kgyuri0 2010 szept. 13. - 03:22:18
(76/96)
Talán félig-meddig szomorúan kell konstatálnom, kinõttem már a klasszikus western fölállást. Ilyen alapmû is már csak untat, a clintisztvudos marconaság, az úgymond: arcjáték számomra már csak tömény giccs, esetleg ha mindez paródiaként ér(Hé, barátom, itt van Sabata – aki még arra emlékszik)!!
Dex Morgan 2010 szept. 12. - 23:16:49
(75/96)
Nagy Klasszikus, megunhatatlan!
Petterson 2010 szept. 12. - 22:15:09
(74/96)
Jó kérdés...de ha megnézed, akkor Eastwood ruhája ugyanaz, mint ebben a filmben...
kolombi2 2010 szept. 12. - 21:45:45 Előzmény sofi 72
(73/96)
azt hittem, van valami fantazia a linkelt klippben...

igy eleg szegenyes ez a velemeny...

bocsi, de sokkal jobban ide passzolo youtube linkek vannak millioszamra.

igy, ez bizony teged minosit. (sajnos nulla fantazia, biztos hogy szereted a The Police-t es ez rendben is van , de igy ez a reflektalas ertelmetlen lett)

sorry
10/10
acidphase 2010 szept. 12. - 11:47:37 10/10
(72/96)
mar megint a mareknyi dollarert :D kb haovonta lenyomják mostmár, ellenben a trilogia 2.,3. részét eccer sem... para.
offtopic
sofi 72 2010 máj. 13. - 20:51:12 Előzmény Diablo72
(71/96)
Offantyutyutyúúúú

Kedves Diablo!!

Bocsi, de muszáj küldenem Neked egy jó kis vidámító zenét, ami ráadásul, még marha jó is!! Hogy miért?? Hát azért, mert egy véletlen folytán beleolvastam a véleményeidbe, és láttam, hogy a "HANGOKRA" nagyon érzékeny vagy!!!! Nem irónikus a "levelem", csak marha jót kacarásztunk a véleményeiden a férjemmel (szerinte biztos hangmérnök vagy, vagy valami lyesmi)!!??!! Remélem nem baj?? Így összegyûjtve tök jól jött ki, hogy szinte csak a hangokra összpontosítottál!!! Bocsi!!

Hallgasd ezt meg, remélem tetszik!

http://www.youtube.com/watch?v=OGax9i8k2_U&feature=related

on
9/10
feketevipera 2010 máj. 10. - 19:06:21 9/10
(70/96)
Nálam ez úgy mûködik, hogy legtöbbször el tudom nézni egy filmnek a gyengeségeit, ha valamivel megfogott, és itt is ez a helyzet. Mindenesetre elismerem, hogy az Egy maréknyi dollárért sztorija helyenként tényleg meglehetõsen erõltetettnek tûnik, de manapság már megszámlálhatatlanul ontják azokat a filmeket, amelyekben a fõhõs tényleg "hõs", és már talán kevésbé lepõdünk meg az ilyesmin. (Egyébként meg szerintem a folytatások sokkal jobbak, mint ez.)
10/10
Ford Mustang 2010 máj. 09. - 23:24:36 10/10
(69/96)
igen a múltkor volt az m1en is. és nagyon jó film, igazi remekmû. Eastwood nagyot alakít benne, noha ez az elsõ filmje. nagyon jó a zenéje is, kifejezetten tetszett, nemhiába morricone a zeneszerzõje. a rendezõ is a western mûfaj atyja, sergio leone, a legtöbb westernt õ rendezte, vagyis azt mondják hogy ezzel a filmmel új mûfajt teremtett, a spagettiwesternt. igen és jó lenne ha a másik kettõ folytatást is leadnák. na de 100 szónak is egy a vége nekem nagyon tetszett 10/10
9/10
feketevipera 2010 máj. 09. - 21:59:30 9/10
(68/96)
Igen, Gian Maria Volonte a folytatásban is játszik. Hogy véletlen-e, nem tudom, mindenesetre szerintem kicsit zavaró.
10/10
Kozutas 2010 máj. 09. - 21:53:28 10/10
(67/96)
Sziasztok,
nagyon régen láttam ezt a filmet, ma is lecsúsztam róla már. Ramone-t játszó színész a Pár dollárért c. filmben Indo-t játsza ha jól látom. Öszzefügg ez valamivel vagy csak "véletlen" ?
9/10
feketevipera 2010 máj. 09. - 21:42:06 9/10
(66/96)
Részben igazad van, de rengeteg olyan filmet lehetne felsorolni, ahol legalább ugyanilyen "gyerekes és nevetséges" a hõsködés. Az Egy maréknyi dollárért viszont - szerintem - alapmû, még ha nem is tökéletes. A fényképezés és a zene mindent visz, legalábbis nálam, ha a sztori hihetetlen is (de amúgy nagyon sok westernnél, akciófilmnél stb. az).
9/10
offtopic
feketevipera 2010 máj. 09. - 21:35:36 9/10
(65/96)
Szerintem a királyinak csak arra volt pénze, hogy ezt a részt megvegye a Retek Klubtól, a folytatásokra már nem futotta. Amúgy meg tényleg jó lenne megnézni a többit is.
10/10
acidphase 2010 máj. 09. - 21:13:10 10/10
(64/96)
szamomra is rejtely h mért csak az elsö részt vetitik állandóan.. (m1,m2)
folytatásokkal milesz fönökurak?? :)
Diablo72 2010 máj. 09. - 19:43:34
(63/96)
És számíthatunk a Pár dollárral többért vagy A jó, a rossz és a csúfra is?
Ez mintha már korábban is adták volna.
offtopic
Tenebra Mors 2010 máj. 08. - 21:52:50
(62/96)
Az érvelés jó, s szerintem is van közük az általad említetteknek a westernhez. Szerintem is mára tágabban kell értelmezni a mûfajt. De ilyen alapon minden western. :D A Star Wars, a Piszkos Harry-filmek, a Mad Max, a Terminator stb. stb. (Sõt, a Mad Maxrõl még nem is annyira bizarr azt állítani, hogy western, hiszen a 2. része tökéletesen követi a Will Wright által leírt sémát: egy idegen "belovagol" a városba, amit banditák fenyegetnek. A közösség hamar felismeri a speciális státuszát, s a férfinek ki kell vezetnie a népet, meg kell mentenie õket a rosszfiúktúl, egy új Kánaán felé haladva, "nemzetet" alapítva.)

