ControlAlt 2020 szept. 09. - 14:46:13
(389/409)
Érdekes, egyedi, a végén egy csavarral. De tény hogy nehezen emészthető. Ezért én sem fogom többször megnézni.
genius.scholes18 2018 nov. 14. - 03:57:51
(388/409)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, de inkább túlértékeltnek tartom. A hangulata valóban nagyon egyedi, jó, mondhatni magával ragadó. Ez köszönhető annak, h Gondry videóklippes múltja, és ez a téma nagyon jó elegyet alkotnak, erősítik egymást, így az audiovizuális megvalósítás nagyon jól sikerült. A zene, a képek, a színészek, mind karaktereikben, mind játékukban, ami alatt a 2 főszereplőt értem, a technikai megoldások, ezek nagyon jól egybecsengenek a témával. A film a szerelemről szól, annak pszichoanalízise, és hitelesen, még talán azt is mondom tanulságosan mutatja be annak természetét. De azt érzem, összhatásában, h ez így kevés, nem mond annyi új dolgot a témáról, így olyan tartalmi töltet, üzenet se bontakozik ki előttünk, aminek drámája megragadna. A filmnek össze van kuszálva a cselekménye, nem lineárisan halad, ez annyira nem is zavaró, jó így, az expozíció során nézette magát, azt mondtam: érdekes. Viszont a bonyodalomnál leült számomra a film, hosszan, kitartottan mutatja a főszereplő küzdelmét, ha már JC, ez a rész a Trumanban sokkal jobban volt megoldva. Itt az esztétizálás nagyon elnyomta a valós cselekményből, fordulatokból köv. drámaiságot, azon kellett volna meghatódni, ahogy a képi megoldásokkal kibontják a sztorit, túl sok a formaiság a tartalom rovására. És ez a kitartottság végig jellemző, többször van, h percek telnek el, szinte beszéd nélkül, akár csak 1-1 jelentetet nézve. 100 p.-et, vmivel meghaladó játékidő, így túl hosszú volt. A kinti, valóságbán játszódó szál a többiekkel számomra nem volt elég érdekes, sztem nem adott annyit hozzá a sztorihoz. Szóval nekem ez volt a film mélypontja 50p.nél meg is kellett állítanom, de utána alig volt kedvem folytatni. Aztán a tetőpontnál válik átélhetővé a sztori, ott kifeszül, az érzés kettősége, a dilemma súlyossá válik, és a nézőt foglalkoztatni kezdi a lezárás mikéntje, ami a középső harmadba nem volt jelen. A lezárás pedig korrekt, méltányos, jól átgondolt, jól kifejeződik a szerelem természete, annak nyomasztó vonásai. Úgyhogy összességében egy átlagnál jóval jobb filmet kapunk, az értéke eléri azt, h megérje belökni a lejátszóba, de igazán ereje, csak az egyedi hangulatteremtésben van, az-az ami elkísér a megnézés után is, ami akár újabbra sarkallhat. A többit tekitve nekem voltak is konfliktusaim a filmmel, a történet nekem nem mondott aemmi újat, csupán korrekt volt, túlságosan elnyújtott film, a fő konfliktus se volt elég erős a film lényegi részében, és akkor még mellé raktak 2,annál lényegesen érdektelenebb, sematikusan felépülő, kiszámítható konfliktust. A pozívum még, hogy a film nem spórolta ki a humort, jó minőségű szórakozást kapunk, én többször elmosolyodtam ezeken, ez sokat segít többszempontból is: figyelemfenntartás, átélhetőség, jobban beintegrál a film, szerethetőbb, nézhetőbb lesz. Én két skálán pontozok, mint magával ragadó film, aminek a világába akarok élni így többször megnézem 7-es a film. És nagyjából ugyanennyire erős abból a szempontból is, h mit ad nekem, mennyire tudok építkezni ebből a filmből, itt nem számít hányszor nézhető meg, hanem h az összetett hatása képes-e elkísérni életem végéig, mint egy kis szentencia. Szóval itt is egy 7-es. Inkább alulról 7-esek,vagyis átlag feletti kategóriába tartozó film, de nem jó, és nem kiváló, bár a jóhoz erősen közelít, kb. az átlag feletti és a jó metszetének találkozásán van a film.
