Téma: Egy igaz ügy

Killbox 2013 dec. 10. - 13:39:45 Előzmény -greghouse-
(50/70)
Kicsit megkavarodtál,Doki!

***SPOILER***

"És a double jeopardyt ismerve, miért is nem várt a bosszúval még vagy fél évet, míg elül minden, és logikusan kigondoljon mindent hogy kiesne a képbõl és vígan lubickoljon Venezuelában???"
Nincs itt semmilyen double jeopardy,bár õ ölte meg a kislányt,de felmentették,újra nem tudja megölni,ergo nem vádolhatják meg vele,még ha be is ismeri,akkor sem.Erre inkább a Double jeopardy - Kettõs kockázat - c. film volt jó példa,amikor Ashley Judd-ot lecsukták a férje megölése miatt,aki csak megrendezte a halálát,aztán a nõ megtalálta és mivel már leülte érte a büntetést,megölhette anélkül,hogy perbe fogták volna.Vagy a Törés-ben,amikor Hopkins lelõtte a nejét,de csak kómába esett,s amikor felmentették a vád alól,õ kapcsoltatta le a géprõl,s mivel közben a nyomozó rájött,hogy tényleg õ volt,le is tartóztatta,de most már gyilkosság vádjával,míg ugye elõtte csak kísérlete volt. Tehát itt ki tudták kerülni a dj-t.
Itt meg arról van szó,hogy gyorsan le akarta tudni az egészet,és persze elmebeteg kis g-ci volt,hogy szenvedjen a prof is,mint a kutya,ne akarj már logikát keresni egy beteg elmében.Valóban jó sok évig tervezte,hogy minden f@sza legyen,aztán amikor kijutott,akkor durrbele,elõjött az igazi természete.A sitten nem tudott mást csinálni,mint nyugton lenni és kiötölni egy tervet,de a szabadban megint õ lett a GYILKOS.A természetébõl fakadóan nem tudott másként cselekedni,csak így.

***SPOILER VÉGE***

Amúgy meg kifelejtetted a jó alakítások közül Ed Harris-t,de Blair Underwood is jó volt.

Egy igaz ügy - egy igazán jó kis film a múlt századból.Több ilyen kéne ma is.
6/10
stomachh 2013 jún. 05. - 18:32:15 6/10
(49/70)
Vannak benne nagyon ügyes húzások, amitõl az embernek fel sincs kedve állni a tévénézõs fotelbõl. Viszont van benne több, jözan gondolatmenettel nem is érthetõ cselekmények és reakciók, amik aztán elkedvetlenítik a nézõt. Én a filmet a kétharmadáig nagyon élveztem, hú mondom nagyon jó krimi ez! Aztán az utolsó harmadban sikerült elrontani. Az eleje 8-9 pont a vége meg 3-4 pont.
Színészi játék: Sean Connery, Laurence Fishburne, Ed Harris nagyon jók. Ed Harristõl borsózott a hátam, ahogy tudott nézni az elmebeteg fejével.
Összességében kap egy 6/10-et.
7/10
-greghouse- 2013 jún. 03. - 23:47:16 7/10
(48/70)
Na jó, akkor én leszek az ördög ügyvédje.
Kiváló két alakítás, Connery és Fishburne, erõs indítás, izgalmas vezetés... csak a végét tudnám feledni.
Jók a csavarok is benne.... csak valami piszok logikátlan és motiválatlan, amit csak spoilerként írhatok le, tehát:

