szavazat: 8/10 május 16. 09:04:52
május 16. 09:04:52
(17/17)
Egy klasszikus családi film, kedves karakterekkel, szerethető történettel a hűségről és a szeretetről. A gyerekeim szerették és bár a rendező lassúra vette a történetvezetést, pont ezért volt idejük/időnk átérezni az érzelmi sodrását.
A karakterek tényleg sematikusak - ahogy a magyar népmeséktől a Csillagok háborújáig szinte mindenhol -, de szépen megmutatja a motivációikat és kontextusba helyezi őket a film.
Azt meg őszintén nem értem, hogy egyeseknek mindenről IS a "liberális propaganda" jut eszébe: ez a film egy mese a szeretetről és kötődésről, ami ezer meg egy színű, ahogy mi, emberek is. Az ég világon semmi tolakodó nincs benne: a társadalmi kérdéseket intelligensen felvillantja, de lép is tovább.
Nézzétek meg, felnőttek és gyerekek is szeretni fogják.
április 15. 22:28:12
április 15. 22:28:12
(16/17)
Egy egyszerű mozidélutánnak indult amikor gyanutlanúl bekapcsoltam ezt a filmet a gyermekeim és a magunk szórakoztatására.” Egy kutya négy élete”kedvet és némi önbizalmat adott az efféle “családi” filmekhez. Szomorúan kellett levonnom a következtetést nagyon hamar, ez egy propaganda film, egy gender terrorista merénylet egy aranyos kutyus pofival, a legvédtelenebbekkel, a gyerekekkel szemben. Aljas és sunyi módon becsempészett érzékenyítés a jövő generáció számára. Nem törődve az igazi üzenettel a történetben rejlő lehetőséggel, ismét bizonyítván, hogy csak ők számítanak, csak ők tudják mi a helyes irány, csinálnak egy ilyen halvány utánzatot, megmérgezve a saját halál kultúrájukkal. Csak egy újjabb felületet, lehetőséget látnak a készítők a filmben, hogy sunyi módon tereljék, terelgessék, a maguk beteg világába a legkissebbeket. Túlzás a felháborodásom? Sajnos nem az. A szépség és a szörnytegről előre lehetett tudni, hogy nem akarom megnézni. Volt valami féle jelzés. Beszélték, hogy van egy ilyen jelenet, egy ilyen szándék. De itt....? Semmi! Csak bele szaladok a gyerekekkel egy meleg pusziba. Ez az ami kiakaszt. Ezentúl jobban megnézem mit kapcsolok be a gyerkőcöknek. Tegyenek ki egy gender szignót, vagy valamit. Elloptak az életemből sok értékes percet. A demokráciát szállító “hős”veteránokról nem is beszélve, akik véletlenűl sem az olajért vagy egyébb érdekek miatt öldökölnek embereket, na meg a szélsőséges telefonnal videózó állatvédő szerencsésekről, akik egy macska alom miatt lehetetlenítenek el másokat, függetlenül attól, hogy tisztességes e az építkezni szándékozó fazon.
Sajnos egyre több ilyenre kell számítani a jövőben. :(
szavazat: 6/10 március 30. 14:42:17
március 30. 14:42:17
(15/17)
Tetszett ez a kalandos kutyasztori, ám a kreált állatok valahogy nem illettek oda.

6/10
szavazat: 7/10 március 30. 12:20:16
március 30. 12:20:16
(14/17)
Igen tényleg nem az első ilyen témájú fílm.
De attól függetlenül szerintem jó kikapcsolódás.Nézhető kategória.
Ja a puma azért eléggé gagyin volt megcsinálva.Túlzottan mű lett.
Én mindíg haragszom a homoszexuális dolgokért fílmekben(női-férfi egyaránt).De megmondom őszintén most fel sem tűnt a fílm alatt,annyira nem erőltették a konkrétumokat.
Szóval mivel nem egy gyilok,agymosó fílm.Hanem a szórakoztató kategória.
7/10
szavazat: 8/10 március 02. 14:38:04
március 02. 14:38:04
(13/17)
Jó kis film, tíz évessel láttam. Gyönyörű képek, megható kutyahűség. A műpuma elég béna volt viszont. A meleg pár nekem nem volt zavaró, annak ellenére, hogy tudatosan a didaktus vonal része volt, a hajléktalannal, a tolószékesekkel, a depresszióssal és a fekete szereplőkkel együtt. Nekem a meleg párnál sokkal zavaróbb volt a tökéletesen, nyálasan szép főhősök. Kár, hogy a slusszpoén egy jogszabály; legalább egy gyerekfilmben nem ezzel kéne foglalkozni.
