MazdasNorbi 2018 febr. 23. - 21:26:20
(42/102)
Smiley-R? Mi van, nincs programod estére, hogy itt játszol 15 évesen? Nem szerveztek babazsúrt a haverok?
10/10
Gollam247 2018 febr. 23. - 17:15:22 10/10 Előzmény filmszeretõ
(41/102)
Hát na ja, szomorú, hogy ennyi a filmmûvészetre kevésbé fogékony ember él Mo-on.

Amúgy szerintem ez is kiváló film lett Lanthimos-tól, akárcsak a korábbi zseniális filmjei. Ezúttal azonban nem leszek jófej és nem árulom el, hogy szerintem mirõl szólt a film.
Sõt, látva ezt a sok ostoba kommentet elképzelhetõ, hogy a fórumra sem írok többet, mert nem sok értelme van degeneráltakkal "diskurálni", tisztelet a kivételnek.
Azért azt észre kéne venni, hogy a görög rendezõ korunk egyik legeredetibb, különleges látásmódú kortárs rendezõje.
Ja, hogy vontatott filmeket csinál, na bumm mégiscsak mûvészfilmeket készít.

10/10.
9/10
filmszeretõ 2018 febr. 17. - 17:01:18 9/10
(40/102)
Idáig is tudtam, hogy egy végtelenül buta és üresfejû emberek élnek országukban, de végigolvasva az itt leírt hozzászólásokat ha lehet még jobban elszégyellem magam, hogy ilyen ostoba nép vagyunk mi. Elképesztõ, hogy szinte senkinek nem jön át a mondanivalója a lényege ennek a filmnek. Sokkal jobb mint a homár, ez már már remekmû. Rendkívül a hatása alá lehet kerülni, felkavaró, lebilincselõ. Nagyszerû alkotás, nagyszerû színészi játékok (egytõl egyig), kiváló operatõri munka, remek forgatókönyv és szuper rendezés. Ezzel lehet összefoglalni ezt a filmet, aki pedig nem érti és ezeket a sületlen, buta pocskondiázásokat leírja, az jobb lenne ha magában tartaná, mert saját magáról állítja ki szegénységi bizonyítványát arról, hogy bizony egy buta, üresfejû ember, aki jobban tenné ha nem írogatni ilyen ostobaságokat egy filmrõl, amit egyszerûen a gyenge szellemi színvonalával nem fogott fel.
Bocsánat de már nagyon elszomorít az ami itt körülvesz minket.
Nézzétek az Amerika kapitányt meg a Marvel többi remekmûvét az való nektek. Csak azt tudnám miként vesztek erre a filmre jegyet, mi alapján esik erre a választás.
Na mindegy...
Diana Spencer 2018 febr. 13. - 20:57:07
(39/102)
Lehangoló, depressziós hangulatú, thrillerbe ágyazott dráma. A Martint játszó Barry Keoghan teljesen hitelesen adta a karakterét. Tehetséges színész, még hallunk felõle.
1/10
szookedorina 2018 febr. 13. - 16:01:40 1/10
(38/102)
Jobban tudod minek kérdezed? Kell a jóváhagyás?
Hülye vagy?
bubó74 2018 febr. 12. - 19:34:15
(37/102)
Ugye most csak trollkodsz?:)
Karl800110 2018 febr. 12. - 13:07:39
(36/102)
1/10
szookedorina 2018 febr. 11. - 19:40:44 1/10
(35/102)
Homár meg szent szarvas..... Miért nem nevezik nevén a dolgokat ha ilyen okos mûvészek?! Mitõl szebb a popo a seggnél?
bubó74 2018 febr. 11. - 18:46:45 Előzmény k11zoltan
(34/102)
A rendezõ is ugyanaz. Ami viszont meglep (illetve sajnos már nem lep meg), hogy vannak, akik egy mûvészfilmben logikát keresnek, és lesza...zzák azt, amit nem értenek. Ilyenkor bölcsebb csendben maradni.
k11zoltan 2018 febr. 04. - 23:05:55
(33/102)
Érdekes film volt.
