1/10
napraforgó 2021 ápr. 17. - 12:55:20 1/10
(34/34)
Ezt a filmet láttam egykor a moziban. Mondhatom, igen gyenge volt. Nem tetszett.

Én még emlékszem, néhány idősebb nézővel együtt egy, az 1970-es években a TV-ben látott minisorozatra (4, vagy 6 részes volt), és talán a BBC készitette. Csak arra emlékszem, hogy Richard Chamberlain játszotta a tüdőbeteg unokafivért, aki a vagyonát Isabelre hagyta, hogy független legyen, ne kelljen méltatlan házasságot kötnie. Sajnos a többi szereplőre nem emlékszem, csak arra, hogy mindenki kiválóan játszott.

Keresem a neten, de még csak emlitést sem találok róla, sajnos. Még a szinkronnál sem.

Na, az egy jó kis sorozat volt, nem úgy, mint ez a silány film. Kb. olyan ez, mint amikor a Büszkeség és balitélet cimű BBC sorozatot hasonlitgatjuk az amerikai filmmel, ami a nyomába sem jön.
7/10
Ildikó Nóra 2021 ápr. 17. - 11:31:41 7/10
(33/34)
A regényből készült filmet egyszer érdemes megnézni, szépséges kosztümök, helyszínek, jó szereposztás. Nicole K-nek, John M-nak jól állt a szerep, kár, hogy Viggo M. keveset szerepelt a filmben. A szinkron is tetszett, kivéve Schell Judit hangja Mary-L. Parker magyar hangjaként egyáltalán nem volt jó, nem illett hozzá. A film nekem kicsit hosszú volt (több, mint 2 órás).
6/10
offtopic
efes 2014 febr. 10. - 10:12:17 6/10
(32/34)
Sõt, 8? 8)
6/10
efes 2014 febr. 10. - 10:11:34 6/10
(31/34)
5 pontos "fosvulkán"? :) Az jó, nem? Amúgy szerintem sok 142 perc erre a történetre. Túl sok szenvedés, mely már szenvelgés (mindenki szomorú, tán csak a John Malkovich szokásos pojácája nem), túl sok szépség, mely már sokszor szépelgés (azok a döntött képek, az a sok mûkönny Nicole Kidman szemében...) - de akad azért néhány igazán remek jelenet is (amikor Campion egy kicsit elvesztette a fonalat és "belazult").
offtopic
xevix63 2014 jan. 21. - 10:48:02
(30/34)
Akik szeretik Jane Campiont és Henry Jamest azoknak nem okoz csalódást. Jane Campion olyan amilyen, a színészek pedig nagyszerûen hozták a szerepüket. A sorozatot nem láttam. Valószínû ott hûebben tudtak a regényhez igazodni. A hosszú film ellenére, valóban sokminden rövidítve lett, vagy meg sincs említve. De egy Henry James regény nem sodrólendületû. Nem vált a film kárára az elhagyások. A film véleményem szerint egy gyöngyszem a maga kategóriájában. A zenéje magávalragadó, méltó a filmhez. A fiatal Christian Bale mint Rosier, és Viggo Mortensen mint mellõzött szerelmes, érdekes felfedezés volt számomra a filmben. Ritkán látni õket ilyen szereposztásban. Visszatérve a filmre, valaki "fosvulkán"-nak nevezi, más meg dögunalomnak. Izlések és pofonok. Tudom, itt mindenki a saját véleményét írja le, és ehhez joga van. Én épp az ellenkezõjét állítom. Csodálatos film.
1/10
napraforgó 2011 szept. 24. - 13:44:35 1/10
(29/34)
Valamikor, úgy 30-35 éve volt egy minisorozat ebbõl a könyvbõl. 4, vagy 6 részes volt, már nem emlékszem. Richard Chamberlain játszotta a tüdõbeteg unokafivért. A többi szereplõ is igen jó volt. Az egy jó feldolgozás volt. A sorozat hatására néhány évvel késõbb elolvastam a könyvet is. Az is tetszett.

Aztán kb. újabb 10 év múlva láttam a mozifilmet Nicole Kidmannel. Hát rá sem ismertem a történetre. Dögunalom volt, a nõ meg ronda és borzasztó rossz. Akkoriban azon gondolkoztam, hogy mitõl is híres ez a nõ? Nem annyira szép, viszont tehetségtelen.
Persze lehet, hogy csak a rendezõ volt baromi rossz. Vagy volt valami koncepciója, ami teljesen érdektelen volt.

A regény anno a fiatal lány öntudatra ébredésérõl szólt, aki föllázadt az akkori világ konvenciói ellen, a maga útját akarta járni. Ebben segítette az unokafivére, meg annak családja, akiktõl mesés örökséget kapott, így anyagilag függetlenné válva megvalósíthatta - volna - az álmait. De sajnos bepalizta egy számító férfi és egy romlott nõ, akik a pénzére pályáztak. De erkölcsileg a nõ mégis gyõztes maradt. túllép a gonoszokon és új életet kezd.