3/10
Owl 2018 márc. 18. - 21:12:45 3/10
(387/409)
Ez egy sci-fi köntösbe bújtatott izé. Romantikus nézők biztosan szeretni fogják, nekem túl elnyújtott és unalmas volt. A folyamatosan izgő-mozgó kamera se lopta magát a szívembe.
9/10
kkamilla10 2017 okt. 09. - 00:19:15 9/10
(386/409)
Aki a film címe alapján valami különlegesebb sztorira vagy olyan \"Egy csodálatos elme\"- hangulatú filmre, vagy csak valami különlegesebb témához nyúló kicsit fura de lebilincselõ filmre gondol, az téved. A cím nálam nem passzol a filmhez.
Ez egy romantikus jellegû film, inkább az ember-ember kapcsolatot mutatja be; hogy milyen dilinyósak, de mégis szerethetõek vagyunk. Egyébként szerintem nagyon jó film, elgondolkodtató és sok mindenki azonosulhat a fõszereplõk érzéseivel, a végére kicsit fel is kavar...:) 10/9 annyi, hogy a cím kicsit számomra félrevezetõ volt
Oh jajj 2017 szept. 19. - 07:58:30
(385/409)
Nézem úgy másfél órája. Ismét meggyõzõdtem róla, hogy Jim Carrey egy ócska ripacs. Nagyon gyenge az egész.
_goldie_ 2017 júl. 16. - 20:35:56
(383/409)
Macika5 2017 júl. 16. - 10:35:30 Előzmény _goldie_
(382/409)
Köszi, hogy föltetted ezt a klipet, imádom ezt a zenét!
Macika5 2017 júl. 16. - 10:26:04
(381/409)
Nekem a zenéje tetszett nagyon. Tudja valaki, hogy mik voltak benne, fõleg az utolsó szám érdekelne, ha felismerte valaki?
franszoá81 2017 jún. 22. - 10:14:20 Előzmény marxengelszleninsz
(380/409)
kb ue. a véleményem. imádom a különleges hangulatú filmeket, de ez valami pocsék. az egyik legtúlértékeltebb darab amit valaha láttam (nem, nem rambon nõttem fel)
10/10
napviragi 2017 jan. 29. - 17:02:22 10/10
(379/409)
Fincsi, jó illatú, bársonyos film
Tetszett
<3
10/10
1/10
marxengelszleninsz 2017 jan. 20. - 11:30:59 1/10
(378/409)
Pocsék film. Mind a történet mind a megvalósítás unalmas, vontatott és érdektelen. A színészi játék kritikán aluli. Gyenge limonádé az egész. Arany Citrom díjat adnék érte, ha lenne ilyen..
esernyo 2016 máj. 09. - 20:27:02 Előzmény kobax
(377/409)
Szerintem zseniális, én most nézem 3x-a, és természetesen vannak benne sxi-fi elemeek. A legtöbb filmet nem csak 1 mûfajba lehet besoroloni.
5/10
kobax 2016 márc. 30. - 15:00:40 5/10
(376/409)
Végigszenvedtem becsületbõl, nehogy bárki is azt mondja, hogy nem tudom, mirõl beszélek.
Nem mondom, hogy rossz volt, de azt sem, hogy jó.
Pont középút - egyszer meg lehet nézni (nem mondom, hogy érdemes), de ha valakinek kimarad az életébõl, akkor sem veszít vele semmit.
Szerintem egyik szereplõnek sem élete csúcs-alakítása.

Csak egy magánjellegû megjegyzés: alapjában véve azért néztem meg, mert az imdb szerint a valaha volt tizenötödik legjobb sci-fi.
