10/10
Keló Scofield 2013 jún. 26. - 19:06:49 10/10 Előzmény Kattrin
(73/93)
SPOIER

Nem, ez nem igaz. Sokkal nagyobb tehetség volt, mint Neutron, csak elzüllött, sõt még M. Wahlberg is jobb volt nála, csak õ nem nyomta tovább a drogokat.
Nauszika 2013 jún. 26. - 18:33:29 Előzmény Cheryl 7
(72/93)
Nem tudjátok, hol lehetne megszerezni könyvben?
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 20. - 17:47:19
(71/93)
Hihetetlen jó film.
Caprio hihetetlenül jól játszik,teljesen átéreztem.
8/10
Viktor6665 2012 aug. 20. - 17:27:45 8/10
(70/93)
Jó film volt.



*spoiler*

A végén viszont érdekes , hogy mennyi dologban vétkesnek találta a bíróság és mégis csak fél év rehabot kapott, amire amúgy is szüksége lett volna, fiatalkorú, de akkor is. Ezekért minimum pár év fiatalkorúak börtöne járna...

*spoiler*
Kattrin 2012 júl. 06. - 22:35:03
(69/93)
Ez a gyerek nem egy kosaras volt, hanem egy gyerek, aki kosarazott is. A kosaras Neutron volt, aki komoly eredményeket ért el.
Egyszer meg lehet nézni a filmet, engem annyira nem varázsolt el.
10/10
Nótárius 2012 máj. 23. - 23:50:33 10/10
(68/93)
A tv kikapcsolása elõtt körülnézve véletlenül akadtam rá. Nna mondom valami amerikai tucatpanel film. Az induló kosaras dolog nem érdekelt, a drogos vonal még kevésbé, mégis valahogy fogva tartott. Azután, bár mindkét (kosár-drog) tekintetben kívülálló vagyok teljesen lebilincselt. Nagyszerû film! Ez Caprio már "suhanc"-ként is milyen jó volt!
Cheryl 7 2012 máj. 22. - 23:39:58
(67/93)
Ez a Filmmúzeumos szinkron olyan, mint valami vacak home made alámondás. Borzalom.
10/10
Keló Scofield 2012 márc. 28. - 19:40:39 10/10 Előzmény drProktor
(66/93)
DiCaprio szerintem napjaink legjobbja, már ebben a filmben is bizonyított, az alkata meg pont megfelelõ volt ehhez a karakterhez. Engem a következõ szerepei gyõztek meg, hogy igenis kinõtte "Romeo-t, meg a Titanic-os Jack-et": Eredet, Viharsziget, A Part, Véres gyémánt és a csúcs: A Tégla. Lehet kihagytam valamit, de ennyi is elég.
drProktor 2012 márc. 28. - 04:25:12
(65/93)
diCaprio engem máig nem gyõzött meg, sokan nyálasnak tartják,
ebben van valami, itt a nyápic kukac szerû teste meglehetõsen zavaró volt,
bár jól illeszkedett a megformált szerephez, a takonygerincû drogos utcagyerekhez,
lehet,mégis csak jó ez a Capribogyó?!
judephil 2012 jan. 23. - 12:19:07
(64/93)
Miért kellett újra szinkronizálni a filmet!Bor Zoltán hangjával volt az igzai...
10/10
Keló Scofield 2012 jan. 22. - 12:05:35 10/10
(63/93)
SPOILER

Még annyi, hogy a fordulópont az lehetett, amikor miattuk meghalt a drogdealer, aki leesett a tetõrõl.
10/10
Keló Scofield 2012 jan. 22. - 12:02:05 10/10
(62/93)
Nem értem miért kell ebben a filmben fordulatot vagy csavart várni? Ez nem a "Viharsziget", szerintem hitelesen mutatja be a történet a totális fizikai-szellemi leépülést. Amikor DiCaprio színes bõrû haverja bezárja a lakásba, a fõhõs szenvedései számomra annyira átjöttek, hogy szó szerint szorítottam a takarómat, de komolyan:)
Most láttam másodjára, és M. Wahlberg alakítása is szenzációs volt, ki gondolta akkor, hogy egyszer majd a "Téglában" újra együtt szerepelnek?
Azt már írtam én is, hogy a Titanicot&Rómeót kivéve minden filmjében jó. Valaki leszólta a "Titanicot", mint filmet. Azért ott a rendezés nem volt akármi, nekem sem kedvencem, de elismerésem a produktumért.
5/10
Rahar 2012 jan. 22. - 09:45:52 5/10
(61/93)
Elolvastam az utolsó 15 hozzáírást, egy ember közepesre a többi kiválóra értékelte. Nekem nem tetszik a film. A színészek számomra hitelesek, még a mellékszereplõk is kitettek magukért. A fõszereplõt alakító színésszel nincs semmi bajom, ergo nem utálom és személy szerint kiváló színésznek tartom és attól, hogy milyen arca van még nem tartom nyálasnak sem. A képi megvalósítás is elég jóra sikerült, bár én nem éreztem annyira keménynek, talán markánsabban ki lehetett volna hangsúlyozni, naturalistábban be lehetett volna mutatni ahogy a fõ és mellékszereplõk belövik magukat. De ettõl függetlenül alapvetõen a cselekményvezetéssel van problémám. Az alaptörténet jó, vártam is hogy hová fog az egész elvezetni. Sajnos semmi meglepetés nincs a filmben, mintha egy diák írt volna egy fogalmazást. Semmi meglepetés, kiszámíthatatlanság, csavar.
***SPOILER***
Annyi lehetõsége volt a fõszereplõnek abbahagyni, de nem. Majd amikor fél évre elzárták, akkor igen, pedig akkor is folytathatta volna tovább. Engem például az érdekelt volna, hogy mi történt ott, mi volt a fordulópont. Szerintem ezt is legalább annyira be kellett volna mutatni, mint a lejtõn való lecsúszást. Valamint azt is, hogy utána, hogy sikerült elérnie, hogy irodalmi mûvelket alkosson, azt értékeljék, ki is adják és híressé váljon. Vagy az már egy másik történet?
***SPOILER VÉGE***
Vinogradov 2012 jan. 22. - 00:30:33 Előzmény greghouse
(60/93)
Hát, Greg, úgy tûnik, hogy tényleg nem nagyon tudod...