Szóval én elfogadom a tág értelmezést, de szerintem bizonyos határt azért meg kell húzni. Jó, hogy ma már kevés a szûk értelemben vett western, de szerintem pont ezért kellene tartani a határvonalat. Ilyen alapon pedig meg kell különböztetni az "igazi" westernt, mely a XVIII-XIX. században játszódik, "prériszerû" környezetben, s a középpontban a civilizáció és a vadon, társadalom és egyén konfliktusa áll. Legalábbis ha e tényezõk jelen vannak egy filmben, akkor nevezhetõ "igazi" westernnek.
Ha viszont nem állnak ezek fent, de feltûnnek westernelemek, attól még nem western valami. Nekünk a filmszakon úgy tanították, hogy a mûfaj mára "transztextualizálódott". Ezt persze én nem veszem be teljes mértékben, hiszen akkor hova tesznek ilyen Vadnyugat fiai, Farkasokkal táncoló, Jesse James meggyilkolása, Az eltûntek, Appaloosa stb. filmeket? De tény, hogy sok film használja a sémát, az elemeket, vagy csak megidézi.

Amit Tarantino csinál, azt lehetne westernnek nevezni, de nem az. Ilyen alapon akkor Jean-Luc Godard Kifulladásig c. filmje gengszterfilm - amitõl azért nagyon távol áll. Nem. A modernizmustól kezdve terjedt el az a szokás, hogy egyes szerzõk a mûfajokat vagy bizonyos szabályaikat beemelik, és saját szájízük szerint használják. Ha elfogadjuk, hogy van olyan, posztmodern, s Tarantino ennek egy rendezõje, akkor mindennek a továbbfejlesztését láthatjuk nála. Tarantinora nyugodtan mondhatjuk, hogy szerzõ. S a "beillesztések", utalások nála nem azért vannak, mert mûfaji filmet akar csinálni, hanem mert õ szeret játszani a sémákkal. A Becstelen Brigantyk lehet western? Lehet. Lehet háborús film? Lehet. Lehet melodráma? Lehet. És mégsem, mert mindig pont akkor csapja pofán a mûfaji konvenciókat, amikor érvényesülniük kellene. A film bennem is felidézte a westernt, de az elsõ jeleneten kívül nem igazán mûködtek a sémák. Ugyanígy a Kill Billnél is: érezhetõen "westernes" volt, meg "szamurájfilmes", de mégsem az. Fõleg a 2. résszel csapta ezt pofán. Ugyanígy a Ponyvaregénynél: olyan, mintha gengszterfilm lenne, de az olyan jelenetekkel, mint a "bénázás", vagy a narratíva felszabdalása antimûfajba csap át.
Persze ettõl még vallhatja filmjét westernnek, nem arról van szó. Az alkotó mondhat mást. Sõt, mindig mást mond, mint az elméletírók, már csak direktbõl is :D

Vegyük pl. Clint Eastwoodot, ha már ennél a filmnél vagyunk. Õ tagadja a szerzõiséget, szerinte õ abszolút nem szerzõ. De hát akkor mi van az állandóan visszatérõ karaktereivel, amit e filmtõl kezdve használ?
Tehát azért az alkotó szava sem mindig szentírás, ezzel csak arra akarok rávilágítani.

