tam-tam 2010 febr. 25. - 23:23:51
(289/409)
1ként Hóber hozzászólására annyit h 1 filmnek (és ált. minden mûvészeti ágnak) lényege h van mondani valója. Én is szeretem az akció filmeket,de mondani való nélkül nem sokat adnak az emberhez. A film lényege, a szórakoztatáson kívül, az elgondolkodtatás, és ez akár valós problémákra is kivilágíthat, és gondolkodtatásadat megváltoztathatja. pl ebben filmben arra utal, h a szerelem lehet véget ér, de nem vége a lényeg, hanem a szép emlékek.
tam-tam 2010 febr. 25. - 23:15:09
(288/409)
Ez a film szerintem tökéletes:P Jim Carry maximálisat hozta Kate Winsletrõl hát igen IMÁDOM:D:D Nekem amikor elõször néztem nem tetszett a befejezés de most másodszorra már teljesen máshogy látom. A kedvenc jelentem mikor omlik le a ház és Kate azt mondja: "Most nem maradhatnál". Charles Kaufman eszméleltel jó forgatókönyvet hozott össze. Szerintem a poénok és drámaiság 1eltalán nem volt összeférhetetlen. 10/11
10/10
DrAnthony 2010 febr. 25. - 16:03:42 10/10
(287/409)
Az alaptéma, az alapgondolat nem rossz.
Lehetne akár egy sci-fi eleme is az agyi emlékek törlése, de a film nem erre megy rá, hanem arra, hogy egy ember (bármilyen fájdalmas is) VALÓBAN ki akarja-e törölni az emlékeit? Mert ha fáj is egy kapcsolat emléke, mégis voltak, lehettek (sõt, biztosan voltak) olyan emlékek, mely örökké el kell, hogy kísérjenek bennünket.
Épp ettõl csodálatos ez a film.
Mégis valahogy kicsit nem áll össze, néha próbál humoros is lenni, szóval jó elképzelés, jó alapgondolat, van mondanivaló is, de mégis, összességében a film nálam csak 7/10.
10/10
blanka1028 2010 jan. 27. - 20:30:21 10/10
(286/409)
Nekem nagyon bejött, jól volt megcsinálva, a színészek a maximumot mutatták, és sztem szép történet is volt!! xDDDD
CSAK AJÁNLANI TUDOM! 10/10
10/10
pedit 2010 jan. 14. - 23:32:10 10/10 Előzmény megatron35
(285/409)
Megérdemelte a forgatókönyvírója az Oscart. Egyik kedvencem lett. Szerintem ez után a film után mindenki gondolkodóba esik, kit kéne 'kiírtani'. . . de ugye értelme nem volna. Jó volt a film szerkezete is, a színészi játék is teljesen rendben volt. 10/10
10/10
megatron35 2010 jan. 13. - 19:38:13 10/10
(284/409)
nagyon szép film szerintem és megéri rá szavazni egy 10-est :)
Redfield 2010 jan. 12. - 16:18:17
(283/409)
Az emberek többsége nem is tudja értékelni az ilyen kapcsolatot, hiába élnek benne.
10/10
tündemamusz 2010 jan. 12. - 14:27:37 10/10 Előzmény Redfield
(282/409)
Redfield ha jobban megnézed az emberek többsége olyan kapcsolatban él, amilyenrõl te álmodsz
sakit felut 2010 jan. 10. - 20:56:51
(281/409)
A Joe Black film- et kábé annyira van kedvem megnézni, mint ezt ahová irogatunk, mert amellett hogy szerelem meg romantika érdekes valamiért ..

Az X- ment nagyon ellátványosították, történetétt elbénázták szerintem a harmadik részre, de a második része a kevés képregényfeldogozás közé tartozik ami lehet elég távoli mély gondolatokat ad a Hellboy II, Dark Knight meg a mostani Watchmen mellett, ha nem a megszokott, divatos, látványos akciórészeit veszed ...

