9/10
fourdogs 2020 jún. 07. - 00:25:52 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(19/39)
Ami viszont számít, hogy megnéztem, és nem csalódtam. Így azután melegében rendeltem egy antikvár könyvet belőle.
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 07. - 00:20:11 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(18/39)
Köszönöm, beállítottam emlékeztetőt az Ararátra.
Régebben mintha magyar nyelvű billentyűzetet használtál volna, mindenesetre nem tűnt fel az ékezetek hiánya. Egyébként a tartalomért olvaslak, a többi nem számít.
9/10
Sophie_Western 2020 jún. 05. - 16:19:19 9/10
(17/39)
Egy jó ifjúsági film.
offtopic
Edmond Dantes 2020 jún. 05. - 10:24:35 Előzmény fourdogs
(16/39)
Sajnos nem tudom,ugyszolvan an@beta vagyok informatikailag. Miert erdekes? Viszont ajanlom meg az Ararat c. filmet, ami szinten kotheto az ormeny temahoz. Eleg regen lattam es mar alig emlekszem valamire, de tetszett.
8/10
Xxy92 2020 jún. 04. - 23:39:49 8/10
(15/39)
Őszintén szólva nem vagyok oda a II. világháborúban játszódó filmekért; a Dunán vetítettekért pedig főleg nem, mert valahogy mindegyiket átjárja a megjátszott-csöpögős Nemzethy Összérzés. Ennek a filmnek viszont adtam egy esélyt, lévén gyermekek a főszereplői. És nagyon kellemes meglepetés ért, gyakorlatilag csak szuperlatívuszokban lehet beszélni erről a szomorú történetről. Elgondolkodtat, miért vált ártatlanok milliónak osztályrészévé a mindennapos halálfélelem; ám a film a nácizmus kritikája mellett sokkal inkább szól arról, hogy hogy küzdött meg ezzel a helyzettel ez a két gyermek, azon belül is legfőképp a kisebbik, kb. 8-9 éves forma fiúcska szemszögéből láthatjuk a történéseket. Ez a film nem bánt senkit, nem rág szájba semmit, s ezáltal meghagyja a lehetőséget mindenkinek arra, hogy úgy értelmezze a látottakat, ahogyan szeretné. Épp ez az, ami kiemeli a korszakról szóló egyéb alkotások közül.

A szinkron is egészen kellemes volt, nyilván a gyerekszínészeket nem igazán ismerem, de Epres Attila és Huszárik Kata is tökéletesen illett a szülők karakteréhez. Utóbbi megjelenésének nagyon örültem, ugyanis sajnos elég ritkán szinkronizál már. Christian Clavier-nek ajándék volt a szerep, láthatóan kifejezetten élvezte (bár furcsa volt őt komoly szerepben látni, s Józsa Imre nagyon hiányzott mögüle).

Néhány bakira hívnám fel a figyelmet: a film legvégén magyarul kerül kiírásra, hogy "Rendezte: Christian Doguay", márpedig az úriember neve dUguay és nem dOguay. Én elhiszem, hogy a francia helyesírás nem egy leányálom, de azért oda lehetne figyelni! Másrészt pedig az utolsó kisvárosban a leányzóra néha (helyesen) Franszoáz-ként, másszor (helytelenül) Franszoá-ként utalnak, ami azért bohókás, mert a Franszoá az férfinév. Ez már kisebb mértékű hiba, de mégsem az igazi: a főszereplő fiú nevét néha helyesen Zsozef-nek ejtik a szinkronban, de a legtöbbször Dzs-vel mondják, amit szintén nem tudok értelmezni, mert a franciában eredetileg nincs Dzs-hang, csak jövevényszavakban, a Joseph-et pedig gond nélkül Zs-vel ejtik ki. Lehet, hogy valami miatt az eredeti filmben is Dzs-vel hangzott, nem tudom, de semmivel nem utaltak arra, hogy miért ejtenék angolul. Mert még ha J-vel ejtenék ki, ahogyan az eredeti héberben is, azt meg tudnám érteni, de ez a Dzs ez teljesen bekavart.