De minthogy a "posztmodern" film korát éljük, amikor a mûfajokat keverik, s igazából már nem nagyon vannak elkülöníthetõ zsánerek, így elfogadható, hogy bármire rábiggyesztjük a "westernt", amiben már hasonló felállás van. Sõt, talán a western eme univerzalitását pont az adja, hogy bár a környezete rögzített volt a kialakulásakor, de már születése idején olyan általános konfliktusokat és erkölcsi értékeket, filozófiai szabályrendszereket feszegetett, illetve fektetett le, tárgyalt, melyek minden filmnek az alapját képezik.
Na, meg pl. Király Jenõ szerint is a filmtörténetben a filmek igazából két csoportba lehetnének oszthatók: westernek és szexfilmek :D.

Na, de a lényeg, hogy én személy szerint azért még mindezek ellenére inkább elkülönítenmém az "igazi" westerneket. Tehát "kosztümös", "történelmi" filmeket. Az Avatar meg maradjon inkább sci-fi.


De, hogy ne csak offoljak:
Az Egy maréknyi dollárért nagyon fasza! Ugyan nekem a trilógiából A jó, a rossz és a csúf a kedvencem, de ezt is nagyon szeretem. Ebben termetõdik meg kedvenc hõsöm, az eastwoodi rosszfiú. Nem nyáladzós, nem tüchtig, ahogy itt fogalmaztak alább "borotvált" fõhõs, aki feladja személyes érdekeit a közösségért. Egy számító rohadék, aki kiválóan bánik a fegyverrel, és ezt nem szívbajos felhasználni pénzszerzés céljából. Nihilista, elidegenedett, morcos, keveset beszél, gyorsan lõ. Abszolút tudok az ilyennel azonosulni. John Wayne sem rossz, az õ karaktereit is szeretem, de jóval távolabb állnak tõlem, mint Eastwoodé. Õ és Leone teremtették meg azt a westernt, ami szerintem ma is tökéletesen aktuális világképet mutat indirekten. A régi westernek túl "optimisták", nehezen tudja az ember átélni õket. A spagettiwesternekben viszont nincs illúzió: nincsenek hõsök, akik majd megmentenek mindenkit önfeledten. Nincs társadalom, aki majd a végén kiáll a hõsért. Ahogy világunkban sincs olyan többé, hogy összetartás. A kapitalizmus elidegenedett, idegengyûlölõ, kiszámíthatatlan, kegyetlen világát a legjobban tudta megmutatni Leone és Eastwood is késõbbi filmjeiben. Szerintem többek között ebben is rejlik az az erejük ezen alkotásoknak, hogy a ma emberét is meg tudják ragadni. Régebbi westernek topicjaiban nem tolongnak emberek, ahogy láttam. :D
Szóval ez a western tényleg örökzöld marad, legalábbis addig, amíg be nem köszönt az a kurva nagy utópia, mikor majd mindenki egymás kezét fogva ugrál a virágos réteken... S azt kell mondjam, szerencsére így Eastwood westernjei, s az Egy maréknyi dollárért mindig népszerû marad, ha mi soha nem is tudjuk elfogadni egymást ebben a kurva világban.

A film amúgy 12/10 :D. Imádom.
offtopic
fredi60 2010 máj. 04. - 09:56:23
(61/96)
Lehet, hogy Amreika már teljesen elhülyült?

"Tarantino: "Inglorious Bastards" is truly spaghetti Western, just set in Nazi-occupied France."

Micsoda baromság! :( Még akkor is, ha a film rendezõje mondja.
Mr. Rothstein 2010 ápr. 29. - 11:54:44
(60/96)
már ne is haragudj, de az Éli könyve, az Avatar, az Inglorious Bastards mióta Western filmek???????????????????????????????????????????????????
offtopic
fredi60 2010 febr. 01. - 09:35:25 Előzmény recibiendo
(59/96)
"Yojimbo" is an uncredited film version of Dashiell Hammett's novel "Red Harvest". "Red Harvest" is about a detective who comes to a small city and sets two sides of a gang war against one another until both are almost completely wiped out.

Based on the novel "Red Harvest". George Lucas, a known Kurosawa fan, filmed Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) under the false name "Blue Harvest" to maintain secrecy and to make an inside reference to his favorite director, Akira Kurosawa.

http://www.imdb.com/title/tt0055630/trivia
10/10
acidphase 2010 jan. 31. - 23:54:04 10/10
(58/96)
az is egy erdekes dolog ha ilyen t.h.-b.s. filmeket tekintesz mint legjobb westernek..
offtopic
linga 2010 jan. 31. - 23:34:42
(57/96)
:)) Nem vonom kétségbe: az civilizációs alapmû.
És még szóba se került a Bunyó karácsonyig (1994) (ami szintén alap) és a Lucky Luke(1993) :))