Subrizeny 2009 dec. 28. - 00:12:21
(229/409)
Ez nagyon ütött :-)
Rengeteg mély, tartalmas beszélgetés. Pedig egy-egy ilyen részt kiragadva nem így tûnik :-)
Subrizeny 2009 dec. 28. - 00:11:29
(228/409)
Zseniális!!! Nem is értem, eddig hogy-hogy nem láttam!?
Elvarászolt és zseniálisak a színészek... Egytõl egyig :-)
10/10
zimp 2009 dec. 28. - 00:03:44 10/10
(227/409)
-Varázslatos a neved.
(csend)
-Hát ezaz Joel, és mindjárt eltûnik.
-Tudom.
-Mit tegyünk?
-Élvezzük.
Redfield 2009 dec. 28. - 00:02:37
(226/409)
Gondolod, hogy kötõdni, szeretni nem képes az ember szerelem nélkül? Lehet, hogy neked ilyen tapasztalataid vannak, én kicsit másképp élem meg a dolgokat. Meg egy szerelmi kapcsolatban mi a kihívás? Mi annak a próbája? A feltétel nélküli kötõdés felveti a kérdést, hogy mennyire õszinte? Tudod, én ha valakivel összekeveredek, nem attól akarok függni, hogy éppen mit érez. Azt akarom, hogy tiszta fejjel átgondolva is velem akarjon lenni, rám legyen szüksége. Nekem volt olyan kapcsolatom amiben így voltam a másikkal, és a másiknak fontosabb volt a szerelem. Ez elég gyakori jelenség, de saját magamból kiindulva tudom, hogy az ember képes enélkül is boldognak lenni, csak erre nincs nagy befogadó közönség. Most komolyan... két ember azért legyen együtt, mert együtt akarnak lenni, és képesek vállalni a terheket. Ha valaki szerelmes, az együtt akar lenni a másikkal, de mivel el se tudja képzelni magát a másik nélkül, durván fogalmazva: nem beszámítható a véleménye, nem megalapozott, és én nem szívesen adnám a szívem valaki kezébe, aki csõlátású. Mert ha egyszer úgy hozza az élet, hogy az érzés enyhül, és õ elfordul, akkor meg csak mást fog látni, nem engem. :) Én nem abban hiszek, hogy mindenkinek csak egy bizonyos valakit jelölt ki a sors. Emberek vagyunk, mindenkiben ott lakoznak bizonyos értékek, képesek lennénk ezeket meglátni és szeretni, de nem akarjuk. Inkább csak azt akit szerintünk szent fény ragyog be, és közben az esetek többségében az sem érdekel minket, hogy magasról szarik a fejünkre.
ernesztin 2009 dec. 27. - 23:54:35
(225/409)
Nem a szeretet miatt szenvedsz, hanem az ürességérzet miatt.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 dec. 27. - 23:51:43
(224/409)
Szóval nincs szükség szerelemre? Csak "rózsás", kiegyensúlyozott, kapcsolatokra? Érdekes megközelítés, talán a korom miatt nem tudok vele azonosulni.

De ilyenkor meg eszembe jut az Annie Hall. Amikor odamegy a boldog, kiegyensúlyozott párhoz, megkérdezi õket, mitõl mûködik ilyen simán a kapcsolatuk, mire õk nagy egyetértésben azt felelik (persze Woody adja a szájukba a választ), hogy azért, mert teljesen szürkék, jellegtelenek és egyszerûek. Így valóban könnyû kiegyensúlyozott kapcsolatot ápolni.