Kicsit le vagy maradva DiCaprióból... :)

Ajánlott filmek: Gilbert Grape, Teljes napfogyatkozás, Marvin szobája, A part, Kapj el, ha tudsz, New York bandái, Aviátor, A tégla, Viharsziget, Eredet.

Ezek az alapfilmek, amelyek megtekintése nélkül DiCaprióról beszélni sem nagyon érdemes.

Aztán persze még itt vannak egész tûrhetõ, bár kevésbé kiemelkedõ alakításai, mint pl. A vasállarcos, a Don kocsmája, a Véres gyémánt, vagy a Szabadság útjai féle filmekben.

De mindössze két filmje van, amelyek szinte elviselhetetlenek: a modernizált Rómeó és Júlia és a Titanic. Ám itt is inkább a filmek rosszak, mint az õ játéka.

Szóval hátrébb az agarakkal és tessék pótolni az említett filmeket, és aztán mondani ilyen dolgokat. DiCaprio nem nyálas kis kezdõ - nyomja egy ideje a szakmát és elég komoly alakításokat tett le az asztalra. Tessék felkészülni a témából...

Most is komoly munkákon dolgozik egyébként. G. Edgar Hoower FBI fõnököt fogja alakítani Clint Eastwood (!) új filmjében.

Szóval, azt hiszem, hogy az életmûve már most is annyira kerek egész, hogy már tényleg csak az a bizonyos Lenin film hiányzik belõle... :))) Mert ugye, mint az köztudott, igencsak hasonlít a szakálltalan Uljanovra (http://www.google.hu/#sclient=psy-ab&hl=hu&source=hp&q=leonardo+dicaprio+lenin&psj=1&oq=leonardo+dicaprio+lenin&aq=f&aqi=g-L1g-vL1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=5857l7540l1l7851l9l9l0l1l1l2l211l1171l0.6.2l8l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=852763f31421551f&biw=973&bih=599)... :)
10/10
Keló Scofield 2012 jan. 21. - 19:27:29 10/10
(59/93)
Hatalmas ALKOTÁS, jelenleg DiCaprio a kedvenc színészem és már itt is bizonyított. Rómeót&Titanicot kivéve minden filmben kitûnõ, Mark Wahlberg is jól játszik. A "Trainspotting" ehhez képest igen komolytalan, ez egy igazi dráma, ott meg talán E.McGragor ,,viszi'' a filmet.
Kiemelnék egy jelenetet, ami nagy hatással volt rám (is), és tényleg mélyen átjön, hogy a drog mit is mûvel az emberrel. Szerintem Oscar díjas a film.

SPOILER
Amikor DiCaprio visszamegy az anyjához könyörögni pénzért az ajtón keresztül. Elõször normálisan, aztán kitör belõle a függõség okozta agresszivítás. Óriási!
10/10
technokrata 2012 jan. 21. - 18:16:35 10/10
(58/93)
Zseniális film, zseniális alakításokkal! Röviden ennyi. Le a kalappal az elõtt az ember elõtt, akirõl szól ez a film. Mert megtörtént esetrõl van szó.
idõjós1010 2011 júl. 30. - 11:01:18
(57/93)
Drogos filmek között számomra kiemelkedõ. Remekül át tudja adni az érzést.
SPOILER
Ami a sztorit illeti hát ott eleinte úgy véltem hogy érthetõ a srác anyjának reakciója, de a film végén már nem így gondoltam. Egy felelõs szülõ, aki szereti a gyermekét, az tegyen meg annyit érte hogy idejében emeli fel a kagylót, és küldi legalább valami elvonóra a gyereket, mert az hogy kidobja az utcára, sokszor csak arra lehet megoldás hogy sohase kelljen látnia többé, de többségében az utcán halnak meg ezek a srácok. Ez a nõ pedig szemmel láthatólag nem azt a sorsot szánta gyermekének.
Timcsih 2011 júl. 27. - 15:56:11
(56/93)
bárcsak lenne Filmmúzeuom csatorám :S régóta megakarom nézni és a neten sincs meg
9/10
greghouse 2011 júl. 27. - 15:25:39 9/10
(55/93)
Ki nem állhatom a nyálas Capriot, de ez a film zseniális.
Tovább megyek, szerintem Caprio mindeddig talán legjobb filmje, a srác is jó. Majdnem olyan, mintha egy Scorsese vagy Coppola filmet látnék, nem stílusában, inkább hangulatában. És minõségében, jó film. Jó szinészi játék.
(Közben elfelejtett játszani, elitta az eszét, vagy beskatulyázták?...én nem tudom.)
Sadenal 2011 júl. 19. - 11:33:59
(54/93)
Tényleg durva film, de a én is már unom a drogos filmeket. A Rekviemet sem csíptem, ez meg még úgy elment. DiCaprio már itt is zseniálisan odatett magát, mint a késõbbi filmjeiben. Mark Wahlberg meg milyen durva volt ebben a filmben! Érdekes volt õt ilyen fiatalon látni...


6/10