**************S P O I L E R !!!! ************************

Ez a pasas 8 évig dolgozik azon (társával) hogy ússza meg a dolgot. Nyilván van ideje tövirõl hegyire mindent végigrágni. De annyi esze már nincs, hogy a végén egy jó darabig ne csináljon senkit. Õ, aki nagyon logikusan tervel ki mindent, a végén teljesen logikátlanul tesz mindent.
1. Amerikában él a (szerintem egyébként elég hülye) törvény, amit csak "double jeopardy"-nak hívnak, amivel már sok bûnözõ megúszta a büntetést, és amire sok krimi is épül. A lényege röviden az, hogy ha valakit a bíróság jogerõsen felmentett vagy ejtette a vádat, az a személy ugyanazzal a váddal nem állítható megint bíróság elé. Ha tehát itt - ahogy történt - a per-újrafelvétel alkalmával (új, perdöntõ bizonyíték merült fel), jogerõsen szabadon engedték a pasast, nyugodtan malmozhat otthon, ugyanazzal a váddal a büdös életben nem fogják bíróság elé állítani. Ezért mondja neki Fishburne a szabadulásakor, hogy rajta lesz a szeme, mert bármit csinál, megvádolják valami mással (ez az eljárás, várnak míg valami más bûnt el nem követ, aztán annak a tárgyalása kapcsán már elõvehetik a régi ügyét is más megvilágításban, ha nem is sikerül rábizonyítani, de lehet. Lásd Al Capone.) Tehát a pasas, aki logikusan végiggondolt mindent, ahelyett, hogy ülne a fenekén és röhögne a markába, azonnal (nem ám egy év múlva) csinál eszement marhaságot. Miért is? Mert kiherélték a börtönben. Nem ám, hogy ülne otthon, hõsként interjúkat adna, könyvet írna mint celebeknél szokás a börtön után, és egyáltalán nem szívódik fel nyomtalanul (azt is megtehetné), hanem rögtön marhaságot csinál.
2. Oké, meg akarja bosszulni az egy éjszakás börtönét és a heréit. De kin is? Nyilván a nõn, aki oda juttatta. De akkor mi a fenéért viszi el, kötözi meg, és várja be a zsarut és az ügyvédet, ahelyett, hogy rögtön elvégezné a dolgát és lelépne?
3. Ráadásul, biztos ami biztos, még fel is hívja Armstrongot, hogy kétség ne legyen ki öli meg a nõt. Pedig nyilván nem akar lebukni, el is mondja a házban, (krimik örök marhasága, hogy a csibész mindig túl sokat dumál a végén), hogy "majd felszívódik". De nem, õ telefonál, aztán bevárja még a zsarut is (hogy a fáról a nyakába ugorjon), mert annyi esze sincs, hogy ahol rendõrtiszt jön, oda a mocsárba erõsítés is fog jönni.
4. Mondhatja valaki, hogy azért nem végez a két csajjal, mert látni akarja Armstrong arcát. Könyörgök, hol a motiváció? Többször elmondja, hogy a nõn akar bosszút állni. Megtehetné. Nem, õ vár. Aztán mikor megjön Armstrong is, még mindig vár, hogy lebukhasson a rendõr elõtt. Kockáztatva azt is, hogy erõsítés jön. Akkor hogy is akart felszívódni? És a double jeopardyt ismerve, miért is nem várt a bosszúval még vagy fél évet, míg elül minden, és logikusan kigondoljon mindent hogy kiesne a képbõl és vígan lubickoljon Venezuelában???

Értelmetlen döntések, logikátlan, oktalan, és motiválatlan befejezés. A közepénél még kilencesre saccoltam. Most nagyon jó szívvel adok neki egy hetest, de ebben már a borravaló is benne van.

***************SPOILER VÉGE**********
ROSSZ a forgatókönyv vége, bár az ötlet jó.
:-(
denyiro 2013 jún. 03. - 19:51:23
(47/70)
Remek film! Végig feszült és meglepetésekkel teli és jó példát szolgáltat arra, hogy ne ítéljünk elsõre.
leho 2013 jún. 03. - 17:40:14
(46/70)
Jó film!
8/10
Farkaskaland 2013 febr. 02. - 21:23:54 8/10
(45/70)
Nekem tetszett, jó film!
10/10
Spooner 2012 aug. 26. - 16:06:36 10/10
(44/70)
alapfilm, lebilincselõ elsõ perctõl kezdve az utolsóig!
wrossi 2012 jún. 19. - 01:51:56
(43/70)
Scarlett Johansson ( Katie Armstrong ) 11 éves volt
10/10
Tommy Gunn 2012 jún. 18. - 23:20:01 10/10
(42/70)
Zseniális film. 10/10
10/10
tixtina 2012 jún. 18. - 22:55:31 10/10
(41/70)
Nekem tetszik-szerintem nagyon jó film:))
7/10
-greghouse- 2012 jún. 18. - 22:13:06 7/10
(40/70)
...gyenge. Imádom Sir Seant, de ez egy gyenge film. Sajnálom, hogy a nevét adta hozzá.
Gyenge film, Sir Sean. Ön jó, de ezt megszoktuk. De ha a script gyenge, Ön sem tud mit tenni vele.
Ez van. Néha szerepelni kell vacak filmekben is.
10/10
fickany 2012 jún. 18. - 09:04:06 10/10
(39/70)
egyértelmûen 10/10 :) a színészek is 1. osztályú munkát végezetek, kitûnõ film :)
offtopic
pozsizsuzsi 2011 okt. 26. - 13:14:31
(38/70)
lánylény. (D. Adams)
arcansas 2011 szept. 23. - 00:37:07
(37/70)
Ed Harrist talán emiatt a szerepe miatt nem kedvelem más filmekben sem.Zseniálisan játszott ettõl függetlenül.
arcansas 2011 szept. 23. - 00:36:21
(36/70)
Jajj de jó volt:)
9/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 22. - 15:00:55 9/10
(35/70)
Locklearnek jó volt a Melrose Placeben..
9/10
Ford Mustang 2011 szept. 22. - 14:40:27 9/10
(34/70)
Jó volt persze.
9/10
Ford Mustang 2011 szept. 21. - 23:20:31 9/10
(33/70)
Jó volt a film, fõleg a végén a csavarral. Szinkron sem volt rossz, bár Fishburnenek jobban el tudtam volna képzelni Gátit vagy Kõszegit, igaz itt még fiatalabb volt.
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 szept. 21. - 21:39:11
(32/70)
Már megint megy a mosdatás... ?:(
Vagy ez is a "SRATEGIA" része... ?:(
9/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 21. - 17:25:36 9/10
(31/70)
Igen, akkoriban még jó filmek voltak, a tékák is mûködtek, nem úgy mint most.
Vagy a Medicine Man volt még, Robin Hood, Afrika koktél...