10/10
Bru 2007 júl. 25. - 00:54:41 10/10
(29/409)
Jobb késõn mint soha alapon most néztem meg moziba! Istenem!! Vannak még ilyen mozik!
Egyszerûen nem találok szavakat. Magával ragadó! Full paranoid számomra és egyszerûen fantasztikus hogy úgy meg van írva hogy csak kattog és kattog az ember a kronológián. Egyedül a zenében éreztem kicsit hiányosságokat és kissé "középszerû dallamokat" de a film maga a vágásaival, az effektejeivel fenomenális!! A színészi játékokat én nem is tudom kiragadni mert a forgatókönyv és a látvány együtt ütött a játékkal úgy hogy még mindig ott érzem magam. Mestermû!
Csak emlékezzek holnap a filmre! :D
9/10
Neszfor 2007 jún. 18. - 18:47:48 9/10
(28/409)
Tényleg nagyon jó film. Van benne egy-két érdekes csavar, de nem túl nagy, hogy romantikus vígjáték maradjon. Érzõdik rajta nagyon Gondry videóklippes múltja, jók azok a kis diszkrét effektusok. Akinek megvan DVD-n nézze meg az extrák között a videóklippet. Nagyon ötletes és jó a szám. Mellesleg a dal egyetlen jelenetben, csak egy kicsit és nagyon a háttérbõl hallatszik a filmben. Ügyes!
zszoltan 2007 márc. 28. - 16:47:23
(27/409)
Az Oscar-ral nekem elég érdekesen alakult a (v)iszonyom. Elõször gimis koromban elhatároztam, hogy soha többé nem nézek meg filmet, amit úgy hirdetnek, hogy Oscar-t kapott. Aztán mégiscsak hajalndó voltam neki megbocsátani, és azóta nem foglalkozok vele, milyen díjat nyert egy film vagy alkotó.

Ebben a végsõ lökést az a cikk adta nemrég, amiben valakit méltattak, hogy "ha tavaly jött volna ki ez a film, akkor biztosan Oscar-t kap a fõszerepéért. De az idei mezõny olyan erõs volt, hogy sajnos esélye sincs."
Milyen furcsa is, amikor egy sportversenyen közvetítik, hogy "Új Európa-csúcs! De sajnos ez is kevés a legjobb négy közé jutáshoz." Bizony a rendkívüli teljesítmény nem biztos, hogy a verseny megnyerését is eredményezi.
(Jól emlékszem, hogy kosárlabdában meg az USA egyszerûen nem indul válogatottjával a világbajnokságon? Hát ez szerintem nagyon pozitív hozzáállás. És az õ értéküket egy cseppet sem kisebbíti.)

A filmet pedig majd megnézem. Köszi az ajánlást.
9/10
judephil 2007 febr. 11. - 00:17:22 9/10
(26/409)
Hihetetlenül hangulatos film remek alakításokkal, Jim nagy meglepetés volt számomra(persze pozítív értelemben). Nagyon igaz a mondandója a filmnek, és sokszor meg lehet nézni,fordulatos.
8/10
Newcastle United 2007 febr. 09. - 13:18:10 8/10
(25/409)
Azért nem abból kell kiindulni, hogy Oscarra jelöltek valakit vagy sem. Történtek már nagyobb furcsaságok is jelölések vagy díjazások kapcsán.Nem kell belõlük messzemenõ következtetéseket levonni.
8/10
Newcastle United 2007 febr. 08. - 14:55:05 8/10
(24/409)
Szerintem meg mindketten nagyok voltak.:) Jól kiegészítették egymást.
