sofi 72 2010 aug. 16. - 18:45:12
(23/43)
Nocsak, nocsak, egy újabb jó kis film a 90-es évekbõl.

Olvasgattam pár hozzászólást, és nem értem a fanyalgást!!??

Ne tessék elfelejteni, hogy ez majd 20 éve készült és bizony akkor elég keménynek számított. Emlékszem még mindig arra, amikor kijöttünk a moziból, hogy senki nem nyavajgott, hogy gyenge lenne!! És most nem kell az akkori legdurvábbakkal jönni, és összehasonlítani. Jó mozifilm VOLT ez, kész-passz!!

Én is láttam újra 1-2 éve valamelyik csatornán, és valóban most már nekem sem volt akkora durranás, sõt el is gondolkoztam rajta, hogy miért maradt bennem ilyennek a film, de aztán rájöttem. Azóta sokkal keményebbeken "edzõdünk" és az ehhez hasonlók már gyengének tûnhetnek.

De akkor (majd 20 éve)az akkor volt, és nem most!!!Persze tudom Én, hogy vannak filmek, amiken nem fog az idõ vasfoga sem, de ne legyünk már ilyen szigorúak!! Ez nem az a kategória...

Ráadásul emeli a szintet, hogy két kedvencem: Bridget, és Jennifer volt a fõszereplõ, és milyen fiatalok voltak!!!

Kedvenc jelenet: "tûsarkú cipõvel, homlok lékelés", ami ráadásul a Tiszta románcban is megjelent!!!! :)

Úgyhogy jó (volt)és kész.

Ennyi.
fordjee 2009 jún. 28. - 11:17:55 Előzmény od.gszal
(22/43)
Én kedvelem:)
Engem egy kicsit idegesített a film, a szinkron meg úgy emlékszem, csapnivaló volt.
10/10
georgia57 2009 jún. 27. - 22:28:03 10/10 Előzmény LevPista
(21/43)
igen könyvbenj obban tetszett,de a film sem rossz
LevPista 2009 jún. 26. - 11:51:21 Előzmény od.gszal
(20/43)
szerintem iszonyat jó a film, de a könyvben még jobb:D
8/10
od.gszal 2009 febr. 06. - 20:16:55 8/10
(19/43)
Kicsit tényleg vontatott volt a történet, és nem volt túl izgalmas sem,
***SPOILER***
tudni lehetett, hogy a végére mindenkit legyilkol, kivéve a fõhõst.
***SPOILER_VÉGE***
De a két nõ az fantasztikusan gyönyörû.
Persze csak azoknak, akik kedvelik a hosszú lábú, vékony, kisebb keblû hölgyeket. :)
murcii 2009 febr. 06. - 17:57:27
(18/43)
egyszer is nehéz! a közepét átaludtam...
a végét nagyon elnyújották.
Banán 2009 febr. 06. - 11:50:41
(17/43)
Én is azt mondom, hogy egyszer meg lehet nézni, de többször nem. Nem értem azt sem, miért kellett belõle a közelmúltban egy másik változatot készíteni. Arról viszont, hogy a szinkron milyen, már az eredeti rendezõk nem tehetnek. 6/10.
AvatáR Gil Maerth 2009 febr. 06. - 09:22:07
(16/43)
teljes körképet kapunk:
önállóság, magány, kitaszítottság, emberi kapcsolatok, lassú örület, hasonulás, identitás.
stb,stb, stb...