De ha az a másik nem okoz függõséget neked, ha nem az ópiumod, ha nem bódít, nem szenvedsz tõle, akkor minek az egész? Jah, hogy ne egyedül kelljen lefeküdni, meg valaki reggel csináljon kávét.
10/10
parlagfu 2009 dec. 27. - 23:46:38 10/10
(223/409)
Ez a film olyan 10 es hogy csak na...
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
ernesztin 2009 dec. 27. - 23:37:27
(222/409)
Sok igazság van abban, amit írsz. Valaki ezt így fogalmazta meg: azért leszünk szerelmesek, hogy ne kelljen szeretnünk.
Ezt nem aq film ellenére írom, mert az nagyon tetszett. DE az biztos, hogy ebben is elõkerült a függõség problémája - mindig az a gyöngébb fél, aki jobban függ; és naná hogy õrajta fognak túllépni.
6/10
Egrian 2009 dec. 27. - 23:32:25 6/10
(221/409)
Nagyon unalmas film, vannak benne ugyan részek amik felkeltették a figyelmemet, de rendkívül zavarosak a szálak.
offtopic
Redfield 2009 dec. 27. - 23:29:25
(220/409)
De, szerintem nagyon is értettem. Akartak ugyanis egy másik befejezést a filmnek, ami (szerencsére túl negatív kihatása lévén) nem valósult meg. Ebben a befejezésben még sok évvel késõbb is visszajárkálnak kitöröltetni egymást a fejükbõl. Vagyis egyértelmû üzenetként azt szánták a filmnek, hogy képtelenek tanulni hosszú távon is az egészbõl, jobb hogy nyitva hagyták. A szerelem ellenességem pedig nagyjából arra épül, hogy egy olykor roppant kellemes, de egyébként nagyon káros betegségként tekintek rá. Nem szívbetegségként, amolyan elmezavarként. Nem azért, mert az ember kötõdik máshoz, azt nagyon szépnek találom benne. Sokkal inkább azért, mert az ember függõvé teszi magát valaki mástól, annak ellenére, bármit is cselekszik az a másik. Ez egy érzés, egy kép kivetítése valakire, és az ember elhiteti magával, hogy nem tehet ellene semmit, ha szenved. Ez nem igaz. Felejteni nem lehet, úgy meg fõleg nem, ahogy a filmben bemutatják, fikcióval. De tovább lépni lehet, és olykor szükséges is, mert vannak állapotok amik sehova sem vezetnek. A szeretet felelõsséggel jár, a szerelem pedig valami "Isteni" dolog, hogy nem mi irányítjuk magunkat, a tetteinket, a gondolatainkat. A szerelem egy kifogás, amivel akár évek alatt megalapozott boldog és mûködõ kapcsolatok is egy pillanat alatt romba dõlhetnek. Bizonyára a tapasztalataim miatt vélem úgy, ahogy, de rengeteg eset engem igazol, amikhez nincs túl sok közöm se. A szerelmes ember mindig arra a bizonyos jobbra, szebbre, tökéletesebbre vágyik, és olyankor nem számít, hogy mije van, hogy mi minden érték veszi körül az életben, ezeket nem veszi észre, és képes tönkretenni MAGÁT egy hirtelen jött érzés miatt. És még ha be is teljesül... egy maximalista, önzõ jellemet teljesít ki, holott a megértés, az elfogadás, a szeretet enélkül is létezik, és ha többen törekednének arra, hogy maguktól is meglássák az igazi értékeket, ne kelljen egy különleges érzelmi állapot hozzá, és mindig egy bizonyos valaki a millió közül... és a nõk hatalmas része képes lenne egy párkapcsolat boldogságát enélkül az érzés nélkül is elképzelni, akkor igen... sokkal több kapcsolat lenne rózsás, és sokkal kevesebb ember élne magányban.
lazarlia 2009 dec. 27. - 23:04:40
(219/409)
Végre...végre...végre... egy jó film. Ki vagyok bukva annyira tetszett. Sajnálom hogy nem láttam az elejét. Gyógyír a lelkemnek. El sem hiszem hogy a sok szemét közt amit általában látni ilyen is akad.
Redfield 2009 dec. 27. - 23:04:13
(218/409)
Én erre a filmre mondom azt (és nem sok mûre használom ezt a konkrét szót) hogy tökéletes. Minden tökéletes benne, amit csak számításba lehet venni. A befejezés pedig se nem vidám, se nem szomorú, hanem emberi. Emberek vagyunk, csinálunk hülyeségeket. De amíg ezek a hülyeségek ha csak egy kicsit is boldogságot jelentenek nekünk, akkor dönthetünk mellettük. Jómagam szerelem ellenes vagyok, és a filmben is megtalálom ezt a motívumot, mint egy baljós képet az érzelemközpontú életrõl, de ez sem hiba, mert ez is relatív, mindenkinél más. Ezért döntheti el mindenki magának, hogy õk jól döntöttek e? És nincs hibás megállapítás, mert mindenki a saját életébõl indul ki, amikor véleményt alkot.
10/10
M E 2009 dec. 27. - 22:58:03 10/10
(217/409)
Nagyon jó filmet vártam, de...
ez még annál is sokkal jobb.
ernesztin 2009 dec. 27. - 22:54:41
(216/409)
A végszó rettenetesen tetszett:
- És csapdában érzem majd magam!
- Nem baj...nem baj.
9/10
inf0papamama 2009 dec. 27. - 22:48:32 9/10
(215/409)
Ne gondolkozz, nézd meg. Nagyon ott van, hiánypótló mû. És pont a Dunán kell megnézni, vagy dvd-n, hogy ne ess ki az érzésbõl a reklámok miatt. Mellesleg Jim C. legjobb szerepe. Végre nem egy újabb grimaszoló gumipofa. Le a kalappal a film elõtt.
vjúská 2009 dec. 27. - 21:59:39
(214/409)
Kate Winslet színes hajait is imádtam:-)
vjúská 2009 dec. 27. - 21:58:23
(213/409)
Az egyik kedvenc filmem! Egy igazi szerelmespárról szól, húsvér emberekrõl, nem a béna "te jól nézel ki és én is akkor járjunk" típusú happyend maszlag. A képi világa meg egy õrült álomszerû hajsza valami után amit szerintem mindenki vissza akarna szerezni hasonló helyzetben.
Redfield 2009 dec. 27. - 21:53:30
(212/409)
Szerintem a Mementóra gondol. Abban bár nem magánnyomozó van, de percenként elfelejti a dolgokat, meg eleve az Angyalszív-ben nem ez van, és nem is gyilkossági ügyként indul.
10/10
horas 2009 dec. 27. - 21:51:44 10/10
(211/409)
Kate Winslet eszméletlen hitelesen játszik,írtó jó alakítása ez ahogy tõle megszokhattuk.Jim Carrey is jó tõle kicsit idegen szerepben,kicsit túljátsza helyenként,de õ is nagyon jó.

Engem kicsit a John Malkovich menetre emlékeztet,az tûnik ennyire céltalannak és zavarosnak.MEg egy kicsit a Kamerák Által Homályosan még ilyen kesze-kusza...
10/10
horas 2009 dec. 27. - 21:45:49 10/10
(210/409)
Hihetetlen szípós film,különleges darab,nem egy kikapcsolódásra való film,de én szeretem az ilyeneket.