9/10
graniti 2007 jan. 17. - 22:49:04 9/10
(23/409)
Truman show, Mi lenne ha?, Egy makulátlan elme örök ragyogása. Egyre-egyre jobb lett Jim Carrey, mint drámai színész ezekben a filmekben. Remélem nem állt meg ez a folyamat és várom az új filmjét: The Number 23
main 2007 jan. 16. - 20:51:48
(22/409)
Szeretem az olyan filmeket, amikor nem lehet kiszámítani, hogy mi történik, ami meglepetést tud okozni, és szerencsére ez a film ilyen. A vége is kellemes meglepetés. Bírtam a film közben, hogy fordulatra fordulat, és még arra is egy, és még egy és még egy, és már ott tartasz hogy gondolkodnod kell, hogy érted-e még egyáltalán az egészet, aztán egy hirtelen csapással a történet lenyesi a mellékszálakat, és minden visszazökken egy irányvonalba. Jim Carrey különösen remekelt, eddig is bírtam a drámai szerepeit, de ez feltette a koronát. Szuper film, csak ajánlani tudom!
laczko02 2007 jan. 16. - 17:16:32
(21/409)
:-))) Én is pont így vagyok Jim Carrey-vel! Nagyon hamar elkezd fárasztani idiótán vigyorgó gumiarcával a vígjátékaiban. És ebben a filmben engem is nagyon kellemesen meglepett. Hihetetlenül hiteles az alakítása. De a film is nagyon jó. Eredeti és kidolgozott. Igazán valósághûen ábrázolja a férfi-nõ kapcsolatot. Mintha nem is amerikai lenne! :-)
PszichoCica 2006 nov. 12. - 20:18:31
(20/409)
Bevallom elõször én sem értettem... viszont mikor másodjára megnéztem már szégyelltem magam, amiért elõször nem értettem :) Ha tényleg odakoncentrál az ember, akkor nagyon könnyû követni a történetet...

Fantasztikusak voltak a szereplõk, és ez a legjobb Jim Carrey film a világon (bár már régen is lehetett tudni hogy Jim Carrey több mint egyszerû komikus, csak meg kell nézni az Ember a Holdon-t)! Eszméletlenül jó volt minden szempontból!
Alassea 2006 okt. 19. - 20:08:58
(19/409)
Hát nem tudom fiúk-lányok....
Én pont azért néztem meg a filmet, mert itt az ajánlóban három lelkes hozzászólást olvastam róla, valamint én szeretem Kate W.-tet.
De a film eszméletlenül rossz, pedig én minden evõ vagyok.
Szeretem a mûvész filmeket és mindent ami kellõen igényes, de fõleg elgondolkodtat!!!

Itt a film ötlete nagyon eredeti, de a megvalósítás eléggé tré. Igazatok van egyedül a két színész ér alakítása ér valamit. De a film maga, nagyon gyorsan elfelejthetõ!!!!!
9/10
graniti 2006 okt. 01. - 23:07:12 9/10
(18/409)
Szerintem jó film. Fõszereplõk!! Csak így tovább ezen a vonalon!!
Kispéter 2006 aug. 31. - 19:40:29 Előzmény fisherman
(17/409)
23 éves férfi létemre kicsordultak a könnyeim. Soha nem fordult még elõ velem, hogy egy film megnézésétõl úgy megszeressek két színészt, mint Kate Winslet-et és Jim Carrey-t. A filmet négyszer néztem meg két napon belül. Ez volt lassan két éve és mai napig bennem van a nyoma.
Fantasztikus, ahogy újra egymásra találnak! Az érzelmek és gyötrõdések minden megnyilvánulását kristálytisztán fogtam és átéltem, a színészekkel együtt szenvedtem. A film végén több jelenetnél is eltört a mécses.
"Just a girl."
fisherman 2006 júl. 19. - 17:57:51
(16/409)
Nem bírtam ki, hogy még a kritikák elolvasása elõtt ne írjak a topic-ba. Szóval ZSENIÁLIS! Csupa nagy betûvel! Tegnap láttam a filmet, de ma megint meg akarom nézni. Õrület! Eredeti ötlet, hihetetlen rendezés és ügyes, sõt tökéletes színészi alakítások.