Engem dialógusaiban a Homár c. filmre emlékeztetett. (a szereplõ is ugyan az)
Rábi Rab 2018 febr. 03. - 15:34:58
(32/102)
Õszintén, mennyire hihetõ az, hogy egy 16 évesnek olyan betegség van a birtokában, amit egy egész orvoscsoport képtelen gyógyítani? És mennyire hihetõ az, hogy egy ilyen szintû fenyegetés hatására a fõhõs nem fordul a rendõrséghez? Egy drámát meg lehet csinálni úgy is, hogy logikus legyen, de ez a film minden logikát mellõz.
3/10
dukyka 2018 jan. 26. - 20:17:35 3/10
(31/102)
Euripidész Iphigénia Auliszban címû ókori drámájának a mai korba ültetett változata a film. Abban Agamemnón megöli Artemisz istennõ egyik szent szarvasát, amiért õ bosszút áll rajta. Innen a film címe.
1/10
_goldie_ 2018 jan. 26. - 19:40:56 1/10 Előzmény kriszta.g
(30/102)
3 film közül választottam de rossz döntés volt
pont azt kérdeztem én is magamban hol volt itt a filmben a szarvas?? miért e z a címe?
valaki mondja már meg!...?
1/10
_goldie_ 2018 jan. 26. - 19:32:45 1/10
(29/102)
ritkán bánom meg h megnéztem de ez most olyan volt..maga a sztori gyomorforgató..a kivitelezés szintén
közepén már kimentem volna de kíváncsi voltam a végére.....na az volt a legundorítóbb
nézõk közül többen eltakarták az arcukat bizonyos jeleneteknél
***spoiler***spoiler***spoiler***egész végéig úgy tûnik a 3 családtagból a nejét fogja kiválasztani..helyette gyomorforgató döntést hoz amit röhejesen körbeforogva visz véghez.. a pasi helyében én magammal végeztem volna..mindenkinek jobb
***spoiler vége***
szintén Kidman játéka miatt néztem meg..de még vele együtt is gyenge volt
Colin Farrellt sosem bírtam..itt most úgy néz ki mint egy gyerek mûszakállal tök férfiatlan
7/10
Bobby89 2018 jan. 25. - 12:42:07 7/10
(28/102)
Elég furcsa filmrõl van szó, érdekes párbeszédekkel. Azt hiszed, hogy az egész filmben nem történik semmi és unalmas az egész, de végül mégsem. Annyira kínos egy-egy jelenet, hogy már kíváncsi vagy a végére, hogy mit szeretnének kihozni az egészbõl.
1/10
jbaj 2018 jan. 17. - 01:24:07 1/10
(27/102)
Egy Szent Szarva Meggyilkolása!

Tegnap néztük meg moziban. Ennél ocsmányabb, undorítóbb, gusztustalanabb, értelmetlenebb, bugyutább filmet még nem láttam. (Pedig aztán láttam már nagyon sok rossz és pocsék filmet, de ez most nagyon überelte mindegyiket.) Egy az, hogy teljesen nonszensz. A film kb. 15-20 perc után értelmét veszti. Megmagyarázhatatlan. (Nem akarok spoiler-kedni.) Az idegbeteget alakító gyermekszínész fõszereplõ iszonyat gusztustalan és idegesítõ. (A filmen kívül is.) De ami még ennél is rettentõbb, hogy mélységesen megrázó, hogy mennyire DURVA és AGRESSZÍV. Amit közvetít, az egyáltalán nem jó! Pont egy ilyen beteg világot élünk és sajnos, hogy e-felé is tartunk. Nem hiszem, hogy pont ilyen filmekre lenne szüksége a társadalomnak.

Eszméletlenül a hatása alá kerültem a mozifilmnek és nem csak én., majdnem az egész terem. A vetítés után pillogások és értetlenkedõ fejforgatások kísérték a \"remekmûvet\". Érthetõ. Csakis Nicole Kidman miatt néztem meg. El vagyok képedve, hogy egyáltalán Nicole és Colin Farrell hogy vállalhattak el ilyen ocsmányságot. :(
Zsineta 2018 jan. 17. - 00:13:25
(26/102)
A legrosszabb film amire pénzt költöttem
A nyertes: egy szent szarvas meggyilkolása
Spoiler Alert!