Én sci-fit nem véltem benne felfedezni egy fikarcnyit sem (pedig sci-fi mániásként nem egy és nem két sci-fit olvastam és láttam már életem során, úgyhogy úgy vélem, tudom mirõl beszélek, és mielõtt bárki beleköt ebbe: nem, a sci-fi nem csak attól sci-fi, hogy a világûrben csatáznak...)

5/10
Kiccike 2015 aug. 04. - 20:49:11 Előzmény Zee1
(375/409)
Kate Winslet csodás színésznõ. A Titanic címen futó bénázása után csak jól szerepelt. Ahogy ebben a filmben is.
10/10
offtopic
peti494@gmail.com 2015 máj. 30. - 18:20:48 10/10
(374/409)
Bírom azt aki félbehagy egy filmet aztán ad rá 1 pontot. Akkor már inkább ne is pontozza meg ne szólja le ha aztsem tudja mi volt benne...
offtopic
Zee1 2015 máj. 20. - 12:39:39 Előzmény nandelecki
(373/409)
Egy ilyen Kate Winslet kaliberû színész/nõt én nagyon könnyen el tudok felejteni. :)
10/10
nandelecki 2015 márc. 30. - 01:10:28 10/10
(372/409)
A film címe gyönyörû és sokat sejtetõ. Abszolúte szokatlan történet és annak vezetése. Jim Carrey legnagyobb alakítása, ahogyan Kate Winslet is nagyszerû. Kiválóak a karakterek, a depresszív, magába forduló Joel és a rapszodikus kedélyállapotokat mutató Celmentine. A forgatókönyv abnormalitása és komplexitása magában hordoznak egy lebilincselõen érdekes romantikus drámát, amely egy precíz, illetve autentikus rendezéssel párosulva meg is valósult. Amennyire rendhagyó, annyira hiteles a szerelmi szál, amelyet fokoz a különös, ám kiváló zene. Nagyszerûen vitték képernyõre az emléktörléses jeleneteket, ahogy szép lassan eltûnnek a színek, tárgyak, épületek, végül egy üres tér marad, vagyis semmi. A film kissé döcögõsen indul (mely a film megtekintése után értelmet nyer), de aztán megragad egy fonalat, amelyet tökéletes ütemmel, rendkívül finom és megfelelõ romantikával adagolva prezentál. Minél többet gondolunk, emlékezünk vissza valamire, annál inkább elbizonytalanodunk benne. Így történt ez Joellel is, aki rádöbben szerelme magasztosságára, amely fordulat a film esszenciája. Összességében pozitívan szofisztikált, ízléses és lenyûgözõ film, az egyik legjobb, amit valaha láttam. 9/10.
10/10
thegodfather18 2015 jan. 26. - 19:27:46 10/10
(371/409)
Nekem nagyon tetszett a film, bár elfogult vagyok Kate miatt, mert õ az abszolút favorit nálam. Jim Carrey végre nem azzal érvényesült, hogy bárgyú fejet vág,hangot utánoz vagy éppen higanymozgással probálkozik. Sok humorista probálkozott már hasonló drámai szerepekkel, ez a jobbak közé tartozik.Kate zseniális mint mindig és a mellékszereplõk is jól játszanak. Érdekfeszítõ film az elmérõl és fõként az emlékek megváltoztatásáról, nagyon érdekes dolgokat bolygat a film, miközben egy szerelmi szálért is izgulhatunk. Ahogy az emlékek eltûnnek, úgy jön elõ újra az érzés, de ha minden emlék eltûnik az érzés megmarad, látható hogy nem csak az elme tárolja az emberi kapcsolatok átfogó és bonyolult dolgait, hanem a szív ugyanolyan fontos. Nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom mindenkinek. A zenei aláfestések nagyon eltaláltak, a képi világ pedig zseniális.
4/10
Újvállalkozó 2014 aug. 10. - 16:00:01 4/10 Előzmény cellasto
(370/409)
4/10

Érdekes alaptörténet, nem túl jó megvalósítás. Többet nem nézem meg, túl lassú, vontatott és elvont.