Az elején összekuszálódtam, de ez egy tudatos rendezés általi helyes reakció volt. A film közben szépen lassan összeáll a kép, és a végén bumm...jön a teljes katarzis. A végén az ember együtt sír, együtt nevet a fõszereplõkkel. Hiszen nincs a megszokott happy end. Kicsit keserédes befejezés, ami egyben a kezdet is. Fantasztikus! Sajnálom, de nem tudok rosszat írni a filmrõl.
Meghatározó élmény volt. Ennyi sovány esztendõ után végre egy igazi FILM. Köszönöm!
ember 2006 júl. 13. - 18:26:38
(15/409)
Nekem hatalmas élmény volt a film, mert rímel az életemre. Küzdünk, hogy elfelejtsük egymást, és hol ösztönösen, hol szándékosan újra egymásba botlunk. A kérdés, amit felvet szerintem a film, hogy mit is akarunk valójában? Ha technikai lehetõségeink korlátlanok, tudunk-e visszafordíthatatlan dolgokról dönteni úgy, hogy ne mánjuk meg, ne akarjuk visszacsinálni.
A futurisztikus elem nélkül is ugyanúgy élhet ez a kérdés: mindenki tud-e úgy döntést hozni, hogy ne akarja azonnal visszacsinálni?
sanyibakter 2006 jún. 26. - 15:08:10
(14/409)
Nekem inkább azt mondja a film hogy soha nem tudhatod elõre mi lesz a vége és lehet fájni fog és kétségbe esel ha majd el kell engedned valakit vagy valamit,de ha épp ésszel végigküzdöd akkor elmúlik a fájdalom és megmaradnak az emlékeid hogy ne követhesd el újra ugyanazt a hibát!A rajztanárom egyszer leöntött egy pohár vízzel mert mindig radíroztam ha rontottam:Ha mindig kiradírozod ugyanoda fogod visszahúzni a vonalat!
amatõõr 2006 jún. 25. - 12:02:06
(13/409)
Ez a "mindenképp mondanivalót keresek" dolog tényleg nem állja meg a helyét, de én sem azt vallom, hogy minden filmnek egetrengetõen mély gondolatokkal kell bombáznia a nézõt. De nekem úgy tûnik, hogy ez a film nagyon ezt szeretné, de nagyon nem sikerül neki. Ha azt a gondolatot akarja közvetíteni, amit Te írtál, akkor valljuk be, elég lapos és közhelyes dologról van szó. Már oviban mélyebb gondolatai vannak ez mebernek. Nekem talán az volt érdekesebb rész, mikor válaszút elé került a pár. Tudják, hogy gallyra megy a kapcsolat, meg hogy késõbb majd rühellni fogják egymást, de vajon érdemes-e ennek ellenére belevágniuk. De ez sem olyan egetrengetõ nagy ötlet.
Elfogadom, ha valakinek tetszett, de ha Jim Carrey komolyabb filmben szeretnétek látni, ajánlom a Truman-Show-t. Ez a film pedig inkább a Maradj c. filmre hasonlított, sok a szósz, de a pecsenye hiányzik.
Redfield 2006 jún. 25. - 11:02:44
(12/409)
Ha már mindenképp mondanivalót keresel, talán az lehet, hogy: nem szabad megbolygatni az élet rendjét. Az eddig megtett utad miatt lettél az, aki vagy. Az író nyílván azt gondolta, hogy minden fájdalomnak van értelme. Látok benne igazságot...
Timke 2006 jún. 25. - 09:51:41
(11/409)
Nekem is olyan semmilyen volt. Tehát végignéztem, értettem is, de úgy nem mozgatott meg bennem semmit sem. Kate Winslet öltözködése pedig.. ah, ez a karakter cseppet idegesítõ.:)
Meg lehet egyszer nézni, de kb ennyi.
8/10
Newcastle United 2006 jún. 25. - 09:45:32 8/10
(10/409)
Nekem nagyon bejött ez a film, igazán eredeti volt és Jim Carrey is meglepõen jó volt benne. Úgy látszik komolyabb szerepekben is megállja a helyét.