Jómadárkámat felhívta egy ismerõse, hogy egy olyan filmet látott amitõl még jóval azután is fél.
Hm, gondoltuk magunkban, ez jó program lesz estére.
A címe már picit gyanús volt, szent szarvas egy thrillerben, na de mindegy, a Q ügyosztály filmjeinek is érdekes címe van, mégis imádom õket.
A történet alapján egy sebészt terrorizál egy tizenéves kölyök akinek az apja meghalt a mûtét közben. Ez alapján még valami jót is kihozhatnak belõle.
A film esõ fél, vagy háromnegyedórájában többször egymásra néztünk,hogy ez meg mi a f*sz, és ebbõl meg mit akarnak kihozni, és egyáltalán ki és miért mondta erre, hogy jó. Ha nem moziban lettünk volna maximum negyed órát kapott volna a film.
Majd nehézkesen beindultak az események. Fõhõsünk családját a fentebb említett tini ki akarja nyírni. Ad egy ultimátumot, vagy a sebészünk megöli valamelyik családtagját, vagy mind a két gyereke és a felesége meg fog halni. Elõször lebénulnak a lábaik, étvágytalanok lesznek, vérezni fog a szemük, majd ezt követõen pár órán belül elhaláloznak. Párommal lelkesen agyalogtunk, hogy ez milyen kórság, vagy mérgezés lehet. Reménykedtünk benne, hogy kiderül. De nem még az sem.
Végül vaktában lövöldözéssel fõhõsünk megölte az egyik gyerekét, és nem derült ki mi okozta ezt az egészet.
Utolsó jelenetként a megmaradt család békésen ebédel, amikor az étterembe megjelenik a fõgonosz tini, iszik egy pohár vizet, az egész család egymás után mosolyogva kivonul az étkezdébõl.... Na végre, biztos valamit tettek az italába és elpatkol...... de nem. Semmi nem történt.
Lényegében az egész film egy csalódás volt, folyamatosan vártunk valamire, de nem.
Ha letöltöttem volna minden egyes bitet sajnáltam volna amit elfoglal a gépemen, de az hogy még pénzt is adtam érte, katasztrófa.
fizsuu 2018 jan. 13. - 15:35:33
(25/102)
"Majdnem megnéztem moziban nagyon vártam, de jó hogy nem tettem". Akkor most mi alapján írtad....
kriszta.g 2018 jan. 11. - 16:49:52
(24/102)
Majdnem megnéztem moziban nagyon vártam, de jó hogy nem tettem. Szeretem a pszichothrillert és az elvont filmeket is egy bizonyos határig, a Homárt még meg tudtam emészteni de ez már sok volt. A sztori ugye egy mitológiai történeten alapszik, tetszik jó alap lehetett volna egy kissé misztikus ütõs pszichodrámához, de az üres dialógusok az irracionális viselkedésû szereplõk és a túlzott mûvészieskedés kivette a tartalmat a filmbõl. Pedig egy tanulságos elgondolkodtató film is lehetett volna mint pl. az anyám! ami nekem az év legpozitívabb meglepetése volt a sok megosztó kritika után. Ezt viszont a rendezõ már "túltolta" hogy ilyen profán kifejezéssel éljek.
SPOILER
Az hogy a végén miért a kisfiút ölte meg nem értem mikor az eredeti történetben a lányát áldozza fel a fõhõs aki aztán az áldozati oltáron szarvassá változik. Itt is lehetett volna egy hasonló befejezés, a kisfiú halála egyáltalán nem illett a történetbe. Ennyi erõvel magát is megölhette volna a doki. Pont.
SPOILER VÉGE
Összességében nálam 2 pont és az is csak jóindulattal, egy nagy potenciájú lehetõségbõl nem hozott ki semmit.
Knédliman 2018 jan. 11. - 10:38:56
(23/102)
Ambivalens. Valóban vontatott, valóban mûvészfilm. Azok meg néha ilyenek, na. A moziban nem igazán tetszett, de utólag elgondolkodtatott. Amennyiben ez érték még a mai rohanó világban (amikor is azonnali impulzusokra van az emberiség kiéhezve), akkor mindenképp remek mozi. Nem illik mellé a vödörnyi pattogatott kukorica.