Az egy dolog hogy vannak jobban hirdetett, divatosabb filmek amiket én se szeretek annyira, de ezt pont az a pár olyan az utóbbi 10 évben ami valami elgondolkodtatót ad is, ha megismered.... Akkor még meg is érteném a te gondolataidat most ha valami mûvész, underground, alternative film fórumába volnánk mint mondjuk a Paranoia vagy men tudom, de ez a film kábé a hasonlóan gazdag amerikaifilmiparvilágból jön mint amiket te most itt fikázól :)
sakit felut 2010 jan. 10. - 13:11:55
(280/409)
Nnnha, volt idõm elolvasni az itteni összes háeszt, és a védelmére kelnék, mert ez ilyen kemény rönkbuta mennyiségnövelõ megjegyzés volt ami nem igaz ! :) Mostanában vele véletlen szerencsébõl volt alkalmam összefutni pár topikban, és ezek olyan filmek, ahol el lehet gondolkodni elég sok dolgon, karakteren, szerepen, idõ és térbeli helyzeten ... az egy dolog hogy van egy valahogy érthetõ, valószerû, életbevágó törpénete is :-`
sakit felut 2010 jan. 09. - 20:27:51
(279/409)
jahh hja :D.. ez egy népi bölcsesség :D :D az idõs emberek tudnak valamit .. hha hehh :-`
umma 2010 jan. 09. - 19:03:51
(278/409)
offtopic
fotellako 2010 jan. 09. - 14:28:06
(277/409)
megtalálod pl romafiufilmjei között (októbernél)
"google a barátod"
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jan. 09. - 00:31:35
(276/409)
Figyelj, visszaveszek a stílusból, hátha pontot tehetünk a dolog végére. Mert nem tudom, hogy szándékosan vitatkozol más ellen, mint amit többen itt leírtak, vagy nem látsz a pipától.

Szóval elõször is, mély lélegzetek.

És aztán.

A határvonal itt nem annak mentén van, hogy "szerelempártiak" meg "nemszerelempártiak". Ez nem hogy leegyszerûsítése, téves megközelítése a dolognak.

Ahogy én látom, itt a harcvonalak aszerint álltak fel, hogy ki tartja mély, tiszta érzelemnek azt a valamit, ami emögött a szó mögött van, és ki nem.

Szerintem Te olyan vagy, mint Dömdödöm. Túl sokszor, túl sok helyrõl hallottad, hogy "ó hát én olyan celejmes vagyok". Persze, hogy megfekszi az ember gyomrát, és kialakul benne egy negatív képzet, de mások fogalmakról alkotott "nézete" nem befolyásolhatja a miénket.

Amire én mondom, hogy szerelem, az nagyjából olyan, amit lentebb írtál a kitartásról, ösztönzésrõl, stb. Más szavakat használtunk, ennyi.

Amit viszont arról írsz, hogy patikamérlegen kell méregetni a jó tulajdonságokat, és erre kell építeni... Ez nekem tapasztalatlanságról árulkodik. Vagy te az a fajta bróker vagy, akiket a filmeken szoktak mutogatni. Szerintem nem.

