Zolkó 2007 febr. 24. - 19:07:27
(8/48)
Az eredetinek a címe a Tess, és a DVD-n is ez szerepel.
blowup 2007 febr. 24. - 18:05:49
(7/48)
Nem változtatták meg a címét, vmikor a 80-as évek elején ezen a címen adták a mozik, no és hát Thomas Hardy világhírû regénye is ezen a címen jelent meg magyarul. A Tess vmi kalózkópia :) címe lehetett...ráadásul az csak egy keresztnév, míg az 'Egy tiszta nõ' elég sok mindent elárul a mûrõl, nem gondolod?
Rika 2007 febr. 24. - 13:57:15
(6/48)
Õszintén egy kicsit depis hangulatú.
Jó film, nem tudom miért kellett megváltoztatni a címét. A dvd-t én Tess címmel kaptam meg és ez sokkal hatásosabb volt, mint az egy tiszta nõ.
Noncsa 2007 febr. 24. - 09:28:21
(5/48)
Nekem a regény nagyon tetszett, de a filmre már nem nagyon emlékszem pedig egyszer tuti láttam. Mind1, ha ebbõl a regénybõl csinálták, csak jó lehetett :)
felh 2007 febr. 24. - 08:53:59
(4/48)
A regényt nem olvastam, de - az alkotók és az ismertetõ alapján - szerintem is egy jó film lehet.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért csak a nõknek kellene okulniuk belõle...
zstom 2007 febr. 23. - 08:06:21 Előzmény Facing.the.Plastic
(3/48)
Nagyon szép film, aki olvasta a könyvet annak azért is, de aki nem, annak is nagy élmény, ha megnézi. Különben nem sokban tér el a könyv cselekményétõl, szinte semmiben. Nem "happy és vége" hanem ez egy szomorú film. Igazi atmoszférával, nagyon szép képi elemekkel rendelkezik, aki megnézi, sokáig fog rá emlékezni, nem egy hétköznapi alkotás. A kedvenceim közé tartozik.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 08. - 11:43:12
(2/48)
Gyönyörû képek vannak benne, elismerésem a fotósnak. Hát van egy két eltérés az eredeti Thomas Hardy mûhöz képest, de Polanskinak ezt is megbocsátom, meg amúgy nem igazán lehet mindent egy az egyben filmre vinni. Igazán jól állt ez a szerep N.K-nek..Polanskinak remek érzéke van a színészekhez, már a Kés a vízben címû filmjében bebizonyította, hogy a jó színészeken mennyi minden múlik, mindenféle effekt nélkül (zene, fényhatások stb.) képesek feszültséget teremteni....ááá...imádom azt a filmet...

bocsi az off topicért...
gyönyörû film..kicsit lassú, de épp ez kell egy ilyen történet elmeséléséhez...
Mürc 2006 máj. 07. - 19:45:39
(1/48)
Gyönyörû film.. És a közelik N.K. szenvedélyes arcáról.., még hetero nõi szemmel is elbûvölõ.