szavazat: 1/10 február 23. 23:34:42
február 23. 23:34:42
(12/17)
Egy hónapokig készülő filmbe soha nem tesznek bele valamit csak úgy, hogy "hát beletették, na bumm". Sajnos nagyonis átgondoltan került bele a homó szál: a legkevesebb, hogy érzékenyítésként, és akkor jóhiszemű vagyok, de ha éppen inkább realista, akkor a gyerekek számára szublimináris manipulatív üzenetként értelmezem és ekkor azonnal a bűncselekmény kategóriájába tartozik. Gusztustalan és veszélyes, ahogyan egy elenyésző kisebbség igyekszik minden eszközt megragadva ráerőszakolni magát és az akaratát a többségi világra...
február 14. 20:50:43
február 14. 20:50:43
(11/17)
Nem igazán értek egyet az előttem hőzöngőkkel a meleg párral kapcsolatban. Egy gyereknek egyáltalán nem esett le, hogy ők valójában egy pár, sokkal inkább lehetett barátoknak hinni őket. Beletették ezt a filmbe, hát beletették, na bumm! Aki teljesen átadta magát a filmnek, az kb. másfél perc múlva már nem is emlékezett erre a jelenetre. Más lett volna, ha gusztustalanul lett volna tálalva, de nem így volt! Szerethető, könnyezhető film, tényleg kevés izgalommal, hogy a gyerekek számára könnyen emészthető legyen. A családunknak nagyon tetszett és ha le lehet tölteni majd, biztos megnézzük többször is.
szavazat: 1/10 február 08. 20:36:16
február 08. 20:36:16
(10/17)
Az egyébként nem egy rossz családi filmre amit két 9 éves lányommal láttunk sikerült mégis rossz szájízzel visszagondolni, mert bennem is egyértelmű rosszalást váltott ki utólag a film, az úgy látszik Amerikában már divatos homoszexuális családmodell hirdetésével! Felháborító, teljesen egyetértek adrkati hozzászólásával
szavazat: 1/10 február 03. 11:20:46
február 03. 11:20:46
(9/17)
A hozzászólás moderálva lett.
szavazat: 1/10 február 03. 11:03:34
február 03. 11:03:34
(8/17)
szavazat: 1/10 február 03. 10:52:49
február 03. 10:52:49
(7/17)
szavazat: 6/10 január 28. 08:07:01
január 28. 08:07:01
(6/17)
Két lányomnak tetszett (7 és 4 évesek), főleg az idősebbnek.
Felnőttfejjel: nézhető, de azért nem ez az év gyerekfilmje. A filmben megtörténik minden, ami a giccshez / érzelgősséghez kell: kedves cica, kedves kutya, kedves vadállat, kedves emberek, kedves katonák versus gonosz emberek, baleset, halál.
A film végén a happiend oka kifejezetten nehezen magyarázható egy hétévesnek, ha egyáltalán. (Csak kis spoiler: Az USA államrendszeréhez és az államok hatásköreihez kapcsolódik.) Ez engem bosszantott: valami kevésbé jogi feloldást is adhattak volna a forgatókönyvírók, gondolva a nem amerikai gyereknézőkre is.
szavazat: 1/10 január 27. 19:40:52
január 27. 19:40:52
(5/17)
Azt gondoltuk, hogy "Az egy kutya négy élete" című filmhez hasonlóra ültünk be. Ahhoz képest egy otthoni letöltés keretében max. egyszer nézhető kis gagyi lett volna max 3-4 körüli értékeléssel, ám amikor megjelent benne a mai filmekből úgy látszik kihagyhatatlan homoszexuális szál (könyörgöm, tényleg muszáj ezt már egy gyerekfilmbe is, tényleg?) akkor nálam bekerült az értékelhetetlen kategóriába. Ha ez a mai trend, én nem fogok moziba járni, nem fogok pénzt pazarolni olyanra, ami az ellenérzésemet csak fokozza.
január 20. 13:40:54
január 20. 13:40:54
(4/17)
Ilyen eredeti forgatókönyvvel még nem találkoztam........ A hagymának nincs annyi rétege, ahány bőrt lehúztak már a kutyafétisben szenvedőkről ezekkel a blökis ródmúvikkal.
szavazat: 10/10 január 13. 09:50:19
január 13. 09:50:19
(3/17)
Nagyon tetszett 10/10 !
szavazat: 8/10 január 12. 08:54:57
január 12. 08:54:57
(2/17)
7, 13 és 19 éves fiatalokkal mentünk, egy pillanatig sem unatkozott egyikőjük sem, pedig a mostanában divatosnál sokkal lassabb folyású film. Érzelmes, megható jelenetekkel, kicsi izgalommal és gyönyörű tájképekkel jellemezném. A felvillanó kényesebb társadalmi témák is tapintatosan voltak ábrázolva. Nem bántuk meg.
január 03. 00:21:15
január 03. 00:21:15
(1/17)