Lényeg, hogy az érzelmek nem befolyásolhatóak, de párosulhatnak tisztán látással. És van, hogy veszni kell hagyni a legnagyobb szerelmeket is. De van, hogy mindent meg kell tenni érte. Meg olyan is van, hogy a kettõtök akarata számít legkevésbé. Utóbbi kapcsolat az Egy makulátlan... témája. Nem az a vak, üres szerelem, ami körbevesz minket nap mint nap, és attól is elveszi a kedvünket, hogy kimondjuk, vagy leírjuk ezt a szót.
Redfield 2010 jan. 09. - 00:13:42
(275/409)
A szerelemnek semmi köze a bátorsághoz, meg a strapabíráshoz, meg az életigenléshez, ha az ember attól teszi függõvé a közös boldogságotokat, hogy érez e irántad ilyet, vagy sem. :)
Redfield 2010 jan. 08. - 23:38:56
(274/409)
Tudod nem igazán értem, hogy miért engem ér a kritika, amikor én képes vagyok boldogságot megélni, és tartósan, hosszú távon is elképzelni magam valakivel a szerelem érzete nélkül is, míg mások az általuk leírtak alapján képtelenek. Feltételezem te is közéjük tartozhatsz, de szerintem jelen esetben félresiklik a téma, ha oda vezet, hogy én kevesebb vagyok ettõl. Voltam már szerelmes, nem egy olyan dolog amin ne lehetne túllépni, amit ne hagyhatna maga mögött az ember, ha igazán akarja. Talán sokakban nincs meg a hajlandóság, vagy az akaraterõ, és inkább végigszenvednek hosszú éveket, vagy egy egész életet is egyetlen teljességgel megalapozatlan érzés miatt, de tudod megismerni az embert és fülig beleesni nem egy és ugyanaz. Az elõbbi fontosabb, mert az, hogy odavagy érte és majd kiugrik a szíved a helyérõl még koránt sem garantálja, hogy ti össze is illetek, és hogy van jövõtök. A tudás! Az információ, a tények, a tulajdonságok összessége objektív megvilágításban ellenben... abból már lehet várat építeni.
sakit felut 2010 jan. 08. - 22:04:47
(273/409)
nem vagyok egy romantikás gyerek meg még nem néztem meg a filmet, de felszökken néha a tudatomba, és azok alapján amit olvastam, tudok róla eddig .... az õrjítõ rózsaszín köd itt abban rejlik ... hogy azon túl hogy nagyon ismerik egymást, bármit képesek a másikról elképzelni még a jövõben amit akarnak, és ettõl szeretik .. de ez tûnik el, ennek lesz vége és ahogy megunja a világ a dolgot ... ......

eljutnak oda ami miatt :D eszembe jutott hogy ide írok, mert az a téma amit most láttam már be írtam a Harcosok Klubjára mint ottani idézetet " Azt bántod, akit szeretsz " ... azért szereted, hogy bántsad a másikat >:-`

... érzem hogy ezért a gondolatfeltésemért én leszek itt az aggresszív õsvadbunkó durvaparaszt >: )
perry 2010 jan. 08. - 20:57:25 Előzmény Charles Foster Kane
(272/409)
Lehet, hogy amnéziás vagyok de nem találok olyan szót a saját hsz.-ben, hogy: hiteltelenség.
Olyat mint hit igen.
Számomra a "rózsaszín köd" a szerelem azon idõszaka mely a totális odaadásról, a megimerés
lángoló egymásra találásáról szól. A film sejtetni engedi, hogy ez volt az összekerülés idõszaka , bár lehet, hogy ez csak az én gondolataimban létezik.
Egy bizonyos és ezt sikerült megtanulnom a hozzászólásaidat olvasva, saját gondolataid oltárán lobogó fáklyád fényében nem fogom a világosságot keresni.:)
Charles Foster Kane 2010 jan. 08. - 17:47:25
(271/409)
Ebben a filmben legkevesebb a hiteltelenségbõl van.

Én csak azt nem értettem a rózsaszínködös szerelem hogy jön a képbe, amikor errõl nincs szó ebben a filmben. Épp egy olyan szerelem bontakozik ki, amiben tisztán látják a másikat, és mégsem...
perry 2010 jan. 08. - 17:08:46
(270/409)
Bár tudjuk , hogy véleményalkotásban messze északfok , idegenség és fényév távolság választ el minket tõled. :)
Ennek ellenére némi empátiával kitalálható, hogy Redfield
rózsaszín köd alatt a szerelemrõl beszél.
Mikor egy átlagos férfi és ösztönei mentén közlekedõ lány
eshet "rózsaszín" ködbe, hogy kiderüljön ez nem távlatokkal bíró kapcsolat akkor Egy makulátlan elme örök ragyogása filmet láthatjuk.
Kissé hihetetlen is mit keres ez a két ember egymás mellett, de hát a vonzások és választások kiszámíthatatlanok, mindenki szeretne egy vibráló személyiségû hölgyet maga mellé, vagy biztonságot sugárzó férfit az életében.
Bár meg kell jegyeznem agy törlést már nem igazán.
Bevallva vagy bevallatlanul tanít minket ez a film arra, hogy szeressünk mert a "rózsaszín köd" elé tornyosuló akadályokat le lehet gyõzni ha hitünk van a szerelemben.