A Nicole Kidman féle filmben egy nyávogó nõt lehet látni, akit a sors sodor és õ maga képtelen az életét irányítani. Dögunalom.
6/10
Sadenal 2011 szept. 24. - 12:44:40 6/10
(28/34)
Hát szerintem is igen vontatott volt és túl hosszú. Be is aludtam rajta rendesen. Ez a sok sírás meg szerelmi sokszög. A Zongoralecke jobban tetszett.....


6/10
Thonuzaba 2011 jún. 10. - 23:55:51
(27/34)
Nekem az elsõ kb. 3/4-ed óra merõ unalom volt. Nagyon stagnált ez a film az elején. Aztán már lekötött, mert szerencsé[m]re mégis kitartottam.
frida01 2011 jún. 04. - 11:58:24
(26/34)
Igazi nõi film, finom, mély belsõ tartalmakkal. Történet arról, hogyan tud egy erõs és manipulatív/érzéketlen személyiség uralkodni a másik felett. Kíméletlen és érzékeny látlelet nõi és férfi viszonyokról. Ne nézze meg az, aki két képbõl nem ért egy harmadik jelentést.
awxdful1 2010 szept. 22. - 00:06:41 Előzmény marie1
(25/34)
Szerintem is érdekesebb volt, nyugi :D:)
marie1 2010 szept. 20. - 08:52:55 Előzmény Csemy_
(24/34)
Szerintem az én sztorim érdekesebb volt, mint maga a film. Lehet, hogy téged minden alkalommal lehánynak egy moziban, és már megszoktad, de engem meglepett annak idején. Egyébként igazad van, nem sokat írtam a filmrõl, viszont a közvetlen elõtted író hozzászólása azt hiszem tökéletesen pótolta a hiányosságot. Köszönet neki érte. A film vontatott volt, unalmas, és nem ajánlanám. Remélem te sem fárasztottad magad vele.
awxdful1 2010 szept. 17. - 13:17:03
(23/34)
Imádom a kosztümös filmeket (fõleg a 19. században játszódóakat), ezt a filmet csak a felétõl láttam, de nagyon nem jött be,
SPOILER
Nicole Kidman (Isabel Archer) gyakorlatilag végig bõgte,
SPOLER VÉGE
iszonyúan idegesítõ volt, lehet, hogy csak nekem, de nem nézem meg többször azt hiszem. A ruhák viszont szépek voltak.
6/10
Csemy_ 2010 szept. 16. - 18:44:26 6/10 Előzmény marie1
(22/34)
Szeretem az ilyen hozzászólásokat... tényleg ne haragudj: ennek a sztorinak mi köze a filmhez? (!) (mert ha még valami érdekes történet lett volna...)A filmrõl nem tudtunk meg semmit...:-P
marie1 2010 szept. 16. - 15:03:12 Előzmény lu
(21/34)
Én is kb. 10 éve láttam ezt a filmet a Puskinban. Viszont semmi másra nem emlékszem belõle, csak arra, hogy egy részeg fazon ült mellettem, és gyakorlatilag lehányt. Szerencsésen kikászálódtam középrõl, így megmenekültem az újabb "adagtól"; mindenkin keresztülgázolva elültem egy pár sorral elõrébb. Üres hely akadt bõven, az efféle kosztümös mozikon sosincs tömeg. Egyébiránt szeretem a korabeli filmeket, de ez vontatott volt, úgy emlékszem.Nem vágyom rá ismét. Ami maradandó: azóta sem ülök középre moziban. Szépen a szélére, hogy legyen menekülési útvonal.:-)
Nalesnyik 2009 szept. 24. - 14:17:50
(20/34)
Valaki nem tudja, hogy kell értelmezni a film végét?
Isabel elfut, de az ajtóban visszanéz. Most akkor Casparral maradt vagy sem?
10/10
Caline 2009 jan. 17. - 21:53:59 10/10
(19/34)
Szuper volt a film, de most olvasva a könyvet - kicsit zavaró, hogy sokszor a színészek arca ugrik be olvasás közben. ezt sajnálom.
10/10
zzoe 2008 okt. 25. - 01:27:52 10/10
(18/34)
Nagyszerû film, gyönyörû, valóban festõi felvételek, szenvedélyes, végzetes érzelmek...ezt a tragikus szerelmi huzavonát-érzelmi párbajt Nicole Kidman és Malkovich tökéletessen hozza!!! Malkovich egyenesen démoni!:)/amúgy imádom, minden szerepében totális/
Riana 2008 ápr. 19. - 20:16:47
(17/34)
valaki tudna magyar fleiratot hozzá?
Zotyipotyi 2008 ápr. 04. - 00:21:44
(16/34)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz: abszolúte feledhetõ alkotás.
Vikke 2008 márc. 30. - 18:00:13
(15/34)
Engem nem fogott meg igazán, többet vártam tõle.