló real krimi kizárólag a drót esetében lehetett látni.
grace08 2013 júl. 16. - 13:11:21 Előzmény falka8
(59/74)
Nem láttam még, de el tudom képzelni milyen jellegtelen lehet. Nem értem miért kell mindig mindent lemásolni.
Ez a sorozat nemcsak a remek sztori, történetvezetés miatt jó, bár az sem elhanyagolható, hanem épp a skandináv stílus adja meg az egyediségét. A színészi játék is kiváló, valahogy az egész film hiteles...
falka8 2013 júl. 14. - 11:31:03 Előzmény grace08
(58/74)
Belenéztem az amerikai változatába, az M1-en megy a Killing címû sorozat. Teljesen nézhetetlen. Sokkal jobb ez a változat. Fõleg a nyomozónõt alakító színésznõ nagyon gyenge.
grace08 2013 jún. 30. - 14:25:43
(57/74)
Nagyszerû sorozat. Ajánlom mindenkinek, aki már unja az egy kaptafára készült helyszínelõ sorozatokat.
Remekül adagolják a feszültséget, szövevényes, egy szálon futó story, de mégis követhetõ. A kissé rideg, nyomasztó, dán atmoszféra pedig megkoronázza az egészet.:)
attmik 2013 jún. 02. - 17:28:48
(56/74)
Nagyon jókat ír róla mindenki, ezért elkezdtük nézni. Az elsõ rész egy kicsit lapos volt, de gondoltuk adunk neki még egy esélyt. A második részben gyakorlatilag egyetlen említésre méltó esemény történt, de azt gondoltuk, ha már ennyit rászántunk nézzük meg a harmadik részt is. Abban konkrétan teljesen megállt a cselekmény, és itt döntöttünk úgy, hogy abbahaggyuk. Amúgy imádjuk a skandináv filmeket, rengeteg jó dolgot csinálnak (Dalok a konyhából, Zöld hentesek, Tetovált lány, A Híd stb), de az utóbbi idõben ez már a második komoly csalódás (az elõzõ a "Hipnotizõr" címû thrillernek csúfolt melodráma volt). Gyakorlatilag az ostoba hollywoody-i cselekményt ötvözik a skandináv látásmóddal, de ez egyszerûen nem mûködik. Értelmes cselekmény nélkül nincs történet, az meg hogy egy krimi 50%-ban arról szól, hogy mindenki nagyon szomorú szerintem nem csak nekem kevés.
10/10
doha 2013 ápr. 11. - 20:29:56 10/10 Előzmény forbyd
(55/74)
Köszi szépen. Nagyon jó sorozat, imádtuk.