Bacsocso 2023 szept. 01. - 18:05:45
(7/7)
Én ezt a filmet nemrég a Balaton TV-n láttam, de nem az elejétől, hanem onnantól, hogy egy pár lovas veszettül lovagol valahová, és közben szólt a film főcímdala. Ekkor őszintén szólva majd kiestem a székből, úgy meglepődtem!
Hát mondom magamban, ez a film hogy a fenébe maradt ki az életemből, hiszen én hatalmas Ennio Morricone rajongó vagyok, anno 1989-90-ben konkrétan rongyosra hallgattam három original műsoros kazettáját, amin filmzenei válogatásai voltak.
Aztán később CD-ken is megvettem, és utána is követtem milyen filmekben vett részt, de ezt nem ismertem.
Így azonnal utánanéztem. Mivel a Balaton TV-n nem az elejétől láttam, és nekik a TV újságban is csak annyi volt, hogy a Balaton TV reggeli műsorai, így nem tudtam a film címét.
Persze Estevez munkáinak utánanézve kinyomoztam melyik film volt, és ekkor még inkább meglepődtem, hogy nem is Morricone volt a zeneszerző.

Nem semmi!

Ez nemcsak hogy egy olasz spagetti western koppintás, de még a film zenéje is megtévesztően "Morriconés" lett, ez kétségtelen.
Azóta már le is töltöttem a sondtracket, nagyon pöpecre sikerült ez a zene, le a kalappal George S. Clinton munkája előtt.

Sajnos ez már sohasem derül ki, de kíváncsi lettem volna, hogy Morricone hallotta-e ezt a zenét, és mit szólhatott hozzá.

És még egy kis extra, szegény mester pont a névnapomon halt meg, és bizony azóta más lett a világ, ahogy a róla készült dokumentumfilmben is említik, ilyen zeneszerző ezer évben egy születik. Ha minden jól megy.
offtopic
olahmiki1959 2015 febr. 07. - 08:28:07 Előzmény compactegon
(6/7)
Lehet, bár én eddig az összes ifjúsági, vagy komolyabb, a Vadnyugaton játszódó regényben - ami persze lehet, hogy nem mérvadó, de az is lehet, hogy csak idealizálta a bennük szereplõ hõsöket, - azt olvastam, hogy a fõszereplõ és barátai mind 6 lábnál magasabb, szép szál férfiak voltak, - ami már eleve több, mint 180 centiméter.:D
compactegon 2014 jún. 28. - 13:46:09 Előzmény olahmiki1959
(5/7)
azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy bármily kultusz is övezi a vadnyugatot, az 1800-as évek közepén-végén a férfik átlagmagassága 160-165 cm volt :D
olahmiki1959 2014 jún. 22. - 23:56:55
(4/7)
Mindenkitõl elnézést kérek, de az a western, amiben Emilio Estevez a fõszereplõ, - olyan, valóban kemény FÉRFIAK után, mint John Wayne, Charles Bronson, Yul Brynner, Lee Marvin, Anthony Quinn és mások, - nekem komolytalan. Az, hogy egy kölyök színészre ráraknak egy nagy bajuszt, attól az még nem lesz férfi.
A Vadnyugaton - az igazi Vadnyugaton - az ilyeneket 5 perc alatt ették meg kenyér nélkül, kovászos uborkával.
De azért belenézek, hátha érdekes a történet.
10/10
djhusi 2012 máj. 06. - 00:37:42 10/10
(3/7)
Már eltelt jó pár mióta láttam de azóta is keresem :)
Nagyon jó kis film volt, tele egész eredeti ötletekkel (vagy legalábbis nekem mint korlátozott western fogyasztónak úgy tûnt akkor).
bitten 2012 ápr. 19. - 21:33:02
(2/7)
Nem tudom minek kell lepontozni ezt a zseniális mûremeket. Persze a kereteken belül. Én nagyon szeretem, ha tehetitek nézzétek meg, mindenkinek jó szórakozást kívánok hozzá!
sage 2009 jún. 27. - 20:38:35
(1/7)
Kedves ATV minek hirdeti ha le se adja a filmet!
Jó hogy vártuk a filmet helyette lejárt Lagzi Lajos meg társait adta ami szerintem már senkit nem érdekel!!