Mindenesetre nagyon nagy élmény volt ez a film, bátran ajánlom mindenkinek! Az alább közölt linken elérhető egy hétig, de aki lemarad, annak sem kell aggódnia, mert az MTVA-t ismerve néhány héten belül újra megjelenik majd a képernyőkön...
8/10
offtopic
Xxy92 2020 jún. 04. - 23:18:37 8/10
(14/39)
Itt megtekintheti, kedves "Henrik":

https://mediaklikk.hu/duna/cikk/egy-marek-jatekgolyo/
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 04. - 21:33:05 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(13/39)
Köszönöm, holnap lesz alkalmam megnézni. Az ígéretet meg télen vetítették, akkor láttam. Volt benne csöppnyi áthallás a Musza Daghból, de ez csak jót tett neki.
ED, neked angol nyelvű op. rendszered van?
offtopic
Edmond Dantes 2020 jún. 04. - 09:11:44 Előzmény fourdogs
(12/39)
Tegnap toroltem a mar kesz -nem neked szant- beirasomat. Megneztem par masik hsz-t...megfelelo szemelynek tanacsolnam, hogy hivatasos epeomles helyett nezze meg Az igeret c. kivalo filmet. Foloslegesen azonban nem adok tanacsot es tortenelemorat sem tartok. Nevezett film megteszi tortenelemoranak. Akit valoban erdekel, nezze meg, en mar lattam, beirtam rola. Neked ajanlom.
DUNAWÖLD 2020 jún. 03. - 23:09:25 Előzmény fourdogs
(11/39)
A film nézhetetlen. Véres fejű, megkínzott kisfiú- ez politikai pedofília. 75 évvel később én érezzem a fàjdalmat?!? A hàttérhatalom sem akkor, sem most nem tartja tényezőnek az embert, mint humànumot?!?
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 03. - 23:00:16 9/10 Előzmény DUNAWÖLD
(10/39)
Egyetértek (a második gondolattal), különösen a törökök részéről.
Az elsőt pedig ki-ki értelmezze a saját érintettsége mértékében.
DUNAWÖLD 2020 jún. 03. - 20:54:57 Előzmény fourdogs
(9/39)
Unni azért szabad a témát?
Én még mindig vàrom az örmény népirtás iránti hivatalos, nemzetközi vezeklést.
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 03. - 18:55:14 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(8/39)
Remélem, nem járok úgy, mint a Gombháború utolsó verziójával, amit 20 perc után letöröltem. A könyv jó, és a korábbi változatot is rendben valónak találtam. Az állás 7/5.7.
Edmond Dantes 2020 jún. 03. - 15:04:59 Előzmény fourdogs
(7/39)
A Veszedelmes viszonyok Magyar Szinhazas eloadasat nem lattam, de azt latom, hogy beirtal ott es hogy Vidnyanszky-rendezes. Ez a film Joseph Joffo quasi oneletrajzi regenye (1973) es 1975-ben mar megfilmesitettek egyszer.
offtopic
Edmond Dantes 2020 jún. 03. - 14:53:44 Előzmény fourdogs
(6/39)
Biztosan megneztek paran idokozben...most pl.5,8-on all. En mar csak elvetve pontozok, mert -tisztelet a kivetelnek- tobbnyire ugyis 1-esek es 10-esek csataznak, sokszor 1-1 filmen belul. Vajon itt hany beiras fog kezdodni igy: "Mar megint egy..." a kipontozott resz tetszes szerint folytathato.
9/10
offtopic
fourdogs 2020 jún. 03. - 13:21:00 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(5/39)
Amíg írtam az előző hsz.-t, 4.8-ról 4.0-ra változott. Figyeld meg, amikor elkezdik a vetítést, már egészen kialakult értékeléssel fogsz találkozni. Illetve nem ér annyit hogy megnézd, ez egy hazai kórság...
9/10
fourdogs 2020 jún. 03. - 13:14:17 9/10
(4/39)
Kíváncsiságból megnéztem, mit is jelent a címbeli bille, és azt találtam, hogy üveggolyót. Azaz lehetne ez is a címben, de biztosat csak megnézés után mondhatunk.
9/10
fourdogs 2020 jún. 03. - 12:59:32 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(3/39)
Furcsa mód, rögtön született még két szavazat a vetítés előtt. Csak remélni merem, hogy a minősítés nem a témának szól.
9/10
fourdogs 2020 jún. 03. - 12:57:49 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(2/39)
Köszönjük az ajánlást, gimn. oszt.társaimnak is elküldtem eme választásomat a Veszedelmes viszonyokkal egyetemben, amiben a Magyar Színház előadását viszonyítási alapnak tekintem. Tévednék?
Edmond Dantes 2020 jún. 03. - 09:28:48
(1/39)
Zéró hozzászólás és 2 db. sokatmondó (?) szavazat ... ma este megtekinthető a Dunán.