Én kábé a felétõl elkezdtem a szereplõket kavarni, hisz még szinkronhang is tán ugyanaz volt. :)
Sz23 2009 febr. 06. - 00:22:13
(15/43)
Hááát, nekem ez a film nem jött be. De biztos, hogy azért, mert a könyvet az elmúlt 15 évben rongyossá olvastam... Ez a film eléggé elrugaszkodott tõle. A könyvben szó sincs ikertestvérrõl, meg szülõkrõl, meg össze-vissza gyilkolászásról, az tökéletes, logikus, és nagyon jól bemutatja, hogy hogy fordul ki önmagából mind a 2 nõ. Na, az az igazi pszichotriller! Ha van rá alkalmatok, olvassátok el!
dave1 2009 febr. 06. - 00:05:06
(14/43)
Sokszor emlegetett thriller, véleményem szerint középkategóriás. A sztori izgalmas, mégis kicsit rendezetlennek érzem a filmet. Ugye elvileg thriller, mégis folyamatosan belevágódik az erotikus vonal, ami a B-kategóriás erotikus thrilleres tévéfilmekre emlékeztet, ahol tulajdonképpen egy igazi jó dugást sem láthatunk. Nagyon el van húzva a film, legalább 20 percet nyugodtan le lehetne belõle venni. A gyilkos karaktere sincs kibontva rendesen, egy ideig gondolhatjuk sima pszichopatának, a végére persze egyértelmûvé válik a gyermeki énnel való bizonyos fokig skizofrén kapcsolat, de talán picit késõn. Jennifer Jason Leigh tudta ezt természetesen végig, úgy is játszott, csak a nézõ számára nem volt egyértelmû mindig. Egyébként a hölgy játékától én nem estem hanyatt, bár jobban játszott mint Bridget Fonda, aki egyenesen szörnyû volt. Nem tetszett az sem, hogy úgy ábrázolta õket, mintha elzárva élnének a külvilágtól, JJL csak ment és gyilkolászott se szó-se beszéd jobbra-balra, ennél azért talán figyelmesebbek az emberek. Meg nem igaz, hogy más nem tudott errõl az albérlõ dolgról, csak ketten. Teljesen fölösleges szereplõk vannak a filmben, például a szomszéd vagy a lány fõnöke. De mondhatnám a kiskutyát is, hiszen arról sem derül ki semmi, hogy JJL-nek milyen kapcsolata lehetett a háziállatokkal, ez pedig gyakran elõkerül pszichothrillerekben, itt semmi. Ami tetszett, a néhány hangulatos jelenet (pl. a körömcipõs gyilkosság, és mikor Fonda megtalálja a cipõt a fehér kövön a fürdõben, a kis vérplaccsal, már majdnemhogy mûvészi), JJL pedig az utolsó jelenetben mutat talán igazi színészi játékot, kislányos õrülete egyszerre félelmetes és szánalmas, sajnos a film többi részében jobban féltem Bridget Fondától. A vége meg nagyon kevés egy ilyen filmben. Minimum lehetne egy utolsó rándulás még Leigh-tõl, és hogy utalnak Fonda õrületére a legvégén, az nagyon klisés, és erõltetett. A szinkron tényleg pocsék, eszméletlenül idegesítõ, be kéne tiltani az ilyet. Összességében egynek elment, de azért még egyszer nem nézném meg, esetleg eredeti hanggal.
1/10
bANDynamiTe 2009 febr. 05. - 23:12:27 1/10
(13/43)
Szeretem a thrillereket és elismerem ha valami mûvészi. DE!!!!!
Ne haragudjatok, ez a film nálam 10-bõl 0. Kicsikét a Mirrors(tükrök) címû filmre emlékeztet a hangulata. Az ugyanúgy, mint ez a film inkább felkavaró, mint jól kitalált. Túlságosan ez az összhatás. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de ez egy nagy kalap sz@r, úgy ahogy van.
Már csak azt sajnálom, hogy elcsesztem egy rakat idõt. A másik, hogy ezért jobb lett volna rádobni egy 18-as karikát. Azért megnézném mi van, mi lesz felnõtt korukban azokból a gyerekekbõl akik hasonló filmeket néznek.
10/10
zsouzs 2009 febr. 05. - 22:54:09 10/10
(12/43)
...huhh..., én aztán tényleg nem szeretem a thillert, de ez a film, tényleg kívételes.
plantag 2009 febr. 05. - 22:52:01 Előzmény tusi74
(11/43)
A szinkron azért ilyen, mert 1000 éves, akkoriban még nem voltak olyan profik, mint most. gondoljatok csak a dallasra.
angyel01 2009 febr. 05. - 20:09:15 Előzmény georgia57
(10/43)
Én már nagyon rég olvastam a könyvet,az egyik kedvencem.Remélem,a film is jól sikerült.
9/10
nikita75 2009 febr. 05. - 18:46:35 9/10
(9/43)
Már rég láttam, de akkor tetszett a film.Tényleg nyomasztó hangulata van,köszönhetõen a két remek színésznõnek.
8/10
tusi74 2008 nov. 02. - 09:40:03 8/10
(8/43)
A szinkron szörnyû. :(
6/10
Xan 2008 nov. 02. - 00:02:38 6/10
(7/43)
A hangulata tényleg nem rossz. Bár nem olvastam a könyvet, de valószínû az sokkal jobban sikerült, mint a film. Azaz arra gondolok a történet jó, de jobban is megcsinálhatták volna a filmet. A szinkron pedig egyenesen rémes.
marteeka 2008 nov. 01. - 22:46:15
(6/43)
Ó, elfelejtettem, hogy most van. Lemaradtam az elejérõl :(
10/10
georgia57 2008 nov. 01. - 22:39:58 10/10 Előzmény marteeka
(5/43)
most olvastam nem rég a könyvet az is nagyon jó de a film is jól sikerült
porthuuser 2008 nov. 01. - 10:50:09
(4/43)
a film klassz, s tökéletesen egyetértek, nagyon kemény hangulata van a filmnek...süt a félelem.